Şimdi Ara

Micro Four Thirds İnceleme-Yorumlar-Kullanıcılar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
1
Favori
18.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rasim888

hocam, bu dslr like makinalarda standart sensör boyutumu oluyor?

Hayır, yanlış anlaşılmasın.
    Orada vermiş olduğum rakam takriben bulunan sensör boyutu. 1/1.7 olan da var, 1/2.5 olan da.
  • Bugün kulislere düşen iki söylenti var:

1) Olympus E-P3 geliyor, yeni sensör yok ama işlemci güncellenmiş.

2) Olympus E-PL2 geliyor:
    - Yeni Kit Lens
    - ISO-6400
    - Yeni LCD
    - Yeni Art Filter
    http://www.43rumors.com/ft5-and-here-it-is-the-first-olympus-e-pl2-image/

Micro Four Thirds İnceleme-Yorumlar-Kullanıcılar

• Bak şimdi ! Bu E-PL2 süper olacak gibi görünüyor. LCD'yi olması gerektiği gibi yapmışlar(yapacaklar) , kit lensi de güzelleştirecekler. Artık benim e-pl1 iyice dandik duruma düşer! Olympus bana asrın yamuğunu yapmıştır. Bir daha bir ürününü alırsam iki olsun.
    -
    Beterini de gördüm !!! Bu günleri de mi görecektim, aah ah ! Olympus'tan xz-1
    -
    28-112mm f/1.8-2.5
    Eksik bilgi !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 6 Ocak 2011; 22:33:44 >
  • Bu arada panasonic gp-1 den bir haber var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azelea

Bu arada panasonic gp-1 den bir haber var mı ?

Daha haber yok, Olympus E-P3 de beklemede bu arada.
  • Bu sabah Olympus E-PL2 tanıtıldı.
    Özellikleri tahmin ettiğimiz gibi geldi, tek şaşırtıcı olan üç tane dönüştürücünün de tanıtılması oldu. İlk söylenenlere göre yeni 14-42mm lens eski lensten pek farklı değilmiş, sadece 14mm odak uzaklığında merkezde az daha keskinmiş.

DP Review öninceleme yapmış:
    http://www.dpreview.com/previews/olympusepl2/

Şahsi görüşüm, güzel bir makine ama LCD'nin boyutlarını büyütmeden çözünürlüğünü arttırmaları lazımdı. Yeni lense de pek sıcak bakmıyorum, neticedde 37mm'ye düşmüş bir çap var.

• Fena görünmüyor, ama E-PL1'in en önemli özelliği kaybolmuş galiba: Ucuz fiyat.
    Algılayıcı uzun süre değişmez sanıyorum, zaten o boyutta (düşük ISO'da) giriş seviyesi APS-Cler kadar iyi fotoğraf veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Fena görünmüyor, ama E-PL1'in en önemli özelliği kaybolmuş galiba: Ucuz fiyat.
    Algılayıcı uzun süre değişmez sanıyorum, zaten o boyutta (düşük ISO'da) giriş seviyesi APS-Cler kadar iyi fotoğraf veriyor.

Aslında fiyatı normal, Olympus E-PL1 çıktığında da bu fiyattan satılmıştı. (ABD için 600 USD)
    Son zamanlarda Olympus E-PL1'in fiyatı çok düşmüştü, 450 USD seviyelerindeydi.
  • o zaman panasonic gp-1'in açıklanması ve piyasaya çıkması en az 7-8 ayı bulur gibime geliyor. Bir kaç aya kadar makinemi yenilemem lazım, onun için gf-1 veya gf-2'ye yogunlaşayım. gerçi gf2 bu aralar avrupa piyasasına yeni yeni çıkacak ama zaten isviçreden almayı düşünüyorum. türkiyeye gelmesini beklersek baya bir zaman geçeceğini düşünüyorum ve geldiği zamanki fiyatınında yüksek olacağı kanısındayım.

Olympus'a pek içimn ısınmadı. Aslında fena makineler değil yani.
  • quote:

o zaman panasonic gp-1'in açıklanması ve piyasaya çıkması en az 7-8 ayı bulur gibime geliyor. Bir kaç aya kadar makinemi yenilemem lazım, onun için gf-1 veya gf-2'ye yogunlaşayım. gerçi gf2 bu aralar avrupa piyasasına yeni yeni çıkacak ama zaten isviçreden almayı düşünüyorum. türkiyeye gelmesini beklersek baya bir zaman geçeceğini düşünüyorum ve geldiği zamanki fiyatınında yüksek olacağı kanısındayım.

Olympus'a pek içimn ısınmadı. Aslında fena makineler değil yani.

Olympus da, Panasonic de kaliteli markalardır. Bence önyargıyla bakmayın.
    Şu an yeni makine alacak olsam Olympus E-P2 > Panasonic GF-1 > Olympus E-P1 olarak bakarım olaya.
    Ama bekleyecek zamanım olsa -ki beklemeye değeneceğine inanıyorum- Olympus E-P3 ve Panasonic GP-1 arasında seçim yaparım. İkisi de güzel olacak.

Olympus E-P3 için yeni sensör olasılığı düşük. LCD ekranı yenileyecekler, işlemciyi yenileyecekler. Birkaç tane daha sürpriz olabilir. (ISO gibi)
    Panasonic GP-1 için pek bir şey dönmüyor ortalıkta. GF-2'nin özellikleri yanı sıra yeni sensörle çıkabileceği söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunlu -- 6 Ocak 2011; 12:33:48 >

• panasonic gf2'yi 2011 ocak ayında açıklayacağını duyurmuştu ama kasım 2010 ayında açıkladı, sonra piyasaya bir gp1 haberi çıktı. İşin aslına bakarsanız gf1'i takip ederken gf2 söylentisi çıktı, onu beklerken açıklandı ama bu sefer gp1 söylentisi var. bu seferde gp1 açıklanacak ve arkasından belkide gp2 söylentisi çıkacak.
    Hep bir sonrakini beklemekle geçiyor zamanlar. Ama tabii ki işin maddi boyutunuda düşünmek gerekir. elindekini satıp yeni model almak herkes istiyor ama bu bizi aşıyor. Onun için kendi durumuma göre iyisini almak isterim.

hele bi şu gf2 piyasaa bir yaygınlaşsın bakalım, bu arada gp1 duyurulursa duruma göre bakarız artık.

bu arada panasonic gövdelerde sarsıntı önleyici yok galiba benim için bu bir dezavantaj olurmu? Zaten lenslerde Sarsntı önleyici var.
  • quote:

panasonic gf2'yi 2011 ocak ayında açıklayacağını duyurmuştu ama kasım 2010 ayında açıkladı, sonra piyasaya bir gp1 haberi çıktı. İşin aslına bakarsanız gf1'i takip ederken gf2 söylentisi çıktı, onu beklerken açıklandı ama bu sefer gp1 söylentisi var. bu seferde gp1 açıklanacak ve arkasından belkide gp2 söylentisi çıkacak.
    Hep bir sonrakini beklemekle geçiyor zamanlar. Ama tabii ki işin maddi boyutunuda düşünmek gerekir. elindekini satıp yeni model almak herkes istiyor ama bu bizi aşıyor. Onun için kendi durumuma göre iyisini almak isterim.

hele bi şu gf2 piyasaa bir yaygınlaşsın bakalım, bu arada gp1 duyurulursa duruma göre bakarız artık.

bu arada panasonic gövdelerde sarsıntı önleyici yok galiba benim için bu bir dezavantaj olurmu? Zaten lenslerde Sarsntı önleyici var.

Olympus'un E-PL serisini çıkartmasıyla Panasonic GF-1 satışları düştü. Hatta rakam vermek gerekirse şu ana dek 100 birim Panasonic GF-1 satıldı; Olympus E-P1 60 birim sattı, Olympus E-P2 15 birim sattı, Olympus E-PL1 30 birim sattı. Olympus E-PL1'in boyut ve fiyat avantajı nedeniyle Panasonic GF-2'yi bir an önce çıkartma gereksinimi duydu. GF-2'nin daha küçük, daha günlük kullanıma uygun, daha sade olmasının nedeni budur. Panasonic, GF-2 ile Olympus E-PL1 satın almak isteyenlerin aklını çelmek istiyor.
    Panasonic GF-2 bu kadar sade olduğu için çoğu SLR makine kullanıcısı bundan rahatsız oldu, bu nedenle de GP-1 olarak söylenen makineyi çıkartacaklar.

Panasonic IS'yi objektifte, Olympus gövdede tercih ediyor. Gövdede olması daha avantajlı bir durum. Hele ki elinize manuel lensler geçerse Olympus daha da avantajlı durumda olur.
    Her lenste IS olmaması ve IS olan lenslerin biraz daha tuzlu olması da var.

• Telefotoda IS sisteminin lenste olması daha avantajlı, çünkü IS'in etkisini ekranda görebiliyorsunuz. EPL-1'de 150mm ile elle netleme yapmak veya kadrajı ayarlamak sorun oluyor.
    Geniş açıda hunlunun dediği gibi eski lensleri kullanabilmenin avantajı var.
  • quote:

Telefotoda IS sisteminin lenste olması daha avantajlı, çünkü IS'in etkisini ekranda görebiliyorsunuz. EPL-1'de 150mm ile elle netleme yapmak veya kadrajı ayarlamak sorun oluyor.

Evet, benim yeni aldığım lenste de benzer sorunu yaşıyorum. 100mm'den sonra, özellikle 150mm'de elle netleme yapmak zaman gerektiriyor.
    Ama Micro Four Thirds makine kullanıp da kaç kişi telephoto lens ile geziyor derseniz sayılarının çok olmadığını söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunlu -- 6 Ocak 2011; 15:19:55 >
  • Ben dönüştürücü ile beraber standart 4/3 40-150mm aldım. AF idare eder, ama ışık azsa 130mm civarında zorlanmaya başlıyor. Elle netleme yapmak o zaman işkence
    40-150 bayağı udak bir lens, optik olarak da fena değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Bak şimdi ! Bu E-PL2 süper olacak gibi görünüyor. LCD'yi olması gerektiği gibi yapmışlar(yapacaklar) , kit lensi de güzelleştirecekler. Artık benim e-pl1 iyice dandik duruma düşer! Olympus bana asrın yamuğunu yapmıştır. Bir daha bir ürününü alırsam iki olsun.
    -
    Beterini de gördüm !!! Bu günleri de mi görecektim, aah ah ! Olympus'tan xz-1
    -
    28-112mm f/1.8-2.5
    1080p 60fps AVCHD

Sn jiddi
    Xz-1 için 1080p 60fps Avchd demişsiniz bu bilgiyi nerden aldınız link verirseniz sevinirim.

• @doroşenko
    Orada yanlış bilgilendirme yapmışım , afedersiniz, konu ile ilgili tüm arkadaşların affına sığınıyorum.
  • hemen köşeye gidip tek ayak üzerinde bekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunlu

quote:

Telefotoda IS sisteminin lenste olması daha avantajlı, çünkü IS'in etkisini ekranda görebiliyorsunuz. EPL-1'de 150mm ile elle netleme yapmak veya kadrajı ayarlamak sorun oluyor.

Evet, benim yeni aldığım lenste de benzer sorunu yaşıyorum. 100mm'den sonra, özellikle 150mm'de elle netleme yapmak zaman gerektiriyor.
    Ama Micro Four Thirds makine kullanıp da kaç kişi telephoto lens ile geziyor derseniz sayılarının çok olmadığını söyleyebilirim.

başkasını bilmem ama yarıda olsa professionel bir makine olmasını tercih ediyorum. sürekli taşıma açısından iyi olduğunu düşünüyorum. DSLR'lere göre ufak, hafif olması güzel. öyle çok büyük telephoto lensler kullanmayı pek düşünmüyorum. Öyle düşünseydim dslr düşünürdüm. Ama istikbalde neler değişir bilemiyorum, bu değişkenlere karşı fikirlerde değişebilir.

14-42 veya bunu gibi kaliteli bir lens işimi şimdlik görür.

• E kusurluyuz, bekliycez mecbur... ben cezamı çekeyim izninizle :) Siz de serbest bırakılan seri katillerle falan mutlu mesut yaşamaya çalışın güzelim yurdumda :)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.