Şimdi Ara

#Michelin PilotSport 3# - 245/45 R18

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar konunun amacı benim gibi büyük ebatlı lastik kullanan, tavsiye isteyen ve seçeneklerinin arasında Michelin PilotSport 3 olanlara yardımcı olmaktır. Lastik ölçülerimiz 205/55 R15 gibi peynir ekmek gibi bulunmadığı için tavsiye ve yorumlar çok çok az.

Araç: Citroen C5
    Lastik Ebatı: 245/45 R18

Aracım 70.000 kmye geldiğinde fabrika çıkışlı Michelin Primacy HP 100W lastikleri değiştirmeye niyetlendim. Continental, Michelin'den birini almak istiyordum. Malum diğer lastikler sert ve konforsuz. O yüzden Bridgestone, Lassa ve Pirelli gibi markaları sona bırakmıştım.

Conti SC3 96W'su 500, Michelin Primacy HP 100W'da 490 TL olunca. Çok istemesemde Michelin PilotSport 3 96V aldım. -Tanesi 450 TL'den-

Almadan önce PilotSport 3'e olan ön yargımın sebepleri:

-100W yerine 96V olması
    -Desenini bir halta benzetememem
    -4 oluk yerine 3 oluklu olup, dış tarafa yakın yalancıktan çizgi oluğu olması :)

Dün itibariyle lastiklerimi değiştirdim. O önyargılı aldığım PS3 ile 74.000 km yol yaptım yaklaşık 21 ayda. -%70 uzun yol- Tanesi 430 TL'den Michelin Primacy 3 96W...

Onca km kullandığım PS3 düşüncelerime gelirsek;
    -Desen ön yargısı kadar basit düşünce olamaz. Önemli olan işlev. İlk 50.000 kmdeki yol tutuşundan çok memnundum.
    -Jant boyutuna göre ince yanak olmasına rağmen idare eder konforu vardı.
    -Islak yol tutuşu çok iyi. Güvende hissettiyordu o kadar km yapmasına rağmen.
    -"Michelin kolay balon yapar." lafının uzaktan yakından alakası yok. Dün lastik değişiminde nerdeyse tüm jantların az da olsa yamulduğunu gördüm. Usta da düzeltilmesi lazım vs. dedi. Lastiklere baktık beraber en ufak bir yanak deformesi yoktu.
    -Verdiğim paraya helal olsun. Onca km beni güvenle taşıdı. Yine olsa yine al-abil-irim.

Peki memnun olmama rağmen niçin PilotSport3 yerine Primacy 3 aldım?

-Daha çok konfor odaklı.
    -Yaklaşık tanesini 20 TL daha ucuza aldım. -Kampanya dolayısıyla-
    -Etiket değerleri daha iyi. -Primacy 3 Yakıt Tüketimi: C PilotSport 3 Yakıt tüketimi:E-
    -1 ay önce üretim tarihliydi.

245/45 R18 ebatındaki PS3 lastikler bence 5 üzerinden 4 alır. Tavsite ederim. Çekinmeden alınacak birkaç lastikten biridir diyebilirim.

#Michelin PilotSport 3# - 245/45 R18 #Michelin PilotSport 3# - 245/45 R18

• 245 taban cok fazla degil mi hocam. Orjinal boyutunu bilmiyorum C5'in gerçi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orjinal ebati bunlar 18" jant icin. Gerci 17" icinde 225 taban var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.