Şimdi Ara

''Michelin Cross Climate '' Kış Lastiği Gibi Davranan Yaz Lastiği (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.918
Cevap
65
Favori
260.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatları ölçüyle beraber yazsanız daha anlamlı olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayiden bayiye fark ediyor Diyarbakırda ki bayiye telefonla sordum 240-260 lardan bahsetti :) 195 60 15 için. Geliş fiyatları muhtemelen 170-180TL dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Bugün 195,65,15 için 180 TL fiyat aldım.

Kağıt üzerinde çok mantıklı.
    Karda ve buzda agresif kullanımda kötü sonucu var sadece. Haricindeki sonuçları güzel.

Araba değiştirme arefesinde olduğum için erteledim.

mr big hocam daha önce de arkadaşlar sormuş, sanırım atladınız ama ben tekrar sorayım bu fiyatı hangi il nereden aldınız ? 4 lastik için mi aldınız yani 180 tL x 4 = 720 TL için mi aldınız ?
  • lüx sınıf lastiği nedemek ya yorum yapmasam bu algı kırılmaz sanırım

misal arabam 99 model 3.0 500 hp lastiğim 245 45 r18

ne oldu sizin teziniz benim lüx arabam için 245 lik lüx lastik lazım ?

saçmalamayın ha arabanın yapısına göre lastik belirleniyor.

lüx ucuz pahalı değil !
  • ceya023 C kullanıcısına yanıt
    10 gün önce 1 takım Enegy Saver+ lastiği Muğla Michelin bayisinden (185 65 15) tanesi 175TL'ye yani 700TL'ye aldık..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cnrps

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Bugün 195,65,15 için 180 TL fiyat aldım.

Kağıt üzerinde çok mantıklı.
    Karda ve buzda agresif kullanımda kötü sonucu var sadece. Haricindeki sonuçları güzel.

Araba değiştirme arefesinde olduğum için erteledim.

mr big hocam daha önce de arkadaşlar sormuş, sanırım atladınız ama ben tekrar sorayım bu fiyatı hangi il nereden aldınız ? 4 lastik için mi aldınız yani 180 tL x 4 = 720 TL için mi aldınız ?

alıntı yapmadıkları için farketmedim,

Ankara Ostim Abdulhalik renda cad. Michelin bayinde ( Kalegaz karşısı ) aldım bu fiyatı. Bayi ilgi alakası da güzel.

tabi ki adet fiyatı. yani takım alacaksanız 4 x 180 = 720 tl

• Tamam teoride herşey çok güzel. Yalnız bu lastiğin yaz lastiği ile olan karşılaştırmaları 11/2014 ile 01/2015 arasında yapılmış. 11. ay yaz lastiği için max performans gösterdiği ay değil ki. Bence 6-10. sıcak aylarda yaz lastiğine göre nasıl bir performans gösterdiği önemli. 2 gün önce sıcaklık İstanbul'da 29-30 derecelere çıktı. Tatilde güneyde 39 dereceleri görüyoruz. O sıcaklarda ne yapacak merak ediyorum. Sanki ufaktan bir yanıltma var gibi. Lastiğe ihtiyacım var ama bodoslama verecek 900TL param yok.
  • 14 derecede yaz sıcaklığı testi mi olur yav neyin kafasını yaşıyor bu Almanlar ? Benim de sıcak havalarla ilgili ciddi şüphelerim var lastikten. Daha çok zamanım var zaten lastiklerim yeni, kullanıcı testleri gelsin bakalım yazlı kışlı o zaman değerlendiririz.
    Bir de genel olarak v kanallı lastiklerin sesli olduğu söylenir; ancak etiket değeri şaşırtıcı derecede iyi 68 db.
    Neyse dediğim gibi millet alsın bi kullansın bakalım. Ayrıca alan arkadaşlar üzerinde M&S etiketi olup olmadığını söyleyebilir mi?

Zaten şu an benim ebatlar yok (235/45 R18), ama 16 janta düşmek istediğim için 215/60 R16, belki değerlendirebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forever1907 -- 20 Mayıs 2015; 12:24:21 >
  • Ben bayiden sordum sıcak havada daha verimli ve uzun ömürlü kesinlikle bunu tavsiye ediyoruz dedi. enerji saver+ dan daha iyi oldugunu söyledi. Ben bir lastikciden daha fiyat aldım 190TL sibop degişimi ve rod balans dahil fiyat olarak. ve bu verebileceğim en son fiyat dedi 195 60 15 için.. 215 55 16 için ise 375TL fiyat verdi .
  • http://www.lastiksatinal.com/index.php?do=catalog/results&q=195/65R15

burada 172,5 TL fiyatı 195 65 R15 bu ebat için normal alınan fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceya023

Ben bayiden sordum sıcak havada daha verimli ve uzun ömürlü kesinlikle bunu tavsiye ediyoruz dedi. enerji saver+ dan daha iyi oldugunu söyledi. Ben bir lastikciden daha fiyat aldım 190TL sibop degişimi ve rod balans dahil fiyat olarak. ve bu verebileceğim en son fiyat dedi 195 60 15 için.. 215 55 16 için ise 375TL fiyat verdi .

Hocam bu lastik konusunda cahilim de 215 55 16 ile 195 60 15 arasında maliyet olarak bu kadar fark var mı ki 190 TL den 375 TL ye zıplıyor fiyat ? Yani fiyat olarak 2 katı ? Yoksa az satılıyor gibi bir gerekçesi mi var ? Fiyat farkı biraz fazla gibi geldi de :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 20 Mayıs 2015; 13:55:10 >
  • Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Hocam 2015 55 16 passat ın lastigi üst sınıf araçlar D segmenti araçlar genellikle bu lastikleri kullanıyor sanırım onun etkisi var ve ara deger oluyor mesela 195 65 15 benim 195 60 15 ten 20TL daha ucuz . En ucuz olan lastik 16 jantta 205 55 16R mesela. Yani maliyet düşünüldüğünde bir farkları olmayacaktır lastiklerin ama satışta %50 ve üzeri sadece taban genişliği %5 daha geniş veya küçük diye fiyat fark ediyor. Lastikçiler araebatların stogunu tutmadığımız iiçin pahalıdır diyor.
  • quote:

Ben bayiden sordum sıcak havada daha verimli ve uzun ömürlü kesinlikle bunu tavsiye ediyoruz dedi. enerji saver+ dan daha iyi oldugunu söyledi. Ben bir lastikciden daha fiyat aldım 190TL sibop degişimi ve rod balans dahil fiyat olarak. ve bu verebileceğim en son fiyat dedi 195 60 15 için.. 215 55 16 için ise 375TL fiyat verdi .

sizin aldığınız fiyatta iyiymiş, hangi bayii sizin sorduğunuz acaba,ankarada mı? Bu lastiği alan bir arkadaş vardı aslında, bir kaç gündürde havalar 30 derecenin üstünde, acaba fren durumu filan nasıl, test etmiştir belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur1982

quote:

sizin aldığınız fiyatta iyiymiş, hangi bayii sizin sorduğunuz acaba,ankarada mı? Bu lastiği alan bir arkadaş vardı aslında, bir kaç gündürde havalar 30 derecenin üstünde, acaba fren durumu filan nasıl, test etmiştir belki

Hocam ankaraya malsef yakın degil Güneydogu dayım ben :) Lastik Bayisi enerji saver yerine bunu tavsiye etti yaz için çok daha iyi oldugunu hatta sudiarabistan gibi yerlerde bile test edilmiş dedi nekadar dogru bilmiyorum. Etiket değerleri süper. kullananlar vardı yorumlarını bende bekliyorum ben 2 gün içinde taktıracağım 40 derece sıcakta kullanacağım. Adana urfa arası gider gelirim hep bu yolda bir bakarsınız guneş bir bakarsınız yağmur ve sis mevsim fark etmeden karşınıza çıkar. birde bakarsanız aşırı nem bu açıdan avantajlı görünüyor bu lastik. Bence ciddi pazarlık ile tüm bayiler bu fiyatlara inebilir. Lastiksatın al com da bile baya indirimli fiyatlar. Bu lastikler muhtemelen güz aylarında tavan fiyatları bulur şuan yaza giriş ondan fiyatları aşırı pahalı degil. Ve herkesin kafasında bizim gibi yazın sıcağında nasıl olur soru işareti var ...

• quote:

Orijinalden alıntı: tonga alp er

bu test doğru ise adamlar aşmış demektir :)

''Michelin Cross Climate '' Kış Lastiği Gibi Davranan Yaz Lastiği

Bu test de yaz hava sıcaklığı kaç derece gözüküyor?
    cevap: 14 derece
    madem bu lastik Türkiye yazın da çok iyi, niye kendi testlerini 30 derece de değilde 14 derece de yapmışlar?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugur1982

quote:

Hocam ankaraya malsef yakın degil Güneydogu dayım ben :) Lastik Bayisi enerji saver yerine bunu tavsiye etti yaz için çok daha iyi oldugunu hatta sudiarabistan gibi yerlerde bile test edilmiş dedi nekadar dogru bilmiyorum. Etiket değerleri süper. kullananlar vardı yorumlarını bende bekliyorum ben 2 gün içinde taktıracağım 40 derece sıcakta kullanacağım. Adana urfa arası gider gelirim hep bu yolda bir bakarsınız guneş bir bakarsınız yağmur ve sis mevsim fark etmeden karşınıza çıkar. birde bakarsanız aşırı nem bu açıdan avantajlı görünüyor bu lastik. Bence ciddi pazarlık ile tüm bayiler bu fiyatlara inebilir. Lastiksatın al com da bile baya indirimli fiyatlar. Bu lastikler muhtemelen güz aylarında tavan fiyatları bulur şuan yaza giriş ondan fiyatları aşırı pahalı degil. Ve herkesin kafasında bizim gibi yazın sıcağında nasıl olur soru işareti var ...

bende haftaya taktırmayı düşünüyorum, siz 2 güne taktırırsan fikirleriniz benim için bayağı faydalı olur, bende 35-40 derecede nasıl olur diye merak ediyorum, çünkü ağustosta tatile giderken hava sıcaklığı bu civarda olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: sensodrive

quote:

Orijinalden alıntı: tonga alp er

bu test doğru ise adamlar aşmış demektir :)

''Michelin Cross Climate '' Kış Lastiği Gibi Davranan Yaz Lastiği

Bu test de yaz hava sıcaklığı kaç derece gözüküyor?
    cevap: 14 derece
    madem bu lastik Türkiye yazın da çok iyi, niye kendi testlerini 30 derece de değilde 14 derece de yapmışlar?

Hocam zaten bu konu kafa karıştırıyor sadece ! bayilere göre enerji saver + dan daha iyi performans gösteriri sıcakta o şekilde tavsiye ettiler ama dogrulugunu bilemiyoruz işte..

birde şu var yaz başlangıçında bu lastigi çıkardılar egerki yaz performansı kötü olursa zaten bu lastiğin kalıcı bir model olması özellikle yıl boyu satışının düşeceği kesin bu açıdan pazarlama ekibi bu ayı bekledilerse güveniyorlardır malına aksi halde fiyasko olur michelin için hiç iyi olmaz. kış etiketli yaz lastiği diyorlar bu lastik için.
    Kendi sitesinde de şöyle tarif ediyor : Islak Zeminde Kavrama•Kuru Zeminde Kavrama•Yakıt Tasarrufu•Sessizlik•-30 C'den +40C'ye Tutunma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceya023 -- 20 Mayıs 2015; 14:47:54 >

• lastik cok guzel cok iyi gozukuyor.daha yeni kış lastigi almıştım bilemedim şimdi ne yapsamki.satsam cok zarar edermiyimki.
  • ceya023 C kullanıcısına yanıt
    'Despite the tyre’s impressive performance, Michelin accepts that the Cross Climate can’t compete with proper summer tyres in hot conditions or proper winter tyres on snow and ice.'

Mıchelin bile sıcak havalarda yaz lastıgı ıle rekabet edemez dedıkten sonra, 30-40 derece arası havalar da bu lastıgı kullanmak ne kadar dogru olur. Yabancı tanıtımlarında ıngıltere ve merkez avrupa ıcın uygun denmıs.

http://www.evo.co.uk/track-and-travel/15600/michelin-cross-climate-tested-in-the-alps

• quote:

Orijinalden alıntı: sensodrive

'Despite the tyre’s impressive performance, Michelin accepts that the Cross Climate can’t compete with proper summer tyres in hot conditions or proper winter tyres on snow and ice.'

Mıchelin bile sıcak havalarda yaz lastıgı ıle rekabet edemez dedıkten sonra, 30-40 derece arası havalar da bu lastıgı kullanmak ne kadar dogru olur. Yabancı tanıtımlarında ıngıltere ve merkez avrupa ıcın uygun denmıs.

http://www.evo.co.uk/track-and-travel/15600/michelin-cross-climate-tested-in-the-alps

Hocam valla bu konuda bayiler başka şey söylüyor testler başka şey tam kafamız karıştı. Şunun 40 derecede yaz lastiği ile karşılaştırmasını görseydik hersey netleşirdi. :(

Birde şu var 4 Ay 30-40 derece sıcaklıklarda kullanacağız kışı da çıkarırsak sert kış 2 ay geriye 6 ay bu lastiğin performansı hem yazlıktan hem kışlıktan iyi olacaktır. Lastiğin aşınması eğer enerji saver+ gibi olursa yine düşünebilirim. Birde en buyuk artılarından biri Gürültü olayı çok düşük.

Başka bir siteden de alıntıdır :

"Ortam sıcaklıkları yaz lastiklerinde 5° ve 35°C ve kış lastiklerinde 2° ve 20°C arasında olmak üzere lastik kategorisine göre değişiyor.

Mevcut kullanımın daha doğru yansıtılması amacıyla Michelin, testleri Avrupa iklimini daha çok yansıtan sıcaklıklarda, 7°C ve yaz lastiklerinde ise 20°C’de uygulamayı seçiyor."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceya023 -- 21 Mayıs 2015; 0:06:55 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.