Şimdi Ara

Mi9T VoWifi çalışmıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
7.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Turkcell de iken mi9t den önce başka telefonda kullanıyormuydunuz?

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt

yoktu. 2019 da aldım turkcelle mi9te geçtim. Ayarları yapınca oldu.

Mi9T VoWifi çalışmıyor
    Volte ayarlarını açtım turk Telekom danda başka cihaza takip aktif ettik ama hala volte simgesi çıkmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaggeredByRuhtan

Mi9T VoWifi çalışmıyor
    Volte ayarlarını açtım turk Telekom danda başka cihaza takip aktif ettik ama hala volte simgesi çıkmıyor
    Mi9T VoWifi çalışmıyor

Telefon ayarlarından açık mı birde kodu girdiğinizde enable yazacak

Mi9T VoWifi çalışmıyor

Evet kodu girdim bu şekilde
  • DaggeredByRuhtan kullanıcısına yanıt

Telekomdan volte servisinin açılmıştır diye mesaj gelmişmiydi size?

Mi9T VoWifi çalışmıyor

Tabi tabi bide telefon hakkında çekirdek sürümü yazan yere 5-6 kez çıkan ekran var orda modem tools diye ayarlar var ordan birşey yapmak gerekli mi

O wo-wifi için ayar wo wifi çalıştırmak istiyorsan yapman lazım .

SERVİS AÇILDIYSA telefon ayarlarında sıkıntı vardır Uçak moduna alıp tekrar deneyin ayarlardan deneyin

en son ihtimal sıfırlayıp deneyin

Sabahtan beri naptıysam olmadı sanırım en son çare sıfırlamak ama yine olmazsa sıkıntı turkcell de hiç birşey yok Ken Türk Telekom bu kadar uğraştırdı.

Telekom servisi açtığına göre Telekomluk bir durum yok .

servisi tekrar iptal edip tekrar aktif etmeyi deneyin

Arkadaşım da Samsung a8 2018 var onda vodafone var aktif volte çalışıyor bana taktık hattı volte çalıştı. Onun telefona taktık benim hattı volte aktif ettik ama volte simgesi çıkmadı Türk Telekom online işlemlerde volte aktif görünmesine rağmen sms te geldi ayarlardan volte aramalar seçeneği de işaretli ama simge çıkmadı. Ne olduğunu pek anlayamadık. Vodafone da sorunsuz açılıyor

Doğaldır anlayamamanız

Volte servisini sms ile iptal edin Hattınızı a8 telefona takın afad dan mesaj geldimi kontrol edin.

Online işlemler ayarlardan telefon markası a8olarak görünüyor mu bakın.

Görünüyorsa

sms ile servisi açmayı deneyin servis mesajı Açıldığına dair mesaj geldiğinde telefonu kapatıp açın a8 de kullanabilecekmisiniz

Kullanıyorsanız servis açılmıştır kendi telefonunuzda da çalışır.

Çalışmıyorsa Telekom size açmamıştır servisi.

Telekom için uğraşıyorsunuz diğer operatörlerde çalışması çalışmaması senin Telekom da kullanıp kullanmaman ile alakalı değil

Vodafone de servis direk aktif gelir böle uğraşmasın

Siz şuan Telekom da hangi tarifeyi kullanıyorsunuz?
  • Bırak xiaomi'yi annemin Samsung m51 cihazında vowifi aktif olmadı şükür. Cihaz kaçak falan olsa anlayacam Türkiye garantili birde cihaz.
  • Tamamen sistemleri ile alakalı, onların elinde olan birşey. Vodafone'de VoLTE olmayanı dövüyorlar.
  • Lexco kullanıcısına yanıt
    Yeni prime 30
  • Arkadaşlar merhaba. Bu VOLTE ve VoWifi üzerine çok araştırma yaptım. Çok şeyler okudum, çok farklı yöntemler gördüm. Başarılı olanlari olamayanları gördüm. Konuya hakim olduğum için deneyip de başarılı bir şekilde açamadığım hiçbir telefon olmamıştı. İlk kez başarısız bir durumla karşılaştım ve bunun üzerine kafa yorarken aşağıdaki sonuca ulaştım... Emeğe saygı olarak alıntı yaparak paylaşınız...

ÇOK ÖNEMLI BİR DETAYI Sizlerle AŞAĞIDA PAYLAŞIYORUM.

VoWifi'i aktif olan Poco F2 Pro telefonumu farklı bir WIFI ağındayken hiçbir şekilde VoWifi simgesi gelmedi ve arama yapamadım. Kısaca olayın sadece telefonda bitmediğini fark ettim.

Nasıl fark ettiniz derseniz. Anneme aldığım yeni Redmi 9 telefonda Vodafone hat ile VoLTE aktif olmasına rağmen VoWifi simgesi bir türlü gelmemişti. Deneme amaçlı SİM kartları değiştirdim ve kendiminki aktif olmasına rağmen hem kendi telefonumda hemde annemin Redmi 9'da VoWifi'n açılmadığını fark ettim. Bağlı bulunulan WIFI merkezinin bu durumu etkilediğinden %100 emin olmak için annemin telefonda Hotspot yaparak ona WIFI ile bağlanıp telefonu uçak moduna aldığımda VoWifi simgesi geldi ve başarılı bir şekilde arama yapabildim. Aynı şeyi annemin telefonda yaparak onda da başarılı oldum.

Kısaca, Bağlı olunan modem'in VoWifi yeteneği yoksa VoWifi gelmiyor. Modem'in en az Wi-Fi 5 Teknolojisini (802.11 a/b/g/n/ac) desteklemesi gerekiyor diye tahmin ediyorum.

Buluş kesinlikle benim tarafımdan yapılmıştır. Alıntı ile paylaşabilirsiniz. Emeğe saygı.

• Bahadir90 kullanıcısına yanıt

Tahminlerin doğru değil port ile alakalı bir durum

eski ADSL modem ile wowifi ye bağlı görüşme sağlanabiliyor

• Bahadir90 kullanıcısına yanıt
    Wi-Fi 4 teknolojisi içeren modemle geçen seneye kadar sorunsuz kullanıyordum VoWiFi'yi. Şimdi ise modemi değiştirip WiFi 6 destekli aldım, ondada düzgün bir şekilde kullanıyorum. Olayın bununla alakası yok sanırım.

Türk.net kullanıcıları forumda turknet VoWiFi'yi engelliyor diye konu açmıştı. Herkeste bu durum vardı.

Kendim gerek VDSL, gerek FTTH kullanıyorum. Türk Telekom'da evde internette VoWiFi kısıtı yok. Diğer firmaları bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.