Şimdi Ara

Mi 5 Prime & P9 Lite (2017) (Android Vers.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 5-6 yıllık iphone 4 kullanıcısıyım. Değiştirme zamanım geldi. Androidde kafama takılan bir durum var. Buna göre telefona karar vereceğim.

Mi 5 Prime'de Android 6.0 (Marshmallow) var. P9 Lite (2017)'de 7.0 Nougat var. Bu iki sürümün varlığı, cihazların uzun ömürlü kullanımı için çok önemli midir? P9 Lite(2017)'da Nougat yüklü olması bir avantaj mıdır? Ya da ne bileyim Android 8-9 çıktığında P9 Lite (2017)'nin bir avantajı mı oluyor? Ya da tam tersi Xiaomi'nin bir dezavantajı mı oluyor? Neticede güncelleme geldiğinde indirip-kur dedeiğimizde herşey aynı olmuyor mu?

İki cihaz da aklıma ve ayırdığım paraya uyuyor. Hangisini tercih etmeliyim?

• Android uzmanlarının yorumları benim için gerçekten önemlidir :)
  • Kağıt üzerinde baktığında belki mi 5 daha iyi durabilir ama kesinlikle donanıma aldanma en önemli sey garanti ve mi 5 sanirim ithalat garantili sırf bu yüzden kesinlikle almani tavsiye etmem. Çok fazla memnun kalan insan vardır tabiki ama telefon arizalari 1 yıldan sonra çıkıyor ortaya ve garantin sağlam değilse mağdur oluyorsun. Ben ithalat garantili g3 aldim zamaninda basit bir islem için gönderdim 4 aydır telefonun yok ve gaken heyetine basvurdum para iaden çıktı insalah yaptıracaklar parayi. Garanti noktasinda huawei daha iyi olduğu için bende p9 lite alicam insallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ith garanti sorun olmazsa mi 5 prime olabilir.

Ama p9 u da hafife alınacak bir cihaz değil.

• kendine oyuncak arıyorsan sürekli rom root güncelleme işleriyle uğraşırım diyorsan xiaomi al, ben öyle yapacağım :)) yok stabil olsun diyorsan kesinlikle huawei al.
  • Karar veremeyince çocuğa, yatak-gardırop vs. çocuk odası takımı aldık :)

Para bitti.

Ama sonradan başlığa gelenler için yol gösterici olması adına her ne kadar "yeni telefon alacak olsam kesin donanım canavarı Xiaomi alırım" desem de son anda risk alamayıp Huawei'ye karar verdiğimi belirtmek isterim. Bir dahaki ay alırım artık. Gerçi o zaman da Xiaomi 6 ve Lite modelleri düşer, kafa yine karışır :))

En iyisi o günkü F/P ürünü seç-al-devam et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sub_v

Karar veremeyince çocuğa, yatak-gardırop vs. çocuk odası takımı aldık :)

Para bitti.

Ama sonradan başlığa gelenler için yol gösterici olması adına her ne kadar "yeni telefon alacak olsam kesin donanım canavarı Xiaomi alırım" desem de son anda risk alamayıp Huawei'ye karar verdiğimi belirtmek isterim. Bir dahaki ay alırım artık. Gerçi o zaman da Xiaomi 6 ve Lite modelleri düşer, kafa yine karışır :))

En iyisi o günkü F/P ürünü seç-al-devam et.

En iyisini yapmışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 31 Mart 2017; 17:24:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.