Şimdi Ara

mezuna kalmayı düşünenlere..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gelmeyin arkadaşlar tünelin ucu bombok bi yere çıktı :(

• Kütüphane açılır açılmaz kütüphaneye gidin kütüphane kapanana kadar orada takılın eve gelince de topluma faydalı şeyler yapmaya çalışın (Kitap yazabilirsiniz, youtubede kanal açıp faydalı içerikler üretebilirsiniz, sosyalleşebilirsiniz) çalışabiliyorsanız da ders çalışın. Çalışamazsanız da gündüz çalıştığınız kütüphanedeki saatleriniz sizi kurtarır. Sakın umudunuzu kaybetmeyin güzel günleri bizi bekliyor. Kendinize mutlaka sosyalleşebilecek bir şeyler bulun, bu kütüphane olur namaz kılan varsa camiye gitmek olabilir orda da insanlar oluyor sonuçta, bunun bir yolu illaki bulunur. Aklıma bunlar geldi.

Edit: Youtube'den Doğan Cüceloğlu Hocayla Nevzat Tarhan Hocanın videolarını izleyebilirsiniz birisi Prof. Psikolog birisi Prof. Psikiyatrist videoları gerçekten size çok iyi gelebilir.
  • slm tanışalım mı
  • Mezuna kalacaksaniz bir arkadaşınız mutlaka olsun yoksa çok zor cidden.Çalışacak zaman bol ama psikolojik olarak iyi durumda değilseniz zamanın bir önemi kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam o kadar doğru bir yere parmak bastınız ki.Bence mezuna kalınca en son şey ders oluyor.Eğer motivasyonunuz iyiyse dersler olur düğün.Bizim gibi hayatınız kötü olursa dersler de kötüleşiyor durumunuz da.Artık çalışın mı diyeyim yoksa mutlu olacağanız yere mi gidin diyeyim bilmiyorum..İyi çalışmalar cümleten.Mezun arkadaşlara da şafak 125
  • Kütüphane açılır açılmaz kütüphaneye gidin kütüphane kapanana kadar orada takılın eve gelince de topluma faydalı şeyler yapmaya çalışın (Kitap yazabilirsiniz, youtubede kanal açıp faydalı içerikler üretebilirsiniz, sosyalleşebilirsiniz) çalışabiliyorsanız da ders çalışın. Çalışamazsanız da gündüz çalıştığınız kütüphanedeki saatleriniz sizi kurtarır. Sakın umudunuzu kaybetmeyin güzel günleri bizi bekliyor. Kendinize mutlaka sosyalleşebilecek bir şeyler bulun, bu kütüphane olur namaz kılan varsa camiye gitmek olabilir orda da insanlar oluyor sonuçta, bunun bir yolu illaki bulunur. Aklıma bunlar geldi.

Edit: Youtube'den Doğan Cüceloğlu Hocayla Nevzat Tarhan Hocanın videolarını izleyebilirsiniz birisi Prof. Psikolog birisi Prof. Psikiyatrist videoları gerçekten size çok iyi gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamitsevergebey -- 17 Şubat 2018; 23:2:10 >
  • İki senedir mezun olan biri olarak bir iki tavsiyem var kulağınızı iyi açın :

1) Kesinlikle evde çalışmayın kütüphaneye gidin. Üniversite kütüphaneleri olabilir , kültür merkezlerinin olabilir.

2) Mezuna kalıp kalmayacağınızı önceden belirleyin sakın yazın 3 ayınızı boş geçmeyin. Benim belli değildi belki yerleşirim diyordum eşek gibi boş geçti.

3) Ders çalışmaya öğlen filan başlamayın. En geç 9.30'da dersin başında olun çünkü akşam olunca arkadaşlarınız çağırır , sevdiğiniz dizi başlar vb vb.

4) Eşit ağırlıkçılar dershaneye gitmesin bence giden arkadaşlarım pişman , bu sene gitmedin çok daha rahatım. Çözemediğim sorularıda çözümlü soru bankalarından hallediyorum. Birey full çözümlü , karekök ygs matematik çözümlü , lys için kaf3-4 çözümlü. Dershaneler uçmuş zaten fiyat olarak. 4-5-6-7k'ya kadar gidiyor.

• Evet mezuna kalmak evlerini yıkar aman aman evlerden uzak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mezunadam12 -- 24 Şubat 2018; 13:33:2 >
  • Mezuna kalıp yerleşmiş birisi olarak,ilk olarak söylemek istediğim şu.Sınav sonucunuzu görmeden asla mezuna kaldım demeyin arkadaşlar.Yapacağınız en büyük hata bu olur.Bu sene yerleşecekmişsiniz gibi çalışın.Ha sınav sonucunuzu gördünüz,beğenmediniz,istediğiniz gibi gelmediyse,ikinci seneyi kaldırabileceğinizi düşünüyor ve mezuna kaldığınızda vakit geçirebileceğiniz bir arkadaşınız olacaksa o zaman mezuna kalın bence.Etrafınızda hiç arkadaşınız olmazsa bir yerden sonra isteseniz de sıkıldığınızdan dolayı çalışamazsınız.En azından canınız sıkıldığında vakit geçirebileceğiniz 2-3 tane arkadaşınız olsun.Son olarak,mezuna kaldığınızda eğer ki konuları düzenli olarak çalışıp çalışamayacağınız hakkında en ufak bir tereddütünüz varsa dershaneye gidin bence.Ben gitmedim,şahsen çok pişmanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9888 -- 18 Şubat 2018; 22:3:4 >
  • Seneye hangi sistemin gelecegini bilmedigin sinavi ertelemen seni bitirir.

• Hocam iş kişinin kendinde bitiyor,bende mezuna kaldım arkadaşım da çocuk 20 bine çekti ben 80 de kaldım. Tembel biri iseniz mezuna kalmayın. Ailem bana 3. seneye kal diye yalvardı diyebilirim ama benim bünyem kaldırmazdı. Çalışacağınıza inanmıyorsanız kalın.

• mezunadam12 M kullanıcısına yanıt
    Son cümleyle tabloyu o kadar iyi özetlemişsin ki hocam helal olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sontoprak

Hocam o kadar doğru bir yere parmak bastınız ki.Bence mezuna kalınca en son şey ders oluyor.Eğer motivasyonunuz iyiyse dersler olur düğün.Bizim gibi hayatınız kötü olursa dersler de kötüleşiyor durumunuz da.Artık çalışın mı diyeyim yoksa mutlu olacağanız yere mi gidin diyeyim bilmiyorum..İyi çalışmalar cümleten.Mezun arkadaşlara da şafak 125

Aynen öyle maalesef. Çok çalışırım diyordum da aylardır çalışamıyorum kafam bozuk. Moral yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.