Şimdi Ara

Mezuna Kaldım | Hedef 50K'dan --> 4K |02.07.13 Edit Geldi Hedefe Ulaşılamadı Mf-4=21K ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
13
Favori
22.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

quote:

Orijinalden alıntı: EfeAYDIN

Sana derim ki 50k dan 4k hedefleme. Çok örneğini gördüm olmuyo arkadaşım. Olsa bile çok uç 1-2 örnek olur. Hevesini kırmak gibi oluyor biraz ama sonra daha çok üzülme. Sen şimdi günde 6 saat çalışırım falan filan diye bile düşünebilirsin. İnsanın hedefi ne kadar yüksek olursa olsun çalışma alışkanlığı olmayınca çalışmıyor. Çok çalıştığın günler de olur ama çalışmadığıun günler de olur ve farkı kapatır. Kısacası sen 15 bini hedefle bence ona göre güzel güzel çalış. Dersane netlerin düzenli hedefine uygun geldikçe hedef yükselt. Yoksa sene başından asla çok yüksek hedef koymayın. Aşama aşama yükseltin. Mesala de 20 binde şu üninin şu bölümü var çok güzel oraya giderm. 20 bin hedefine gelince 15 binde şura var oraya gitsem deyip 15 bin için kasın vs vs öyle.

Bak kardes , burda devreye adamin calisip calismamasi girer.ayni sekilde ben de fen lisesi mezunuyum ve bu sene harbiden cok az calistm . 45 bin yaptim. Calisip da 45 yapsam acimam yazardim ama bunu calismadan yaptim.demekki calissam 5000 bile olabilir.oks de 4000. Idim

Ben de fen lisesi mezunuyum gecen yil 11.7k dim bu yil 3.2 cok arkadasim vardi 30-20-18 binler. Cok dedigim 10-11 1 tanesi 5 bine girdi. 30 binlerde kalan bile var. Cok da zeki cocuklar. Olmayinca olmuyo yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam anlıyorum demek istediğinizi. Haklısınız sizde fakat olmayacak iş değil ki millet nasıl giriyor ilk 5 bine şans vs. çok önemli evet ama bildikten sonra için rahat rahat o sıraya oturduktan sonra inş iyi gider herşey güzel olur.

Benim derdim şansı,oluru olmazı bi kenara bırakıp bilgi dolmak.

En azından sınavdan çıkınca derim ki ; ben çalıştım, adam akıllı çalıştım ,elimden geleni yaptım , olmadı..
  • ben de seneye giricem dip.notum 74.16 ama sonuçlarda obp 257 gözüküyor seneye girdiğimde 257 obp puanım mı olacak 370.8 olması gerekiyor diploma notuna göre?Çok önemli Cevabınızı Bekliyorum.
  • Tavsiye imzada

• quote:

Orijinalden alıntı: apocalypse47

Tavsiye imzada

Teşekkürler hocam bakacağım
  • 2010 lys mf4 siralamam 44bin
    2011 lys mf4 siralamam 6700

Eger bu sene gercekten calismadiysan olur. Potansiyelini kullanmamissindir sonraki sene calisinca büyük atlama yasarsin

Ha benle giren bi baska arkasimda onceki senesine göre düsürdü siralamasini. Dikkat etmek.lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: cwr

2010 lys mf4 siralamam 44bin
    2011 lys mf4 siralamam 6700

Eger bu sene gercekten calismadiysan olur. Potansiyelini kullanmamissindir sonraki sene calisinca büyük atlama yasarsin

Ha benle giren bi baska arkasimda onceki senesine göre düsürdü siralamasini. Dikkat etmek.lazim

Hocam sizleri gördüğüm için umutluyum bende gerçekten doğru düzgün hazırlanmadım ve olabileceğine inanıyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ogzhn_

quote:

Hocam anlıyorum demek istediğinizi. Haklısınız sizde fakat olmayacak iş değil ki millet nasıl giriyor ilk 5 bine şans vs. çok önemli evet ama bildikten sonra için rahat rahat o sıraya oturduktan sonra inş iyi gider herşey güzel olur.

En azından sınavdan çıkınca derim ki ; ben çalıştım, adam akıllı çalıştım ,elimden geleni yaptım , olmadı..

ben de öyle çalış ama 4 bin gelmezse sakın üzülme diyorum. Ayrıca bilgi falan diyosun da çok aşırı çalış o senin dediğin bilgiler 1 yılda kolay öğrenilmiyo sen şuandan çalış bence. Ayrıca YGS işi çok sıkıntı işte bazılarında olmayınca olmuyo. Sakın YGS'de dersane netlerinden çok üstünde bi puan hedefleme. Heyecanın çok daha artar ve çok kötü yaparsın. Demek istediğim 20 bine de çok güzel yerler var oraları da içine sindirerek çalış da sen sınava sonra üzülme. İnş. istediğin yeri alırsın

• quote:

quote:

quote:

ben de öyle çalış ama 4 bin gelmezse sakın üzülme diyorum. Ayrıca bilgi falan diyosun da çok aşırı çalış o senin dediğin bilgiler 1 yılda kolay öğrenilmiyo sen şuandan çalış bence. Ayrıca YGS işi çok sıkıntı işte bazılarında olmayınca olmuyo. Sakın YGS'de dersane netlerinden çok üstünde bi puan hedefleme. Heyecanın çok daha artar ve çok kötü yaparsın. Demek istediğim 20 bine de çok güzel yerler var oraları da içine sindirerek çalış da sen sınava sonra üzülme. İnş. istediğin yeri alırsın

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için hocam çalışmak o sınavlarda benim rahat etmemi sağlayacak en büyük etmen olduğu için ben bu kadar önemsiyorum.Yoksa farkındayım bende o gün ki ruh halinin , şansın ne kadar önemli olduğunu.

İnşallah emeklerimin karşılığını alırım

• quote:

Arkadaslar oks ile karistirmayin oksde bunu yaptim calisirsam lysde de yaparim demeyin tamamen alakasiz cok daha iyisi de olur kotusu de. Ama size sunu diyim 55 binden 20 bine adam gibi calisan herkes cikabilir 15 bin icin cok fazla 10 bin icin daha da fazla. Ama birakin 50 bindeki adami gecen yil 5 bininci olan adam icin bile ilk 5 bin cok sikintili. Cok ciddi ve disiplinden kopmadan calismak lazim. Burda kastim 10 saat calismak degil ama kac saat calisiyorsan o calismandan 1 gun bile taviz vermeyeceksin ygs konusu da bazilari icin ciddi sorun. Ne adamlar var ygs konularini cok iyi biliyor ama bir turlu olmuyor ygsde 30 binin ustume cikamiyor dersane netleri cok daha iyi gelse gibi. Ben sana asla ilk 5 bine giremezsin demiyorum. Demek istedigim cok ciddi calisman lazim oyle boyle degil. Sans faktorunun de malesef cok etkisi var. Sansin da iyi gitmeli cunku 5 bin hedeflersin mesala ygs 5 bin gelir fende 5binlik net yaparsin matematik sinavnda istedigini yapamazsin 10 bin olursun. Demek istedigim 50 binden 5 bine bu ulkede binlerce kisi hedefliyor ama basaran sayisi 5i gecmez. 10 hatta 15 bile olsan illa uzulursun ama umutsuzluga kapilma istiyorum elinden geleni gene yapmissindir zaten 15 bin icin. Kendine cok guvenip calismayip anca 40 bine ceken de cok...

Katılmıyorum. Hep şans kötüye gidecek değil ya.

Başaranlar başarmanın sevinciyle hiç haftalarca başardım diye ortalıkta dolaşmaz.

Ama başaramayanlar aylarca bundan yakınır.

Dolayısıyla başarmak çok zor imajı oluşabilir. Yıl boyunca deneme çözersen, süreyi kullanmayı bilirsen olur. Biz bu sınavı sadece sınav olarak gördük ondan kaybettik. Bu işin belli taktikleri felsefesi var, bunları benimseyerek hazırlanacaksın. Heyecanını sinirini stresini kontrol etmeyi öğreneceksin. Okuduğunu anlamayı bileceksin. Süre kontrolünü en kötü duruma göre yapmayı bileceksin. Biz naptık tüm denemelere lay lay lom girdik. Her denemeyi ÖSYM sınavı ciddiyetinde girseydik eminim daha farklı olurdu.

İşi bilen adam için aslında kolay. Bu ufak ayrıntılara dikkat edebileceksen kal mezuna, daha düşük yapmazsın merak etme. Ama sınavı kazanmayı sadece ders çalışmak olarak görürsen yapamayabilirsin.

Dersaneye gideceğine hızlı okuma kursuna git, düzenli spor yap bedenini ve zihnini sürekli dinç tut, sınav senesinde psikolojini bozacak yerlerde bulunma, belirli uyku düzenin olsun, sınav anı için git aylarca psikologla görüş terapilere katıl. Mutlu ol sürekli. Vucudun hormonlarını tam olarak salgılayabilsin. Ve az biraz da çalış. Bu işin formülü budur ben de yeni keşfettim. Öyle çok çalıştım, kazandım devri bitti artık. Tabi senelerce robocop gibi çalışmaktan başka hiçbir şeyi bilmeyen biri değilseniz.

• imzada soru bankası tavsiyelerini bulabilirsin
  • başarılar. insallah istedigin hedefe ulaşırsın.

bu arada yataktaki tavşana kahkaha attım
    sakallı tavşan mı olur la ?
  • konuyla alakası yok ama akşamları masada çalışırken odanın lambası önünü aydınlatabiliyor mu ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: follow the leader

başarılar. insallah istedigin hedefe ulaşırsın.

bu arada yataktaki tavşana kahkaha attım
    sakallı tavşan mı olur la ?

Kardeşime babam almıştı onu hocam tavşan dediğin tatlı olur bu ayı gibi zaten

@beşiktaşlı emre

Hocam masa lambası var o yüzden normalde sıkıntı oluyor ama masa lambası gayet iyi ayınlık sağlıyor rahatsız etmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: apocalypse47

imzada soru bankası tavsiyelerini bulabilirsin

İnceliyor ve yararlanıyorum hocam teşekkür ederim :)
  • Ham puan bazında 45k'dan 4.5k'ya yükseldim LYS'de, Ygs'de de 49k'dan 6.5k'lara geldim. Mezun grubun en büyük artısı (bazen bir eksi de olabiliyor bu) çok fazla zamanlarının olmasıdır, ister istemez ders çalışıyorsunuz yani.

Biraz tatil yapın ama, ben çok faydasını gördüm, ağustosun sonlarında başlamıştım çalışmaya da. Şimdiden başlarsanız yaz sıcağında o çalışma hevesi bir anda sönebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi windsurf -- 21 Temmuz 2012; 2:16:15 >
  • hocam oksde anadolu fen hicbise kazanamadım kaldım ailem tuttu elimden özele gönderdiler senin simdiki durumundan cok cok kotuydum ama calıstım 3700.yum bu sene sende neden basaramayasın tek yapman gereken engelleri kaldırmak gerekirse en yakın dostlarını kaybet ama engel olmasın kimse kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: windsurf

Ham puan bazında 45k'dan 4.5k'ya yükseldim LYS'de, Ygs'de de 49k'dan 6.5k'lara geldim. Mezun grubun en büyük artısı (bazen bir eksi de olabiliyor bu) çok fazla zamanlarının olmasıdır, ister istemez ders çalışıyorsunuz yani.

Biraz tatil yapın ama, ben çok faydasını gördüm, ağustosun sonlarında başlamıştım çalışmaya da. Şimdiden başlarsanız yaz sıcağında o çalışma hevesi bir anda sönebilir.

Hocam yavaş yavaş YGS'den başlamayı düşünüyorum hem tekrar gibi olur eğlenceli olur zorlamaz beni çok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBailardo

hocam oksde anadolu fen hicbise kazanamadım kaldım ailem tuttu elimden özele gönderdiler senin simdiki durumundan cok cok kotuydum ama calıstım 3700.yum bu sene sende neden basaramayasın tek yapman gereken engelleri kaldırmak gerekirse en yakın dostlarını kaybet ama engel olmasın kimse kolay gelsin

Hocam teşekkür ederim engel falan kalmayacak zaten inş iyi olur sonum.

Bu arada tebrik ederim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: windsurf

Ham puan bazında 45k'dan 4.5k'ya yükseldim LYS'de, Ygs'de de 49k'dan 6.5k'lara geldim. Mezun grubun en büyük artısı (bazen bir eksi de olabiliyor bu) çok fazla zamanlarının olmasıdır, ister istemez ders çalışıyorsunuz yani.

Hocam yavaş yavaş YGS'den başlamayı düşünüyorum hem tekrar gibi olur eğlenceli olur zorlamaz beni çok

Hocam YGS'yi büyütme gözünde yine de, 1-1.5 senelik bir müfredat maksimum, konular zor değil, uzun değil rahatlıkla 2 ayda bitirirsin, sosyal biraz kasabilir, onu da ne kadar kek sorduklarını görüyoruz, arada açıp okursun, test çözersin sene içinde. Bunu kafanda bulundur, şimdiden zorlama kendini.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.