Şimdi Ara

Mezun yolu gözüktü 2020 YKS tavsiyelere açığım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
9.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili çiledaşlarım, 2018 haziranda başlamayı planladığım, fakat maddi sebeplerden ve buna bağlı olarak gelişen zaman bulamama dertlerinden dolayı başlayamadığım sınav maratonuna bu gün itibariyle sıfırdan başlamış bulunuyorum. Bu zamana kadar yaptığım yarım yamalak çalışmalardan hiçbir şey anlamamam sebebiyle yeniden başlamak farz olmuştu. Bir taraflarımı yırtsam dahi maksimum 65 gelecek olan OBP ile bu süre zarfında zaten mükemmel sonuçlar yakalayamayacağımı biliyorum. Hal böyle olunca hedefler de değişti, 2020 yks oldu.

Temelimin 0 oğlu 0 olması sebebiyle en kolay kitaplardan, en kolay konu anlatım videolarından başladım.Açık öğretim lisesine geçtim ve gün boyu evdeyim. Bu arada çalışmalarımla ilgili buraya günlük açmak gibi bir planım var ama konumuz bu değil.2019 YKS sınavına kadar olan süreçte kendimi 0'dan orta seviyelere çekmeyi istiyorum. Bu süreçte amacım sınavda iyi bir sıralama yapmak değil, temel oluşturmak olacak. Sınava yalnızca kendimi sınamak adına gireceğim.

Sonuç itibariyle sizlerden eleştiri, tavsiye, yorum istiyorum. Bu kaynak olur, çalışma stili olur her yorum kabulümdür. Kolay gelsin.

Edit : Yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. 15 bin hedefliyorum
    2.Edit : Tekrar yazmayı unutmuşum MF öğrencisiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A3EDF6479 -- 12 Kasım 2018; 23:37:52 >

• Bence şimdiden kendini mezuna kalcam diye şartlama. Ben de geçen sene böyle demiştim ve kalmıştım şimdi mezunum. Evde çalışıyorsun bu senin için çok büyük bir avantaj. Ben okul (dersler bos geçiyodu sacma yazılılar + dershane (hocalar kötüydü hızlı geciyolardı) gittim ve zamanım çöpe gitti. Ama senin zamanın da var. Eksiklerini tespit et ve üzerine git başarırsın.
    Elbette haklısınız ben de size o konuda katılıyorum, istemediğim yere ben de gitmem. Ben de realistim ama dikkat edin bu realizm bir zaman sonra karamsarlığa dönüp kendinizi buhranlar ortasında bulunca bir şeye yaramıyor. Siz bu sene kendinizden max. verimi almaya çalışın. Sınava kadar elinizden gelen her şeyi yapın bakalım nerelere çıkabiliyorsunuz? Sonra dersiniz ki "Bu kadar çalışma ile şunu yaptım, şimdi daha çok üstüne koyup daha iyisini yapabilirim." Böyle demek insanı daha iyi çalıştırır.
  • Kardeşim hedef nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12.sınıfın 2. dönemi açık liseye geçmiştim obp 63 64 civarındaydı bir dönemde 72 oldu hocam.
    Bu seneden belirli bir hedefiniz olsun(x bine gireceğim gibi).İradeli olup çalışırsanız seneye istediğiniz yere girebilirsiniz.Ne yazık ki ben 12.sınıfta çalışmadım ve şuan rahat değilim.
  • Bence şimdiden kendini mezuna kalcam diye şartlama. Ben de geçen sene böyle demiştim ve kalmıştım şimdi mezunum. Evde çalışıyorsun bu senin için çok büyük bir avantaj. Ben okul (dersler bos geçiyodu sacma yazılılar + dershane (hocalar kötüydü hızlı geciyolardı) gittim ve zamanım çöpe gitti. Ama senin zamanın da var. Eksiklerini tespit et ve üzerine git başarırsın.
  • RhyN kullanıcısına yanıt
    Yazmayı unutmuşum şimdi editliyorum. 15 binleri görmek istiyorum.
  • Tm mi say mı ? İkisi baya farklı çünkü

• bu yıl için hedefin yoksa ve bu sene son senen gibi düşünmezsen hep sıfırdan başlarsın.
  • Can Lp kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. İrade konusunda sıkıntılarım vardı ama şu zamanlarda daha iradeli, daha çalışkan hissediyorum
  • RhyN kullanıcısına yanıt
    MF öğrencisiyim
  • "Hocam mezuna bıraktım oh!" rahatlaması geldiği için öyle hissediyorsunuz. Bir psikologtan duyduğum şeyi aktarayım: "Yapmanız gereken bir şey varsa ve siz onu sonra bitti bu iş, sonra daha iyisini yapacağım diye beyninize komut veriyorsanız beyniniz bunu başarmış olarak algılayıp, rahatlıyor." Ben bu rahatlığa kapıldım ve 2. kez mezuna kaldım, belki feyz alırsınız diye yazdım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    Bu yıl bir meslek veya üniversite hedeflesem gelecek vadetmeyecek yerler olacağını düşündüğümden böyle yapıyorum. Biraz da realist olduğumdan kaynaklı bu düşüncem. Ama dediğiniz hiç yanlış gelmiyor
  • (: sanane :) ( kullanıcısına yanıt
    Şimdiden kesin karar vermeyeyim mi diyorsunuz hocam
  • Zamanımı en iyi şekilde değerlendirmeye uğraşıyorum. Eksikler saymayla bitmeyecek kadar çok olduğundan böyle düşünmüştüm aslında. Kapata kapata ilerleyeceğim bakalım sonunda ne yapabileceğim
  • Elbette haklısınız ben de size o konuda katılıyorum, istemediğim yere ben de gitmem. Ben de realistim ama dikkat edin bu realizm bir zaman sonra karamsarlığa dönüp kendinizi buhranlar ortasında bulunca bir şeye yaramıyor. Siz bu sene kendinizden max. verimi almaya çalışın. Sınava kadar elinizden gelen her şeyi yapın bakalım nerelere çıkabiliyorsunuz? Sonra dersiniz ki "Bu kadar çalışma ile şunu yaptım, şimdi daha çok üstüne koyup daha iyisini yapabilirim." Böyle demek insanı daha iyi çalıştırır.

• (: sanane :) ( kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Tecrübe benim için her şeydir dediklerinizi es geçmeyeceğim
  • Rica ederim, ne demek. Başarılar...

• En iyisini yapıyorsun. Bari bu yıl tyt ye daha çok aban, sınavda iyi bir sıralama yaparsan kafan rahat olur. Bir dahaki yıl yaya yaya ayt çalışır hedefine ulaşırsın.

• Yinede bu sene için bi hedefin olsun 40 bin falan gibi çok sıfırım diyosan,biraz varsa zaten belkide olucak kısmetini kapatmadan çalış derim
  • baris7777 B kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • üstte haklısın maklısın diyenleri takma. Bu forumdan da bu konuda öneri alma. Elinden geleni bu sene için yap sonra durumuna bakarsın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.