Şimdi Ara

Mezun | MF'den TM'ye geçiş.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
6.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yıl içerisinde bir çok defa tavsiyelerde bulundum ama bu sefer benim tavsiyelerinize ihtiyacım var.

LYS 1 sınavı fiyaskoyla sonuçlandı. Fen sınavından hiç bir ümidim kalmadı. Ben de seneye alan değiştirmeye karar verdim. Kafa yapısı olarak TM'ci olamma rağmen sırf tıp alanı tutkusuna MF'yi seçtim. Ama fen derslerini yapamıyorum.

Seneye psikoloji bölümün tercih etmeye karar verdim. Yazın kaynak kitap alacağım fakat sözel dersler adına hiçbir fikrim yok.

Fikirlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Mat 1 iyi durumda, geometriye yüklenmem gerekiyor, haliyle mat 2'ye de. Mat1 için simetriyi beğenerek çözmüştüm. Şimdi bir soru bankası daha bitirmek istiyorum. Ama çok kararsızım. Özellikle tarih, coğrafya, edebiyat için kaynak önerilerinizi bekliyorum.

Son bir sorum, Altın Anahtar Edebiyat & Türkçe nasıldır ? Kitabın içeriğinden örnek atabilecek olan olursa çok mutlu olurum...

• ben de mezuna kalıp mfden tm'ye geçmeyi düşünenlerdenim. takipteyim
  • Kardeşim beni yazmışsın.Takipteyim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VetH.

Güncel.

istanbul hukuktan uzak durun
    #direntm
  • Bende mf dden tmye gecis yapicam ama siralama olarak 50 binr girmemiz sart ya da daha fazla o yuzden biraz tirsiyorum acikcasi hakkimizda hayirlisi buyuk ihtimal bende psikoloji ya da ic mimarlik gibi volumleri tercih edicem cunku baska bolum yok

• Aynen bende seneye mf den tm ye geçecegim ! mühendisliklerde iş yok diger bölümler kıytırık ,tıp vs.. kazanamayacagıma göre en azından pdr hukuk ya da ne bileyim iyi bir üni de iktisat filan okurum ! takipteyim gardaşlar.
  • ben tm den mf ye geçmek istiyorum.bu sene mezuna kalıp fen konularını bitirebilir miyim sizce.fenim 0 şu anda.pilotaj istiyorum
  • Hukuk düşünüyorum yada özelde iş imkanı varsa odtü uluslararası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePage -- 20 Haziran 2013; 18:10:42 >
  • VetH. kullanıcısına yanıt
    ben bu sene yaptım bunu :D sayısal çıkışlıyım tm ye geçtim ikinci senem çok rahat aslında hedefler falan yüksekdi ama lys 1 duman etti her şeyi.hatta ben de psikoloji istiyorum.tavsiyem yap çok rahat ama kesin olarak yapman gereken şey lys 3 ü sona bırakma.ben sürekli sayısal çıkışlıyım fen çözer öne geçerim diyordum 15 tane çözebildim süre yetmedi.kısacası lys odaklı çalış ben bunu senenin başında da biliyordum bunu ama işte insan heves ediyor şöyle yaparım falan diye yine ygs ye çalışılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: VetH.

Merhaba arkadaşlar. Yıl içerisinde bir çok defa tavsiyelerde bulundum ama bu sefer benim tavsiyelerinize ihtiyacım var.

LYS 1 sınavı fiyaskoyla sonuçlandı. Fen sınavından hiç bir ümidim kalmadı. Ben de seneye alan değiştirmeye karar verdim. Kafa yapısı olarak TM'ci olamma rağmen sırf tıp alanı tutkusuna MF'yi seçtim. Ama fen derslerini yapamıyorum.

Seneye psikoloji bölümün tercih etmeye karar verdim. Yazın kaynak kitap alacağım fakat sözel dersler adına hiçbir fikrim yok.

Fikirlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Mat 1 iyi durumda, geometriye yüklenmem gerekiyor, haliyle mat 2'ye de. Mat1 için simetriyi beğenerek çözmüştüm. Şimdi bir soru bankası daha bitirmek istiyorum. Ama çok kararsızım. Özellikle tarih, coğrafya, edebiyat için kaynak önerilerinizi bekliyorum.

Son bir sorum, Altın Anahtar Edebiyat & Türkçe nasıldır ? Kitabın içeriğinden örnek atabilecek olan olursa çok mutlu olurum...

mat1 için fem konu özetli olabilir.

edebiyat:altın anahtar vazgeçilmezdir.ama güvenderide es geçmemek lazım.

tarih ve coğrafyadan ben karekök yayınlarını kullandım hem soru bankası hemde konu anlatımlı olarak.konu eksiği yoktu yani.

ama özet kıtaplarda var.bunlarada bak mesela delta kültür yayınları ve edam yayınları.Tarih ve coğ için bunlara bakabılırsın.

ama ayrıntılı ıstıyorsan her konu olsun diyorsan coğ için fem simetri yada güvender.tarih içinde aynı.

sonkez:altın anahtarın ıceriğini örnek olarak atamıyorum fakat kıtap renklı değil.ama bildiğin bilmediğin tüm yazarlar var içinde.o kıtabı adam gibi bitiripte edebiyattan ve turkçeden en fazla 2 yanlış yaparsın.ama hakkıyla bıtımek kaydıyla.

• bu işi yaparsak nelere dikkat etmeliyiz neler önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mezunuz34

ben de mezuna kalıp mfden tm'ye geçmeyi düşünenlerdenim. takipteyim

bro senle aynı durumdayım edebiyat için fem beyaz kitap ii diolar inş. hallederiz seneye
  • İstediğin bölüm çok düşükse yap derim fen özellikle fizik 0 dan oldukça zor halledilen bir ders

• quote:

Orijinalden alıntı: suskun550

Bende mf dden tmye gecis yapicam ama siralama olarak 50 binr girmemiz sart ya da daha fazla o yuzden biraz tirsiyorum acikcasi hakkimizda hayirlisi buyuk ihtimal bende psikoloji ya da ic mimarlik gibi volumleri tercih edicem cunku baska bolum yok

bro aynı korku ben de de var napcaz yaw ? biraz dertlesek
  • ygs coğrafya ve lys3 hakkında hiç bilgim yok ama sonuçta okul yok bişey yok full bunlara çalışacağız ilk 20-30 bine girebilir miyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: o00rapper00o

İstediğin bölüm çok düşükse yap derim fen özellikle fizik 0 dan oldukça zor halledilen bir ders

pilotaj istiyorum.mf 4 480 puan falan gerekiyo.matematiğim iyi yani sayısal zekamın olduğunu düşünüyorum.ama konular sıfır şu anda.yapılır mı diyosun
  • Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Altın anahtarı mutlaka alacağım. Başka tavsiyesi olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dirk Pitt

quote:

Orijinalden alıntı: o00rapper00o

İstediğin bölüm çok düşükse yap derim fen özellikle fizik 0 dan oldukça zor halledilen bir ders

pilotaj istiyorum.mf 4 480 puan falan gerekiyo.matematiğim iyi yani sayısal zekamın olduğunu düşünüyorum.ama konular sıfır şu anda.yapılır mı diyosun

Hocam 480 gibi bir puan halk nezlinde tıp kazanmak demek, düşün işte zor mu kolay mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bihruz Bey

quote:

Orijinalden alıntı: suskun550

Bende mf dden tmye gecis yapicam ama siralama olarak 50 binr girmemiz sart ya da daha fazla o yuzden biraz tirsiyorum acikcasi hakkimizda hayirlisi buyuk ihtimal bende psikoloji ya da ic mimarlik gibi volumleri tercih edicem cunku baska bolum yok

bro aynı korku ben de de var napcaz yaw ? biraz dertlesek

valla bilmiyorum ama bu fen sınavı kolaydı cidden kafam epey bi karıştı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.