Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Mevlüt Tezel - Çocuk yapma, kedi sev, dizi izle; oh ne güzel!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
32
Cevap
0
Favori
1.341
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Mevlüt Tezel - Çocuk yapma, kedi sev, dizi izle; oh ne güzel!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1461 Mesaj
    Sabah yazarından ‘bekârlık’ vergisi önerisi: Çocuk yapma, kedi sev, dizi izle; oh ne güzel!

Günaydın yazarı Mevlüt Tezel, dünkü (13 Ocak 2019) yazısında çocuk yapmayanlara, "Ayda bir Avrupa'ya git, en güzel restoranlardan Instagram'a fotoğraf koy, akşam eve gidince de battaniyeni üzerine çek, kedini sev ve dijital platformdan dizi izle! Oh ne güzel!" diyerek tepki gösterdi. Tezel, "Çocuk sahibi olanlar sistemin devamı için özveride bulunuyorsa, bekarlar da bunun karşılığını vermeli. Kazancı iyi olan ama buna rağmen çocuk dünyaya getirmeyen bekârlardan daha çok vergi alınsın" önerisinde bulundu.

Tezel'in önerisi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları, "Tebrikler Mevlüt Tezel, (her kimse) anca bu kadar cahilce saçmalanırdı gerçekten, tebrik ediyorum" derken, bazıları da, "Bu nasıl kafa yahu, hangi galaksiden bu?" eleştirisinde bulundu.

Tezel, "Çocuk yapmayana ekstra vergi!" başlığıyla yayımlanan yazısında, "Ayda bir Avrupa'ya git, en güzel restoranlardan Instagram'a fotoğraf koy, akşam eve gidince de battaniyeni üzerine çek, kedini sev ve dijital platformdan dizi izle! Oh ne güzel! Çocuk dünyaya getirip onların eğitimi ve geleceği için deli gibi çalışan, tatile gitmeyen, gitse de çocuk havuzunda nöbet tutan, yaşadığı stres yüzünden daha erken hayatını kaybeden çocuklu insanlara haksızlık olmuyor mu? En azından bir sağlık sorunu yoksa, geliri düzeyi yüksek olmasına rağmen çocuk yapmayanlardan daha çok vergi alınmalı!" sözlerini kaydetti.

İşte Tezel'in bu satırlarına sosyal medyadan gelen bazı eleştiriler şöyle:

|
    |
    MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
    MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

• Kendisi galiba genç yaşta evlendi. Yapamadığı şeylerin acısını çıkartıyor, bariz bir şekilde belli.

avrupaya gitme ve dizi izlemeyi cikarirsak benden bahsediyor.halimden son derece memnunum.benim gibi de binlerce insan var ulkede.sayilari da git gide artiyor zaten.

Ülkede;

Ahlak yok,
    Adalet yok,
    Ekonomi cokmus,
    Turk kizlari desen hepsi premses.

bu ortamda evlenilmez arkadaş.ozellikle 1-2 senelik evlilere bakin hepsi mutsuz.Evliliği kurtarmak icin cocuk yapiyorlar ama o da en fazla 3-5 kurtariyor.

Daha bekarları çok kıskanacaksanız ayrıca sadece avrupaya gidip eğlendiğimizi sanıyorsanız size üzüldüm.Daha neler yaptığımızı bilseniz demekki akli melekelerinizi kaybedeceksiniz

Evleninki iş verene sesiniz çıkmasın küfür yediğinizde çoluk çocuğu düşünüp "Tamam Ağam" diyin istiyorlar bekarım memnunum zaten piyasa belli çalıştığım yerlerde kendimi ezdirmiyorum herseyden önce bu sayede alır ceketimi hadi eyvallah der çıkarım umrumda değil bakacak çoluk çocuk yok sonuçta 3 kuruşluk krolara boyun eğmiyorum zengin olmadıkça evlenilmez bu ülkede

• Yarbay
    2204 Mesaj
    Daha bekarları çok kıskanacaksanız ayrıca sadece avrupaya gidip eğlendiğimizi sanıyorsanız size üzüldüm.Daha neler yaptığımızı bilseniz demekki akli melekelerinizi kaybedeceksiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    avrupaya gitme ve dizi izlemeyi cikarirsak benden bahsediyor.halimden son derece memnunum.benim gibi de binlerce insan var ulkede.sayilari da git gide artiyor zaten.

Ülkede;

Ahlak yok,
    Adalet yok,
    Ekonomi cokmus,
    Turk kizlari desen hepsi premses.

bu ortamda evlenilmez arkadaş.ozellikle 1-2 senelik evlilere bakin hepsi mutsuz.Evliliği kurtarmak icin cocuk yapiyorlar ama o da en fazla 3-5 kurtariyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    216 Mesaj
    Eğer adamın geliri yoksa veya yeterli değilse neyine güvenerek üç çocuk yapıyor o zaman?Üç çocuğu geçtim yedi-sekiz tane çocuk yapanlar bile var.Onlar kendilerini ve çocuklarının hayatlarını düşünmedilerse bekarlar niye düşünsün?Ya da az çocuk yapan bir veya iki çocuk yapan aileler neden onların dertleriyle dertlesin?Onlar mı o çocukları yaptı?Sanki milletin yatak odasına zorla girip onlara çocuk yaptırmışlar gibi alakasız insanları suçlamak nasıl bir hastalıklı düşünce yapısıdır?Çocuk yapmak tamamen eşlerin vereceği bir karardır.Eğer hadlerinden fazla çocuk yaptılarsa bunu yapmayanların suçu günahı ne?Hadi bunu geçtim evlenip çocuk yetiştirmeye kendilerini yeterli görmeyen çiftler neden çocuk yapsın?Sırf çocuk olsun diye çocuk yapıp sonrasında bu çocukların hayatlarıyla zerre ilgilenmeyenleri de görüyoruz.Bu çocukları okula atıyorlar sonra tüm sıkıntısını hem öğretmenler hem de akranları onlardan zorbalık görerek çekiyor.Daha ileri gidenler ise sokaklarda kötü olaylara karışıyor.Sanki çocuk yaptıktan sonra ailenin görevi bitiyormuş gibi konuşuyorlar.Eğer hem kadın hem de erkek kendisinde anne/baba rolü göremiyorsa evlilikleri boyunca hiç çocuk yapmasınlar daha iyi.

Dahası insanların yatak odalarından size ne?Hadi çocuk yapmaya teşvik etmek istiyorsun o zaman buna ödül koy.Ne bileyim fazla çocuklu olan ailelere faizsiz ve vadesi yüksek kredi imkanları sun,varsa devlete veya bankalara olan borçları kapat,çocuklarının en azından bir iki tanesine garantili iş imkanları,maaşlarına daha fazla zam ver,sudan-elektrikten vs muaf tut ya da daha indirimli ödesinler ya da inşa ettiğiniz toki konutlarından vs bir daire mesela beş çocuğu olanlara daha uyguna ver vs böyle teşvikler yap.O zaman hadi bir yerde teşvik etmeye çalışıyor derim de bu ne kardeşim?Yapmıyorum üç tane çocuk size ne?Çok istiyorsanız bizim yerimize siz bol bol çocuk yapın...
    |
    |

• Teğmen
    159 Mesaj
    Asgari ücretle evlen, 5 çocuk yap, Sokağa sal, a haber izle.

Hayat dediğin böyle olur.

|
    |
  • Yarbay
    2153 Mesaj
    iyice şaşırdılar artık...

Ben mutlu değilim evliliğim yüzünden, benim gibi olmayan herkes ceza çeksin demiş kısaca.

|
    |
    Bu meymeletsiz tipten anca boyle bir yorum cikardi zaten Resmen toplumun ruh sagligi ile oynuyor bu parali kalemler. Bir toplumu inadina bekarliga itmeye calissan bu adamlar kadar basarili olamazsin. Resmen ters psikoloji...
    |
    |
    MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
    MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Çavuş
    65 Mesaj
    Evleninki iş verene sesiniz çıkmasın küfür yediğinizde çoluk çocuğu düşünüp "Tamam Ağam" diyin istiyorlar bekarım memnunum zaten piyasa belli çalıştığım yerlerde kendimi ezdirmiyorum herseyden önce bu sayede alır ceketimi hadi eyvallah der çıkarım umrumda değil bakacak çoluk çocuk yok sonuçta 3 kuruşluk krolara boyun eğmiyorum zengin olmadıkça evlenilmez bu ülkede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Capire -- 14 Ocak 2020; 14:1:58 >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

dediğinize ek olarak, hatta çocuk yapanların çocuklarının masrafları, çocuğu olmayan kişilerin maaşlarından zorunlu kesilen bir fon ile aylık olarak ödenebilir. çünkü onlar bizim çocuklarımız, zaten kondom almaya parası olmayan yada “geri çekemeyan” arkadaşların dertlerini biz ödemeliyiz. haşhaşiler yeniden mi türedi ne oldu, neyle kafayı buluyor bu arkadaşlar anlamak mümkün değil. yeminle her gün bu kadar değildir ya diyoruz ve gerçekten o kadar da oluyor. hayretle izlemeye devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34 -- 14 Ocak 2020; 15:14:59 >
    |
    |
    selamivural kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    57 Mesaj
    Sana ne yaprak sarması? Sana mı soracak millet ne şekilde yaşayacağını. Bunun vergisi mi olur bu ne saçma mantık. Böyle böyle yol mu yapıyorsunuz? Gss de böyle böyle hayatımıza girdi. Bekleyin bu vergiyi kesin Bi şekilde geçirecekler.

|
    |

Pişkinlikte sınır tanımıyorlar artık.Ne yüzsüz kişilik oldu bunlar böyle.

Hayır öyle bir yazmış ki sanki çocuk olunca bunları yapamıyor insan Yani verdiği örnekler falan tamamen saçma,akıl mantık yok bunlarda

|
    |
    |
    |
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.