Şimdi Ara

Mevcut kablosuz ağa daha güçlü bağlanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Müsaadenizle bir sorum olacak.

Bir bina ötede (yaklaşık 30 metre ve arada 2 adet panel duvar var) mevcut olan wireless ağa bağlantıda sürekli kopmalar yaşıyorum Bağlanmaya çalıştığım modem Zyxel, benim usb wireless, Asusun usb wirelessi. Ayrıca geçen gün airtiesin usb si ile de denedim, nispeten bağlantı daha iyi ama kopmalar yine yaşanıyor.

Size sormak istediğim de bu, bu ağı daha güçlü olarak nasıl yakalarım. En iyisinin modeme bağlanacak acsess point veya anten olduğunu söylüyorlar. Ama benim amacım, usb ile değil de alım gücü daha yüksek bi cihazla wirelesse bağlanabilmek.

İnternet mağazalarında acsess point, indoor, outdoor anten ve cihazlar var

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=38

ama hangisi bana yarıyacak tespit edemedim. Özet olarak bana, çekimi yüksek usb wireless adaptör veya aynı işi görecek cihaz lazım.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isarac -- 3 Şubat 2008; 10:09:16 >

• bır access poınt alıp lan koblosu ıle modeme bagla ve access poıntı yakınlarında bır yere kur.
    eğer sorun cozulmazsse benımle pm den goruşebılırsın

saygılarrr
  • repeater (tekrarlayıcılar) ile bu sorunu çözebilirmiyim, bilgisi olan var mı?

Ayrıca acsess point/repeater olarak çalışan airties sadece airties modemle çalışıyor, benim için en kolay çözüm, anteni (çekim gücü) yüksek usb adapter. önerisi olan var mı?
    teşekkürler
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=2699&productid=bd95125

böyle bir anten işini görür,
    Bende aynı marka ama farklı model bir anten var, onu kullanıyorum.
    Bunu nereye bağlayacaksın ama o önemli,
    laptop mu kullanıyorsun yoksa pci wireless ya da usb wireless mı?
    yani bu anteni bağlayabilmen için wireless kartında yer olması lazım ve hepsinde yok o bağlantı yeri.

• Elinle anten yap
  • bir bina ötedeki kablosuz ağdan yararlanmak
  • ???

Şu an bağlıyım zatem (Usb wireless adaptör ile 1-2 diş arası çekiyor), ama 5-10 dk da bir kopuyor, amacım bağlantıyı kesintisiz hale getirmek, bunda acayip olan ne ????

quote:

Orjinalden alıntı: burockh

bir bina ötedeki kablosuz ağdan yararlanmak

• Te_ekkür ederim önerin için, acsess point ile sorunu çözdüm :)
    quote:

Orjinalden alıntı: cenkmavi

bır access poınt alıp lan koblosu ıle modeme bagla ve access poıntı yakınlarında bır yere kur.
    eğer sorun cozulmazsse benımle pm den goruşebılırsın

saygılarrr
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.