Şimdi Ara

METALİK BOYALI PROJEKSİYON PERDESİ İNCELEMESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
28
Favori
33.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stone2003

Benim kumaşlar geldi.
    süper hocam değerlendirmelerinizi bekliyoruz.
    benim numunide, diğer satıcıdan bedava denemeden kazandığım perdede kargoya verildi bakalım nezaman gelicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

Merhaba,

Benim projektörüm LG PF80G. Son Parlaklık ayarında fan sesi rahatsız ettiği için Parlaklık: orta ayar kullanıyorum.
    mesajlarınızın dipnotun da LG PF1500G proj. cihazınız olduğunu görüyorum.

pf1500 de de durum aynı mı ?
    Şu an kullandığım 3. PF1500 öteki ikisinde parlak modda fan sesi fazla değildi bunda ötekilere kıyasla daha fazla ses var. Üretim yılıyla alakalı olabilir, yeni bir yazılım var yüklersem belki değişebilir ama bazı kullanicilarda problem olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Şu an kullandığım 3. PF1500 öteki ikisinde parlak modda fan sesi fazla değildi bunda ötekilere kıyasla daha fazla ses var. Üretim yılıyla alakalı olabilir, yeni bir yazılım var yüklersem belki değişebilir ama bazı kullanicilarda problem olmuş.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam, anlaşılan o ki yüksek parlaklıkta fan gürültüsü, üç aşağı beş yukarı hepsinde hemen hemen aynı. En parlak mod Filmin sessiz anında rahatsız ediyor. Neyse ki parlaklık: orta ayar durumu kurtarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 13 Nisan 2018; 21:5:2 >

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Perde geldi.denem amaclı duvara bantladım.düz şampanya renk duvar ile arsında cok fark var.tek sıkıntı görüş açısı çok dar.tam karşısında olmak gerek.
    METALİK BOYALI PROJEKSİYON PERDESİ İNCELEMESİ

• quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

Anladım hocam, anlaşılan o ki yüksek parlaklıkta fan gürültüsü, üç aşağı beş yukarı hepsinde hemen hemen aynı. En parlak mod Filmin sessiz anında rahatsız ediyor. Neyse ki parlaklık: orta ayar durumu kurtarıyor.

Alıntıları Göster
    Bende genelde film izlerken orta modda, TV yayınlarında düşük modda izliyorum. Orta modda görüntü plazma sever olarak daha iyi geliyor.

• Orta parlaklık, en alttaki IPTV yayini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 13 Nisan 2018; 22:18:27 >

• stone2003 S kullanıcısına yanıt
    stone2003:
    Perde geldi.denem amaclı duvara bantladım.düz şampanya renk duvar ile arsında cok fark var.tek sıkıntı görüş açısı çok dar.tam karşısında olmak gerek.

---------------------------------------------------

Merhaba,

fotoğraf dan gördüğüm kadarıyla perde neredeyse duvarın tamamını kaplıyor görünüyor. Bu durumda kenarlara otursanız bile, görüş açısı probleminin olmaması gerekiyor. Olsa bile rahatsız edecek seviyede olmaması gerekiyor.

Siz perdenin doğru yüzünü kullandığınıza emin misiniz ?
    Tekrar bir kontrol edin isterseniz.

Doğru yüzü tespit etmek için, benim uyguladığım yöntem şöyleydi:
    Perdenin arkasıyla önünü yan yana koyup, bu şekildeyken projeksiyonu yansıttım ve değişik açılardan görüntüyü seyrettim (sol, orta, sağ), o zaman anlaşılıyor doğru yüzün ne olduğu.
    Arka ve önü tespit ettikten sonra, arka tarafının kenarlarının dört tarafına "arka" diye yazmanızı tavsiye ederim. Çünkü tekrar karıştırması çok kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 14 Nisan 2018; 12:4:1 >

• Bu perde için tam karşısındanmı izlemek gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

Bu perde için tam karşısındanmı izlemek gerekiyor?
    Hocam kusura bakma, aynı konulara tekrar tekrar cevap vermek yoruyor beni.
    sorunuzun cevabı 1.sayfada ki makalemde ve son mesajımda yazıyor.

Ama yine de kısa cevap vereyim:
    Hayır, tam karşısında oturmanız gerekmiyor. Perdenin kenarlarından uzaklığı 150 cm dışarı taşacak şekilde otursanız da oluyor. (Kendi odama göre tespit ettiğim bu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 14 Nisan 2018; 12:28:23 >
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim.

Aliexpressteki olumsuz yorumlar çok düşündürüyor beni , şu a4 örneğini sipariş vereceğim.Cihaza göre performansı değişiyor belkide .Birde youtube siyah perde olayı var nasıl

olur anlam veremedim.

https://www.youtube.com/watch?v=A2ODjC01J1M
  • quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

Hocam çok teşekkür ederim.

Aliexpressteki olumsuz yorumlar çok düşündürüyor beni , şu a4 örneğini sipariş vereceğim.Cihaza göre performansı değişiyor belkide .Birde youtube siyah perde olayı var nasıl

olur anlam veremedim.

https://www.youtube.com/watch?v=A2ODjC01J1M
    Merhaba,

Hocam okumadın mı makalemi. aliexpress de olumsuz yorumların ne olduğunu açıkladım.

En güzeli bekle numuneyi gör gözünle.

ben bu projeksiyon perdesi konusunu çok araştırmış birisiyim. O verdiğiniz youtube linkinde ki perde "Black Diamond" perdedir.
    Ben onu biliyorum. O perde gerçekten iyi bir perdedir, fakat binlerce dolara çok pahalıya satılmaktadır.
    Yani aynı ekranla eşdeğer TV fiyatına satıyorlar. Kısa yoldan köşeyi dönme derdindeler. O kadar zenginsen bir diyeceğim yok.

Bu makalede bizim amacımız uygun fiyatla aydınlık ortamda seyredilecek proj. perdesi elde etmektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 14 Nisan 2018; 13:7:4 >

• Bu perdeyi sipariş eden tüm arkadaşlara;

Konuyu açan birisi olarak, size tekrar bir hatırlatma yapma sorumluluğu hissettim kendimde;

Perde geldikten sonra,
    Projeksiyon yansıtıldığında, Perdenin arka yüzüyle ön yüzüne direk baktığınızda iki taraf da görüntüyü aynı gösteriyor. Fakat bakış açısını değiştirince arka tarafın projeksiyon görüntüsü kayboluyor ve yanar döner gibi parlak bir hal alıyor, işte bu arka taraf oluyor. Bu yüzden görüş açısı değiştirmeyince ön ve arkanın farkını anlamıyorsunuz.

Doğru yüzü tespit etmek için, benim uyguladığım yöntem şöyleydi:
    Perdenin arkasıyla önünü yan yana koyup, bu şekildeyken projeksiyonu yansıttım ve değişik açılardan görüntüyü seyrettim (sol, orta, sağ), o zaman anlaşılıyor doğru yüzün ne olduğu.
    Arka ve önü tespit ettikten sonra, arka tarafının kenarlarının dört tarafına "arka" diye yazmanızı tavsiye ederim. Çünkü tekrar karıştırması çok kolay.

stone2003 arkadaşımız perdeyi almış ve uygulamış, "perdenin tam karşısında seyretmemiz gerektiğini söylüyor. Bu arkadaşımız büyük ihtimalle yanlışlıkla perdenin ters tarafını kullanıyor.
    Yok eğer doğru tarafını kullanıyorsa, o zaman benim aldığım satıcı ile onun aldığı satıcı arasında ürün farkı var.

Çünkü benim makalemde anlattığım görüş açısı problemiyle, stone2003 arkadaşımızın anlattığı görüş açısı problemi birbirine uymuyor. Çünkü gönderdiği foto da perde duvarın neredeyse tamamını kaplıyor. Yani o foto da en kenara oturan seyirci bile perdenin kenarına denk geliyor, bu yüzden görüş açısı problemi olmaması gerekiyor. Ön yüzünde görüş açısı problemi sadece 30-40 derece dışında oluyor.

Makalemde ki videoları ve fotoları gördünüz. Sizce ben kamerayı her durumda perdenin tam karşısına denk gelecek şekilde mi tuttum, tabii ki hayır. Kenarlardan yaptığım çekimleri de gördünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 14 Nisan 2018; 13:48:52 >

• Hocam , tüm yazılanları okudum.Numune perdeyi siparişte verdim. Gelince deneyip sonucu yazacağım.Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
  • Perdeyi yuzde doksan bitirdim. 4.5x2.5 metre boyunda yani yaklaşık 190 inch kadar. Sonuç ise harika oldu. Bu kadar beklemiyordum. Resimlerde yukarıdaki 30 cmlik kısım düz duvar. Kontrast ve canlılık çok arttı. Şimdi ise kenar bandı ve duvara sabitleme kaldı. Projeksiyon cihazım epson TW5650 METALİK BOYALI PROJEKSİYON PERDESİ İNCELEMESİ METALİK BOYALI PROJEKSİYON PERDESİ İNCELEMESİ METALİK BOYALI PROJEKSİYON PERDESİ İNCELEMESİ METALİK BOYALI PROJEKSİYON PERDESİ İNCELEMESİ METALİK BOYALI PROJEKSİYON PERDESİ İNCELEMESİ METALİK BOYALI PROJEKSİYON PERDESİ İNCELEMESİ

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Hayırlı olsun,

Projeksiyon cihazınızın marka ve modeli nedir ?
    Projeksiyon kaç ansi-lümen dir ?
  • Epson 2150 ya da tw 5650 olarak da geçiyor. 2500 lümen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Teşekkür;

Perdede 2 tane dikey çizgi görünüyor. O çizgiler Biribirine dikilen perdelerin dikiş çizgileri mi oluyor ?
    Birde,
    perdeyi çerçeveye zımba ile mi, yoksa çift taraflı yapışkan ile mi tutturdunuz ?
  • emeğinize sağlık gayet güzel bir fixed frame perde olmuş.
    tek eksisi @kayamtky nında dediği gibi birleşme yerleri
    canlı izlerken rahatsız etmiyorsa sıkıntı yok tabi.
  • Tesekkür ederim. Satın aldığım yerde tek parça yoktu. 3 adet kumaştan oldu. Yapıştırıcı ile yaptım. Tel zımba ile gerdirerek tutturdum. Birleştirme yerleri izlerken çok belli değil. Tek ya ekran tek renk iken yada tam beyaz ekranda belli oluyor. Hatta ben yaptığım için bana görünüyor gibi geldi oğlum ve eşim fark etmedi.

Ama ilerde bu perdenin tek parçasını almayı ve da büyük boyutlarda istiyorum. Çünkü perde olayı cok mühiimiş çünkü görüntü resmen çağ atladı. Ben duvarda izlerim demek züğürt tesellisi bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Bu tarz perdelerde Hot Spot ( ekranın projeksiyonun direk yansıdığı yerde diğer alanlara göre renklerin dengesini bozan daha parlak bir alan)

Sparkling(Ekranda sim dökmüşsünün gibi parlayan alanlar) oluşuyor mu?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.