Şimdi Ara

Meslekçi Yedek Subay Adayı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Meslekçi yedek subay adaylarının iletişimi için bu başlık kullanılabilir.

• Aklıma takılan sorular:

- Meslekçi yedek subay adayı iken gözlük, diğer sağlık sorunları veya eğitimde başarısız olma nedeniyle refüze edilme durumu var mı?
    - Meslek kurası çekilmeden önce en başarılı %5'lik dilim içerisinde kalan yedek subay adayları için seçme hakkı tanındığı söyleniyor. Meslekçi yedek subay adayları hangi kriterlere veya sınavlara göre değerlendiriliyor ki böyle bir sıralama oluşuyor? Yedek subay adayları yazılı sınavlardan mı geçiyor?

Askerliğini meslekçi asteğmen olarak yapanlar cevaplarsa birçok kişi bilgi sahibi olacaktır.
  • öncelikle şunu söyliyim refüze olma durumun yok
    acemiliğin polatlı'daysa branşı kısmında meslek'in yazıyorsa meslekçi asteğmensin (adayı) demektir.
    orada bir yazılı sınava gireceksiniz bunun dışında askeri eğitimlerden de not alıcaksınız bunların neticesinde oluşturulacak listede ilk %10'a girersen, mesleğinle ilgili açıklanacak kura yerlerinden seçilmemiş olan istediğini seçersin.
    şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egulova

öncelikle şunu söyliyim refüze olma durumun yok
    acemiliğin polatlı'daysa branşı kısmında meslek'in yazıyorsa meslekçi asteğmensin (adayı) demektir.
    orada bir yazılı sınava gireceksiniz bunun dışında askeri eğitimlerden de not alıcaksınız bunların neticesinde oluşturulacak listede ilk %10'a girersen, mesleğinle ilgili açıklanacak kura yerlerinden seçilmemiş olan istediğini seçersin.
    şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum.

hocam, verdiğin bilgiler benim için çok önemli. sağol, varol.
  • selamlar arkadaşlar.. meslekçi yedek subay oldum,
    1) 27-31 ocak arası sevk yazıyor.. ben 31 inde askerlik şubesine gidip sülüsü alıp 1-2 şubatta birliğe gitsem olur mu?
    2) acemilik bittikten sonra 15 izin varmış.. bu izni kullanmak istemesem ve gidip usta birliğime katılsam olur mu?
    3) usta birliğin ilk 2-3 haftasında 2-3 günlük bir izin alsam izin verirler mi? (nişan , düğün vb. için)

şimdiden teşekkür ederim cevaplar için
  • Yarın git askerlik şubesine bence. Bence konuşursan hallolabilir ama yinede zannetmiyorum. Bende son gün katılmak istiyorum. 31inde katılırsak cumartesi pazar napıcaz.:) keşke 2sinde katılsaydık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.