Şimdi Ara

meslek lisesine gitmeyin!! [1.5 yıl sonrası] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
22.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

Ben iyiki atl'ye gitmişim diyorum.Bilgisayar dersleri karneyi o biçim yükseltiyo.7 tane 3'üm olmasına rağmen sadece 3 tane 5'im olmasına rağmen(Btt-Paket Programlar-Programlama Temelleri) karne ortalamam 70-71'di.Teknik resim 1 düştüğü için teşekkür alamadım bir tek o dersi sevmiyorum.

Teknik resim zordur. Ancak yapılmayacak ders değil. Benim teknik resimim 80 felandı.

Zaten kolay bir ders.Tek handikapı biraz emek istemesi.Şimdiye kadar doğru dürüst evde çizim yapmışlığım yok teknik resimde.Fakat benim favorim BttPaket zaten excel-world.Programlama biraz bilinmesi gerekiyor ki zaten ben hobi olarak ilgileniyorum programlama dilleriyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 29 Ocak 2013; 18:35:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.taskan

quote:

quote:

quote:

quote:

düz liseye gitmek yerine endüstri daha mantıklı. en azından mesleğin olur. ben anadolu teknik mezunuyum düz lise mezunlarından farkım mesleğimin olması. ama anadolu teknik zordu şimdi müfredat nasıl bilemiyorum.

Atlnin müfredatı hiç değişmedi. Hem meslek dersi hemde düz lise sayısal gibi kültür dersleri. Birde endüstri derken atl demek istedin galiba.

bence meslek olması daha iyi. düz lise mezunu birisi üniversite okuması zorunlu gibi ama meslekği olan birisi o kadar da zorunlu değil. atl zaten anadolu müfredatı. anadolu öğretmenle aynı konuları görüp birde alan derslerimiz vardı. akşam 5.30 da çıkardık. zordu yani diğer liselere göre bence.

Zaten bu düşünce yüzünden atl öğrencisi "temelim yok, derslerim ağır" gibi bahanelerle össye gerekli önemi vermiyor. Sonradan gözü açılanlar tekrar hazırlanıyor. Ancak kazanıyor.(ben)
    Zorluğunu biliyorum tabi. Bende atl çıkışlıyım. Ancak, düzgün çalışan biri ilk girişte çok iyi bir puan yapabilir. Ama dediğim gibi tembeller. Alan derslerine çalışıyorlar. Kültür derslerini kopya vs. birşekilde geçiyorlar.

tartışmaya girmeye gerek yok bence. alan derslerine çalışma konusunda doğru söylüyorsun ama kültür derslerinin kredisine de ihtiyaç var. atl endüstriye göre daha iyi tabi düz liseye göre de ama okuldaki eğitim de önemli. bu arada atl hangi bölüm mezunusun ?

Tartışma için söylemiyorum zaten. Elektronik istemiştim. Ancak oksde kazanamamıştım. Bilişim teknolojileri 2011 mezunuyum. Çok şükür össde istediğim bölüme çevirdim yine.

• quote:

quote:

quote:

Ben iyiki atl'ye gitmişim diyorum.Bilgisayar dersleri karneyi o biçim yükseltiyo.7 tane 3'üm olmasına rağmen sadece 3 tane 5'im olmasına rağmen(Btt-Paket Programlar-Programlama Temelleri) karne ortalamam 70-71'di.Teknik resim 1 düştüğü için teşekkür alamadım bir tek o dersi sevmiyorum.

Teknik resim zordur. Ancak yapılmayacak ders değil. Benim teknik resimim 80 felandı.

Zaten kolay bir ders.Tek handikapı biraz emek istemesi.Şimdiye kadar doğru dürüst evde çizim yapmışlığım yok teknik resimde.Fakat benim favorim BttPaket zaten excel-world.Programlama biraz bilinmesi gerekiyor ki zaten ben hobi olarak ilgileniyorum programlama dilleriyle.

BTT candır yaa. Bizim hoca tıfıldı biraz. Hem yazılılarım 90-100dü, hem de laboratuvarın ortasında halay çekerdik.
    Şimdiki aklım olsa kültür derslerimede adam gibi çalışırdımda, neyse.
    Ben evde teknik resim çalışıyordum. Hoca küçük bir yamukta puan kırardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sampiyon bilo -- 29 Ocak 2013; 18:42:46 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

BTT candır yaa. Bizim hoca tıfıldı biraz. Hem yazılılarım 90-100dü, hem de laboratuvarın ortasında halay çekerdik.
    Şimdiki aklım olsa kültür derslerimede adam gibi çalışırdımda, neyse.
    Ben evde teknik resim çalışıyordum. Hoca küçük bir yamukta puan kırardı.

Bizim teknik resimcide öyle detaycı.BTT hocasıda iyidir candırProgramcıda.Birtek teknik resimci aslında oda karakter bakımından çok iyi ama asla beleş not vermiyor

• pek çok kez meslek liselerini savunan yazılar yazdım. ama bu sefer gerçekleri yazacağım. 6357 liseden 2409' tanesi meslek lisesidir. sınavla girilen fen, anadolu gibi liseleri hariç tutarsak, düz lise sayısı 1771 tanedir. sınavsız girilen meslek lisesi sayısı ise 1241 tanedir.(rakamlar aşağı yukarı farklı olabilir. bu sayılara bakarak, orta öğretimde okuyan 4.756.286 öğrenciyi(2011-2012 yılı için) nasıl meslek liselerine yönlendirmeden dağıtabiliriz.

meslek liseleri kapattık diyelim. o zamanda istihdam sorunu çıkacak. ister hoşlanın, ister hoşlanmayın, bu okulların hitap ettiği meslek alanları var. sırf verilen parayı beğenmediiniz diye bu iş kollarını mı kapatacağız. teknisyenlerin yerini mühendisler aldığında, ödenen paralar artacak mı? tabi birde üniversiteler var. üniversite sayısı artsa da, tüm ortaöğretimdeki öğrencilere yeterli kontenjan ayrılabilir mi?

tüm bunların ışığında, meslek lisesine gitmeyin tavsiyesi adı altında, bu okulları kötülemenin, kimseye yararı yok. tek yol okulunuza uyum sağlamaktır.

acı gerçeğe gelirsek, son düzenlemeler hayata geçirilirse, okul seçimi öğrenci ve velilerden alınarak, öğretmenler kuruluna verilecektir. hakkınızda meslek lisesine gidebilir raporu çıkarsa, itiraz hakkınız olmayacak. istanbul lisesi gibi özel konumlu liseler haricinde, diğer liselerde anadolu düz ayrımı olmayacak. tabi kabul edilebilirde, edilmiyebilirde?

• bende meslek lisesi kurbanlarındanım üniyi kazanamayıp işsiz kalmıyım diye birde yönlendiren kimse olmadığı için şimdi meslek lisesi son sınıftayım şimdi kafamı duvarlara vuruyorum sakın siz böyle bi hata yapmayın anadolu lisesi felan kazanamıyorsanız bile düz liseyi okuyun ders çalışıp üniversite kazanın
  • Bende 12. sınıf bilişim öğrencisiyim eğer üniversite okumak istiyorsanız SAKIN meslek lisesine gitmeyin ben şimdi kafamı duvarlara vuruyorum. Yine de gitmek isterseniz anadolu mesleğe hiç gitmeyin. Hem daha yüksek puan ile girer hemde tekniklere göre daha az kültür dersi görürsünüz + son sene stajda ölürsünüz. Mesela herkes tatil yaparken ben yarın ve 1 hafta boyunca 8-6 çalışacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 1905

Bende 12. sınıf bilişim öğrencisiyim eğer üniversite okumak istiyorsanız SAKIN meslek lisesine gitmeyin ben şimdi kafamı duvarlara vuruyorum. Yine de gitmek isterseniz anadolu mesleğe hiç gitmeyin. Hem daha yüksek puan ile girer hemde tekniklere göre daha az kültür dersi görürsünüz + son sene stajda ölürsünüz. Mesela herkes tatil yaparken ben yarın ve 1 hafta boyunca 8-6 çalışacağım.

staj dosyandaki, sömestre tatili için izin dilekçesini doldurup, işyerine ve okula imzalatmış olsaydın, kafanı duvarlara vurman gerekmezdi. o yü<den hiç okulunda kabahat arama.

• quote:

Orijinalden alıntı: dergul

quote:

Bende 12. sınıf bilişim öğrencisiyim eğer üniversite okumak istiyorsanız SAKIN meslek lisesine gitmeyin ben şimdi kafamı duvarlara vuruyorum. Yine de gitmek isterseniz anadolu mesleğe hiç gitmeyin. Hem daha yüksek puan ile girer hemde tekniklere göre daha az kültür dersi görürsünüz + son sene stajda ölürsünüz. Mesela herkes tatil yaparken ben yarın ve 1 hafta boyunca 8-6 çalışacağım.

staj dosyandaki, sömestre tatili için izin dilekçesini doldurup, işyerine ve okula imzalatmış olsaydın, kafanı duvarlara vurman gerekmezdi. o yü<den hiç okulunda kabahat arama.

hiç sormuyorsunuz ki tatil yapmana işletme izin veriyor mu diye hemen yargısız infaz. müdür yardımcısının işletme istiyorsa yarıyıl tatilinde çalışacaksin dediği bir ülkede yaşıyoruz. kadına yönetmeliği gösteriyorum senin dediğin kağıdı gösteriyorum tatil konusunda kanun tam açık değil diyor. sisteme de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eğer azıcık üniversite hayatınızı ve geleceğinizi düşünüyorsanız . düz liseye gidin , ben tml'yim ve neredeyse 2-3 yıldır doğru düzgün matematik görmüyoruz.
    keşke geri dönsem de o yıllara düze gitsem . yüksek bir üniversite için düze gidin . tml'de ezik bölümler var bende muhasebe mezunu olucağım bu sene asgari maaşla geçinmeye hazır olayım :(((( tabii eğer güzel bir yer tutturamazsam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dergul

quote:

hiç sormuyorsunuz ki tatil yapmana işletme izin veriyor mu diye hemen yargısız infaz. müdür yardımcısının işletme istiyorsa yarıyıl tatilinde çalışacaksin dediği bir ülkede yaşıyoruz. kadına yönetmeliği gösteriyorum senin dediğin kağıdı gösteriyorum tatil konusunda kanun tam açık değil diyor. sisteme de

idarenin kararıyla sistemin bir alakası yok. bizim okulda öğrencinin yarına karar alınır ve gerekirse, işletme değiştirilir. meslek eğitim sisteminin, mükemmel olduğunu söylemiyorum., ama gereksiz de değil.

• quote:

Simdi eml ile atlyi karistirmayin. Atlde sayisal mufredat vardir. Ancak, soyle diyim size.
    Duz liseye gitseydiniz, 9. sinif sonundaki notlariniz nasil olacakti? Sayisal olarak devam edebilecekmiydiniz? Yoksa esitagirlik veya sozelemi duserdiniz?
    Kendim icin konusayim. Kesinlikle sozele duserdim o zamanki aklim ve ders notlarimla ve simdikinden cok daha beter durumda olurdum.
    Ama simdi halimden cok memnunum, iyiki atlye gitmisin diyorum. Mtok'un etkisi var tabi.
    Fakat mtok olmasaydida normal muh veya teknik egitim fakultesi kazanabilirdim.
    Cok sukur iyi bir okuldayim, istedigim bolumdeyim. Hazirliktayim daha. Notlarimda cok iyi.
    Keske soyle yapsaydim diye dövünmeyin. Simdiden sonra yapabileceklerinize bakin.
    Matematik her zaman, her yaşta öğrenilir.

meslek-teknik liseye en azindan meslegim olur kafasiyla giderseniz tabiki sonuc husran olacaktir. Isteyerek ve dileyerek gitmeniz gerek.
    Ha anadolu lisesi veya cok iyi bir duz liseye gitme sansiniz varsa gidin. Ama mahallenin pis bir duz lisesine gitmektense atl iyidir.
    Atl okuyupta basarisiz olmanin sebebi bolumu sevmeden okumaktir ve calismamaktir. Size duz lise sayisalinin aynisini gosteriyorlar atlde.
    Basarisiz olmanizin sebebi calismamaniz. Duz liseyede gitseydiniz calismazdiniz. Bunu kabul edin. Staj, alan dersi vs. Bunlar hikaye.
    Staj zaten yaz tatili 1 ay felan. Butun yaz degil yani. Meslek dersi konusundada, meslek dersini yapiyorum ayaklarinda giriyorsunuz bilgisayarin basina. Sonra kultur derslerini yetistiremiyorum diyorsunuz. Hepsini biliyor bu abiniz. :D

Duz liselilerin 3-5 tane zekisini gorup, biz basarisiziz diye moral bozmayin. Adamlarin cogu yatis. Sizin yariniz bile olamayacak adamlar var. Mahalle lisesi olm ne bekliyorsunuz?
    Basarisizliginizin sebebini tekrar gozden gecirin. Sucu hemen okulun ustune atmayin. Ciddi anlamda elinizden geleni yapiyormusunuz, yapmiyormusunuz?
    Bunu bi cevaplayin once. Yapamiyorum cevabi sayilmaz. Temelim yok diye bahane uydurmayın. Temeliniz yoksa temelden başlarsınız size.
    Hiç kimse bunları bilerek doğmadı. Anadolu lisesine giden lise1de temel atar. Sen lise3de, veya mezun olup tekrar hazırlanırken. Ne fark eder? Birkaç senenin lafını yapmayın. Yakın gitsin.
    Bahaneler uydurmayin. Yillarin atllisi var karsinizda. :D

Şuan Haydarpaşa ATL de Elektronik, Görüntü ve Ses sistemleri oyuyorum, 4.sınıftayım ve üniversiteye hazırlanıyorum.
    Yazdıklarına gelince hocam iyi hoş yazmışsın fakat ne yazık ki katılmıyorum yazdıklarına.
    Atl (Anadolu Teknik Meslek) ile Eml/Teknik karıştırma demişsin fakat kesinlikle karıştırılmalı neden diye sorarsanız bakın arkadaşlar;
    Meslek sahibi olayım mantığıyla meslek lisesine gideceğim veya gidiyorum diyorsanız kesinlikle düz meslek yani endüstri mesleğe gidin,
    kesinlikle ATL gitmeyin çünkü ATL tamamıyla ortada kalmaktır hem meslek hem üniv hazırlık kararınızı verin ve ne istiyorsanız ona göre
    lise seçin Akademik eğitim diyorsanız DÜZ LİSEYE gidin ! Nedenine gelelim 9-12 ders arasında geçen günler.Blok ders dediğimiz 80 dk'lık
    dersler kesinlikle çekilecek şey değil.Meslek hocalarının kendi derslerini üstün görmeleri ve dünyayı ben yarattım tavırları , kültür dersi hocalarının
    bunlardan zaten bir şey olmaz dercesine umursamaz ders işleyişleri(bunu her hoca için söyleyemem bazı hocalar gerçekten hakkını veriyor işinin)
    Mesela ben 4.sınıftayam üniv hazırlanan sayılı ögrencilerdenim okul ve hocalar hiç bir şekilde tolerans ve anlayış göstermiyor meslek derslerinde test
    çözünce sözlü notunuzda kocaman bir sıfır görüyorsunuz.Denemeler , dershanedeki etütler, hafta içi yapılan ek dersler olsun hiç birine katılamıyorum
    Ancak ögleden sonra yarım gün yok yazılma koşuluyla katılıyorum.Anadolu liselerinde çocuklar dershaneden kağıt alarak okulda yok yazılmazken ben
    yarım gün yok yazılıyorum ve gitmediğim zamanda dershanedekş derslerden mahrum kalııyorum.Okulda çalış sende diyenler olabilir ama okulda ders
    çalışmak hele ki bu bizim gibi haydarpaşa meslek ise imkansız gürültü patırtı vs.

Soru sormak isteyen ve aklınıza takılan şeyler varsa sorabilirisiniz.

• meslek lisesine gitmeyin demek kolay, ama bunu başaramayanlar ne yapacak. bu öğrencileri, meslek, teknik ve anadolu teknik liselerinden soğutmanın ne yararı olacak. üstelik düz liselerinde, üniversiteyi kazanma garantisi yok. 2012 yılında yüzde yüz başarı sağlayan 2 okuldan lys'ye katılan öğrenci sayısı, 5 ve 9 kişidir.(myo'larına girenlerde dahil.) istatistikleri görmek istiyorsanız, aşağıdaki linki tıklayın.(genel liseler için) sıralamayı başarı oranlarına göre yaparsanız, çıkan sonuçları sizde ilginç bulacaksınız.

http://ogm.meb.gov.tr/istat_oss.asp

bir öğretmen olarak, girdiğim dersleri üstün olarak görürüm. çünkü ortada benim emeğim var. ayrıca özel kurslar benim ve diğer teknik öğretmenlerin anlattığı konular için, 2 günlük 600 tl istiyorlar. öğrenciye izin vermeye gelirsek. dışarıda öğrencinin başına bir şey geldiğinde, ben veya başka bir meslektaşım, sorumlu tutulur. özellikle istanbulda, kaza geçirmemeniz veya başka bir şey olmayacağının garantisi yok. böyle durumda, hanginizin velisi, "öğretmen dışarı bırakmasaydı, çocuğumun başına bunlar gelmezdi." demeyecektir.

aslında iş bana kalsa, sizleri meslek ve teknik liselerin kapısından bile içeri sokmam. az sayıda, ama meslek eğitiminin önemini kavrayan, ilgili ve çalışkan öğrencileri tercih ederdim. ama fırsat eşitliği yüzünden, sizleri kabul etmek zorundayız. belki farkında değilsiniz, ama size bu fırsat verildiği için, çok şanslısınız. özellikle, dünyanın bazı bölgelerinde, boş senet imzalatarak, meslek eğitimi verdiklerini düşünürsek.(buda köleliğin başka bir çeşididir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 6 Şubat 2013; 22:19:12 >

• Bukadar saçma sapan bir başlık olamaz..!! bende EML motorlu araçlar mezunuyum.. staj yaptığım yerde başarılı oldum ve usta olarak kaldım.. daha sonra kpss ye girdim şimdi kamu işçisi olmak üzereyim.. boş keseden sallamak kolay.. ben oks puanımla anadolu lisesine gidebiliyordum ve zaten liseyide başarıyla bitirdim.. (4,73).. hayatın zorluklarıyla küçük yaşta tanışanlar,iş hayatına erken girenler ne demek istediğimi anlamışlardır..

herkes tutturmuş bir üniversite.. sanki üni. ye gidince herşey güllük gülüstanlık.. azcık ileriyi düşünün.. ileride ne yapacaksınız? babanız zenginse sorun değil ozaman.. ama çoğunluğun öle olduğunu düşünmüyorum.. anı düşünmektense geleceği düşünüp ona göre adım atmak en mantıklısı.. açın memurlar.nette mühendislerin feryatlarını okuyun.. siz maaşı beğenmiyorsunuz şuan ama kendinizi geliştirdiğinizde emin olun daha iyi standartlarda yaşamaya başlıyorsunuz.. bakın staj yaptığım CITROEN servisinde ben mekanikçi olarak kaldım.. ve otomotiv mühendisi bir abi vardı ama son kontrolcüydü ve benle aynı maaşı alıyor.. hatta ben biraz fazla alıyodum.. bu konu çok uzar ..kısacası öle masa başı işim olsun çok kazanim ..bunlar hikaye.. çalışıp kendinizi geliştirip ondan sonra yüksek standartlar arayın.. Bi tanıdığımın çok sevdiğim bir sözüyle noktalamak istiyorum(kendisi 15 yıllık öğretmen) ; Tıp ve Hukuk bölümleri dışında üniversite okumak tamamen boştur..( dediğim gibi baba zenginse ve kendini gerçektende mesleğinde geliştirmişse sözüm onlara değildir.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Motor Doktoru

Bukadar saçma sapan bir başlık olamaz..!! bende EML motorlu araçlar mezunuyum.. staj yaptığım yerde başarılı oldum ve usta olarak kaldım.. daha sonra kpss ye girdim şimdi kamu işçisi olmak üzereyim.. boş keseden sallamak kolay.. ben oks puanımla anadolu lisesine gidebiliyordum ve zaten liseyide başarıyla bitirdim.. (4,73).. hayatın zorluklarıyla küçük yaşta tanışanlar,iş hayatına erken girenler ne demek istediğimi anlamışlardır..

herkes tutturmuş bir üniversite.. sanki üni. ye gidince herşey güllük gülüstanlık.. azcık ileriyi düşünün.. ileride ne yapacaksınız? babanız zenginse sorun değil ozaman.. ama çoğunluğun öle olduğunu düşünmüyorum.. anı düşünmektense geleceği düşünüp ona göre adım atmak en mantıklısı.. açın memurlar.nette mühendislerin feryatlarını okuyun.. siz maaşı beğenmiyorsunuz şuan ama kendinizi geliştirdiğinizde emin olun daha iyi standartlarda yaşamaya başlıyorsunuz.. bakın staj yaptığım CITROEN servisinde ben mekanikçi olarak kaldım.. ve otomotiv mühendisi bir abi vardı ama son kontrolcüydü ve benle aynı maaşı alıyor.. hatta ben biraz fazla alıyodum.. bu konu çok uzar ..kısacası öle masa başı işim olsun çok kazanim ..bunlar hikaye.. çalışıp kendinizi geliştirip ondan sonra yüksek standartlar arayın.. Bi tanıdığımın çok sevdiğim bir sözüyle noktalamak istiyorum(kendisi 15 yıllık öğretmen) ; Tıp ve Hukuk bölümleri dışında üniversite okumak tamamen boştur..( dediğim gibi baba zenginse ve kendini gerçektende mesleğinde geliştirmişse sözüm onlara değildir.)

Dostum aynı şeyleri yukarıdaki yazdım..katılıyorum sana

Banada üni. okumak boş geliyor. Bende ATL elektrik-elektronik mezunu oldum geçen sene.

2012 kpss girdim yüksek bir puan yaptım Allah'a şükür

Yakın zamanda memur olacağım inşallah. Üni okumayı bişey sanan arkadaşların çoğu 2 yıllık 4 yıllık saçma sapan bölümlerde. Bitirince

ne yapacaklarını kendileride bilmiyorlar..Sonra iş yok diye dolanacaklar...

''azcık ileriyi düşünün.. ileride ne yapacaksınız? babanız zenginse sorun değil ozaman.. ama çoğunluğun öle olduğunu düşünmüyorum.. anı düşünmektense geleceği düşünüp ona göre adım atmak en mantıklısı.. açın memurlar.nette mühendislerin feryatlarını okuyun.. ''

Yukarıdaki senin yazdıkların hayatın gerçeği. Özellikle memurlar.neti bende çok takip ediyorum belki kullanıcı adımdan tanımışsındır

• Bana kalırsa meslek her zaman iyidir anadolu lisesindeyizde noluyo şimdi öküz gibi sınavlara çalışıyoruz şimdiki seçimim olsa hiç düşünmeden mesleğe giderdim bizim okulda sayısal olupta hiç bir şey bilmeyenler bile mezun oluyor ha en iyi anadolu lisesinde okursan sözüm yok ancak kıytırık bi anadolu lisesi yerine her zaman meslek daha iyidir
  • Kardeşim ve buradaki tüm meslek lisesi şöyle böyle rererö diye zırlayan arkadaşlara söylüyorum.Okumak adamın içinde olacak. Çalışırsan yapamayacağın birşey yok.Bende meslek liseliyim 11inci sınıf bilgisayar ama ağlamıyorum neden çünkü çalışırsam yapacağımı biliyorum.Önümüzde engelde yok ne katsayı kaldı ne başka birşey.Millete gitmeyin deyipte soğutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamurat28

Kardeşim ve buradaki tüm meslek lisesi şöyle böyle rererö diye zırlayan arkadaşlara söylüyorum.Okumak adamın içinde olacak. Çalışırsan yapamayacağın birşey yok.Bende meslek liseliyim 11inci sınıf bilgisayar ama ağlamıyorum neden çünkü çalışırsam yapacağımı biliyorum.Önümüzde engelde yok ne katsayı kaldı ne başka birşey.Millete gitmeyin deyipte soğutmayın.

bende 11.sınıf bilgisayar öğrencisiyim ama fizik kimya biyoloji göstermiyolar adama zorla tm ya da sözel okuyacaksın diyor.ben sayısal okumak istiyorum ama okuyamıyorum şimdi düz lisede olsaydım süper olurdu. dersanedeki son ygs sınavı deneme sonucum : türkçe 30.50 , mat 32.50 (geometrideki 4 soruyu okulda hiç işlemedik.) sosyal 22.75 (coğrafya ve felsefem eksik) fen 7.50 net . düz lisede olsaydım çok çok daha iyi olurdu buna eminim..

• dostum ünii yi neden istiyorsun.. bence bunun muhasebesini yap.. bana sorarsan iyice araştır..istediğin mesleğe sahip olan kişilerle görüş ona göre karar ver derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motor Doktoru

dostum ünii yi neden istiyorsun.. bence bunun muhasebesini yap.. bana sorarsan iyice araştır..istediğin mesleğe sahip olan kişilerle görüş ona göre karar ver derim..

niye sen üniversite okumak istemiyo musun. üniversite ortamı farklı, çevrendeki insanlar daha seçkin olur,insanlar sana karşı davranışları değişir,aile kurmanı etkiler,daha güzel günlerin olur. tabi bu benim fikrim farklı düşünüyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.