Şimdi Ara

Meslek Lisesinden Açık Liseye Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
14.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 11.sınıf meslek lisesi anadolu teknik öğrencisiyim 1. dönem bitmek üzere ancak ben 2.dönem açık liseye geçmek istiyorum bu mümkünmüdür? bu konularda pek bilgim yok biraz araştırdım ama elle tutulur gözle görülür bi sonuç bulamadım cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

• Mümkündür ama pişman olmadan önce iyi düşünün.
  • cevabın için çok teşekkür ederim iyi düşünme konusuna gelirsek bunu istememin tek sebebi maddi durum evin durumu iyi değil ve biran önce bir iş bulup eve katkı saglamam gerekiyor
  • okulunda, mesleki açık öğretim işlerine bakan bir müdür yardımcısı vardır. ona başvurursan, sana yardımcı olabilir. zaten maol'sine kayıtlarıda, kendisi alıyor.(kendi okulun için.) ama senin durumundaki öğrenciler için, kamu veya özel burslar çıkabiliyor. okul rehberlik servisi aracılığıyla, bir şeyler yapılabilir. ama karalıysan, kendi alanında, iş bulmanı öneririm. çünkü yazın 2 ay staj yapacaksın. ayrıca, bazı okullarda, öğrencinin çalıştığı yer uygunsa, orada işletmede beceri eğitimi dersi uygulanabiliyor.(ama çoğu öğrenci alakasız yerlerde çalığından, her yerde geçerli olamıyor.
  • peki illa maol e geçmek şartmı yoksa normal açıköğretimede geçiş yapabilirmiyim
  • onu sorumlu müdür yardımcısına sorsan daha iyi olur. ama aşağıdaki sitede yardımcı olabilir.

http://www.aol.meb.gov.tr/

http://maol.meb.gov.tr/
  • linkler işime yaradı saol normal açıöğretim sitesinde şunu buldum

Bakanlığımıza bağlı veya diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim düzeyindeki genel lise ve Meslek Liselerinden ayrılanlar.

buna bakarak normalede geçebilirim şuanda okullar kapalı ama bi halk eğitim merkezine gidip öğrenebilirim teşekkürler
  • Geçiş yapabilirsin hatta akıllı davranırsan zamanda kaybetmezsin.Ama açık liseye geçtikten sonra örgün eğitimdeki günler ozlenir son çare gecmeni isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.