Şimdi Ara

meslek lisesi staj yeri değiştirme mümkünmü(biraz acil)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
2
Favori
43.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2.Dönem staj yeri değiştirebiliyormuyuz acaba pc bölümü ? ve nasıl değiştircez

• acil
  • bölüm müdür yardımcına gitceksin diceksinki; hocam cok sıkıntılı bir yer bana iyi davranmıyolar sürekli eziyolar cay getir gotur yaptırıyolar diceksin. oda bakcak bi caresine ki bende 10 yıl once filan:)) işe yaramıs ve degiştirmişlerdi.
  • abi ben meslek lisesi motor bölümündeyim staj değişikliğini tam olarak nasıl yapabiliriz . detaylı bilgi verirseniz çok iyi olur
  • o kadar yukarı çıkmanıza gerek yok. bölüm lefinize ve koordinatör öğretmenize söylemeniz yeterlidir. sizi başka bir işletmeye yönlendirirler.(yoksa, okulda devam edersiniz.) geçen hafta koordinatörü olduğum öğrenciyi, başka bir işletmeye aktardık. dönem sonuna kadar beklemenize gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 9 Aralık 2011; 10:25:23 >
  • ARKADAŞ LAR BEN SON SINIF OGRENCİSİYİM ELEKTİRİK TESİSATI VE PANO MONUTORLUGU STAJ YAPTIGM FAPRİKADAN CIKMAS İSTİYORUM YERİMİ DEYİŞTİRMEK İSTİYORUM AMA HOCALAR NUH DİYO PEYGAMBER DİMİYOR NE YAPMAM GEREK GEÇEN SENELER DEYİŞTİRENLER OLMUS
  • eğer dalınla alakasız bir yere geçmek istiyorsan,(mahalle elektrikçisi gibi) öğretmenlerin izin vermeyebilir. eğer ygs'ye hazırlanmak için, seni çalıştırmayacak bir yer arıyorsan,(yada naylon staj yapacak) bunu unutmalısın. hafta sonu çalıştırma, fazla mesaiye bırakma, paranın ödenmemesi gibi makul gerekçelerin olması gerekir. ama pano ile uğraşan, ciddi bir firma gibi bir yer öne sürüyorsan, buna engel olamazlar.(tabi şartlar uygunsa) eğer kendini firmadan attırmayı düşünüyorsan, öğretmenlerin, uygun bir yer bulunana kadar, seni okulda tutabilirler. gelmediğin her gün için yok yazılırsın. bu arada öğretmenlerinin aşmak istiyorsan, kordinatörlüklere bakan müdür yardımcısına baş vurabilirsin. ama bunun için yukarıdaki gibi geçerli sebeplerin olması gerekir.
  • Aynen oyle Para vermiyolar dedim ve gerçekdede wermiyolardı deyiştiler ama para verselerde gene deyiştiremiyordum. eyw saol dergul reis pano fabrikasıda cok ağır işler iyi para var gibi duruyor ama oyle deyil adam orda işçi 1000TL den aşşa almıyor ama anasından emdiği sutu hakkını veriyor 1000tl le geçim yapılırmı bilmiyom Bilek gucude bir yere kadar bence deyilmi?
  • dergul D kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.. Ben meslek lisesinde okuyorum staj yerimi değiştirmek istiyorum ama şuan sözleşmenin olduğu işyeri sözleşmeyi veriyorum diyor. Koordinator öğretmeni de vermezse orda devam etmek zorundasın yoksa stajin yanar dedi varmı böyle bsey ? Acil cevaplar misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2408mrs

Merhabalar.. Ben meslek lisesinde okuyorum staj yerimi değiştirmek istiyorum ama şuan sözleşmenin olduğu işyeri sözleşmeyi veriyorum diyor. Koordinator öğretmeni de vermezse orda devam etmek zorundasın yoksa stajin yanar dedi varmı böyle bsey ? Acil cevaplar misiniz ?

staj sözleşmesinin geri istenmesinin nedeni, iş yeri sahibinin haksız yere faydalanmasını engellemektir. benzer bir durumla karşılaşan öğrencimin, iş yeri değişimi sorunsuzca gerçekleşti.
  • İyi günler staj gördüğüm yerde fazla ezilip söz yiyorum staj yerimi deiştirirken sadece okulda staj görebilirmiyim veya staj değiştirmek için sebeblerim ne olmalı bir cevap yazabilirseniz çok sevinirim

• dergul D kullanıcısına yanıt
    Okulda devam etmek için işletme bulamamak yeterli oluyor mu

• okulda staj yaparsan, sana para ödemezler. gene yoklama alınacak ve okulun tüm işleri sana yıklacaktır. çoğunlukla okulda iş gücüne ihtiyaç varsa, öğrenciler okulda tutulur. işyerinde ciddi bir mobing varsa, senin yerini değiştirirler.
  • Dergül bey şuanda staj yaptığım kurum devlet kurumu ama usta başı benim adıma terbiyesizce ahlaksızca espiriler yapıp gülüyor vesürekli bana getir götür işi yaptırıyor bu durum staj yerimi değiştirmeme neden midir acaba meslek öğretmenlerinden birisiyke konuştum ama onlar değiştiremeyiz dediler yardım eder misiniz lütfen çok sıkıntılı bir durumdayım

• Ve karşı bir cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

• Meraba meslek lisesinde 12.sınıfım okuyorum kış stajı yapıyorum alanım uçak gövde motor çalıştığım yer hiçbir iş yaptırmıyor yks hazırlanmak istiyorum çalıştığım yeride okul buldu zaten parada vermiyorlar havalimanı gibi bir yerde yapıyorum stajımı naylon staj yapmak istiyorum alanımla ilgili olmayan bir yere girebilirmiyim yani değiştirebiliyormuyum mesela restoranta staj yapabilirmiyim yada atıyorum gözlükçüde istediğim bir yerde acil cevaplarsanız sevinirim çok acil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.