Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (400. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
579.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben de aynı durumdayım, maalesef yok diye biliyorum. Bugün daha az istediğim bir yer açıklanıyor, kabul edilirsem kayıt olmayı düşüneceğim.
  • Hocam umarım yardımcı olur.Ytü ve Gsü ye başvurdum. Gsü sonuçları 8 Eylül'De Ytü ise haftaya pzt açıklıyor.Benim asıl istediğim okul Gsü bunun üzerine Ytüye mail gönderdim bana gelen cevap şu şekilde oldu:
  • ecedemrtrk E kullanıcısına yanıt
    Ytu 29unda açıklıyor diye biliyorum çok erken malesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kaç yere başvurdunuz? en mantıklısı kayıtları aynı tarihlerde olanlara başvurmak sanırım ben öyle yaptım yine de emin olamıyorum kocaeli bugün açıklanıyor mesela boşuna başvurmuş olacağım gibi diğerlerinin açıklanmasına çok var

• Hedonn H kullanıcısına yanıt
    3 yere başvurdum, bugün ilki açıklanıyor, en çok istediğim bugün açıklananın kayıtlarından birkaç gün sonra açıklanacak. Diğerine de oylesine başvurmuştum ne zaman acıklanacagı bile belli değil
  • Keşke aynı tarihte kayıt alan garanti bir yere başvursaydınız hocam en kötü ona giderdiniz çok mantıksız böyle yapılması tamamen mağduriyet

• İTÜ açıklanmış arkadaşlar. Umarım herkes kazanmıştır istediği bölümü.
  • Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
    Bu sene Dokuz Eylül üniversitesinde İngilizce zorunlu bir bölüme kayıt yaptıracağım. Hazırlık muafiyet sınavını geçemeyeceğimi düşünüyorum.
    Hazırlık sınıfında yarım dönem geçtikten sonra bahar döneminde başka bir üniversitenin Türkçe eğitim veren bir bölümüne merkezi yatay geçiş yapmak istiyorum. Merak ettiğim kısım ben bu hazırlık sınıfına derslere girmek istemiyorum. Devamsızlık kalsam benim için bir sorun olur mu? Gitmek istediğim bölüm dediğim gibi Türkçe ile eğitim veren bir bölüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fekloooo F kullanıcısına yanıt
    ben kabul edilmişim, odtüye de başvurmuştum ama risk almadan itüye kayıt yaptıracağım sanırım
  • önceki sayfalarda bir arkadaş. erken açıklanan kayıt yaptırıp sonra dilekçeyle iptal edip sonra açıklanana kayıt yaptırılabildiğinden bahsetmişti. bu pandemi döneminde dilekçe işi nasıl olur bilemiyorum ama cayma hakkınız var anladığım kadarıyla. arayıp sormak lazım gene de.
    Ek madde1 ile kayıt yaptırmış olacagım ben itüye ve ek madde1 için sadece 1 hakkımız var, kayıt yaptırdıgım gibi o hakkın gitmesi gerekiyor mantıken zaten. Dilekçe işleri vs cok riskli, ben 0 risk ile itüye direk kayıt olup yoluma bakacagım gibi duruyor. İTÜ den vazgeçip odtüyü beklersem ve odtü kabul etmezse ben biterim.
  • evet riskli ama yaptığını iddia edenler var.
    https://forum.donanimhaber.com/yatay-gecis-iptali--128611170

konu linki buydu. aynı linkte yaptığı kaydın iptal edilmesine izin verilmediğini söyleyen bir arkadaş da var.

bence yök'ü arayın sorun böyle bir hakkım var mı diye.
    iptal işlerine falan hiç girmeye niyetim yok hocam ya, risk almayı hiç sevmem. Böyle de mutlu olacağım, o yüzden sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Organikyumurta

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
    Bu sene Dokuz Eylül üniversitesinde İngilizce zorunlu bir bölüme kayıt yaptıracağım. Hazırlık muafiyet sınavını geçemeyeceğimi düşünüyorum.
    Hazırlık sınıfında yarım dönem geçtikten sonra bahar döneminde başka bir üniversitenin Türkçe eğitim veren bir bölümüne merkezi yatay geçiş yapmak istiyorum. Merak ettiğim kısım ben bu hazırlık sınıfına derslere girmek istemiyorum. Devamsızlık kalsam benim için bir sorun olur mu? Gitmek istediğim bölüm dediğim gibi Türkçe ile eğitim veren bir bölüm.
    yapabilirsiniz devamsızlıktan kalsanız bile myp ile geçiş yapılır problem olmaz. ancak üniversiteye (9 eylül) kaydınızı yaptırın çünkü kayıt yaptırmazsanız böyle bir hakkınız da olmaz. şunu da unutmayın bahar döneminde EN FAZLA %20'lik kontenjan açılır üniversiteye kalmış bir durum bu hiç açmayabilir de. güz dönemine göre daha riskli yani

• Sağolun hocam. Bahar yarıyılında kontejyan olacak mı, açılır mi? diye üniversitenin öğrenci işlerine sorduğumda "açılır açılır" dendi. Açıkçası bu cevap beni tatmin etmedi. Daha net şekilde nasıl öğrenebilirim sizce. Gördüğüm kadarıyla da bu zamana kadar açmışlar hep.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir öğretmenim puanının üstündeki yere başvurunca gelme ihtimalinin olduğunu bir öğrencinin öyle girdiğini söyledi. Böyle bir şey teoride mümkün mü ?

• emitoski E kullanıcısına yanıt
    Zannetmiyorum hocam. böyle bir şey olsa bile sonradan tespit edilirse kaydı silinecektir. hukuki bir durum çünkü.
    http://www.sis.itu.edu.tr/duyuru_ekler/cap_yandal_yatay202110/merkeziyerlestirmepuani/sonuclar/mypsonuc202110.html

dün itü merkezi yerleştirme ile yatay geçiş sonuçlarını açıkladı. en altta taban puanı sağlamadığı için başvurusu kabul edilmeyen adaylar listelenmiş mesela. bakabilirsiniz.
    Teşekkür ederim hocam peki bu arkadaşların başvurma sebebi nedir? Benim yazmayı düşündüğüm yer çok talep görmeyen özel(ücretli) bir üniversite
    Üniversitenin insiyatifiyle olabilir mi?

• hocam başvuranların puanlarının yetmediğini bilmeden başvurduklarını ihtimal dışı bırakırsak motivasyonları nedir bilemiyorum açıkçası. istediğiniz kadar üniversiteye başvurabiliyorsunuz, o yüzden öylesine başvurmuş olabilirler. bir şey diyemiyorum gerçekten.

yök'ün mevzuatındaki kural açık. yerleştiği seneki puanı yetmiyorsa bölüme başvurusu kabul edilmez diye. eğer üniversite bu kuralı ihlal ederse başlarına büyük problem çıkar. bile bile bunu göze alamazlar. öğrenci işleri bir ihmal yapmadığı sürece kabul edilme durumu mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Organikyumurta

Sağolun hocam. Bahar yarıyılında kontejyan olacak mı, açılır mi? diye üniversitenin öğrenci işlerine sorduğumda "açılır açılır" dendi. Açıkçası bu cevap beni tatmin etmedi. Daha net şekilde nasıl öğrenebilirim sizce. Gördüğüm kadarıyla da bu zamana kadar açmışlar hep.
    duyurular kısmında bahar dönemi yatay geçiş kontenjanlarını arayın. geçen senelerden sabit bir sayıyla açmış iseler bu sene de açarlar muhtemelen
  • 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.