Şimdi Ara

Merkezi sistem radyatör Isınmama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, merkezi sistem bir evim var. Daha önce duvara monte radyatörleri iptal edip pencere altına yeni radyatör taktırdım. Bu esnada bina sisteminin suyunu boşaltıp kaynak işlemleri yaptılar ve yeni yerlere resimdeki gibi bağladılar.
    İki petek aynı kolondan odanın iki kenarına gidiyor.

Elimdeki veriler şu şekikde:
    1) Resimde solda görülen dikey kolon hattı oldukça sıcak, sağdaki biraz daha soğuk. Buradan hareketle sol kolon giriş sağ kolon çıkış diye düşünüyorum.
    2) Sol kolon oldukça sıcak olmasına rağmen kolona bağlı olan T-manşon çok soğuk. Kolondan sıcak su girişi olmadığını gösteriyor.
    3) iki petek de çapraz bağlı. Giriş kolonuna üstten, çıkış kolonuna ters köşe alttan bağlılar.
    4) Peteklerin havasını almayı denedim ancak hiç hava yok gibi. Sadece su çıkıyor.
    5) Resimdeki vana konumları yanıltmasın tüm vanalar şu an açık konumda

İşi yapan usta normal zamanla olur falan dedi gitti ancak bağlantı yapılalı 1 ay oldu radyatörler neredeyse hiç ısınmıyor. Gün içinde bazen az miktarda üst kısımları Isınıyor alt kısımlar soğuk kalıyor.

Bu sorun ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar sizden yardımlarınızı rica ediyorum.
    Merkezi sistem radyatör Isınmama sorunuMerkezi sistem radyatör Isınmama sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutunmayan -- 1 Ocak 2017; 21:31:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorun tespit edildi. Apartman kolonlarındaki zayıf sirkülasyon nedeni ile alt katlarda yeterli basınç farkı oluşmuyormuş. Vanalar bozuk olabilir dendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutunmayan

Sorun tespit edildi. Apartman kolonlarındaki zayıf sirkülasyon nedeni ile alt katlarda yeterli basınç farkı oluşmuyormuş. Vanalar bozuk olabilir dendi.
    Bu problem bendede var. Apartman 10 katlı ben 1. katta oturuyorum ev içerisinde 6 tane petek var ama banyodaki havlu pan ısıtmıyor. havlupanın bağlı olduğu dikey borular(kolonlar) birisi cayır cayır yanarken diğeride dönüş borusu olmasından azdaha sıcak. ama petek buz gibi. nedenini bir türlü bulamadılar. sizin problemin asıl nedeni pompadanmı çıktı
  • Problem pompa dan değil kolonlardan birisine ait olan ana vanadan çıktı. Vana içindeki conta çıkmış ve dönüş borusunu tıkamış. Vana değişince sorun kalmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.