Şimdi Ara

Merkez komutanlığı görevleri nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
16.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ilçe merkez komutanlığına düştüm.merkez komutanlığı nedir görevleri nelerdir.bilgisi olan varmı acaba merkez komutanlığından karakola falan mı gidicez? Varmıdır bileniniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• buralarda askerlik yapanlar yokmu neler yapıyorlar?
  • agasar_ts61 kullanıcısına yanıt
    selamlar

Mesajın zamanına bakınca askerliğini yapıp gelmişsindir heralde

361 kd olarak askere gideceğim usta birliğim Malatya merkez komutanlığı çıktı.Hiç bir bilgi bulamıyorum.Merkez komutanlığı nedir.Ne işler yapılıyor.Piyade er olarak gideceğim.Bilgi verirsen sevinirim.

Saygılar
  • Merkez Komutanlığı yazıyorsa AS.İZ.'sin yani İnzibat sın :) güzelliği ve zorluğu beraber yaşayacaksın.inzibat olmak gerçekten ayrıcalıktır.bizim bir marşımız vardır her asker inzibat olamaz diye.inzibat genel olarak disiplinli ve örnek olmak zorunda.şehit cenazeleri,tugaydaki disiplinin sağlanması,yani bi ilçenin emniyeti gibi düşün.oradaki tugayın karakolusun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agasar_ts61 -- 27 Ekim 2015; 9:05:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    yanıtladığın için teşekkürler
  • istcaner İ kullanıcısına yanıt
    rica ederim.güzel ve özel bir yere düştün tadını çıkar :).bizim duşumuz kantinimiz herşeyimiz sadece bize özeldi yani tugayın içindeki hiç bir kantine gidip te alış veriş yapmadık.tugaydaki hamama da gitmedik.o yönden on numaraydı.bol bol albay yarbay tuğgeneral korgeneral görürsün.nöbetleriniz lojman nöbeti oluyor yani sivil halkla iç içesin. 2 törene çıkıcaksınız 1.si Şehitleri anma günü de diğerinide unuttum.
    valla söylediğin şeyler çok güzel:) tekrardan yanıtladığın için teşekkürler.Kimisi inzibat ile alakası yok diyor.İnşallah dediğin gibi olur.
  • Ankara merkez komutanlıgında yaptım inzibat olarak. dolu albay yarbay bunlara alış. yala yut temizlik olayı cok olacak denetleme ayagına hep temızletıyorlar.

bizim merko derdik merkez komutanı gelmeden 15 dk önce yaprak bıraktırmazlardı acayip korkarlardı. ehliyetin varsa şöfor olursan bi nebze iyi araba yıkarsın bol bol komutanları götürüp getirirsin dışarda olursun.

Servis şöfürü olabilirsin sabha ve aksama komutanları bırakıyorsun. tek artısı dışarıdan sivilleri görmek yetior ama her halukadarda mantıgın bittiği yer askerlik.

Son 3 ay kala Havalimanında yaptım VIP bölümünde. Erdoğan merdogan bakanlar bunları karsılama ekıbıydık bavullar taşırdık takım elbise felan memur gibiydik. Kebabdı tatildi resmen
  • Ben de Bahçelievler' de AS.İZ. olarak yaptım askerliğimi. Gayet eğlenceli geçmişti :). Cenaze törenleri çok kötüydü ama... Fiziksel açıdan değil tabi ki, ruhsal açıdan çöküyor insan.
  • yenibosnadaki emniyetin yanındakimi ?
    Evet hocam.
  • benim askerliğim Ankara tren garındaki inzibat noktasında geçti, rahattı günde 6 saat başımızda komutan olmadan serbestçe takılıyorduk. sivillerle iç içeydik. ama bunun dışında karşılama törenlerine katılma, askeri cenazelere katılma, sorun çıkartan askerlerin işlemleri yapma & getir-götür gibi işler de yapıyorsunuz.
  • Her türk asker doğar her asker inzibat olamaz uleyn
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.