Şimdi Ara

Merhaba arkadaşlar... Elveda... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
1
Favori
4.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kimse gitmesin , hepimiz barış dostluk ve anlayış ile yolumuza devam edelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: webche

Koç(um) koç bir hayvan olduğuna göre ve söylenilen kişi bundan rahatsızlık duyarsa hakaret e girer

+1111

birde orada kullanılan kocum lafında kim ne derse desın inceden bir alay var tıpkı tamammı tosunum gibi

siz arkadaslarınıza veya ailenızden biri ne
    aslan gibi adamsın
    veya
    esek gibi adamsın
    soyleyın bakalım tepkılerı ne olacak
  • DefectoR forumda seni yeni yeni tanıma fırsatım olmuştu ama sevdim seni , hem hemşehriyiz seninle şaka bir yana bu kadar küçük bir nedenden dolayı, bu güzel ve seviyeli arkadaş ortamımızdan ayrılman beni çok üzer açıkçası !!! bunlar konuşularak aşılacak , çözülecek şeyler . Gerek sen gerekse başkaları kırmış , kırılmış olabilir ama bizler bu forumun demirbaşları sayılırız (en azından yeni gelenlere karşı) iski çok kaliteli , iyi bir arkadaşımızdır , yönetimdeki arkadaşlarda ... bence bu konuyu olumlu bir ortamda konuşursanız , 5 10 dk sonra bu geçen mevzulara güleceksiniz inan !!! rica ediyorum bu konu fazla uzamasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guide -- 21 Aralık 2004, 9:53:32 >

• Aynı kelimeler yeri geldiğinde övmek yeri geldiğinde sövmek için kullanılabilir.Daha önce tartışılan karı kelimesi gibi koçum yada aslanım kelimeleride iki yönede çekilebilir. Hatta bazen insanları över gibi yapıp söversiniz(örn: Abi sen manyak oynuyon ya süpersin uçmuşsun sen(halbuki adamda farkında kötü oynadığının ve onla dalga geçildiğinin)

İskinin kullanımına gelince övgüden çok meydan okumaya(yada her ne derseniz) benziyor. Forumun kuralları nerde yazıyor bilmiyorum ama yeri geldiğinde ince alaylarada karşı çıkılmalı,en azından kişi uyarılmalı.
  • KAALL GiTTiĞiN YERDE MUTLU OLLLL
    Ama gelll dh de tahta sahip oll
    Senin gülen avatarına kurban bu serseri forum üyeleri
    Ama Karar ver Geri Getiremezsin zamanı
  • sevgili guide,

her zamanki gibi saygın, olgun ve barışçıl yönünü yine konuşturmuşsun. söylediklerin çok güzel şeyler
    ama ben Defector'un notunu verdim kanımca. dolayısıyla da kendisi ile sakin bir ortamda görüşmek benim açımdan ciddi bir vakit kaybı olur. biz defector ile özelde bu süreci denedik açıkçası. bana ettiği küfürlerin haddi hesabı yok ! ağza alınmayacak sözler...

geçen gün bir söz söyledim diye bana kızmıştın ya... solda sıfır kalır inan. dolayısıyla da Defector hakkındaki izlenimlerini tekrar gözden geçirmeni dileyeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iski -- 21 Aralık 2004, 10:16:46 >
  • Sevmediğiniz insanların açtıkları konulara girmeyin yada onları direk bloklayın. Eğer amacınız ortamı bulandırmaksa devamlı laf sokun ve her açtığı konuda ona sataşın son zamanlarda iski arkadaşımın tutumları bu yönde. Ben üzülüyorum şahsen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speed-Step -- 21 Aralık 2004, 10:27:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tedoa

quote:

Koç(um) koç bir hayvan olduğuna göre ve söylenilen kişi bundan rahatsızlık duyarsa hakaret e girer

+1111

birde orada kullanılan kocum lafında kim ne derse desın inceden bir alay var tıpkı tamammı tosunum gibi

aslan gibi adamsın
    veya
    esek gibi adamsın

eşşek dersen heralde hakaret oLur.. koçum kelimesiiyle asLanım keLimesini bi kıyasLa bakaLım...

• Aslına bakarsanız Koçum, Aslanım ve benzeri kelimeler kahvehane ağzıdır, konuşma esnasında bulunduğunuz ortama göre değişir ama forumda yakışık almıyor ve karşı tarafı küçük düşürücü ve kırıcı bir lafmış gibi duruyor. Aslanım da dese Kaplanımda dese hepsi aynı yola çıkar...
  • iski orda koçum yerine asLanım deseydi bunLarı tartışmicaktık zaten... isKi'den bi açık bekLenip sataşMaya çaLışıLıyor... oLay bundan ibarettir!
  • quote:

iski orda koçum yerine asLanım deseydi bunLarı tartışmicaktık zaten... isKi'den bi açık bekLenip sataşMaya çaLışıLıyor... oLay bundan ibarettir!

Aslanımda dese aynı kapıya çıkar
    quote:

Orjinalden alıntı: xentios

Aynı kelimeler yeri geldiğinde övmek yeri geldiğinde sövmek için kullanılabilir.Daha önce tartışılan karı kelimesi gibi koçum yada aslanım kelimeleride iki yönede çekilebilir. Hatta bazen insanları över gibi yapıp söversiniz(örn: Abi sen manyak oynuyon ya süpersin uçmuşsun sen(halbuki adamda farkında kötü oynadığının ve onla dalga geçildiğinin)

İskinin kullanımına gelince övgüden çok meydan okumaya(yada her ne derseniz) benziyor. Forumun kuralları nerde yazıyor bilmiyorum ama yeri geldiğinde ince alaylarada karşı çıkılmalı,en azından kişi uyarılmalı.

• quote:

quote:

iski orda koçum yerine asLanım deseydi bunLarı tartışmicaktık zaten... isKi'den bi açık bekLenip sataşMaya çaLışıLıyor... oLay bundan ibarettir!

Aslanımda dese aynı kapıya çıkar
    quote:

Aynı kelimeler yeri geldiğinde övmek yeri geldiğinde sövmek için kullanılabilir.Daha önce tartışılan karı kelimesi gibi koçum yada aslanım kelimeleride iki yönede çekilebilir. Hatta bazen insanları över gibi yapıp söversiniz(örn: Abi sen manyak oynuyon ya süpersin uçmuşsun sen(halbuki adamda farkında kötü oynadığının ve onla dalga geçildiğinin)

xentios
    isKi söylemeseydi kim aynı kapıYa çıakrtırdı peki??? kim dikkat ederdi?? sorunun iski'nin söylemesi olduuğunu anLatmaya açlışıyorum..

ki ben haLa bunun bi meydan okuma weya alaycı konuşma oLduğuna karşıyım... o zaman her kelimeden ince bi alay cıakrtırız...

• İski son zamanlarda kendini forumun gardiyanı ilan etmiş bir arkadaşımız bence. sözleri de davranışları da birliği ve bütünlüğü bozmaya yönelik. Kendisini kınıyorum. Böyle devam ettikçe kendisini daha mı iyi hissediyor bilinmez. Ama yinede tebrik etmek gerekli forumun kurallarına uymayarak forum kurallarına uymaya davet etmesi çok çarpıcı. Alkışlar İski için Devam Et İSKİ!!!!!!!
  • quote:

xentios
    isKi söylemeseydi kim aynı kapıYa çıakrtırdı peki??? kim dikkat ederdi?? sorunun iski'nin söylemesi olduuğunu anLatmaya açlışıyorum..

ki ben haLa bunun bi meydan okuma weya alaycı konuşma oLduğuna karşıyım... o zaman her kelimeden ince bi alay cıakrtırız...
    Onları bilemem ama ben kimin söylediğine bakmam. Ortada bi kelime var ve onu söyleyenin ve o lafın söylendiği kişi arasındaki algılamaya bağlı. En yakın arkadaşım küfür bile etse alınmam ama hiç tanımadığım biri "bak aslanım senin ağzını burnunu dağıtırım" dese ordaki aslanım lafının iyi bi amaçla söylenmediği zaten belli. Dediğim gibi kullanış tarzına bağlı.
    İskinin o lafı ne düşünerek yazdığını,yada defector'un nasıl algıladığını bilemem. Zaten iski alaycı bir ifadeyle yazmış olsa bile gelip "ben onu alaycı ve aşağlayı bir biçimde yazdım" demez heralde. Zaten kuralların sınırlarının keskin olmadığı belli. Açık açık değilde inceden bir alay varsa ve söylenen kişide buna bozulduysa bir yaptırımı olmalı. Yoksa küfür etmedende bir insan aşağlanabilir. Tabiki yine kuralların keskin olmayan sınırları içinde her kelimeyi şikayet eden biriside dikkate alınmaz. Artık duruma göre işin ceza kısmı yöneticilere kalmış bişey.

• naber iski?
  • quote:

Orjinalden alıntı: autostop444

İski son zamanlarda kendini forumun gardiyanı ilan etmiş bir arkadaşımız bence. sözleri de davranışları da birliği ve bütünlüğü bozmaya yönelik. Kendisini kınıyorum. Böyle devam ettikçe kendisini daha mı iyi hissediyor bilinmez. Ama yinede tebrik etmek gerekli forumun kurallarına uymayarak forum kurallarına uymaya davet etmesi çok çarpıcı. Alkışlar İski için Devam Et İSKİ!!!!!!!
    Alın gerçek bir örnek Bu laf gökleremi çıkarıyor aşagılaramı çekiyor. Tek basına alırsan "Alkışlar İski için Devam Et İSKİ" ne kadar destekleyici dimi. İşte kelimelerin cümle içindeki yerler ne kadar önemliyse, cümlelerinde paragraflar içindeki yeride önemli. Olayın bütününe bakabilmek lazım.

• iski aklıyla verdiği karardan, egosuyla artık memnun değil. Şekilciliğin bir insanı getirebileceği nokta budur.
    Çok büyük çelişkileri sözkonusu. Her zaman yönetimin acizliğinden bahseden iski, bu kez takdir etmiş.
    DH'nin eskilerindendir kendisi. Kuralları iyi bilir.(Süper Mod) Kafaya taktımı, onun açığını bekler ve ünleme basar. Yönetim onu bilir, eğer gözle görünür şekilde haklı ise hakkını verir. Evet o an için haklıdır. Ortada küfür yada tahrik sözkonusudur. Düşmeyin sakın. Siz yönetime söyleyin. Asla bulaşmayın. Yani bu bir savaş tekniğidir. Ağzını bozmadan konuşabilen bu forumda ceza almadan kalır. Karşı tarafı, küfüre sürükler o, bırakın onu, kimseye asla küfür etmeyin. Kendiside egosu yüzünden banlanmıştır.Yer yer saygısız aşalayıcı davranışları mevcuttur.Genelde kendi yararına olan konularda yapıyor bunu.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: autostop444

İski son zamanlarda kendini forumun gardiyanı ilan etmiş bir arkadaşımız bence. sözleri de davranışları da birliği ve bütünlüğü bozmaya yönelik. Kendisini kınıyorum. Böyle devam ettikçe kendisini daha mı iyi hissediyor bilinmez. Ama yinede tebrik etmek gerekli forumun kurallarına uymayarak forum kurallarına uymaya davet etmesi çok çarpıcı. Alkışlar İski için Devam Et İSKİ!!!!!!!
    Alın gerçek bir örnek Bu laf gökleremi çıkarıyor aşagılaramı çekiyor. Tek basına alırsan "Alkışlar İski için Devam Et İSKİ" ne kadar destekleyici dimi. İşte kelimelerin cümle içindeki yerler ne kadar önemliyse, cümlelerinde paragraflar içindeki yeride önemli. Olayın bütününe bakabilmek lazım.

hakLısın waLLa ama bi iskininkine bak bi buna hangisi daha dikkat cekici.. burda bayaa bi iteLemiş arkadaş...
    orda alaycı görseniz de iskiyi tanıdığımdan alay etmediğini temin ederim. çünkü iski o keLimeyi gelnede kuLLanır (naber koçum ,naaptın koçum ,bak koçum ,gel koçum ,git koçum)...

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    quote:

İşte kelimelerin cümle içindeki yerler ne kadar önemliyse, cümlelerinde paragraflar içindeki yeride önemli. Olayın bütününe bakabilmek lazım.

sende hocaLık war mı kardeş? öğretmen gibi konuşmuşsun

• quote:

Orjinalden alıntı: lillith

naber iski?

lillith kim olduğunu biliyorum hoşgeldin. nasıl ama değişen birşey yok değil mi

dolayısıyla da tarzımın hiçbir zaman bireyselleşmediğini, doğrularımın her zaman, heryerde, herkese karşı aynı olduğunu umarım görmüşsündür.

tekrar hoş geldin. görüşelim müsait olduğunda. kızlar acayip çoğaldı forumda. proje düğmesine basma zamanı geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iski -- 21 Aralık 2004, 12:15:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: MemoSoZ

quote:

Orjinalden alıntı: tedoa

quote:

+1111

aslan gibi adamsın
    veya
    esek gibi adamsın

eşşek dersen heralde hakaret oLur.. koçum kelimesiiyle asLanım keLimesini bi kıyasLa bakaLım...

bune yaman celişki boyle
    yukarıda yazılanlara gore esek le aslanın aynı olması gerekıyor sonucta 2 side hayvan
    ha sız dersenız esek hakaret aslan degıl ozaman cogu kişiye gorede koç hakaret sayılabılır zaten yukarıda yazılan kocum kelimsinde sen esekksın veya hayvansın diye bir hakaret yok

iskinin yukarıda yaptıgında alay var (tamam mı guzelim- olur anam tarzında argo bir hitap var)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.