Şimdi Ara

Mercedes S65 AMG Coupe TR-ABD fiyat karşılaştırması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
4.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerika'da 2017 Model Mercedes S65 AMG Coupe için tavsiye edilen satış fiyatı 236,250 $

Türkiye'de 2016 Model Mercedes S65 AMG Coupe için tavsiye edilen satış fiyatı 2.107.000 TL

Hesaplama yapması kolay olsun diye Amerikan fiyatı için 250.000 dolar desek. Yine hesaplama yapması kolay olsun diye dolar kuru olarak 4 lira desek.

250.000 x 4= 1 milyon lira yapar.

Vergilerden dolayı bu arabaya 2 katından daha fazla para veriyoruz.

• yüksek motorlu araçlarda vergi çok çok daha yüksek işte neden her araç için ayrı başlık açıyosunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sangfroid -- 12 Ocak 2017; 20:12:14 >
  • Geçen bir arkadaş anca 34 AGA plakası ile ilgili bir şey diyordu.Buda onun için geçerli.Ama AGA'ya ağır gelir bu.
  • Orda küçük su 5 dolar nankörler
  • 500 dolara golf 2 almıştım 2006'da.
  • Size alın diyen yok.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    nasıl bedava ? yanlış yönlendirme yapma, abd de bir saç traşı 20 dolar, adam akıllı kiralık ev 2300 dolar türkiyeye göre pek fazla fark yok yani bazı şeyler biraz daha iyi sadece
  • bu nasıl bir tespit yarabbi,seni tanımak istiyorum yiğidim çaldır beni
  • Sen 1milyonu getir ustunu ben tamamlar sana alirim.
  • çok adil 2 ülke karşılaştırılmış tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

nasıl bedava ? yanlış yönlendirme yapma, abd de bir saç traşı 20 dolar, adam akıllı kiralık ev 2300 dolar türkiyeye göre pek fazla fark yok yani bazı şeyler biraz daha iyi sadece

20 dolar pahalı mı ? Adamlar dolar cinsinden kazanıyorlar saçma sapan konuşmayın,sırf muhalefet olmak için
  • Abu yapacaginiz hesaba.. 8 katini istiyorlar 8,bir ogrenemediniz su hesabi
  • Bırak da o kadar farkı olsun adamaların.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Adamlar da etin kilosu 5-10$ arası

2.5 litre kola 0.99$

İphone 7 800$

New Balance ayakkabılar 45-50$

12'li koli bira 14$

12'li 0.5 litre koli su 4-5$

Ekmek 1$

Kısaca adamlar da yaşantı bedava.

Hocam bedava denecek kadar ucuz degil tabiiki bazi seyler pahali bazi seyler ucuz.

Mesela eve bir temizlikci cagirsaniz 100 dolara anca evi supurtuyorsunuz. Araba tamircisi saati 100 dolar aliyor. Evinizde bir yer bozulsa, makine su akitsa vs. 200-300 dolar sirf adam gelsin diye veriyorsunuz. Cocuga en ufak bir ders aldirmaya calissaniz saatligi 40-50 dolari gozden cikartmaniz gerekiyor. Sosyal aktiveler bir maca gitseniz 100 dolar, konser 100-200 dolar vs. Disarda yemek yemek bir porsiyon $15-20, et ise $30-40 vs vs.

Ha bunlar ufak sehir, New York, San Francsico vs. gibi sehirlere bakarsaniz zaten sirf otopark parasi 50 dolar.

Ama araba ucuz, benzin ucuz, elektronik ucuz, alkol ucuz, kola ucuz:) Eti TRye gore bilmiyorum, kalitesine gore cok degisken. ama kiymanin kilosu $10dan fazla. Acikcasi yemegin TR den ucuz oldugunu dusunmuyorum.

Genel olarak luks yasama kacamadan idare ederseniz TR dekinden cok ustte yasam standardi kazanilan paraya gore. Hele bir de indirimleri takip ederseniz cok daha uygun seyler bulunuyor.
    Sizin orneklerdeki New Balance $30, Galaxy S6 gecen sene $250 vs. gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Werkzeug

Sen 1milyonu getir ustunu ben tamamlar sana alirim.

Bu teklifin genel için geçerli mi? Öyleyse yarın görüşelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

20 dolar pahalı mı ? Adamlar dolar cinsinden kazanıyorlar saçma sapan konuşmayın,sırf muhalefet olmak için

Hocam süper zekalı arkadaşlar doları tl ye çevirip ona göre kıyas ediyorlar. Şuan en kötü berberde saç + yıkama 20 tl zaten. Burada ki vatandaş 1300 tl alıyor orada ki adam en az 2500 dolar alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

quote:

quote:

Hocam süper zekalı arkadaşlar doları tl ye çevirip ona göre kıyas ediyorlar. Şuan en kötü berberde saç + yıkama 20 tl zaten. Burada ki vatandaş 1300 tl alıyor orada ki adam en az 2500 dolar alıyor.

Hocam hesabi asgari ucretten yapiyorsaniz $7 ile $15 arasi degisiyor saatlik eyalete gore. Bir cogu $9-10 civarinda.
    $10dan hesap edersek aylik $1600 yapiyor brut. Vergiyi dusunce $1200 falan kaliyor.

Yani $1=1TL seklinde hesap yapacaksaniz gordugunuz gibi arada pek fark yok asgari ucret konusunda. Ama $1=1TL diye hesap yapmanin bir dayanagi yok.

$1=1TL diye hesap yapacaksaniz. mesela Kore ile nasil karislastiracagiz? 1TL=313 Kore Won`u. Sizin hesaba gore adamlarin surunmesi lazim ama Turkiyeden cok daha iyi durumdalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

quote:

quote:

Hocam hesabi asgari ucretten yapiyorsaniz $7 ile $15 arasi degisiyor saatlik eyalete gore. Bir cogu $9-10 civarinda.
    $10dan hesap edersek aylik $1600 yapiyor brut. Vergiyi dusunce $1200 falan kaliyor.

Yani $1=1TL seklinde hesap yapacaksaniz gordugunuz gibi arada pek fark yok asgari ucret konusunda. Ama $1=1TL diye hesap yapmanin bir dayanagi yok.

$1=1TL diye hesap yapacaksaniz. mesela Kore ile nasil karislastiracagiz? 1TL=313 Kore Won`u. Sizin hesaba gore adamlarin surunmesi lazim ama Turkiyeden cok daha iyi durumdalar.

Hocam benim anlatmak istediğim tam olarak bu değil. Daha önce youtube den izlediğim abd ile ilgili video vardı şuan bulamadım. Ortalama gelirde bile çok fark var.
    http://listetek.com/haber/1455

Buna yakın değelerlerden bahsediliyordu videoda.

• o arabaya 2 milyonu verecek adama;2 milyon koymaz zaten
    size ne oluyor..
    parayı verecek olandan fazla dert ediyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

quote:

Orijinalden alıntı: Werkzeug

Sen 1milyonu getir ustunu ben tamamlar sana alirim.

Bu teklifin genel için geçerli mi? Öyleyse yarın görüşelim

yazmaya degmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werkzeug -- 12 Ocak 2017; 22:58:45 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.