Şimdi Ara

Mercedes E Serisi ile Clk Serisinin piyasası aynı mıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mercedes E Serisi ile Clk Serisinin piyasası aynı mıdır? Hatta E serisine daha fazla para istiyorlar?Sizce spor clk'lar E'lerden daha fazla para etmez mi?

• Biri dört kapı sedan diğeri ise iki kapılı spor araç.Sonuçda E serisi en az değer kaybeden serilerden biridir..
  • spor aracın daha fazla para etmesi gerekmez mi?

• Arkadaşım neye göre daha fazla para etmesi gerekir sence?

Karşılaştırdığın E ve CLK ları söylermisin, şu model şu donanımda diye ki ona göre yorumlaşalım..

Bu şekilde hangi aracı hangisiyle karşılaştırdın kestirmek zor..
  • E serisi mercedesi sırtlayıp götüren modeldir. En cok tutulan modeli desek yanılmayız. Kesinlikle 2. eli cok az kaybeden bir modeldir fakat bahsettiginiz CLK spor model oldugundan E serisi ile saglıklı bir karşılastırma yapılamaz.
  • Farklı sınıflar farklı araçlar neden böyle bir karşılaştırma gereği gördünüz ki
  • 2003 Mercedes Clk200'e en düşük 30.000eu istiyorlar.
    http://www.sahibinden.com/yeni_kasa_firsatWQQaXQQ10643598WQQpXQQdisplayitem
    fakat 2003 E serisine en düşük 36000eu istiyorlar.
    http://www.sahibinden.com/emsalsiz_e_200_kompresorWQQaXQQ10708925WQQpXQQdisplayitem

İkisinin de sıfırları aynı olmasına rağmen ve ek olarak spor araçların 4 kapılılara göre daha fazla etmesi gerekirken E serisi Clk'ya göre daha fazla para istiyorlar.bu yüzden karşılaştırma gereği duydum.

• quote:

Orjinalden alıntı: lobye

2003 Mercedes Clk200'e en düşük 30.000eu istiyorlar.
    http://www.sahibinden.com/yeni_kasa_firsatWQQaXQQ10643598WQQpXQQdisplayitem
    fakat 2003 E serisine en düşük 36000eu istiyorlar.
    http://www.sahibinden.com/emsalsiz_e_200_kompresorWQQaXQQ10708925WQQpXQQdisplayitem

İkisinin de sıfırları aynı olmasına rağmen ve ek olarak spor araçların 4 kapılılara göre daha fazla etmesi gerekirken E serisi Clk'ya göre daha fazla para istiyorlar.bu yüzden karşılaştırma gereği duydum.

Spor araçların 4 kapılılara göre fazla etmesi şart değildir. Ayrıca yani segmenteler farklı beklentiler farklı iç hacim,kapı sayısı,konfor,performans bunların hepsi farklı bu 2 araçta.Biri coupe biri sedan yani clk nın piyasası o fiyattır E serisini piyasası o fiyattır. Ayrıca sahiplerinin satış politikası da önemli bu durumda biri kelepirken digeri haketmez o parayı 2.el de karşılaştırma insanı yanıltabilir kazası vardır,arızası vardır vs. Bunlar fiyata etki eden unsurlardır.

• CLK C serisinin coupe'si değilmidir?

O yüzden fiyatının düşük olması normal bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: [dodo]

CLK C serisinin coupe'si değilmidir?

Dostum C serisinin coupesi Sportcoupe diye adlandırılan modeldir hani görüyoruz ya yolarda C180-200 Sportcoupe vs. CLK ise daha çok iç mekan olarak E serisini andıran bir modeldir bende anlayamadım tam olarak neyin coupesi oldugunu model kodları arasında C harfi oldugu için kafa karıştırır.Bu konuda kesin bilgisi olan varsa yardımcı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Passione

quote:

Orjinalden alıntı: [dodo]

CLK C serisinin coupe'si değilmidir?

Dostum C serisinin coupesi Sportcoupe diye adlandırılan modeldir hani görüyoruz ya yolarda C180-200 Sportcoupe vs. CLK ise daha çok iç mekan olarak E serisini andıran bir modeldir bende anlayamadım tam olarak neyin coupesi oldugunu model kodları arasında C harfi oldugu için kafa karıştırır.Bu konuda kesin bilgisi olan varsa yardımcı olsun

Dediğiniz doğru hatta yeni gelecek kasadan itibaren clk diye bişey kalmayacak onun yerine E serisi coupe denilecekmiş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.