Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi) (280. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.398
Cevap
82
Favori
566.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARACIMı sonunda teslim aldım. Muhteşem konforlu bir araç. BMW aracımdan sonra paneline ve kollarına alışmak biraz zaman alcak. Özellikle koldan vites olması ve silecekle farların tek kolda olmasını bir garipsedim açıkcası. Geri geri gidince kamera gösteriyor ama herhalde ben yine DİKİZ AYNALARI KULLANACAĞIM.alışkanlık meselesi. çok bombeli gösteriyor yanıltma ihtimali çok yüksek.

Bir de kol dayamasının şöfor ve yolcu dahil çok alçakta olmasını garipsedim açıkcası. Kolum hep yukarda kalıyor arabayı sürerken. Arabanın çalışırkenki sessizliği ve yolda yağ gibi gitmesi beni mest etti açıkcası.

Hızlanması ve sürüş keyfi çok güzeell.

Soru 1 : Hızlandıkca direksiyon mu ağırlaşıyor kendiliğinden bana mı öyle geliyor ?

soru 2 : Yakıt ve hiz ile alakalı göstergeleri biri açıklayabilir mi ? Bir kaç tanesini anlamadım ? Kullanım klavuzuna baktım yanlız şemalı göstermiyor, ya da ben göremedim.

Soru 3 : Kilometre '0' lama nasıl yapılıyor ?

• Haleluyah kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun tekrar. kazasız belasız sürüşler.

vitese alıştıktan sonra çok rahat geliyor. çok pratik ve yer işgal etmiyor. ben başka araçlara bingiğimde elim sürekli silecek koluna gidiyor ilk başta bi süre sonra sizinde öyle olur.

kamerada çok rahat ve kullanışlı aslında. ben çok çabuk adapte oldum. zaten herşeyi gösteriyor. evet biraz bombeli ama sonuçta yaklaştığınız yeri ve nesneyide gördüğünüz için çarpmadan iyice yanaşabilirsiniz. dar park yerlerinde girerken ve çıkarken ilaç gibi geliyor. son raddeye kadar gidebiliyorsunuz. kameraya alıştıktan sonrada diğer araçlarda geri geri gitmekte sıkıntı yaşanıyor ama alışıldıktan sonra kameranın ne kadar mükemmel bi özellik olduğunu fark ediyor insan ve ben mesela şu an keşke 360 derece kamera sistemi olsaydı diyorum

1- direksiyon hızlandıkça sertleşiyor. güvenli ve iyi hissettiriyor

2- tam olarak neyi sormak istediğinizi anlayamadım

3- direksiyonda sol taraftaki geri gönme okuna basarsanız direk ana ekrana yani km nin yazdığı alana geliyor. bu alanda OK tuşuna basınca sıfırlansınmı diye soruyor. yine ana km ekranındayken yukarı aşşağı oklarıyla giderseniz sıfırlandıktan sonraki yol bilgisayarı ve yolculuğa başlandığı zamanki yol bilgisayarı var (tam isimlerini hatırlayamadım ama 2 adet yol bilgisayarı var işte) bunlardada aynı şekilde OK tuşuna basınca sıfırlansınmı diye soruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 22 Aralık 2014; 11:59:30 >

• bdurmus kullanıcısına yanıt
    Sağolun cümlemiz kazasız belasız sürelim inşallah.

Vites kısmı en kolayı, bi kere D ye alıyorsun ve unutuyorsun. Arada bir S kullanmak istersem, manuele alırım gerçi ama iyi alışmam lazım önce.
    İlk gün Kullanım klavuzunu komple okudum ama hepsi aklımda kalmadı tabi ki. O silecek kolunda baya bir fonksiyon mevcut.

Kameraya çok alışmak istemiyorum ama zamanla herşey gibi ona da alışacağım elbet. Durum onu gösteriyor. Herşeyin bir acemeliği oluyor en başta. yeni bir şey olduğu için. Ama çabuk adapte olurum.

Direksiyon yumuşaklığı çok güzel aslında. BMW gibi kullanırken yormuyor insanı. Tam tersine tepki vermesi harika.
    Şu ekranları ilk bindiğimde resmini çekeceğim. Bazılarını gerçekten anlamadım. Çok inceleme firsatim olmadı gerci ama sürerken, anlamadığım oluras buraya atarım.

Bakalım 1 depo benzini koyduk. Kaç KM gidecek bir görelim. Her depoda 0 lamak huyumdur çünkü. Burda yazılanlar gibi 10lt ve üstü mü yakıyor görmek istiyorum. Benzin konusu kafamı çok kurcalamıştı çünkü. Kendim deneyip göreceğim.

• Bizim aractaki cruise control adaptif degil demi arkadaslar yalniz fren fonksiyonu var gibi geldi bana yokus asagi hafif fren yapiyor gibi ama emin degilim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vires kullanıcısına yanıt
    standartta adaptif özellik yok. fren yapma özelliğide yok ama yokuşlarda sabitlenen hızı aşmasın diye araç kendince ayarlıyor onu. ters durumlarda da yokuş yukarı çıkarken vites küçültüp biraz hızlanıyor gibi hissttiriyor. ama aslında sabitlenen hızda kalıyor
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2013-tam-dolu-amg-full-plus-full-mengerler-bakimli-daha-dolusu-yok-181493761/detay

Bu aracı kaçırmamak gerek. Daha dolusu yokmuş. Türkiye'de 3 taneymiş. Ama en önemlisi HARBON-CARBON ses sistemi olması.

Hey allahım ya..

• quote:

Orijinalden alıntı: pistachio

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2013-tam-dolu-amg-full-plus-full-mengerler-bakimli-daha-dolusu-yok-181493761/detay

Bu aracı kaçırmamak gerek. Daha dolusu yokmuş. Türkiye'de 3 taneymiş. Ama en önemlisi HARBON-CARBON ses sistemi olması.

Hey allahım ya..

Vatandaşımız boş araç alır mı hiç, herkesinki full biliyorsunuz

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2013-tam-dolu-amg-full-plus-full-mengerler-bakimli-daha-dolusu-yok-181493761/detay

Hey allahım ya..

KED farlı ise 3 değil tektir o

• Bizim araclarin siyah jantli duman rengi olanlari da cok iyiymis onlar hangi paket oluyor acaba :)

• ekonominin bu kadar kötü olduğu bir zamanda, mercedesin nitekim baz model sayılabilecek bir aracına 130 bin tl verip de aylık 100 tl'lik extra benzinin hesabını yapmak bana tuhaf geldi..

Yanlış anlamayın lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Hey allahım ya..

Vatandaşımız boş araç alır mı hiç, herkesinki full biliyorsunuz

Hocam hoşgeldin seni de bmw'den mercedese geçirelim artık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: vires

Hocam hoşgeldin seni de bmw'den mercedese geçirelim artık :)

Kısmet tabii, ama şimdilik zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

ekonominin bu kadar kötü olduğu bir zamanda, mercedesin nitekim baz model sayılabilecek bir aracına 130 bin tl verip de aylık 100 tl'lik extra benzinin hesabını yapmak bana tuhaf geldi..

Yanlış anlamayın lütfen

konunun başından beri okuyunca insanların o kadar cok benzini problem yapması beni hesap yapmaya itti. Ben kendimde oluşturacak farkı foruma yazdım. Dizel araçtan da benzinliye geçeceğim için kafamda soru işaretleri oldu.
    O kadar dert eden biri olsaydım emin olun Dizel seçeneğini kullanırdım sizin de önceki mesajları okuduğunuz gibi araçlarda performansa daha çok dikkat eden biriyim.
    Şu ana kadar MB mi öğrenmek bakımından E modda kullanıyorum. Biraz daha alışınca performas olarak da keyfini çıkarmak istiyorum haliyle

• Haleluyah kullanıcısına yanıt
    Bu aracin dizeli ile benzinlisi aradinda 2 lt yakis da fark var. Benzin ile dizel birim fiyati arasinda da yaklasik 50 kurus var. 100 km de 10-11 tl fark etse 5 yilda 100.000 km yapsaniz iste 10-11 bin tl fark edicek. Hesap ortada bence dizelin gurultusunu ve performans dusuklugunu cekmeye degmez.

• @erciftci : Ama bu mütevazi yinede, Tr'de tek yazmamış 3 taneymiş.

@sukru52 : KED far çok önemli bilmiyorsanız o sizin ayıbınız lütfen.
  • 6'lı cd calari nasil kullaniyoruz arkadaslar, tek cd aliyor tekrar cd almiyor herhangi bir tusa falan mi basmak lazim ?

• vires kullanıcısına yanıt
    sizin araçta 6lı varmı. standartta yok da ondan dedim.
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    O zaman yoktur herhalde ben standartta var diye dusundum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: vires

Bu aracin dizeli ile benzinlisi aradinda 2 lt yakis da fark var. Benzin ile dizel birim fiyati arasinda da yaklasik 50 kurus var. 100 km de 10-11 tl fark etse 5 yilda 100.000 km yapsaniz iste 10-11 bin tl fark edicek. Hesap ortada bence dizelin gurultusunu ve performans dusuklugunu cekmeye degmez.

bu aracın benzinlisi şimdi 9 lt mi yakıyor ? 11-12 lt den aşağı yakıcağını sanmıyorum
  • son zamanlarda cla 200 amg için fiyat alan varmı? liste üzerinden % kaç indirim mevcut?
  • 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.