Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi) (254. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.398
Cevap
82
Favori
566.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Face grubu sayımız yavaş yavaş artıyor

https://m.facebook.com/groups/310284952450415?ref=bookmark&__user=545845101

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 95.500 liste fiyatı olan aracı 89.000 e aldım ben. ama aralık ayı olduğu için indirim yapıyorlar epeyce. yeni gelecek araçlara da liste fiyatı üzerinden indirim yaparlar ama bu oranda yapmayabilirler belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

95.500 liste fiyatı olan aracı 89.000 e aldım ben. ama aralık ayı olduğu için indirim yapıyorlar epeyce. yeni gelecek araçlara da liste fiyatı üzerinden indirim yaparlar ama bu oranda yapmayabilirler belki.

teşekkürler bilgiler için
  • dün samandıradaki kolumana gittim.bir tane showroomda style paketli ,evren mavisi renkli cla var ve boşta alacak olan kişi zam yüzünden bırakmış,ilgilenen olursa bilginize;urban+luxury arıyorum ama maalesef... bu evren mavisi rengi ilk defa gördüm ama hiç beğenmedim...
  • odogan01 O kullanıcısına yanıt
    yokmu aranızda ilk bakımı yaptıran kaça yaptırdınız rakam biraz fazla geldi bana

• nekdar alıyorlarki arac bakımına .aracım yok merak ettim
  • ronin67777 R kullanıcısına yanıt
    Evet bende gittim gördüm pek begenmedim o rengi ama cla ayrı bir dünya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: odogan01

yokmu aranızda ilk bakımı yaptıran kaça yaptırdınız rakam biraz fazla geldi bana

A klas için 750 tl 15 bin bakımı ...

• Cevap veren olmadı 794 tl ödedim 15000 bakımına arabayı aldıktan sonrada çakmağın çalışmadığını farkettim sağlam verdik bozuk aldık geri götüreceğim servise

• Viper74 kullanıcısına yanıt
    Tamamen yanlış anladınız. Ben güvenli gitmekten bahsederken araca kar lastiği takmamın sebebini söyledim. Neyse uzatmayayım. Tabi ki Mercedes kullanmanın faydalarını gittiğimiz yerlerde görüyoruz. Ye kürküm ye hikayesi sanırım heryerde olmasa da pekçok yerde geçerli :) Ayrıca aracın görünüşünü de çok beğeniyoruz ailecek. Sonuçta bu benim öncelikli aracım olmadığından belki de manevi anlam yüklemiyorum fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sukru52

quote:

Şükrü bey iyi akşamlar,
    Forum da daha önce yazdığım gibi, aracımı MB Türkiye ye 2 ay önce götürdüğümde tüm trim seslerini kestiler. ancak araç ile bir tümseğe çıktığımda veya ön lastiklerden biri yüksek konuma geldiğinde ön sağ direkten bir ses geliyor gibi. Ben bu sesin cam tavandan geldiğini düşünüyorum. Siz cam tavan kızaklarını değiştirmiştiniz. Sizde de bu tip bir ses geliyormuydu? Kızakların bozuk olduğunu nasıl tespit ettirdiniz. Aracı 30.000 bakımına Gülsoy un Anadolu yakasındaki Servisi'ne götürmeyi düşünüyorum. Gürsoy sizce bu işten anlarımı.
    Görüşmek üzere
    Tşk.
    Uğur

• Merhaba arkadaşlar,
    Gecen otoparkttan geri geri çıkarken sag aynayı duvara çarptım param parça oldu ayna. Mekanizma çalışıyor ama hem yon olarak hem de açılıp kapanma olarak.

Bu CLA daki aynalar C serisindeki ile aynı mıdır bilen var mı?

Sadece aynayı değiştirsem yeter gibi.
  • evet arkadaşlar,sıfır almak koşulu ile (çünkü vergiden düşülecek) urban+luxry paket dizel ile benzinli arasında kaldım.aralarında 10.000 tl fark var.yılda ortalama 15.000km yol yapıyorum.şu an a3 tdi stronic kullanıyorum yakıtı olsun şanzımanı olsun gidişi olsun (otobanda çok rahat 200-210 km çıkıyorum) gayet memnunum.acaba dizel cla dan da aynı tadı alabilirmiyim.benim gönlüm dizelden yana ama çevremdekiler beygir gücü yüzünden benzinli al diyorlar biliyorsunuz yok hyundai tokatlar bravo tokatlar felan ama benzinliyide 40 binlik skoda rs yada polo gti tokatlamaz mı ?tamam etrafta kaçtane gti var yada her yer güçlü dizel araç ile mi dolu? yaşım 37 çoluk çocuk sahibiyim,yanlızken ara sıra basmayı seviyorum ama öyle her dakika milletle yarış felan hiç işim olmaz,en az 5 -6 sene kullanmayı planlıyorum.ne dersiniz benzinli mi dizel mi?
  • Dizel için bir şey diyemeyeceğim ama benzinli 156 beygir oldukça yeterli. Gaza basınca araba ok gibi fırlıyor.
    Nerede yasadığınızı bilmiyorum ama İstanbul'da zaten basabileceğiniz çok da fazla yol yok. Her yer trafik zaten.
    Bence burada sizin düşünmeniz gereken, bir polo gti ya da skoda rs'in gorselligi ile bu arabanın görselliğini karşılaştırıp ne kadar güzel arabam var demek.
    Hele bir de yeni yıkanmış parlayan bir arabayı görünce vermiş olduğunuz karardan çok memnun oluyorsunuz.
    Bir diğer unsur da çocuk sahibi olmanız. Aracın arka tarafı gerçekten boğucu. Sunroof yoksa basıklık insana sıkıntı yapıyor zamanla. Araç zaten bildiğiniz gibi Coupe olarak satılıyor. Arka koltukları tek kapı bir arabadaki gibi duşunun. Çocuklarınız eğer küçük ise çocuk koltuğuna oturtunca ayakları direk on koltuğun arkasında geziniyor.
    Esiniz arkaya oturacaksa zamanla keyifsiz hissedecektir çünkü arka kapı camlarının başlangıç seviyesi çene düzeyinde ,yani göz aracın dışını göremiyor.

Ozetle benzinli araçta performans ve görsellik açısından tatmin olursunuz ama ailecek kullanım konusunda yazdığım sıkıntıları siz değil de aile üyeleri yaşayabilir.
    Keyifli günler.

Sn ronin67777,

Senede 15.000 km için dizel rantabl olmayacak.
    Siz 5 yılda 75.000 km yol yapacaksınız.
    3 lt az yaksanız 11.250 TL fark olacak Baştan o parayı verdiniz.
    Biz şirket araçlarında bakmıştık. Senede 30.000 km lazım.
    Zaten dizelle ve bu motorla 200-210 km/s hızda hiçbir ekonomi filanda kalmaz.

Saygılarımla,
    Hocam kesinlikle dizele bulaşmayın.. yanlış anlamayın dizel motorlar kötü olduğu için demiyorum mercedesin uyguladığı fiyat politikasından dolayı söylüyorum. tabi birde cla daki dizelin yeterli bir motor olmadığı kanaatindeyim. 1.5 109bg kesinlikle cla gibi bir araca yakışmıyor. bence bir araç görüntü ve motoruyla bir bütün olmalı peki cla180cdi hiç mi avantajı yok? tabi ki var.. şayet yılda 15bin km den fazla yol yapacaksanız hiç düşünmeden dizel alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronin67777

evet arkadaşlar,sıfır almak koşulu ile (çünkü vergiden düşülecek) urban+luxry paket dizel ile benzinli arasında kaldım.aralarında 10.000 tl fark var.yılda ortalama 15.000km yol yapıyorum.şu an a3 tdi stronic kullanıyorum yakıtı olsun şanzımanı olsun gidişi olsun (otobanda çok rahat 200-210 km çıkıyorum) gayet memnunum.acaba dizel cla dan da aynı tadı alabilirmiyim.benim gönlüm dizelden yana ama çevremdekiler beygir gücü yüzünden benzinli al diyorlar biliyorsunuz yok hyundai tokatlar bravo tokatlar felan ama benzinliyide 40 binlik skoda rs yada polo gti tokatlamaz mı ?tamam etrafta kaçtane gti var yada her yer güçlü dizel araç ile mi dolu? yaşım 37 çoluk çocuk sahibiyim,yanlızken ara sıra basmayı seviyorum ama öyle her dakika milletle yarış felan hiç işim olmaz,en az 5 -6 sene kullanmayı planlıyorum.ne dersiniz benzinli mi dizel mi?

Iyi akşamlar,
    Öncelikle zor bir karar aşamasında olduğunuzu söylemek isterim.
    Şu anda 2 araç kullanıyorum, birinci aracım A4 1.8 Tfsi B8 kasa , ikinci aracım ise A180 cdi manuel. Benzinli aracın sessizliği dışında çok bir avantajı olduğunu söyleyemem. Arkadaşlarında dediği gibi yıllık 15.000 km yol yapacaksanız dizel tercih etmemek son derece mantıklı. Yalnız şunuda unutmamak gerek, eğer 5-6 sene binmeyi düşünüyorsanız, her istasyona gidiste 500 km yol yapıp 250 tl benzin almak ile, minumum 750 km yol yapıp 225 tl benzin alındığında psikolojik olarak araçtan soğumaya başlayabilirsiniz. Dizel araca bindikten sonra, benzinli araçta insan gaza basmak istemiyor ve sürekli gözü ibrede oluyor (şahsi görüşüm) diğer bir konu ise dizel aracın gidişi sizi kesinlikle üzmez. Mutlaka benzinli cla 200 daha iyi gider, ancak dizel aracı bir seneden beri kullanıyorum ve aracım şu anda 28.000 km de en ufak keşke benzinli A200 alsaydım demedim. Araç ta 4 yetişkin ve bagaj dolu iken Ankara ya gidip geldim, Bolu dağı çıkışı tünel giriş yönünde araç müthiş bir tork veriyor ve hiç bir rampada araç 6. Vites minumum 150 km nin altına inmiyor. Lütfen benzinli araç kullananlar dizel aracı minumum 2-3000 km kullanmadan yorum yaparak kararsız insanlarıda yanıltmasın. Ben sizin yerinizde olsam 1 hafta dizel bir araç kiralayıp test ederim. Eğer tatmin olmaz iseniz benzinliyi alın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ronin67777

evet arkadaşlar,sıfır almak koşulu ile (çünkü vergiden düşülecek) urban+luxry paket dizel ile benzinli arasında kaldım.aralarında 10.000 tl fark var.yılda ortalama 15.000km yol yapıyorum.şu an a3 tdi stronic kullanıyorum yakıtı olsun şanzımanı olsun gidişi olsun (otobanda çok rahat 200-210 km çıkıyorum) gayet memnunum.acaba dizel cla dan da aynı tadı alabilirmiyim.benim gönlüm dizelden yana ama çevremdekiler beygir gücü yüzünden benzinli al diyorlar biliyorsunuz yok hyundai tokatlar bravo tokatlar felan ama benzinliyide 40 binlik skoda rs yada polo gti tokatlamaz mı ?tamam etrafta kaçtane gti var yada her yer güçlü dizel araç ile mi dolu? yaşım 37 çoluk çocuk sahibiyim,yanlızken ara sıra basmayı seviyorum ama öyle her dakika milletle yarış felan hiç işim olmaz,en az 5 -6 sene kullanmayı planlıyorum.ne dersiniz benzinli mi dizel mi?

Bence alın bi F30 320i ed, güçse güç (170hp), verimlilikse verimlilik (istanbul 8000 km ortalamam 7.0 - yoğun trafik - %70 sakin kalanı agresif kullanım), karizmaysa karizma, aile kullanımı içinse gayet yeterli. Cla'nında dizelini de benzinlisi ni de tokatlarsınız sıkıldıkça:)) tem'otoyolunda haftada bir denk geliyor. Çok zewk alıyorum:)))

İllaki cla diyorsanızda saygımız sonduz. 15000 km için kesinlikle benzinli tabiki. Zaten o klasta bir araç 109 hp olur mu???? Porsche boxter karizması kadar olur ancak karizması....hiç arabadan anlamayanlar wowww arabaya bak der, anlayanlarda sırf markalı araca binmek için almış der.

Karar sizin. Kazasız belasız binmeniz dileğiyle. Şimdiden hayırlı olsun....

• quote:

Orijinalden alıntı: Uğur70

quote:

quote:

Şükrü bey iyi akşamlar,
    Forum da daha önce yazdığım gibi, aracımı MB Türkiye ye 2 ay önce götürdüğümde tüm trim seslerini kestiler. ancak araç ile bir tümseğe çıktığımda veya ön lastiklerden biri yüksek konuma geldiğinde ön sağ direkten bir ses geliyor gibi. Ben bu sesin cam tavandan geldiğini düşünüyorum. Siz cam tavan kızaklarını değiştirmiştiniz. Sizde de bu tip bir ses geliyormuydu? Kızakların bozuk olduğunu nasıl tespit ettirdiniz. Aracı 30.000 bakımına Gülsoy un Anadolu yakasındaki Servisi'ne götürmeyi düşünüyorum. Gürsoy sizce bu işten anlarımı.
    Görüşmek üzere
    Tşk.
    Uğur

Merhaba ,

Uğur bey , mesajı yeni gördüm bu DH in iPhone uygulaması yüzünden görememişim kusura bakmayın .

Cam tavan konusunda Gülsoy gayet iyi işçilik çıkarttı , bizim araçta perde ile ilgili ufak bir sorun oldu ama onuda hallettiler çok şükür . Anadolu yakası Gülsoy için bir şey diyemem hiç gitmedim .

Sesi biz cam tavan açıkken alıyorduk . Birde 80 km hıza çıkınca cam tavanının çıtasındaki sorun garip bir sese sebep oluyor du . Şöyle rüzgarda plastik bir plakanın sallanırken yaptığı uğultu gibi düşünün . Birde kızaktan gelen tıkırtı vardı .

Grsrz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Uğur70

quote:

quote:

Şükrü bey iyi akşamlar,
    Görüşmek üzere
    Tşk.
    Uğur

Merhaba ,

Uğur bey , mesajı yeni gördüm bu DH in iPhone uygulaması yüzünden görememişim kusura bakmayın .

Cam tavan konusunda Gülsoy gayet iyi işçilik çıkarttı , bizim araçta perde ile ilgili ufak bir sorun oldu ama onuda hallettiler çok şükür . Anadolu yakası Gülsoy için bir şey diyemem hiç gitmedim .

Sesi biz cam tavan açıkken alıyorduk . Birde 80 km hıza çıkınca cam tavanının çıtasındaki sorun garip bir sese sebep oluyor du . Şöyle rüzgarda plastik bir plakanın sallanırken yaptığı uğultu gibi düşünün . Birde kızaktan gelen tıkırtı vardı .

Grsrz

Şükrü bey merhaba,
    Cevap için teşekkürler.
    Araç giderken ve tavan açıkken bende ses yok, ancak dediğim gibi araba esneyince bir ses geliyor, 30000 bakımına 10 gün içinde gideceğim, tekrar bir kontrol ettiririm.
    Bu arada sizin e bay den gönderdiğiniz link sayesinde intarfece siparişi vermiştim, parça şu an istanbula geldi, muhtemelen 1-2 gün içinde elimde olacak. İyi tanıdığım bir oto tesisatçısı var, daha önce araç kiti, ses sistemi gibi işler yaptırdım ve memnun kalmıştım. Kendisi bir Q7 ye intarfece uygulaması yapmış ona yaptırmayı düşünüyorum, bu montajı yapmak sizce çok zormudur?
    Ilginize teşekkürler
    Görüşmek üzere
    Uğur

• 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.