Şimdi Ara

Mercedes C 180 K Blue Efficiency LPG takılırmı ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
0
Favori
91.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mercedes C Class bugun itibariyle premiumm arac olmaktan cikip

halk araci halini almitir vatana millete hayirli olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Mercedes C Class bugun itibariyle premiumm arac olmaktan cikip

olmaz öle şey Serhat abi, sen içini ferah tut
  • millet yakıt uğruna garantiyi bozmaya ne kadar meraklı.
    parça fiyatlarından kimsenin haberi yok tabi, bekara karı boşamak kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Valla kardesim merso araba uretmeyi biraksin bence
    SLS AMG yi de kullandim o da ayni m3 un bile gaz tepkisi daha iyiyd
    i

• quote:

quote:

quote:

i

yapma abi ya, dergilerde ferrariye yakın gaz tepkisinden bahsediyorlardı niye öle olmuş yahu

• quote:

quote:

quote:

quote:

i

yapma abi ya, dergilerde ferrariye yakın gaz tepkisinden bahsediyorlardı niye öle olmuş yahu

Hangi ferrari F348 mi hahahahah

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper_Srt

Aldığın arabaya 70 miyar verip 7.1 yakıt tüketiminin fazla gelmesini açıkçası yadırgadım.

Nokta.
  • olur olur bal gibi olur

1.8 olsaydı dahada şukella olurdu ama
  • Sen Türksün Aslanım İlkleri Gerçekleştir
  • ya kendinize gelin lütfen

c 180 k nın motorunun lpg uyumunu bilmiyorum ama motor lpg ile uyumluysa kime ne ya sahibinin lpg taktırıp taktırmasından

hayatımda gördüğüm en boş tartışma yakıştıramadım donanımhabere

saçmalığa bak ya kime ne bir başkasının lpg taktırmasından.

pompacı dedikodu yaparmış.
    Peh! bi umurumda ki pompacınında!

Hayvan gibi yakıyo C 180 K'lar
    çok yakın bi arkadaşımda var.
    LPG takılır! Eşşek gibide binilir!
  • quote:

@c180rüzgar lpg taktırdım dediği için mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real_ETA -- 6 Eylül 2010; 20:51:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real_ETA

quote:

@c180rüzgar lpg taktırdım dediği için mi?

evet
  • arkadaşlar ben bu sitede çok yeniyim ve amacım sadece C180 sahibi olup da benim gibi LPG taktırmayı düşünen ancak bir türlü iyi mi olur kötü mü olur karar veremeyen kullanıcılara yardımcı olmak. nede olsa artık ben LPG li Mercedes C180 Fascination sahibiyim.

şunu unutmayın (gidenler bilir) almanya'da Mercedes halk arabasıdır. Türkiye'de malesef üst gelir sahibi insanlar alabiliyor. Neticede makina ve sadece ulaşım aracı. eğer konfora ve güvenliğe önem veriyorsanız ve biraz da gücünüz varsa Mercedes alırsınız ama aldığınız arabaya hayran olmak ve onu başka bir yere koymak bence biraz abartmak oluyor.

anladığım kadar burada yazan çok kişi C180 kullanmamış ve yakıt sarfiyatını görmemiş. çok güzel araba ama o kadar da yakıt harcıyor.

Bilenleriniz vardır çevreci yakıt olduğu için bazı avrupa ülkelerinde LPG teşvik ediliyor.

Sözüm şu noktada sadeec C180 sahiplaerine. Ben taktırdım ve her istediğimde rahatça kullanıyorum. performans kaybı yok. topukladım mı araç kalmıyor yanımda.

Yanlız şunu da söylemek isterim her marka ve model uyar mı bilmem. ben kendi taktırdığım marka için memnumum diyorum.

• quote:

evet

ah bu olmadık yalakalıklarla egoları şişirenler utansın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real_ETA -- 6 Eylül 2010; 21:19:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real_ETA

quote:

evet

ah bu olmadık yalakalıklarla egoları şişirenler utansın...

Dimi vah vah
  • Yahu Almanya' da bırakın C serisini ortalık E serisi taksi dolu, burada hala C serisine lpg sistemi uygulatana kötü gözle bakarım diyen var. Öyle bir aracım olsa, garanti bozulmuyorsa hemen, bozuluyorsa da garanti sona erince aynen lpg montajcısında alırım soluğu, isteyen de dedikodumu yapsın, izin veriyorum.
  • burası tr olur o kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: c180rüzgar

arkadaşlar ben bu sitede çok yeniyim ve amacım sadece C180 sahibi olup da benim gibi LPG taktırmayı düşünen ancak bir türlü iyi mi olur kötü mü olur karar veremeyen kullanıcılara yardımcı olmak. nede olsa artık ben LPG li Mercedes C180 Fascination sahibiyim.

şunu unutmayın (gidenler bilir) almanya'da Mercedes halk arabasıdır. Türkiye'de malesef üst gelir sahibi insanlar alabiliyor. Neticede makina ve sadece ulaşım aracı. eğer konfora ve güvenliğe önem veriyorsanız ve biraz da gücünüz varsa Mercedes alırsınız ama aldığınız arabaya hayran olmak ve onu başka bir yere koymak bence biraz abartmak oluyor.

anladığım kadar burada yazan çok kişi C180 kullanmamış ve yakıt sarfiyatını görmemiş. çok güzel araba ama o kadar da yakıt harcıyor.

Bilenleriniz vardır çevreci yakıt olduğu için bazı avrupa ülkelerinde LPG teşvik ediliyor.

Sözüm şu noktada sadeec C180 sahiplaerine. Ben taktırdım ve her istediğimde rahatça kullanıyorum. performans kaybı yok. topukladım mı araç kalmıyor yanımda.

Yanlız şunu da söylemek isterim her marka ve model uyar mı bilmem. ben kendi taktırdığım marka için memnumum diyorum.

garantinizin bozulduğundan haberiniz yok sanırım..

bizim c180k ya aldığımızdan beri sadece şunları yaptırdım..

-krom egzos takmak

-cam filmi

-boya ,kaput vb koruma..

bu kadar, bunun dışında aracın orjinalliğini bozacak hiçbirşeyde yaptırmayız, gerekde olduğunu düşünmüyorum..

Lpg nin ne kadar sağlıklı olduğu ortada, çok fazla km yapmıyorsanız bu size zarar olarak geri dönecektir.

• LPG neden bu kadar utanç verici bir yakıt? Benzin yada mazot neden LPG den üstün? Daha pahalı diye mi? Yoksa LPG yakıtını Türkiye'ye geldiğinde genelde taksi şöförleri taktı onun için mi? mantıklı bir neden var mı LPG nin bu kadar utanç verici olması için?

Ankara da Doğal gazlı Yeşil otobüslere "ben binmem bu otobüs Doğal gazı" diyenleriniz oldu mu?

Devir ekonımi devri! arabada sorun çıkarmıyorsa daha ucuz ve daha çevreci olan LPG neden aşağılanıyor?

Bence bu biraz kompleksten kaynaklı. Doğan, Şahin takıyor Mercedes nasıl Takar! bal gibi takar. LPG ilk çıktığında karbiratörlü Ford Eskort aracıma da taktırmıştım. Arabam 250000 km'yi görmüştü. Üstelik ilkel LPG sistemi ile. Şimdi sıralı sistemler var ve teknolojisi çok ilerledi. Ben hiç utanmıyorum ve en akıllı işi yaptığımdan eminim. Sadece endişem komperasör motor olduğu içindi fakat sorunsuz montaj yapıldı ve performans kaybı olmadan kullanıyorum. Tüm C180 sahipleri de bilgilensin istedim. Karar da para da onların.

Garanti sorununa gelince. Eğer takılan LPG sisteminden kaynaklı arıza olmamışsa arabanın LPG sistemi ile hiç ilgisi olmayan bir arızası varsa nasıl garanti dışı diyebilirler. Tüketici hakları ve dernekleri var. Makina mühendisleri odası var. hakkını aramasını bilmezsen garanti bitti derler.

• 70 bin benzinli arabaya verip lpg taktıracağıma, dizel araç alır paşalar gibi kullanırım.
    --
    bir gün arkadaşlar arasına girilir.
    merso anahtarı masaya bırakılır. ortam şendir, candır, yılların arkadaşları vardır masada. her biri " oowww hayırlı olsun sonunda aldın" deyip gözünüze bakarlar. iyi dileklerden sonra arabanın özellikleri sorulmaya başlanır. kaç beygir, modeli ney falan derken sonunda masadakilerden birisi " ne yakıyo elleaam" der. "abbi wollaha benzinde 20 lira, gazda 15 lira " cevabı verilir.
    gözler fezaya dikilir. o sırada yine beyaz bir ışık görülür. işte o ışık varya o ışık prestijdir.
    -
    not: rakamlar temslidir.
    not2: ne 70 bin param var nede şu anda o kadar para kazanma durumum var.
    not3: 1.3 dizel araç sahibiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 6 Eylül 2010; 22:01:19 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.