Şimdi Ara

Mercedes B 150 Benzinde GAZ yemiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araç Mercedes 2006 Model 1.5 Motor Benzin*LPG li B 150 W245 Kasa
    Araba Benzinde gaz yemiyor. Marşa basıyorum normal rölanti devrinde çalışıyor. gaz pedalına bastığımda 1000-*1500 devir arası yığılma oluyor üstüne çıkmıyor. yada hiç yemiyor gazı.
    Motor ısındıkça yada yarım debraj yedire yedire kaldırdığımda aracı silkelenme yaparak ilerliyorum 2. vitese atıp gaza geçinceye kadar böyle kullanıyorum. Araç Gaza geçince herhangi bir sorun Yok.
    Ustalar (?) Ne yaptı?

Buji değişti
    Buji Kabloları değişti
    Ateşleme Bobinleri değişti
    Katalitik Konvektör değişti
    Boğaz Kelebeği temizlendi
    Hava akış metre (map sönsörü) temizlendi

İşlemler Yetkili servis ve Özel servisler tarafından yapıldı. Yetkili servis bilgisayarda hata kodu bulamadı.

Araçta :
    YAĞ eksiltme Yok. Su eksiltme Yok

Sorun ne olabilir yardımcı olacak arkadaşlar yada ustalar varsa teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsaneoscun -- 3 Ocak 2020; 10:52:15 >

• s.a. hocam aynı dert bende de var. Benzinde pedala basınca 3 saniye sonra bir alıyor bir almıyor. Lpg de o kadar problem yok. ama gaza yüklendiğinde 3 ila 4 bin devir arasında hep silkeleme yapıyor. ben de sırasıyla;

1- Hava filtresi

2- Buji

3- Buji kablosu

4- Bobin

5- Boğaz kelebeği ve Oksijen sensörü temizliği yaptık hala çözemedik.

Katalik konvektör yaptırmadım. Oksijen sensörü Map değilde Maf sensörü olması lazım, sanırım onu değiştireceğiz ama yıldım yani illallah ettim arabadan zevk alamaz oldum.

• siz son olarak ne yaptınız acaba çözüm bulabildiniz mi ?

• Çözdüm. Benzin pompası arızalı çıktı. 4.silindirdeki subab değişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzini yarıdan fazla doldur. Pompanın olduğu yerden rahatsız edici ses geliyor . Bende öuiyle olmuştu. İletişim yazarsan sana Bilgi verebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.