Şimdi Ara

Memur-Sen: Sakal gelsin, kravat gitsin (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
2
Favori
13.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • memur sen başkanı haklı bence sakal derken az kirli sakal olabilir takı elbise zorunluluğuda olmamalı esnek olmalı
  • esnek olsun tabi şort, tişört ve parmak arası terlikle işe gidebilsin memurlar, bayanlar da mini etek, tayt, askılı ile mesai yapabilmeli

ama mini etek giydi diye bir kadına tekme atan bir sakallı görürsem de o sakalı dötüne monte ederim bu da ayrı
  • Türkiyede insanlar akın akın kpss ye giriyor. İnsanların bir kısmı rüşvetle ve torpille memur oluyor. Sonrada her gün tıraş olmaktan, maaşlardan vs. şikayet ediyorlar. Sizi oraya zorla mı oturtuyorlar? Tıraş olup takım elbise giymek size zor geliyorsa bırakın memurluk hayallerini, özel sektörde çalışın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu mudur istenen?

Memur-Sen: Sakal gelsin, kravat gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bir dinin kurallarıyla dalga geçiyorsun,sakal sadece sünnet için bırakılır diyorsun,açıkca din düşmanlığını ortaya koyuyorsun...Sen şimdi yobaz değil misin?Sırf birilerinin sünnet niyetiyle sakal bırakma ihtimali seni neden bu kadar geriyor?Psikolojik sorunlu ve yobaz ifadelerini bunlar için kullandım.
    Yazının ne içerdiği zerre miktar umrumda değil çünkü onlar senin yanlış düşüncelerin üzerinden yükseliyor.Yazının içeriğinde bir yanlışlık olduğu iddia etmiyorum,onları kendi fikirlerin için kullanmanı eleştiriyorum.Ayrıca şu yazıdaki üslubundan ne kadar sinirli olduğun ortaya çıkıyor.Seni bu kadar öfkelendiren nedir?İçindeki din düşmanlığı mı?Peki,seni islam dinine bu kadar düşman eden şey nedir?
    Hala benim hakkımda birşey bildiğini iddia ediyorsun.Ve ısrarla bunların doğru olduğunu savunuyorsun.Sana göre akpli,dinci,guruh olarak bilgisiz bir gruba dahil ve gerici bir insanım.
    Her şeyi çok iyi biliyorsun değil mi?Bir konuşmada kimin ne olduğunu anlıyorsun.Zaten genel olarak böyle kötü bir üsluba sahipsin.İnsanlarla sağlıklı iletişim kurma kabiliyetine sahip değilsin.Ne diyim,bu kafayla yaşamaya devam et...
    Tam bir zavallısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Beyin yerine ne taktılar sana ?

Alıntıları Göster
    İşine gelmedi değil mi

Bekle de gör

Nasıl başörtüsü kamusal alanda serbest olduysa ve bahsettikleri gibi yer yerinden oynamadıysa pek ala sakal da serbest olabilir

Olması gereklidir

Hak ve özgürlükler bunu gerektirir.

• kravat, sakal ve giyim konusunda kesinlikle bir düzenlemenin gelmesi lazım. misal kravat beni boğuyor. gerekten çalışma verimini etkiliyor. sakal 3 günlük gibi fazla olmayacak şekilde serbest bırakılabilir. giyim olarak takım elbise gibi insanın hareketlerini engelleyen, rahat çalışmasını etkileyen elbiseler zorunlu olmamalı. gereksiz ayrıntılar olabilir ama sırf bunlardan dolayı memur ceza alabiliyor. amirlerin elinde bir koz olarak kullanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GEÇBATAN

İşine gelmedi değil mi

Bekle de gör

Nasıl başörtüsü kamusal alanda serbest olduysa ve bahsettikleri gibi yer yerinden oynamadıysa pek ala sakal da serbest olabilir

Olması gereklidir

Hak ve özgürlükler bunu gerektirir.

Alıntıları Göster
    İşe Allahı katarsan o seni de sünnetsiz yarattı ne diye yarattığı şekli bozuyorsun? Seni yanlış mı yarattı da kestiriyorsun?
    Hak özgürlük derken mini etekli de gelsinler işe. O zaman senin gibiler hak özgürlük falan unutuyor nedense.

• quote:

Orijinalden alıntı: Solo Revolution

Bir dinin kurallarıyla dalga geçiyorsun,sakal sadece sünnet için bırakılır diyorsun,açıkca din düşmanlığını ortaya koyuyorsun...Sen şimdi yobaz değil misin?Sırf birilerinin sünnet niyetiyle sakal bırakma ihtimali seni neden bu kadar geriyor?Psikolojik sorunlu ve yobaz ifadelerini bunlar için kullandım.
    Yazının ne içerdiği zerre miktar umrumda değil çünkü onlar senin yanlış düşüncelerin üzerinden yükseliyor.Yazının içeriğinde bir yanlışlık olduğu iddia etmiyorum,onları kendi fikirlerin için kullanmanı eleştiriyorum.Ayrıca şu yazıdaki üslubundan ne kadar sinirli olduğun ortaya çıkıyor.Seni bu kadar öfkelendiren nedir?İçindeki din düşmanlığı mı?Peki,seni islam dinine bu kadar düşman eden şey nedir?
    Hala benim hakkımda birşey bildiğini iddia ediyorsun.Ve ısrarla bunların doğru olduğunu savunuyorsun.Sana göre akpli,dinci,guruh olarak bilgisiz bir gruba dahil ve gerici bir insanım.
    Her şeyi çok iyi biliyorsun değil mi?Bir konuşmada kimin ne olduğunu anlıyorsun.Zaten genel olarak böyle kötü bir üsluba sahipsin.İnsanlarla sağlıklı iletişim kurma kabiliyetine sahip değilsin.Ne diyim,bu kafayla yaşamaya devam et...
    Tam bir zavallısın.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 30 Mayıs 2021; 20:44:58 >

• Devlet toplumun inançlarına, örfüne adetine hassasiyet göstermeli ve kanunlar kurallar da bu hassasiyete göre yapılmalıdır. Laikliği geçmişte oldugu gibi din karşıtlığı olarak uygulamaya kalkarsanız devlet de millet de zarar görür. Devlet ile vatandaşın çatışma yaşadığı bir ülke ilerleyemez. Malesef geçmişte devleti yoneteler İslam alerjisi ile hareketettigi için ülke kavgadan baska bir şey yapmadı. Koca üniversite profları bilimle ugraşacaklarına İslamla başörtüsü ile savaşmayı kendine ilke edinmısler. Bugün akpnin bu kadar ekonomik ve siyasi başarısızlığa ragmen hala iktidar kalabilmesinin nedeni de bu ve benzeri sebeplerdir. Ülkenin normallesmesi için muhalif özellikle sol partilerin İslam düşmanlığını artik bırakması gerekiyor. Vatandaşi buna ikna etmesi gerekiyor. Cuma namazina gidip de arkadan başörtüsü yasaklansin diye onerge veren bir zihniyeti vatandaşa kabul ettiremezssiniz.

• Benim gözlemime göre 2 grup var:

1. Kızlar sakallı erkek seviyor diye sakal bırakmak isteyen grup.

2. Çalışmadan maaş alıp, yalakalıkla yükselmeye çalışıp, kafasına uygun fetva bulup yediği kul hakkını caiz göstermeye çalışıp müslüman taklidi yapan münafıkların, peygamber sünneti diyerek sakal bırakmak isteyenlerinden oluşan grup.

Birde, üşenip hergün traş olmak istemeyen grup var ama bunlar azınlıkta ve zaten 2-3 günde 1 traş oluyor bu grup.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

.

Alıntıları Göster
    Umutsuz vaka...

• sakalı seven uzatır sevmeyen keser katı kuralları doğru bulmuyorum.

ha bunda sakal var kesin bu ... dır aa bunun sakalı yok bu kesin ... diye düşünen salaklara zaten söylenecek laf yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    hakaret etmeden iki lafı biraraya getiremeyecek kadar acizsin
    tornadan çıkmış gibi aynı şeyleri düşünmemizi beklemiyorsun umarım
    ilkokuldan beri dikte edilen tek sınıf insan yetiştirilmesi fikrini fazla önemsiyorsun sanırım
  • Kravatin gitmesi değilde arkadaşlar çok hafif sakala bence izin verilmeli söyle bir iki cm kadar sakalın bence zararı olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memurum, her gün sinek kaydı traşa gıcık oluyorum. Çok aşırı olmadan serbesti gelmeli bence.

Sağlık bakanlığında sakallı gelenler var, bazı okullarda da sakal serbest ama diğer kurumlar hala aynı. Ya hep ya hiç olmalı. Herkese aynı olmalı. Aşırı sakala ve kravatin kaldırılmasına karşıyım ama düzeni ve görüntüyü bozmayacak şekilde sakal serbestisi gelmeli diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Devlet toplumun inançlarına, örfüne adetine hassasiyet göstermeli ve kanunlar kurallar da bu hassasiyete göre yapılmalıdır. Laikliği geçmişte oldugu gibi din karşıtlığı olarak uygulamaya kalkarsanız devlet de millet de zarar görür. Devlet ile vatandaşın çatışma yaşadığı bir ülke ilerleyemez. Malesef geçmişte devleti yoneteler İslam alerjisi ile hareketettigi için ülke kavgadan baska bir şey yapmadı. Koca üniversite profları bilimle ugraşacaklarına İslamla başörtüsü ile savaşmayı kendine ilke edinmısler. Bugün akpnin bu kadar ekonomik ve siyasi başarısızlığa ragmen hala iktidar kalabilmesinin nedeni de bu ve benzeri sebeplerdir. Ülkenin normallesmesi için muhalif özellikle sol partilerin İslam düşmanlığını artik bırakması gerekiyor. Vatandaşi buna ikna etmesi gerekiyor. Cuma namazina gidip de arkadan başörtüsü yasaklansin diye onerge veren bir zihniyeti vatandaşa kabul ettiremezssiniz.
    Ağzına sağlık güzel insan.

• quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

sakalı seven uzatır sevmeyen keser katı kuralları doğru bulmuyorum.

ha bunda sakal var kesin bu ... dır aa bunun sakalı yok bu kesin ... diye düşünen salaklara zaten söylenecek laf yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: manjimaru

Memurum, her gün sinek kaydı traşa gıcık oluyorum. Çok aşırı olmadan serbesti gelmeli bence.

Sağlık bakanlığında sakallı gelenler var, bazı okullarda da sakal serbest ama diğer kurumlar hala aynı. Ya hep ya hiç olmalı. Herkese aynı olmalı. Aşırı sakala ve kravatin kaldırılmasına karşıyım ama düzeni ve görüntüyü bozmayacak şekilde sakal serbestisi gelmeli diye düşünüyorum.
  • Ortalığı karıştırmasın Memursen. 3 yıldır okula sakallı gidiyorum. Dünya varmış.

Allah'ın dağında tezekle soba yakarken, takım giyiyordum. Sınıfa gelen müfettiş iki günlük sakala laf söylüyordu.

Zaten sakalsız, imama benziyor tipim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.