Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Memur-Sen: Sakal gelsin, kravat gitsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Moriarty-, recepdursun Daha Az
2 Kayıtlı Üye
152
Cevap
3
Favori
7.714
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Memur-Sen: Sakal gelsin, kravat gitsin
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

Boş yapmak kanınıza işlemiş.

Alıntıları Göster
      Umutsuz vaka...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      4049 Mesaj
      14 Ekim 2018 11:42:25
      sakalı seven uzatır sevmeyen keser katı kuralları doğru bulmuyorum.

ha bunda sakal var kesin bu ... dır aa bunun sakalı yok bu kesin ... diye düşünen salaklara zaten söylenecek laf yok

iPhone 7 Plus 128GB Black | İletişim için iMessage : gopgop7@gmail.com | ★★ STEAM ★★ | ★★ Origin: gopgop7 ★★
    • Yarbay
      3382 Mesaj
      14 Ekim 2018 12:19:13
      quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Özgürlüklerle bir işim yok. Sakal bırakmayan erkekleri kadına benzetebilecek kadar sığ ve köhne birisisin

Alıntıları Göster
      hakaret etmeden iki lafı biraraya getiremeyecek kadar acizsin
      tornadan çıkmış gibi aynı şeyleri düşünmemizi beklemiyorsun umarım
      ilkokuldan beri dikte edilen tek sınıf insan yetiştirilmesi fikrini fazla önemsiyorsun sanırım
      |
      |

• Yarbay
      3606 Mesaj
      14 Ekim 2018 12:35:19
      Kravatin gitmesi değilde arkadaşlar çok hafif sakala bence izin verilmeli söyle bir iki cm kadar sakalın bence zararı olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1403 Mesaj
      14 Ekim 2018 13:53:53
      Memurum, her gün sinek kaydı traşa gıcık oluyorum. Çok aşırı olmadan serbesti gelmeli bence.

Sağlık bakanlığında sakallı gelenler var, bazı okullarda da sakal serbest ama diğer kurumlar hala aynı. Ya hep ya hiç olmalı. Herkese aynı olmalı. Aşırı sakala ve kravatin kaldırılmasına karşıyım ama düzeni ve görüntüyü bozmayacak şekilde sakal serbestisi gelmeli diye düşünüyorum.

Yaşamla öLümü Ayıran Çizgi, Siyahla Beyaz'ı ayıramaz ki!
    • 14 Ekim 2018 14:34:52
      quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDelight

Devlet toplumun inançlarına, örfüne adetine hassasiyet göstermeli ve kanunlar kurallar da bu hassasiyete göre yapılmalıdır. Laikliği geçmişte oldugu gibi din karşıtlığı olarak uygulamaya kalkarsanız devlet de millet de zarar görür. Devlet ile vatandaşın çatışma yaşadığı bir ülke ilerleyemez. Malesef geçmişte devleti yoneteler İslam alerjisi ile hareketettigi için ülke kavgadan baska bir şey yapmadı. Koca üniversite profları bilimle ugraşacaklarına İslamla başörtüsü ile savaşmayı kendine ilke edinmısler. Bugün akpnin bu kadar ekonomik ve siyasi başarısızlığa ragmen hala iktidar kalabilmesinin nedeni de bu ve benzeri sebeplerdir. Ülkenin normallesmesi için muhalif özellikle sol partilerin İslam düşmanlığını artik bırakması gerekiyor. Vatandaşi buna ikna etmesi gerekiyor. Cuma namazina gidip de arkadan başörtüsü yasaklansin diye onerge veren bir zihniyeti vatandaşa kabul ettiremezssiniz.
      Ağzına sağlık güzel insan.
      |
      |

• 14 Ekim 2018 14:35:47
      quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

sakalı seven uzatır sevmeyen keser katı kuralları doğru bulmuyorum.

ha bunda sakal var kesin bu ... dır aa bunun sakalı yok bu kesin ... diye düşünen salaklara zaten söylenecek laf yok
      |
      |

• 14 Ekim 2018 14:36:43
      quote:

Orijinalden alıntı: manjimaru

Memurum, her gün sinek kaydı traşa gıcık oluyorum. Çok aşırı olmadan serbesti gelmeli bence.

Sağlık bakanlığında sakallı gelenler var, bazı okullarda da sakal serbest ama diğer kurumlar hala aynı. Ya hep ya hiç olmalı. Herkese aynı olmalı. Aşırı sakala ve kravatin kaldırılmasına karşıyım ama düzeni ve görüntüyü bozmayacak şekilde sakal serbestisi gelmeli diye düşünüyorum.
      |
      |

• Yarbay
      4335 Mesaj
      14 Ekim 2018 15:40:47
      Ortalığı karıştırmasın Memursen. 3 yıldır okula sakallı gidiyorum. Dünya varmış.

Allah'ın dağında tezekle soba yakarken, takım giyiyordum. Sınıfa gelen müfettiş iki günlük sakala laf söylüyordu.

Zaten sakalsız, imama benziyor tipim.

|
      |

• Yarbay
      5159 Mesaj
      14 Ekim 2018 20:56:00

Ya başlık sakat. Ben de sakal gitsin, kravat gelsin diye okudum valla.
      |
      |
      JQKER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MSI H110M PRO-VH | INTEL PENTIUM G4560 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz + SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 320 GB SAMSUNG 7200 RPM | ASUS VS239HV Full HD HDMI IPS
    • Yarbay
      5159 Mesaj
      14 Ekim 2018 20:57:28

Ben hafta da 1 traş oluyorum. Memur olsam dayanamam demek ki.
      |
      |
      asderty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MSI H110M PRO-VH | INTEL PENTIUM G4560 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz + SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 320 GB SAMSUNG 7200 RPM | ASUS VS239HV Full HD HDMI IPS
    • Yarbay
      3382 Mesaj
      15 Ekim 2018 16:48:28
      quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

İşe Allahı katarsan o seni de sünnetsiz yarattı ne diye yarattığı şekli bozuyorsun? Seni yanlış mı yarattı da kestiriyorsun?
      Hak özgürlük derken mini etekli de gelsinler işe. O zaman senin gibiler hak özgürlük falan unutuyor nedense.

Alıntıları Göster
      ALLAH beni sünnetsiz yarattı doğrudur böyle takdir etmiş, yaratmada kalkıp da ONUNLA boy ölçüşecek değilim
      en güzel şekilde yaratmış. elhamdulillah
      gönderdiği peygamber de sünnet olmuş ve ümmetine de sünneti emretmiş
      ben de sünnetliyim çok şükür peygamberin yolundayım
      sünnetsiz olup da kafire benzemektense sünnetli olup Müslümana benzemek daha iyidir
      biri ALLAHın yaratması
      biri peygamberinin sünneti izi yolu
      arada bir çelişki göremiyorum

büyük çoğunluğu müslüman olan ülkede mini etekli sorunu yok diye biliyorum
      ALLAH ın örtünme emrine aykırı hareket edenlere de dua edelim de biran önce günahlarından tevbe etsinler
      islamın huzuruna kavuşsunlar

sünnet hakkında ayrıntılı bilgi
      https://sorularlaislamiyet.com/hz-peygamber-efendimiz-ve-onun-doneminde-erkekler-sunnet-olur-muydu-nasil-olmuslar-bu-kunuda-hadis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarı Mucit -- 15 Ekim 2018; 16:49:26 >
      |
      |

• Çavuş
      66 Mesaj
      15 Ekim 2018 17:20:40
      Kendi çalıştığım kurumda gerek işçiler gerek memurlar sakal bırakabiliyor. Hatta ben şuanda sakallı bir vaziyetteyim. Kravat da takmıyorum. Spor ayakkabı ve kot pantolon dahi giyebiliyorum.

|
      |

Reklamlar
nice türkiye
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.