DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
MEKİK Çekmek Boy Uzamasını Engeller mi?
21
Cevap
0
Favori
18.686
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> MEKİK Çekmek Boy Uzamasını Engeller mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2438 Mesaj
      22 Şubat 2009 13:54:44 Konu Sahibi
      15 yaşındayım 3 ay öncesine kadar günde 50-100 mekik çekiyordum, yaklaşık 1 ay çektim.Biyoloji öğretmenimiz body'nin anti-spor olduğunu söyledi.Bizim gibi gelişme çağında olanların boy uzamasını engellermiş.Ben de bu yüzden bıraktım, ama göbek aldı başını gidiyor, bi dur demem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi To die -- 22 Şubat 2009; 13:50:14 >

|
      |

• Yarbay
      4798 Mesaj
      22 Şubat 2009 13:58:15
      nasıl ya?sen hareket ettikçe kasların çalıştıkça büyüme hormonu salgılanır.oda boyunun uzamasını tetikler?ben bodyye başladıktan sonra 10cm uzadım.devam et mekiğe.bildigim sadece squat deadlift gibi direk bele binen yüklerde boy uzaması yavaşlıyabilir.onun dışında boy uzamasının engellenmesi gibi bi durum yok.mekik şınav barfiks devam et ama düzenli yap.50-100tek seferde değil.40x4 şeklinde çalış mesela.bi süre sonra 50x4 vs uzar gider.
      |
      |

• Yarbay
      2438 Mesaj
      22 Şubat 2009 14:00:53 Konu Sahibi
      tamam sağol
      |
      |

• Emekli Yönetici
      11148 Mesaj
      22 Şubat 2009 14:01:55
      Engellemez, uzamayı arttırır.
      |
      |

Hatasız kul, bugsız oyun olmaz. (Oyuncular Kulübü)
      Yalnızlık beni hayatım boyunca izledi. Barlarda ,arabalarda ,kaldırımlarda, dükkânlarda... Kaçış yok. Ben Tanrı'nın yalnız adamıyım. (Taxi Driver)
      Hayatta önemli olan ne kadar sert vurabildiğin değil, aldığın darbelere dayanıp devam edebilme dayanıklılığını gösterebilmendir. (Rocky)
      Eğer haberler doğru olsaydı, onları güzel kadınlara sundurmak zorunda kalmazdık. (Anonim)

• Yarbay
      2259 Mesaj
      22 Şubat 2009 14:33:37
      hocana slm söle. hiçbir spor abartılmadığı sürece gelişmeyi engellemez...
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      22 Şubat 2009 14:47:32
      Açık durumda olan ve boy uzamasını sağlayan plaklara baskı gerçekleşiyor vücut geliştirme yaparken. Ama bu boy uzamasına engel olmaz, belki 1cm. Çünkü insan boyunu etkeleyen çevresel faktörler sadece %10dur. Korkmadan yapabilirsiniz vücut geliştirme. Hocana da bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamasını söylersen iyi olur.
      |
      |

• Yüzbaşı
      416 Mesaj
      22 Şubat 2009 14:52:33
      arkadaşlar bacak çalışmasını yabana atmayın görmemezlikten gelmeyin

vücudun en büyük kas gurubu bacaktır bu yüzden büyük testesteron oranı bacak tarafından salgılanır aslında siz bacak çalışırken üst vücudunuzda gelişiyor.
      |
      |

• Binbaşı
      1793 Mesaj

iOS Beta Tester
      22 Şubat 2009 15:01:17
      bacak çalışma derim leg curl,leg press,exeminitaion gibi hareketler yani bunlarda boyu uzamasını engeller

Coffee İs Life
    • Binbaşı
      1714 Mesaj
      22 Şubat 2009 15:10:03
      quote:

Orjinalden alıntı: by_rappe

bacak çalışma derim leg curl,leg press,exeminitaion gibi hareketler yani bunlarda boyu uzamasını engeller

Türkçesi yokmu bunların neden anlıyamıyoruz orjinal isim takalım bunlara bari
      |
      |

• Binbaşı
      1793 Mesaj

iOS Beta Tester
      22 Şubat 2009 15:16:30
      quote:

Orjinalden alıntı: MoĞoLLar

Alıntıları Göster

Türkçesi yokmu bunların neden anlıyamıyoruz orjinal isim takalım bunlara bari

anlayan anlıyo merak etme
      |
      |

Coffee İs Life
    • Teğmen
      206 Mesaj
      22 Şubat 2009 19:07:24
      quote:

Orjinalden alıntı: by_rappe

Hayır öyle birşey yok arkadaşım.Aksine bacak çalışmak arkadaşların dediği gibi GH yani büyüme hormonunu da tetikler.Üst vücudun gelişiminde bacak çalışmasının çok etkili olduğunu bende 1-2 ay kadar önce öğrendim.O yüzden bacak antrenmanlarında deadlift,squat,leg curl-leg extension hareketlerine çok önem veriyorum.Bu hareketlerde piramit sistemi ve süperset prensibini uygularsanız,kaslarda harika kazanımlar elde edersiniz.Boyunuzun uzamasında olumlu etkileri olacaktır.

"Kendi aklını kullanma cesaretini göster!"İMMANUEL KANT
    • Teğmen
      226 Mesaj
      23 Şubat 2009 16:08:20
      quote:

Orjinalden alıntı: To die

15 yaşındayım 3 ay öncesine kadar günde 50-100 mekik çekiyordum, yaklaşık 1 ay çektim.Biyoloji öğretmenimiz body'nin anti-spor olduğunu söyledi.Bizim gibi gelişme çağında olanların boy uzamasını engellermiş.Ben de bu yüzden bıraktım, ama göbek aldı başını gidiyor, bi dur demem lazım.

Belki seviyorsundur bu yüzden kıacaksın bana ama, sen bırak o salak hocanı Tövebe Tövbe Vücut Geliştirme tüm sporların anası ve vüücudunun her yerini tam olarak antrene edebildiğin tek spordur. Bilardocusundan golfçüsünden tut, haltercisine kadar tüm müsabıklar Vücut Geliştirme yapar. Ayrıntısına girmiyorum uzun sürer

Soruna gelirsek, Squat,leg press vb. vücuduna baskı yapan """Press"" hareketlerine girmediğin ya da girsen bile " hafif " kilo çok tekrar ile yaptığın sürece olumsuz bir etkisi olmaz. Ve olumsuz etkiden kasıt da boy kısalması değildir zaten Örneğin 180 olacaksan 177 vb. olursun.

Yalnız 15 yasında bu acele neden onu alamadım. Daha ergenliğe yeni gimişsin ne gerek var biraz sabret vücudun otursun öyle başla 17-18 gibi.(tabi yine hafif kilo olayını unutmadan) Bu yaşta öyle çok büyük bir gelişme elde edemezsin.

SAYGILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-BODY -- 23 Şubat 2009; 16:14:39 >
      |
      |

• Er
      0 Mesaj
      27 Aralık 2009 04:49:46
      1991DoqumLuyum 184 boyum Varr. 87 kIloyum 5 kg lık dumbbell ile calısıyoRm boyumun uzamasını engellermi . SAYGILARLAA
      |
      |

• Yüzbaşı
      879 Mesaj
      27 Aralık 2009 11:40:58
      quote:

Orijinalden alıntı: skrleee

1991DoqumLuyum 184 boyum Varr. 87 kIloyum 5 kg lık dumbbell ile calısıyoRm boyumun uzamasını engellermi . SAYGILARLAA

5 kg dumble boy uzaması mı engeller, 18 yaşında, bilerek mi soruyorsunuz saçma sorular anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 27 Aralık 2009; 11:42:11 >
      |
      |

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun
    • Yarbay
      3396 Mesaj
      27 Aralık 2009 17:07:13
      quote:

Orijinalden alıntı: fenerista

Alıntıları Göster

5 kg dumble boy uzaması mı engeller, 18 yaşında, bilerek mi soruyorsunuz saçma sorular anlamıyorum.

kaale almaya değmez ...
      |
      |

I keep a cell phone in my pants so i can tell friends ,''Call my ass''
      Anakart:Asus M3N78-VM - İşlemci:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5400 (2,8 Ghz) - Ram: 2gb 800mhz - Ekran Kartı:NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB) - Hdd:320 gb 7200rpm
      http://forum.donanimhaber.com/m_41089843/mpage_1/f_/key_//tm.htm
    • Er
      11 Mesaj
      27 Mart 2010 22:48:54
      arkadaşlar benim egzersizlerin arasında ip atlama da var bu bahsettiğiniz bacak kası çalıştırma artı gh hormonu olayına girer mi?
      Bir de nacizane uyarım profesyonellere danıştım bu konuda birkaç tane gün aşırı çalışmak kaslar için daha uygunmuş.Yorulmayı engelleyip yeniden yapılanma süresi tanıyormuş vs...
      |
      |

• Onbaşı
      21 Mesaj
      16 Haziran 2012 22:16:22
      quote:

Orijinalden alıntı: by_rappe

nasıl yani ben pivot dergisinin zıplama programını uyguluyorum o da boy uzamasını engeller mi ayrıca yatar vaziyette ayağımı 10 cm yukarı kaldırıyorum öyle duruyorum ve dizlerimi kırmadan parmağımı yere değdirmeye çalışıyorum bunlar boy uzamasını engeller mi
      |
      |

• Onbaşı
      21 Mesaj
      16 Haziran 2012 22:19:13
      quote:

Orijinalden alıntı: aksemseddin

Alıntıları Göster

Hayır öyle birşey yok arkadaşım.Aksine bacak çalışmak arkadaşların dediği gibi GH yani büyüme hormonunu da tetikler.Üst vücudun gelişiminde bacak çalışmasının çok etkili olduğunu bende 1-2 ay kadar önce öğrendim.O yüzden bacak antrenmanlarında deadlift,squat,leg curl-leg extension hareketlerine çok önem veriyorum.Bu hareketlerde piramit sistemi ve süperset prensibini uygularsanız,kaslarda harika kazanımlar elde edersiniz.Boyunuzun uzamasında olumlu etkileri olacaktır.

usta squat yapma boy uzamasını engeller

• Teğmen
      206 Mesaj
      22 Aralık 2015 10:18:07
      quote:

Orijinalden alıntı: LordStream53

Alıntıları Göster

usta squat yapma boy uzamasını engeller

Squat 20 yaş altına zaten tavsiye edilmez.Ancak 20 yaşından sonra çok yararlı olduğu bildirilmiştir.
      |
      |

"Kendi aklını kullanma cesaretini göster!"İMMANUEL KANT
    • Yarbay
      2900 Mesaj
      22 Aralık 2015 10:43:36
      Aga boy uzamasına 2 engel vardır onlar da sunlar:
      1- genetik
      2 fazla kilolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

bir gün karşısında durmadığım,laf etmediğim,yıldırmadığım,tartışmadığım, her postçu için bana küfredeceksiniz. hodri meydan. posta post.

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.