Şimdi Ara

MEİZU X8 ANA KONU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
13
Favori
56.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zifiri34

ucuz etin yahnisi yavan oluyor arkadaşlar. cihazın performansı pek parlak değil. bizi maddiyat yüzünden bu cihazlara itenler utansın.
    Performansdan kastınız nedir mesela.
    Neler rahatsız etti paylaşmanız yararlı olacaktır.
    Performans olarak muadil cihazlara baktığınız da aynı veya daha iyi diyebiliriz.
    Kamera daha iyi, ses daha iyi,malzeme kalitesi keza en kötü aynı diyebiliriz.
    Yazılım olarak Bug'lar mevcut evet ama benim gibi pimpirikli birisine bile şuan dayanıyor
    Tüm bunlara rağmen hepsinden ucuz ( Muadil olarak)
    Ayrıca Güncelleme vermiyor ama yeni sürümün tüm özelliklerini kendi arayüzünde veriyor, aynı zamanda Güvenlik güncellemelerini de.
    Daha önceki mesajlarımda yazmıştım, Mi8se'de Pie9 var , Bu cihazda 8 ama Pie'deki tüm özellikler nerdeyse bunda da mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zaman zaman full şarj telefonun sabah kalkınca kapalı olması ilginç mesela. bildirimlerin geç gelmesi yada gelmemesi. arayüz zaten buglarla dolu.bu sorunları sadece ben yaşamıyorum.

flyme 7.1.7.1G ye geri döndüm en azından biraz daha düzgün bir sürüm. f/p olarak değendirilince yapacak bir şey kalmıyor. kendimi ekonomik anlamda düzeltince zaten oneplus yada oppoya geçerim.
  • quote:

zaman zaman full şarj telefonun sabah kalkınca kapalı olması ilginç mesela. bildirimlerin geç gelmesi yada gelmemesi. arayüz zaten buglarla dolu.bu sorunları sadece ben yaşamıyorum.

flyme 7.1.7.1G ye geri döndüm en azından biraz daha düzgün bir sürüm. f/p olarak değendirilince yapacak bir şey kalmıyor. kendimi ekonomik anlamda düzeltince zaten oneplus yada oppoya geçerim.
    Bahsettiğiniz sıkıntıların çoğu bende yok.
    Mesela gece Yüzde yüzde bırakıp programları kapatınca sabah Yüzde 2 veya 3 şarj tüketmiş oluyor.
    Kendi arayüzü basit , birçok özellştirme yapılamıyor doğru ama Nova Luancher ile cihaz bambaşka oluyor.
    Çift Hat 4G olarak kullanabiliyorum, Xiaomilerde bu özellik yoktu.Gcam ile paylaştığım fatoları inceleyebilirsiniz.Redmi Note7'den Gcam ile daha iyi foto performansı var.
    Cihazda problem olabilir şarj tüketimi açısından ( farklı bir programın bunu tetiklediğini düşünsemde) Garantiye yollayabilrsiniz.
    Bazı münferit sıkıntılar en pahalı cihaz da olabilir, Mesela Mi Mix2s alacaktım , Konusunda nerdeyse çoğu kişide yakınlık sensörü problemini okudum, Mi9se, Batarya Performansı sıkıntısı var.
    Mi8se kullandım 5 ay kadar, Dokunmatik sıkıntısı baş göstermeye başlamıştı.
    Meizu yazılım konusunda biraz sıkıntılı olsa da güvenlik güncellemelerini alması memnun edici, Mesela V30+ kullandım halen ne güvenlik güncellemesi, nede sistem güncellemesi almadı halen. AMiral gemisi olarak satıldı güya.
    Yani cihazın fiyatının uygun olması sorunlu olması ile doğru orantılı değil kanısındayım

• görüşlerinize saygı duyuyorum. yazılım artık günümüzde donanımın bir tık önünde geliyor ve meizu bu yanını güçlendirmeden hep arka planda kalacaktır. yoksa hükûmet desteği ile ayakta kalamayacaklar.

(https://www.teknoburada.net/2019/07/23/meizu-istifalarla-sarsildi-meizu-cephesinde-neler-oluyor/ )

dediğim gibi fiyatı cihazı kabul edilebilir bir hale getiriyor. ne diyelim sonuçta bir telefon güzel haberler alalım inşallah daha iyilerini de kullanırız.

son olarak tavsiye ettiğiniz gcam ayarları nelerdir acaba ?

• zifiri34 kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerinize katılıyorum, Fiyati makul ve yazilimdaki bazi problemleri baska ozellikleri iyi oldugu icin dusunmuyorum.
    Gcam konusuna gelirsek, verdigim linktekini default ayarlarda kullaniyorum ve performansdan fazlasiyla memnunum.Övûlen V30+ ile başa bas diyebilirim.
    https://meizuturkiye.org/threads/meizu-x8-gcam-google-camera-stabil-sueruem.854/

• Yıllardır Xiaomi modellerini kullanan biri olarak söylüyorum, ben memnunum.
    Malzeme kalitesi, kamera performansı benim beklentilerimi karşıladı.
    Özellikle tasarımını çok beğendim.
    Telefonu alır almaz 7.3.0 a güncelledim.
    Sonra tekrardan fabrika ayarlarına döndürdüm.
    Erdi yada Mesut bey, bir videoda büyük güncellemeler sonrası fabrika ayarlarına dönmenin daha sağlıklı olduğunu söylemişti.
    Belki bu yüzden sorun yaşamıyorum.
    + olarak Xiaomi nin Poco Phone da kullandığı arayüzü, kısmen kullanmamızı sağlayan Poco Başlatıcı telefonu daha kullanışlı ve güzel yapıyor.
    Denemenizi tavsiye ederim.

• beta-01 B kullanıcısına yanıt
    Paco launcher'de Çift tıklama ve Bildirim rozetleri çalışıyormu

• default dediğiniz sadece jpeg ayarını mı yaptınız ? çünkü ben jpeg seçmeyince donuyordu.
  • quote:

default dediğiniz sadece jpeg ayarını mı yaptınız ? çünkü ben jpeg seçmeyince donuyordu.
    Evet sadece onu Jpeg yaptım.
    Başka herhangi bir ayar ile oynamadım.

• Evet, çalışıyor.

MEİZU X8 ANA KONU

• laqertyy kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun 7.3.0.0 sürümü gayet iyi şuan

• laqertyy kullanıcısına yanıt
    Hocam meizu sayfasından zip dosyasını indirip açmanız yeterli direkt güncelleme işlemine başlıyorsunuz hepsi bu kadar

• Mi8 lite sattım arkadaşlar, x8 düşünüyorum ama meizu note 9 tekrar satışa çıkmasını beklesem mi, kamera kalitesi oyun performansı önemli benim için, 2000 TL bandında şuan başka model önerisi olan var mı, çentiksiz sonsuz ekran tarzı baktım ama mi9 t var o da 3000 civarı

• zimilanga Z kullanıcısına yanıt
    realme 3 pro bekleyin

• yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Malzeme kalitesi de önemli, real me de baktım, acaba yan çerçeveler metal mi, ön arka gorilla glass mı, bir de renk olarak realme satılacak renkler pek hoşuma gitmedi açıkçası, siyah olsa harika olurdu

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.