Şimdi Ara

MEİZU TÜRKİYE YOLUNDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.035
Cevap
38
Favori
40.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SELAM ARKADAŞLAR BİRŞİRKET MEİZU MX4 CEPTELEFONUNU TÜRKİYEDE SATMAK İÇİN ANLAŞMAK ÜZERE SİZDEN BU KONU HAKKINDA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

• Esrarengiz şirketler

Gelmez demiştik ama bu sefer şaşırttı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genesis1 -- 31 Ekim 2014; 14:52:24 >
  • yüzde seksen geliyor şirket sağlam
  • Bu markaların Türkiye'ye gelmesini çok istiyorum, çeşit ve uygun fiyat açısından. Öte yandan çinden de nefret etmiyor değilim doğu Türkistan'da yaptıklarından.

Düzenleme :Geleceğinin kesinleşmesine yine de sevindim, diğerleri sanki babamızın oğlu. Yeterki uygun fiyattan gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARBE -- 1 Kasım 2014; 15:48:43 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • fiyat konusunda düşünceleri olan varmı
  • ben daha gelecez deyipte gelen firma gormedim(buyuk firmalardan bahsediyorum), bu da yalan olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bekleyip görecez geliyomu gelmiyomu en geç 15 gün de belli olacak
  • Meizu'nun Türkiye'ye gelmesi çok ama çok zor. Daha Çin'de yeteri kadar telefonu piyasaya sürebilmiş değiller.

Daha dün başka bir başlık altında paylaştığım yazımı buraya da ekliyorum. Neden gelemeyeceği konusunda en azından bir fikir verir. :-)

Bugün Shanghai East nanjing Road üzerinde bulunan (aslında tam üzerinde değil, bir ara sokağında) Meizu Store'u ziyaret ettim.

Sergide sadece MX3 ve MX4'ün 16GB modelleri vardı. MX3 direk satın alabiliyorsunuz, ellerinde vardı ve fiyatı 1599 RMB (1 USD=6 RMB). Ancak MX3 bana fazla plastik geldi ve hiç beğenmedim.

MX4 ciddi kaliteli duruyor, aynı malzeme olmasına rağmen One M8 daha şık bence, yine de MX4 oldukça şık bir tasarıma sahip.

Ekran çerçevesi çok ince, yok denecek kadar az. Bundan dolayı 5,4 inch olmasına karşın, diğer 5 inch telefonlar kadar bir toplam boyutu var. Elde hiç
    kaba durmuyor.

İlk defa Meizu kullandığım için, arayüzünü çok beğenmedim, basit geldi. 10 saniyede İngilizce yaptım.

Ancak benim için başlamadan MX4 macerası sona erdi. Sipariş vermek istediğimde ilginç bilgilere ulaştım. :-)

Her ne kadar resmi sitesinde 64GB versiyonu var yazsa da, böyle bir modeli daha Meizu çalışanları bile görmemiş ve sipariş kabul etmiyorlar. Tamam 32GB olanı (1999 RMB) alalım diye başlayan konu, 1 ay sonra teslim olur ile kapanıyor.

16GB için (1799 RMB) bile en az 20 günden bahsettiler. Üstelik sıfır bir cihazı incelediğimde, sadece 12 GB kullanılır alan var, 4GB Android ve kendi uygulamalarına gitmiş. benim işimi görmez, zira hemen dolacaktır bu alanda...

Bir başka konu ise, sadece siyah ve beyaz renkte sipariş alıyorlar, altın rengi hiç çıkmamış, daha kimse görmemiş. :-) Yine sadece resimlerde olan bir konu ise; saat aksesuarı. Henüz hiç gelmemiş ve hiç satılmamış. :-)

Anlaşılan Meizu elinde olmayan ürün için ilanlar verip müşteri toplamaya çalışıyor. Bu bana pek de etik gelmedi.

Sanıyorum ben yine son 6 telefonumda olduğu gibi, HTC'ye yöneleceğim. En azından bu güne kadar beni hiç üzmedi. Samsung Note4 Snapdragon 805 modelini inceledim, evet oldukça güzel. Ama burada bile fiyatı 5299 RMB. Böyle bir bütçe ayıramam.

Önümüzdeki hafta, HTC M8 Eye veya HTC desire 820 bakacağım. En azından bildiğim marka...

Bu arada, Çin'de bile her yerde Mi çakmaları dolu (Redmi Note çakmaları 500-600 RMB'ye alınabiliniyor). Çin'li bir firmanın bile bu kadar taklit edilmesi çok komik geldi bana. Bir de Lenova'da bir model beğendim, MTK6595m işlemcili, 5 ich full HD ekranlı bir model (2499 RMB). Belki bu modeli de alabilirim.

Bakalım, maceramız hangi modelde son bulacak. :-)

• MEİZU,da64 gb modeli yok. dedimya 15 gün içinde belli olacak ve 1AY içinde türkiyede satışa sunulabilir
  • 16 VE 32 GB MODELLERİYLE
  • quote:

Orijinalden alıntı: despec42

MEİZU,da64 gb modeli yok. dedimya 15 gün içinde belli olacak ve 1AY içinde türkiyede satışa sunulabilir

Benim de zaten söylemek istediğim bu, sanki varmış gibi resmi sitesine koyuyorlar, ama ortada ürün yok. Bakınız sitesinde hem 64GB'dan bahsedilmiş, hem de altın renginden. Ama henüz bu ürünleri Meizu çalışanları bile görmemiş.

http://www.meizu.com/en/products/mx4spec.html

Hadi 32Gb işimizi görür dedik, satın almak isteyince de 1 ay sonrasına gün veriyorlar.

Evet fiyatları çok iyi, 16 GB olanı 675 TL ve 32 Gb olanı 750 TL'ye geliyor. Süper fiyatlar ama ortada ürün yok!

• zopo gibi olmasında.
  • Neden şimdiye kadar gelmediler ona şaşmak lazım. Diğer sektörlerde çekirge gibi tüm dünya piyasalarını kasıp kavuruyorlar cep telefonuna gelince kalburüstü Çin markaları Türkiye pazarında agresif değiller...
  • Onlar gelmiyor bir yatırımcı risk alıp getiriyor

• Ahanda cihazdan soğuttunuz beni :)
  • Gelirse iyi olur ama 16GB olanın gelmesine gerek yok.32 ve 64 gelsin.32GB olan model 899TL gibi bir fiyattan girebilir.Eğer 32GB max. 899TL olursa kardeşime aldırtırım.
  • Bunları insanlar ucuz olduğu için istiyor. Cazibesi fiyatı.

Benim anladığım al-satçı/distribütör karışımı bir sistemle satılması söz konusu. O zaman 850TL'ye satılması gereken MX4 en az 1100-1200TL'den başlayacak.

O zaman ne anladım ben bu işten?

Xiaomi ve Honor internetten satış usulüyle gelecek ve Çin'de Mi4 ve Honor 6'dan ciddi manada ucuz olan MX4 burada ciddi manada daha pahalı olacak. İlersi için Nubia da internetten satış yapma niyetinde.

Meizu için bu söz konusu mu? Xiaomi gibi gelecekse şahsen MX4'ü Mi4'e tercih ederim.

@deepkurt

Bu Çinliler böyle. İlerki aylarda çıkar 64GB modeli. Xiaomi de bunun gibi. Siyah modelini 3 ay sonra çıkardı. 64GB modeli de öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guaire -- 24 Ekim 2014; 0:55:17 >
  • Fiyat dediğiniz gibi çok yüksek olmuycak ama çok düşükte olmuycak

• Bide türkiyedeki vergileri untmayalım ortalama 1000 tl lik bicihszdan 250 tl vergi alınıyor çinde 1000 tlye satılan cihaz burda 1250 tl oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: despec42

Bide türkiyedeki vergileri untmayalım ortalama 1000 tl lik bicihszdan 250 tl vergi alınıyor çinde 1000 tlye satılan cihaz burda 1250 tl oluyor

1000 TL yurtdışından ithal ettiğiniz malın maliyeti ise %25 ötv ile 1250 TL + %18 kdv ile 1475 TL olur ayrıca daha gerekli belgelerden ve teknik servis ağı maliyetinden bahsetmiyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.