Şimdi Ara

MEIZU MX4 PRO- ZENFONE 2- ONE PLUS ONE. HANGİSİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soru bu beyler, bu 3 telefon arasında kaldım. Her yönüyle karşılaştırıp yardım edebilecek var mı?

• Asus Zenfone 2

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MX4 Pro'yu işlemciden dolayı direkt eleyebilirsin, One Plus kaydı kuydu meşakkatli iş bununla birlikte ekranında sararma problemi gibi kronik problemleri mevcut geriye bitek Zenfone 2 kalır
  • Mr. Beyin kullanıcısına yanıt
    İşlemcide ne sorunu var hocam?
    Pasaport kayıtlı OnePlus'lar var öyle bir şey düşünüyorum ya da alıp kendi pasaportuma kaydettirmeyi. Uluslararası garanti muhabbeti var ya, ekran sorunu olursa halledilmez mi o şekilde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddiscoveryy

İşlemcide ne sorunu var hocam?
    Pasaport kayıtlı OnePlus'lar var öyle bir şey düşünüyorum ya da alıp kendi pasaportuma kaydettirmeyi. Uluslararası garanti muhabbeti var ya, ekran sorunu olursa halledilmez mi o şekilde?

İşlemcinin Exynos olması başlı başına bir problem ama bu sizin için geçerli sebep değil ise işlemci ciddi derecede cihazı ısıtıyor öyle ki makine yanıyor diyebilirsiniz

Pasaport kayıtlı alırsanız o zaman durum değişir ve uluslararası garanti muhabbeti sanıldığı kadar basit değil süreç çok uzun oluyor en az 1 ay telefonsuz kalırsınız öyle bir durumda
    Anladım hocam teşekkür ederim. Zaten Meizu'ya 1500 tl vermek benim de pek içimden gelmiyordu :)
    OnePlus'ın özellikleri falan baya iyi ama ZF2'ye göre, tasarımı falan da baya hoşuma gitti. 1 yıllık telefon olduğu için fiyat da uygun. Sıkıntı olursa en kötü tamir ettiririm burda. Bu ekran sıkıntısı dışında OnePlus'tansa Asus'u seçmem için sebep var mı hocam?
  • quote:

Anladım hocam teşekkür ederim. Zaten Meizu'ya 1500 tl vermek benim de pek içimden gelmiyordu :)
    OnePlus'ın özellikleri falan baya iyi ama ZF2'ye göre, tasarımı falan da baya hoşuma gitti. 1 yıllık telefon olduğu için fiyat da uygun. Sıkıntı olursa en kötü tamir ettiririm burda. Bu ekran sıkıntısı dışında OnePlus'tansa Asus'u seçmem için sebep var mı hocam?

4GB Ram ve kasa yapısı diyebilirim ayrıca bildiğim kadarıyla kamerası da One Plus'a göre daha iyi çekim yapıyor
    İnceleme videolarında yeterli ışıkta OnePlus daha iyi çekim yapıyor ama düşük ışıkta haklısınız Asus daha iyi gibi. 4 gb ve 3 gb çok farketmez diye düşünüyorum, yani çyle büyük bir fark olmaz bence. Tasarım olarak da OnePlus baya hoşuma gitti ama görmeden bir şey demek de doğru olmaz tabii.
  • quote:

İnceleme videolarında yeterli ışıkta OnePlus daha iyi çekim yapıyor ama düşük ışıkta haklısınız Asus daha iyi gibi. 4 gb ve 3 gb çok farketmez diye düşünüyorum, yani çyle büyük bir fark olmaz bence. Tasarım olarak da OnePlus baya hoşuma gitti ama görmeden bir şey demek de doğru olmaz tabii.

Yani RAM konusunda haklısınız bende One PLUS'ı hiç görmedim ama Asus'un tasarımını çok beğendim diyebilirim tabi zevkler tartışılmaz sen o şekil seversin şu adam şu şekil sever sonuçta herkesin hayatına kimse karışamaz

Haklısınız. Neyse ben biraz daha bakınayım da OnePlus'la ilgili yorum yapmak isteyen olursa bekliyorum..
  • Bende arada kalmistim one plus tercih ettim herseyiyle ozel bir cihaz pisman olmazsin bende kronik problem yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ZTE NUBİA Z9 MAX modelinide incelemenizi öneririm almayı düşündüğüm cihazlardan benimde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paker

ZTE NUBİA Z9 MAX modelinide incelemenizi öneririm almayı düşündüğüm cihazlardan benimde.

Hocam o markayı duymuştum da hiç girmek istemiyorum, şu an One Plus ile Zenfone 2 arasında kararsızım.
  • MX4 pro 2k ekran ve işlemciden dolayı ele. Pasaport kaydı yapacaksan one plus one alınır. One plus one'da imei değişimi yapmaya kalkma bence, şebeke gidiyor, şebeke çekmeme problemleri oluşuyor. Sistem dosyalarına zarar verebilirsin. Zenfone 2'nin de intel işlemciden dolayı bir dezavantajı da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uacellat_62 -- 12 Temmuz 2015; 7:34:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uacellat_62

MX4 pro 2k ekran ve işlemciden dolayı ele. Pasaport kaydı yapacaksan one plus one alınır. One plus one'da imei değişimi yapmaya kalkma bence, şebeke gidiyor, şebeke çekmeme problemleri oluşuyor. Sistem dosyalarına zarar verebilirsin. Zenfone 2'nin de intel işlemciden dolayı bir dezavantajı da var.

Teşekkürler. Alırsam pasaport kayıtlı alıcam zaten hocam, 1,5-2 yıl kullanmayı düşünüyorum sorun çıkar mı, pişman olur muyum?
  • ddiscoveryy D kullanıcısına yanıt
    Beklentiye göre değişir. Bence 1.5-2 yıl gideri var telefonun. Fakat o kadar çok fazla model çıkıyor ki her yeni çıkan modelde inanılmaz özellikler gelmiş gibi tanıtıyorlar. İnsanlarda telefonunu değiştirme isteği uyandırıyorlar. Halbuki en son çıkan telefonlar bile pek bir şey getirmiyor.
  • quote:

Beklentiye göre değişir. Bence 1.5-2 yıl gideri var telefonun. Fakat o kadar çok fazla model çıkıyor ki her yeni çıkan modelde inanılmaz özellikler gelmiş gibi tanıtıyorlar. İnsanlarda telefonunu değiştirme isteği uyandırıyorlar. Halbuki en son çıkan telefonlar bile pek bir şey getirmiyor.

Haklısınız, biraz tüketim çılgınlığı oluyor o :) Bende öyle bir şey yok yani 2 yıl sorun çıkarmazsa değiştirmem. Fiyat olarak 1100 civarı sanırım ikinci eller, normal mi bu fiyatlar? Ya da sıfır alma imkanım var mı?
    Sıfır kapalı kutu kayıtsız one plus one 64 gb 1000 TL'ye forumda baya satıldı. Bu fiyata hala bulabilir misin bilmiyorum. İkinci el 64 gb pasaport kayıtlı ise 1100 verilebilir. 2.el Kayıtsız 64 gb cihaza 900 TL'den fazla verme. En önemlisi alırken daha önce imei numarasının değişmediğinden emin ol. İmei numarasını değiştirip daha sonra orijinal hale döndürdükten sonra pasaport kaydı yapılsa bile şebekede yine sorunlar olabiliyor. 16 gb hiç bahsetmedim bile alınmaz zaten 16 gb versiyonu.
  • quote:

Sıfır kapalı kutu kayıtsız one plus one 64 gb 1000 TL'ye forumda baya satıldı. Bu fiyata hala bulabilir misin bilmiyorum. İkinci el 64 gb pasaport kayıtlı ise 1100 verilebilir. 2.el Kayıtsız 64 gb cihaza 900 TL'den fazla verme. En önemlisi alırken daha önce imei numarasının değişmediğinden emin ol. İmei numarasını değiştirip daha sonra orijinal hale döndürdükten sonra pasaport kaydı yapılsa bile şebekede yine sorunlar olabiliyor. 16 gb hiç bahsetmedim bile alınmaz zaten 16 gb versiyonu.

Aynen ben de 64 istiyorum zaten. Kayıt ettirmek için 60 gün sınırı falan var mı öyle bi durum? Mesela 3 sy önce alınmış kayıtsız telefonu alıp pasaportuma kaydettirebilir miyim? Ücreti ne kadardır kayıtın? Bi de o dediğiniz durumu nasıl anlayabilirim, yani internetten imei sorgulaması yapınca orda kayıtlı görünürse sorun yok mudur yoksa yine de sorun olabilir mi?

60 gün sınırı sim kartı taktıktan sonra kayıtsız kullanabileceğin zaman dilimidir. Telefona isterse 10 yıl boyunca kayıt yapılmamış olsun, pasaport kaydı yaparsan sorunsuzca kullanabilirsin. Kayıt ücreti 130 TL galiba. Bunu anlamanın kesin yolu yok, eğer sıfır kapalı kutu alırsan sorun yok. Onun haricinde 2.el alırsan satıcıdan 1 hafta boyunca iade garantisi iste. 1 hafta boyunca zaman zaman 2g-3g arasında geçiş yap. Şebekede çekmeme, az çekme, internetin aşırı yavaş olması gibi sorunlar olursa anlarsın zaten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.