Şimdi Ara

Meizu Mx4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu telefon hakkında bildiklerimizi paylaşalım.Forumda hiç konu açılmamış.Şu an bazı sitelerde satılmaya başladı.Antutu skoru yaklaşık 50 bin ve ilk mtk 6595 li telefon.Ben one plus one, mi4 ve bunun arasında kararsız kaldım.Diğer mtk lı telefonlar gibi bunun da imei değişir diye düşünüyorum..Şu an zopo zp998 kullanıyorum.Kamera ve gps haricinde herşeyinden memnunum.Meizudaki kamera 20.7MP, F2.0, SONY premium IMX220 Exmor RS sensor..Bu işlemcinin kamera performansından daha iyi şeyler bekleyebilir miyiz? Glonass kullandığı için gps de sorunsuz olur diye düşünüyorum. Ne dersiniz.Fikirlerinizi alayım.

Meizu Mx4

• Çin’de satışa sunulan
    Meizu MX4 16GB 293 dolar, 32GB 325 dolar ve
    64GB 390 dolar şeklinde fiyatlandırıldı.

Meizu MX4’ün global pazardaki
    fiyatı Çin ile kıyaslandığında bir hayli yüksek
    görünüyor. Vergiler dahil 16GB’lik model 449
    dolar, 32GB’lik model ise 489 dolardan satışa
    sunuldu. Telefon bu ay içerisinde sevkiyata
    başlayacak.
    fiyat olarak çok fark olduğu aşikar.
     Meizu Mx4 Meizu Mx4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ekranı çok küçük gibi duruyo.antutu skoru da 50 bin ise eğer yuh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _PReSTiJ_

ekranı çok küçük gibi duruyo.antutu skoru da 50 bin ise eğer yuh.

5.36 inc

• Mx4 Pro da yolda
    Meizu MX4 Pro, 5.5-inç büyüklüğünde ve 2560 x 1536 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. Bunun yanında cihaz gücünü ise sekiz çekirdekli Huawei Kirin 920 işlemciden ve 4GB RAM'den alıyor. Ayrıca cihazda 16 mega-piksel Sony IMX240 F1.8 sensör bulunmakta

• unborncriminal U kullanıcısına yanıt
    o zaman iyiymiş ama tr de satılmadıktan sonra ne fayda.
  • ön satış vardı cin sitelerrinde ama kapandı...fiyatları da uygundu...avrupa fiyatları ise uçmuş...
  • Bugun bir haberde denk geldi biraz arastirdim gayet guzel bir telefon bir tane almayi gonulden isterdim :)

• Aliexpresste 340-400 usd civarına bulunuyor ama bunun internatioanal değil Çin versiyonu olduğunu söylüyor satıcılar.Ülkenizde problemsiz kullanırsınız diyorlar.3g vcdma 4g lte versiyon bu fiyata dedikleri.. Aradaki farkı anlamadım doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x15 -- 14 Eylül 2014; 19:11:03 >
  • Antutu da yüksek skor olması yanıltıcı oluyor mtk larda. Bence en fazla snapdragon 805 gücündedir.

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    S805 gücündeyse süper derim.Daha ne olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _PReSTiJ_

o zaman iyiymiş ama tr de satılmadıktan sonra ne fayda.

Aynen. Burda satilmadiktan sonra ne olursa olsun farketmez. Devlet izin versede su telefonlari kayitsiz sartsiz alabilsek ama nerde.

• Var ya ...okuyorum böyle muhteşem fiyatlara bu kadar kaliteli telefonları ....ama ne gören var ne getirip satan var.. O kadar kızıyorum ki... çok hevesleniyorum. Bu fiyatlara ürün almak varken ben ne diye iphone 6 ya 2700 TL şimdi vereyim ki ? Ama getirip adam gibi ülkemde satan yok . Xiaomi güya gelecekti... o da yalan oldu... Bıktım
  • Acaba Çin modeli ile Golabal pazara sürülen modeller arasında herhangi bir donanım veya yazılım farkı var mıdır?

Ekimde 2 hafta boyunca Çin'de olacağım. Çin versiyonundan alsam burada bir sorunla karşılaşır mıyım?

Zira arada çok fiyat farkı var, neden fazladan bu kadar fark vereyim ki!
  • bildiğim kadarı ile çin versiyonunda sim kapalı yani sadece çinde çalışıyor,global versiyon da sim açık..
  • Bugün Shanghai East nanjing Road üzerinde bulunan (aslında tam üzerinde değil, bir ara sokağında) Meizu Store'u ziyaret ettim.

Sergide sadece MX3 ve MX4'ün 16GB modelleri vardı. MX3 direk satın alabiliyorsunuz, ellerinde vardı ve fiyatı 1599 RMB (1 USD=6 RMB). Ancak MX3 bana fazla plastik geldi ve hiç beğenmedim.

MX4 ciddi kaliteli duruyor, aynı malzeme olmasına rağmen One M8 daha şık bence, yine de MX4 oldukça şık bir tasarıma sahip.

Ekran çerçevesi çok ince, yok denecek kadar az. Bundan dolayı 5,4 inch olmasına karşın, diğer 5 inch telefonlar kadar bir toplam boyutu var. Elde hiç
    kaba durmuyor.

İlk defa Meizu kullandığım için, arayüzünü çok beğenmedim, basit geldi. 10 saniyede İngilizce yaptım.

Ancak benim için başlamadan MX4 macerası sona erdi. Sipariş vermek istediğimde ilginç bilgilere ulaştım. :-)

Her ne kadar resmi sitesinde 64GB versiyonu var yazsa da, böyle bir modeli daha Meizu çalışanları bile görmemiş ve sipariş kabul etmiyorlar. Tamam 32GB olanı (1999 RMB) alalım diye başlayan konu, 1 ay sonra teslim olur ile kapanıyor.

16GB için (1799 RMB) bile en az 20 günden bahsettiler. Üstelik sıfır bir cihazı incelediğimde, sadece 12 GB kullanılır alan var, 4GB Android ve kendi uygulamalarına gitmiş. benim işimi görmez, zira hemen dolacaktır bu alanda...

Bir başka konu ise, sadece siyah ve beyaz renkte sipariş alıyorlar, altın rengi hiç çıkmamış, daha kimse görmemiş. :-) Yine sadece resimlerde olan bir konu ise; saat aksesuarı. Henüz hiç gelmemiş ve hiç satılmamış. :-)

Anlaşılan Meizu elinde olmayan ürün için ilanlar verip müşteri toplamaya çalışıyor. Bu bana pek de etik gelmedi.

Sanıyorum ben yine son 6 telefonumda olduğu gibi, HTC'ye yöneleceğim. En azından bu güne kadar beni hiç üzmedi. Samsung Note4 Snapdragon 805 modelini inceledim, evet oldukça güzel. Ama burada bile fiyatı 5299 RMB. Böyle bir bütçe ayıramam.

Önümüzdeki hafta, HTC M8 Eye veya HTC desire 820 bakacağım. En azından bildiğim marka...

Bu arada, Çin'de bile her yerde Mi çakmaları dolu (Redmi Note çakmaları 500-600 RMB'ye alınabiliniyor). Çin'li bir firmanın bile bu kadar taklit edilmesi çok komik geldi bana. Bir de Lenova'da bir model beğendim, MTK6595m işlemcili, 5 ich full HD ekranlı bir model (2499 RMB). Belki bu modeli de alabilirim.

Bakalım, maceramız hangi modelde son bulacak. :-)

• Up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.