Şimdi Ara

MEİZU M2(MİNİ) ANA KONU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
614
Cevap
16
Favori
20.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar bu cihazda ışık sensörü var mı.
    Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnceleme videomuz yayında..
    https://www.youtube.com/watch?v=IP5dlbyNuq0
  • balomer kullanıcısına yanıt
    Ellerinize saglık teşekkürler
    Saygılar...

• balomer kullanıcısına yanıt
    Wifi çekim gücü nasil?

• subaşı kullanıcısına yanıt
    şöyle anlatayım
    modem üst katta komşuda ben alt katta en son odadayım modem ile aramda üç oda var 3 diş çekiyor yeterli buldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: balomer

İnceleme videomuz yayında..
    https://www.youtube.com/watch?v=IP5dlbyNuq0

Eline sağlık usta, müsaadenle konuya ekledim.
  • TugraHan46 kullanıcısına yanıt
    tabi ki faydalı ve yararlı ise seve seve ekleyin
  • önceki sayfadaki soruya istinaden

telefonun her iki modelide donanımsal olarak 4g destekli olup international rom yüklendiğinde Türkiyede sorunsuz çalışır.
    U VE M versiyonlar..
    M versiyonun farkı çinde daha ucuza satmak için band değerleri yazılımdan engellenmiştir.

balomer@

o bildirim ışıkları nerden yanıyor bulamadım ben...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sol ustte yanan ne bilmiyorum kamera da çıkıyor sadece
    Yakinlik ışık sensoru olabilir
    Bildirim ledi sag tarafta

• Bu telefonu babama verecektim ama eski bir g2 kullanıcısı olarak batarya ve performansına hayran kaldım akıcılık süper takılma donma yok ve nasip olursa mx5 veya meizu metalle devam etmeyi ciddi ciddi düşündürdü bana bu cihazda böyle bir performans beklemiyordum açıkçası sadece 130$. Ve bu performans
    Saygılar...
    Edit: Ortadaki tuşa ve işlevselliğine bayıldım(Flyme os v4.5.4i bütün çin apk ları ve gereksiz system uygulamalarını kaldırdım)

MEİZU M2(MİNİ) ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anka4545 -- 3 Kasım 2015; 22:32:46 >

• Sizdeki telefonlar hangi versiyon?

M578M ve M578U versiyonu bulunmakta.
     MEİZU M2(MİNİ) ANA KONU

• Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    Bendeki u versiyon.

• Bu cihaz flyme kısmından başka bi şekilde root olmuyormu ya ?
  • Arkadaşlar merhaba,

M2 MINI - M578U - ROM 4.5.3.2 U yüklü.

4.5.3.2 A indirdim. zip uzantılı.
    4.5.4 i romu indirdim.

4.5.4i yüklemek için sırayla neyi nasıl yapmam gerekli?
    hocam meizu m2 mini nin 4.5.4i romu yok diye biliyorum dikkat edin m2 note romu olmasın o ?
  • Merhaba arkadaşlar,

Meizu M2 mini için 4.5.4i sürümünü kurabildim. Temiz kurulum olmadı galiba ama bakalım performansta sıkıntı yaşayıp yaşamadığımı deneyince göreceğim.
    İlk sıkıntım şu;
    Bir işlem yapıp telefonu restart yaptığımda Flyme balonlu ekranda hep takılıyor. Kapatıp tekrar açıyorum. Normal bir şekilde açılıyor.

1- 4.5.3.2 A sürümünü şu siteden indirdim.
    https://meizufans.eu/forum/topic/2807/flyme-os-4-5-3-2a-stable-m2

2- İnen zip dosyasını olduğu gibi telefonun ana dizinine(telefonu pc ye bağladığınızda karşınıza çıkan ilk klasör) attım.

3- Telefonu kapatıp recovery modda açtım. (Recovery modda açmak için; kapalı telefonda önce ses açma tuşuna basılı tutuyoruz, aynı anda güç tuşuna basıyoruz)

4- Recovery modda açılınca system update, clear data bölümünü seçiyoruz. Telefon update dosyasını otomatik görüyor. Görmezse, aynı ekranda pc ye bağlayın. Recovery adında bir aygıt tanımlanacak, onun içine update.zip dosyasını atarsınız. Telefondan tekrar update dediğiniz zaman başlar.

5- 4.5.3.2A sürümüne geçmiş oluyoruz. Bu süreçte telefonu kapatıp açarken flyme ekranında kilitlenirse, güç tuşuna uzun basıp kapatın, tekrar açın. Ben sürekli bu hatayı aldım.

6- 4.5.4i sürümünü indiriyoruz.
    https://yadi.sk/d/2YlCdjvAjtCvv
    Ayrıca şu siteyi de takip edip, romu kurabilirsiniz.
    http://verter.org/index.php?route=pavblog/blog&id=18

7- Telefonun Account bölümünden system privilage bölümünü açık yapıyoruz.

8- Zip dosyasının içindekileri yine telefonun ana dizinine atıyoruz.
    Dosyanın içinde supersu ve terminal emülator apk ları mevcut. Bunları kuruyoruz. Yukarıda linkini verdiğim sitede sadece 2 programdan bahsetmişler. Bunlar ile 4.5.4i yi kurmaya çalışınca operation denied cevabı aldım. Sonrasında telefonda gelen çin app storedan busybox indirdim. Bu da saçma sapan bir şekilde yüklenmedi, tekrar yükle dedim. Yüklenmiş dedi. İlk çıkan 2 uygulamayı kurmaya çalıştım. Sonuç olarak kuruldu. Bu arada ne çıkarsa allow veya grant dedim
    Her uygulama bir izin istiyor.

9- Ekran açık kalma süresini minimum 10dk yapıyoruz.

10- Terminal emülator uygulamasını açıp;
    quote:

su
    yazıyoruz.
    Burada bizden izin ekranı çıkacak, çıkmalı. İzni veriyoruz.

11- Sonrasında;
    quote:

dd if=/sdcard/system.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system

Bu kodu yazıyoruz. Enter a bastığınız zaman bir alt satıra geçmiş gibi görünecek.(Operation denied derse, bazı izinlerde hata olduğu anlamına gelir. Busybox ve supersu yu karıştırın, izinleri verin)

12- Eğer alt satıra geçerse telefonu koyun bir köşeye 5-10 dk işlem yapacak. Yapılan işlemlerin sonlandığını "#" sembolü ile biten mesaj ile anlarsınız.

13- Yeni sürüm yüklendi

14- Telefonu kapama tuşuna basılı tutarak kapatıyoruz. Açılırken boot ekranında kilitlenebilir. Tekrar kapatıp açın.

15- Telefonu factory reset yapın,
    Settings - About phone - memory - reset. 2 kutuyuda işaretleyebilirsiniz. Telefonda ne var ne yoksa silinir.

16- International romunuz hayırlı olsun. Türkçe dahil bir çok dilde telefonu kullanabilirsiniz.

Not: Tüm sorumluluk size aittir.
    Vaktim olsa video çekip anlatmak isterdim. Ancak elimden bu kadar geldi şimdilik.
    Aradaki işlemler sonrasında kapatıp açılmalarda takılma ile çok karşılaştım. Uzun basıp kapatıp açtım her defasında. Şu anda normal bir şekilde açılıp kapanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 9 Kasım 2015; 13:44:25 >

Hocam eline sağlık..teşekkürler ben yukledim ama yine de birileri faydalanır.

• Merhabalar,

Bende 3 günlük Meızu mini kullanıcısıyım. cihazın üzerinde flyme OS 4.5.3I yüklü, 4.5.4I yu indirip direk mi kuracağım? birde bu üst sürüme geçmeye değer mi?

birde yotube da 360 derece videolarda cihazın sensorlerinde sorun yaşayan var mı? Yukarı aşağı güzel çalışıyor ama sağ ve sola döndüğümde video dönmüyor. el ile ekranı kaydırıyorum
  • Bu telefonda ekran kilidi için desen seçeneği yok galiba. En basit yolu nedir ekran kilidini desen yapmanın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Merhaba arkadaşlar,

Meizu M2 mini için 4.5.4i sürümünü kurabildim. Temiz kurulum olmadı galiba ama bakalım performansta sıkıntı yaşayıp yaşamadığımı deneyince göreceğim.
    İlk sıkıntım şu;
    Bir işlem yapıp telefonu restart yaptığımda Flyme balonlu ekranda hep takılıyor. Kapatıp tekrar açıyorum. Normal bir şekilde açılıyor.

1- 4.5.3.2 A sürümünü şu siteden indirdim.
    https://meizufans.eu/forum/topic/2807/flyme-os-4-5-3-2a-stable-m2

2- İnen zip dosyasını olduğu gibi telefonun ana dizinine(telefonu pc ye bağladığınızda karşınıza çıkan ilk klasör) attım.

3- Telefonu kapatıp recovery modda açtım. (Recovery modda açmak için; kapalı telefonda önce ses açma tuşuna basılı tutuyoruz, aynı anda güç tuşuna basıyoruz)

4- Recovery modda açılınca system update, clear data bölümünü seçiyoruz. Telefon update dosyasını otomatik görüyor. Görmezse, aynı ekranda pc ye bağlayın. Recovery adında bir aygıt tanımlanacak, onun içine update.zip dosyasını atarsınız. Telefondan tekrar update dediğiniz zaman başlar.

5- 4.5.3.2A sürümüne geçmiş oluyoruz. Bu süreçte telefonu kapatıp açarken flyme ekranında kilitlenirse, güç tuşuna uzun basıp kapatın, tekrar açın. Ben sürekli bu hatayı aldım.

6- 4.5.4i sürümünü indiriyoruz.
    https://meizufans.eu/forum/topic/3205/flyme-os-4-5-4i-m2-mini/15

7- Account bölümünden system privilage bölümünü açık yapıyoruz.

8- Zip dosyasının içindekileri yine telefonun ana dizinine atıyoruz.
    Dosyanın içinde supersu ve terminal emilator apk ları mevcut. Bunları kuruyoruz. Yukarıda linkini verdiğim sitede sadece 2 programdan bahsetmişler. Bunlar ile 4.5.4i yi kurmaya çalışınca operation denied cevabı aldım. Sonrasında telefonda gelen çin app storedan busybox indirdim. Bu da saçma sapan bir şekilde yüklenmedi, tekrar yükle dedim. Yüklenmiş dedi. İlk çıkan 2 uygulamayı kurmaya çalıştım. Sonuç olarak kuruldu. Bu arada ne çıkarsa allow veya grant dedim
    Her uygulama bir izin istiyor.

9- Ekran açık kalma süresini minimum 10dk yapıyoruz.

10- Terminal emilator uygulamasını açıp;
    quote:

su
    yazıyoruz.
    Burada bizden izin ekranı çıkacak, çıkmalı. İzni veriyoruz.

11- Sonrasında;
    quote:

dd if=/sdcard/system.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system

Bu kodu yazıyoruz. Enter a bastığınız zaman bir alt satıra geçmiş gibi görünecek.(Operation denied derse, bazı izinlerde hata olduğu anlamına gelir. Busybox ve supersu yu karıştırın, izinleri verin)

12- Eğer alt satıra geçerse telefonu koyun bir köşeye 5-10 dk işlem yapacak. Yapılan işlemlerin sonlandığını "#" sembolü ile biten mesaj ile anlarsınız.

13- Yeni sürüm yüklendi

14- Telefonu kapama tuşuna basılı tutarak kapatıyoruz. Açılırken boot ekranında kilitlenebilir. Tekrar kapatıp açın.

15- Telefonu factory reset yapın,
    Settings - About phone - memory - reset. 2 kutuyuda işaretleyebilirsiniz. Telefonda ne var ne yoksa silinir.

16- International romunuz hayırlı olsun. Türkçe dahil bir çok dilde telefonu kullanabilirsiniz.

Not: Tüm sorumluluk size aittir.
    Vaktim olsa video çekip anlatmak isterdim. Ancak elimden bu kadar geldi şimdilik.
    Aradaki işlemler sonrasında kapatıp açılmalarda takılma ile çok karşılaştım. Uzun basıp kapatıp açtım her defasında. Şu anda normal bir şekilde açılıp kapanıyor.

Merhabalar;
    Meizu M2 mini için 4.5.4i versiyon bulamadım yardımcı olabilirmisiniz?

Bir de, i versiyonun içinde otomatik türkçe dil var değil mi ?

Bendeki global versiyon direk i rom atsam kurulur mu ?

Alper tunga öldü mü ?

:))

Kusura bakmayın, çok soru sordum.
    Bilgi paylaştıkça çoğalıyor çünkü :).

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.