Şimdi Ara

Meizu 16th Klubü - Yeniden Satışa Sunuldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
17
Favori
45.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meizu 16x aldım yurtdışı 6/128 olanı... Telefon efsane. Varsa soruları olan yardımcı olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dişhekimi06

İşlerimden ötürü isteğimle kendimi uzaklaştırdım. Forum 3-5 tane antipatik çıkarcı yalancıya kalmış. Bu söz ne size ne de size cevap veren arkadaşa yazıldı yanlış anlamayın. Cihazda çift tıklamayla Ekrandan Uyandırma özelliği var. Meizu da birçok modelde var. Eğer bir şey öğrenmek istiyorsanız.

Resmi Foruma yazabilirsiniz.

https://meizuturkiye.org/

Resmi Fan Facebook Grubuna sorabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/meizuturkiyeorg/
    Saçma sapan nicklerle tarafsız gibi görünüp reklam yapmayın burda.

Cihaza gelicek olursak , türkiyede bilindik bir marka değil bu yüzden türkiyeye girmiş oldukları fiyat politikası yanlıs.

16th 64 ün 2800
    16x 64 ün 2400 seviyelerinde girmesi gerekirdi. Meizuya bu paraları 3 5 kişi haricinde kimse vermeyecek.

Cihazda Nfc olmaması çok büyük bir eksiklik , artık heryerde kullanmaya başladık , artırılabilir hafıza olmamasıda kötü.

Kamera konusunu merak ediyorum ben , 1,55uhm kagıt üzerinde güzel gözüküyor ama youtube mi8 karşılaştırmalarında başarısız hep.

Birde kullananlara bir sorum 3x optic zoom var yazıyor epeyde ama yurtdısı kaynaklarında cok araştırmama rağmen bulamadım , cihazda 2x optic zoom mu yoksa 3x optic zoom mu var ?

• xTheXx X kullanıcısına yanıt
    optic zoom 2x mi 3x mi kamera arayüzünde ortada çıkması lazım ,

Yüz tanıma hızı nasıl ?

Cihazı açmak için xiaomilerde oldugu gibi telefonu kaldırmak yeterli mi tuşlara basmadan ?

şarj durumu nasıl kaç saat ekran süresi alıyorsunuz ?

Bluetooth kulaklık ile test etme şansınız oldu mu ses performansını ?

Cihazda ikincil alan var mı xiaomi cihazlarda oldugu gibi ?

Galeriye veya istediğimiz uygulamaya şifre koyma özelliği var mı ?

Ekrandan parmak izi hızı nasıl ?

Kamerada düşük ışık performansı cok kötü videolarda siz denediniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: __nikolaus__

optic zoom 2x mi 3x mi kamera arayüzünde ortada çıkması lazım ,

Yüz tanıma hızı nasıl ?

Cihazı açmak için xiaomilerde oldugu gibi telefonu kaldırmak yeterli mi tuşlara basmadan ?

şarj durumu nasıl kaç saat ekran süresi alıyorsunuz ?

Bluetooth kulaklık ile test etme şansınız oldu mu ses performansını ?

Cihazda ikincil alan var mı xiaomi cihazlarda oldugu gibi ?

Galeriye veya istediğimiz uygulamaya şifre koyma özelliği var mı ?

Ekrandan parmak izi hızı nasıl ?

Kamerada düşük ışık performansı cok kötü videolarda siz denediniz mi ?
    --Optik zoom 3x

--Yüz tanıma çok hızlı. Direkt ekranı açabilirsiniz ya da yüzünüzü tanır ekranı kaydırarak açarsınız seçim size bağlı.

--Evet ekranı kaldırınca cihaz uyandırma mevcut.

--Şarj durumu iyi gibi ama tam olarak test etmeye imkanım olmadı. Bugün test ediyorum detayları yazarım size.

--Bluetooth kulaklık kullanmıyorum.

--Konuk Modu adında ikincil alan oluşturma seçeneği mevcut. Ayrıca 1 app nin aynısını 2 tane oluşturabilirsiniz.

--App şifreleme mevcut.

--Parmak izi hızı gayet yeterli. Bazen birkaç kez denemek zorunda kalabiliyorsunuz. Parmak ıslaksa, ortam aşırı karanlıksa Vs..

--Düşük ışık performansı çok iyi değil ama idare eder. Sonuçta bu fiyata bence bunca çok şeyi bir arada vermesi bile süper. Eğer video performansı çok önemli ise Note 9 veya iPhone X alın derim. Bugün kamerası ile övünülen Mate 20 bile düşük ışık video da çok çok kötü durumda..

Cevaplar için tesekkurler , s9+ kullanıyordum eşim cok isteyince ona verdim yerine Mi8 aldım ama Meizu 16x de kaldı aklım.

Belki ilerde takas edip deneyimleme şansı elde ederim.
    Hocam sende Mi8 se yokmuydu ya yanlıs mı hatırlıyorum
  • quote:

Hocam sende Mi8 se yokmuydu ya yanlıs mı hatırlıyorum
    Doğru hatırlıyorsunuz :) Dün değiştirdim

• quote:

Cevaplar için tesekkurler , s9+ kullanıyordum eşim cok isteyince ona verdim yerine Mi8 aldım ama Meizu 16x de kaldı aklım.

Belki ilerde takas edip deneyimleme şansı elde ederim.
    Rica ederim. Bir ara mi8 kullandım ama 16x işlemci olarak geride olsa bile bence mi8 ile aynı hatta bazı şeylerde daha iyi bana göre
    Ekranda çentik yok, ekran kasa oranı ve kalitesi çok iyi. Telefon çok ince.. Bu bile yeter benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xTheXx -- 29 Aralık 2018; 13:55:7 >
  • Hem mi 8 hem pocophone kullanmış biri olarak telefonun artı eksilerini yazayım şarj konusunda maalesef mi 8 den geri pocophone da 4000 mah batarya var onla mukayese bile etmiyorum arayüz MIUI daha oturmuş daha işlevsel kamera konusunda hem ön hem arka mi8 daha başarılı tema konusunda MIUI arayüzündeki gibi zenginlik yok
    Artıları ekran çok iyi mi8 den daha net daha canli tasarım malzeme kalitesinde hiçbir xiaomi cihaz Meizu 16th nin yanına yaklaşamaz ses olarak stereo hoparlör iyi kaliteli ses veriyor hız performans konusunda bir eksiklik görmedim telefonun tasarım çok hoş centiksiz aşık olunası Meizu guncellemelerle kamera batarya ve arayüzde ki sıkıntıları hallederse efsaneler efsanesi olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayriyetten meizuda ekrandan parmak izi okuma ve 8gb ram seçeneği var bu telefonla mi8 pro karşılaştırılması daha doğru

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsiburada ve bizden al satıcı sı var

İkiside aynı ürün mü?

Mavi rengi alan var mı

• Meizu 16x in fiyatı 2799 dan 2599 a indi şu anda. Ucuzlamasını bekliyordum beyaz renk aldım düşünce.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustaac

Meizu 16x in fiyatı 2799 dan 2599 a indi şu anda. Ucuzlamasını bekliyordum beyaz renk aldım düşünce.
    Bende de var 16x. 6/128 gb. Güzel cihaz. İyi günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: xTheXx

Bende de var 16x. 6/128 gb. Güzel cihaz. İyi günlerde kullanın.

Alıntıları Göster
    Hocam biraz araştırma yapınca bazı farkları olduğunu gördüm 16th dan.

-İşlemci 845 yerine 710

-Hoparlör mono

-Sıvı soğutma yok

-Çift titreşim motoru yok. Mengine

-Kasa cam yerine metal

-Hall manyetik sensörü yok(Kapaklı kılıflar için olan sensor)

-Dac Ses çipi olmayabilir(Bu konuda net bilgiye ulaşamadım.)

-Barometre yok. (16th da olup olmadığı konusunda net bilgi yok)

-Ufs1 yerine Emmc hafıza yongası var 16x de.

Diğer özellikleri neredeyse aynı, ekran kasa oranı kenar boşlukları ve boyutları da azıcık (ama epey az) daha kötü 16th dan. 16th için fiyat düşüşünü bekleme ve o cihazı alma kararı verdim, siparişi iptal ettim.

• quote:

-İşlemci 845 yerine 710

-Hoparlör mono

-Sıvı soğutma yok

-Kasa cam yerine metal

Diğer özellikleri neredeyse aynı, ekran kasa oranı kenar boşlukları ve boyutları da azıcık (ama epey az) daha kötü 16th dan. 16th için fiyat düşüşünü bekleme ve o cihazı alma kararı verdim, siparişi iptal ettim.

Alıntıları Göster
    Siz nasıl isterseniz tabi.

--Sanırım çift titreşim motoru var. Mesela iPhone lardaki gibi alarmı kurunca her saniye arttırdıgınızda veya eksilttiğinizde tık tık titriyor. Mesela mtouch kullandıgınızda ana ekrana dönerken 3d touch benzeri titreşim tepkimesi alıyorsunuz. Ben çok beğendim.

--Stereo hoparlör var.

--Kasa metal olduğu için cama göre zaten daha serin çalışıyor. Isınma fazla olmuyor. Ekstra soğutma olsa tabi iyi olurdu ama olmaması çokta hissedilmiyor.

Diğer yazdıklarınızdan benimde bilgim yok. Ama telefon çok seri çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xTheXx -- 1 Ocak 2019; 13:17:5 >

• quote:

-İşlemci 845 yerine 710

-Hoparlör mono

-Sıvı soğutma yok

-Kasa cam yerine metal

Alıntıları Göster
    Bu saydıklarınız bir eksiklik evet ama günlük kullanımda sizi ne kadar etkileyebilir? Sonuçta 2600 liralık telefon. 3200 verip meizu 16 aldığında da suya toza dayanıklılık ve hafıza kartı desteği yok napacaksın? O zaman meizu 16 yerine zenfone 5z al veya daha koy s9, s9 plus al :)

Snapdragon 710, 64 gb depolama bana yeter ve Meizu telefon alırım dersen 16x gayet iyi bir seçim. Ben pahalı buldum 16x 300 dolardan duyurulmuştu herhalde. Honor play 2200 e düşmüşken 16x 2800 den çıkıp 2600 e düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 2 Ocak 2019; 12:34:37 >

• Arkadaşların birine Mi8 diğerine Meizu 16th aldırdım. Meizu youtube videolarında renk olarak çok çok çok kötü durumda. Benim Redmi Note 4 ten bile daha kötü. Farklı program ve ayarlar denedik ama sonuç nafile. Mi8 eziyor resmen. Arkadaşlar iki telefon arasında kalanlar kesinlikle Mi8 alsınlar. Yazılım çok daha iyi. Miui başlı başına tercih sebebi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Saçma sapan nicklerle değil hocam ben doktorum

YediGüzelAdam hesabına girer bakarsanız.

Xiaomi Mi Band Anakonu ve sıkça sorulan sorular konusunun bana ait olduğunu görürsünüz
    Girer bakarsanız
    Xiaomi Mi Notebook Pro İnceleme konusunun bana ait olduğunu görürsünüz
    Galerimde ise birden fazla Xiaomi ürünü var 40 a yakın Xiaomi ürünü kullanıyorum. YouTube sayfama girer bakarsanız yine görürsünüz.

Amazfit Pace in Türkçeleştirmesi yine bir diş hekimi arkadaşıma ait Pacefied rom üzerinde bulunan amazfit Pace i Türkiye de ilk kullananlardan ve belki en çok tavsiye edenlerdenim. Türkçe ye çevrilmesi içinde çaba gösterdik.

Önce tanıdığınız bildiğiniz kişiymişim gibi konuşup iftira atmayın. Sorduğunuz soruların cevabı teknoseyirde var.

Ayrıca bu ürün Xiaomi Mi8 Pro muadili

Distribütör Garantili Mi8 Pro ne kadar Hocam? Bu cihaz Mi8 Pro değil Distrübütör garantili Mi8 fiyatına satılıyor. Siz ölücü olduğunuz için öldürmek istediğiniz fiyatı yazıyorsunuz.

Türkiye de Ekrandan parmak izi okuma ve Sd845 e sahip en ucuz ürün kaç para? Mi8 dediğiniz modelde stereo hoparlör yok, 3.5mm Jack yok, Hifi Dac yok, Ekrandan Parmak izi okuma yok, sıvı soğutma yok, 16th de üst kalite Super Amoled ekran var, 100.000:1kontrast veriyor, mi8de Amoled ekran var 60.000:1 kontrast veriyor. 16thde 316L cerrahi sınıf paslanmaz çelik gövde var. Mi8 de aliminyum 16th 24W hızlı şarj destekliyor Mi8 18W 16th de 6 PARÇALI Ring flaş var ve LASER otofokus var. 2 modelde de dual pixel pdaf var. 16th nin gece çekimi çok daha iyi

Mi8 de ise daha gelişmiş yüz okuma teknolojisi var. 16thde gece yüz okuyor ama Mi8 daha gelişmiş. 390mAh daha fazla batarya var. Buda kullanıcıya 45dakika ekran süresi olarak dönüyor.

Facebookta ki Xiaomi gruplarında yılların xiaomi kullanıcılarından iki cihazı da kullanan birçok kullanıcı var hepsi 16th diyor ve siz Mi8 le denk tutuyorsunuz nereden kıyaslama videosu seyretmişsiniz bilmiyorum ama yalan yanlış yerleri takip ediyorsunuz. Diş Hekimi diye nick koymanın saçmalığı nedir bununda açıklayın herkes öğrensin dentist diye onlarca nick var forumda İngilizce mi yazmam gerekiyordu.

Eğer gerçekten merak ediyorsanız

https://teknoseyir.com/inceleme/xiaomi-mi8-mi-meizu-16th-mi-oneplus-6-mi

Şuradaki kıyaslamayı okuyabilirsiniz.

Mi8 in bile distrübütör fiyatı onca eksiğin rağmen 16th den pahalı iken, Mi8 Pro muadili bir cihaza çok pahalı diyorsunuz.

Mi8 Pro ile farklarını yazayım

16th de stereo hoparlör
    3.5mm giriş hifi dac var
    Parmak izi okuma başarıları benzer ikisinde basınca dayalı algılama yapıp optik olarak okuyor teknoloji aynı
    SUPER AMOLED 100.000:1 ekran var pro daki ekran Mi8 ile aynı
    Cerrahi sınıf paslanmaz çelik kasa var.
    Batarya ikisininde neredeyse aynı 16th 10mAh fazla
    Ekran süresinde Super Amoled olduğu için pil tüketimi daha az
    PRO nun tek avantajı yüz okuma

• telefonla ilgili deneyimleri paylaşacağım demiştim yoğunluktan dolayı biraz geç oldu kusura bakmayın.öncelikle telefonu ben değil eşim kullanıyor.ben lg v30 kullanıcıyım.v30'un ön kamerası kötü olduğu için eşime meizu 16th modelini aldım.ben de ara sıra kurcalıyorum.

kutu açılımı:öyle aman aman bir kutusu yok verdiği aksesuar da sınırlı.kulaklık yok mesela. zaten benim bildiğim çinlilerin hiçbiri kulaklık vermiyor.bir tane kılıf veriyorlar ki evlere şenlik.dünyanın en dandik kılıfı olabilir :)ürün kvk garantili.aradık teyit ettik.

tasarım:göreceli bir kavram lakin şuana kadar gördüğüm en yakışıklı telefon diyebilirim.lg v30'um var o da güzel tasarımı olan bir telefon ama bence bu ondan daha yakışıklı.piyası daki çoğu taklitçi telefon gibi ucube çentiği yok.ince zarif şık...ele avuca iyi sığıyor.6 inç değil sanki 5 inç lik bir telefon gibi duruyor kasa ve çerçeveden dolayı.

malzeme kalitesi:telefonun malzeme kalitesi çok çok iyi.telefon kutuyu ilk açtığımızda biraz kırılgan gibi geldi ama ele alıp dokununca o kalite hissini sonuna kadar veriyor.xiaomi'lerin fersah fersah ötesinde bu konuda.kaliteli premium bir ürün aldığınızı size hissettiriyor.

ekran:çok güzel çok kullanışlı bir amoled ekranı var.ekran konusunda hiçbir problemi yok.

ses:streo hoparlör harika.benim bilgisyar kadar ses çıkarıyor neredeyse ve sesi oldukça canlı,temiz veriyor.kulaklık girişi olması bir avantaj bu telefon için.kulaklık sesi ise gayet temiz ve güzel.bence kaliteli bir kulaklık ses çıkışı var.(lg v30 kadar olmasa da.bu konuda v30'u tek geçerim zaten) hd 598 ile birkaç parça dinledim.beni bu konuda tatmin etti açıkçası.kulaklık çıkışı biraz düşük ses veriyor yalnız.bu konuda tek eksik noktası o.kaliteli bir ses veriyor yalnız bangır bangır vermiyor sesi.

kamera:ön kamera çok iyi.arka kamera ise renkleri biraz parlak verme eğiliminde.manuel ayarlarla fotoğraf çekmedim ama iso ve enstantane değerleriyle oynanırsa güzel sonuçlar verir gibi.kamerası donanım olarak fena değil.biraz uğraşmak gerekiyor yalnız.

performans:inaılmaz seri bir telefon.yağ gibi akıyor deyim yerindeyse.benim lg v30'dan performansönde.v30 dan daha hızlı daha akıcı bir telefon.845'in hakkını sonuna kadar veriyor.hiçbir oyunda kasacağını sanmıyorum.

genel:bu fiyata gerek tasarımı gerek malzeme kalitesiyle alınabilecek en iyi telefon.mi 8'den bence iyi hele poco denen plastik parçasıyla karşılaştıran var gülüyorum sadece.bu telefonu eline alan beni anlar:)alın ve 3-4 sene arkanıza bile bakmayın.her türlü güldürür sizi.

Eksikleri:nfc yok(benim için önemli bir özellik değil) fm radyo yok(bu da önemli değil benim için.suya ve toza dayanıklı değil.(bu büyük bir eksiklik bence)kulaklık sesi biraz düşük.

tasarım:göreceli bir kavram ama bence 10

malzeme kalitesi:10

ses:9

kamera:8

performans:10

genel puanım:9

• serdaroviç S kullanıcısına yanıt
    ahize sesi nasıl?

iphone 8 kullanmıştım, onun ahize sesi hem yüksek hem de netti?

meizu 16th nin ahize sesini merak ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.