Şimdi Ara

Mehmed (Bir Cihan Fatihi )-BİTTİ- Kenan İmirzalıoğlu & Kanal D - Salı (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
3
Favori
18.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.bölümün yarısında çıktım. Büyük beklentilerim vardı ama hayal kırıklığına uğradım. Ağır çekimi öyle basmışlar ki diziye, Mehmed'in sarayın içinde yürüyüşü bile 5 dakika sürüyor. Diziyi açıp tost yapmaya gidiyorum, geldiğimde aynı yerde buluyorum. Televizyondaki diğer Türk dizilerinden hiçbir farkı yok bu dizinin.

Özellikle yabancı dizi izleyen biriyseniz bunu açtığınızda attan inip eşeğe binmiş gibi hissedersiniz.
  • Olmamış yapmacık ve abartı bolca var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jorji

Konuda ki salakça yorumları hiç dikkate bile almıyorum şahsen. Önyargılı bakıyorlar, diziyi kanal d yaptığı için bir şey bulsak da sallasak diye dört gözle bekliyorlar. Her neyse dizi fena değil izlerim lakin çok çok fazla ağır çekim var. Bir müddet sonra sıkıntı basıyor insanı. Diyaloglar doyurucu değil. Kadın oyunculara da pek ısınamadım. Bu arada diziyi izleyince gaza geldim Medieval 2'yi indirdim, İstanbul'u fethedeceğim.

Aynen katılıyorum.
  • Fragmana bakarsak 3.bölümden itibaren hareketlilik artacak gibi gözüküyor.

Dizide ağır çekim konusunda sıkıntılar var . Sayısı çok fazla , örnek vermek gerekirse Ertuğrul dizisinde de atla giderken yavaş çekim var ancak bu dizide normal mekanlarda bile yavaş çekim uygulanıyor .

Dizi ağır çekim dışında çok güzel ilerliyor , beklentimi karşıladı .

Fatih rolünü Türkiye'de kaldırabilecek çok az insan varken bu rolü yirmili yaşlarındaki birine vermek intihar olur. Kenan İmirzalıoğlu yaşını göstermiyor. Bu eleştiriyi yapanların Kenan İmirzalıoğlu yerine birini önerememesi bu durumu açıkça ortaya koyuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kakà -- 31 Mart 2018; 2:55:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kakà

Fragmana bakarsak 3.bölümden itibaren hareketlilik artacak gibi gözüküyor.

Dizide ağır çekim konusunda sıkıntılar var . Sayısı çok fazla , örnek vermek gerekirse Ertuğrul dizisinde de atla giderken yavaş çekim var ancak bu dizide normal mekanlarda bile yavaş çekim uygulanıyor .

Dizi ağır çekim dışında çok güzel ilerliyor , beklentimi karşıladı .

Fatih rolünü Türkiye'de kaldırabilecek çok az insan varken bu rolü yirmili yaşlarındaki birine vermek intihar olur. Kenan İmirzalıoğlu yaşını göstermiyor. Bu eleştiriyi yapanların Kenan İmirzalıoğlu yerine birini önerememesi bu durumu açıkça ortaya koyuyor

Bu dizideki ağır çekimlerden ben de memnun değilim ama dirilişle kıyaslarsak bu dizideki ağır çekimler solda sıfır kalır. 3. sezon 1. bölüm dirilişi açın 02:40 - 03:20 arasın kesintisiz 40 saniye ağır çekim. Bu sadece 1 sahne. 40 sn nedir yav. Sevilen bişey gördülerse b.kunu çıkartmazlarsa rahat edemiyolar malum.

• Kenan bağladı diziye

• Kenan İmirzalıoğlu kaftan ve heleki sarığı giyince Faith Sultan Mehmet'in portresine benziyor.
  • Bu bölümde ağır çekimler ve boş sahneler pek yoktu güzel bölümdü. Yinede süresi çok uzun en azından 90 dk olsa iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuffyus -- 4 Nisan 2018; 1:21:36 >
  • çok iyi bir ara bölümdü bence
  • Fatih rolünü bu gence oynatsalar daha gerçekçi olurmuş

Mehmed (Bir Cihan Fatihi )-BİTTİ- Kenan İmirzalıoğlu & Kanal D - Salı
  • Tarih kitapların da Fatih' in tahta geçmeden önce 8 aylık kardeşini boğdurduğunu sonra kardeş yasasını çıkardığı yazıyor.
    Şu ana kadar işlenmedi ama son bölüm de çıkan cariyenin bebeğimi olacak acaba o boğulan şehzade?
  • Dizi nasıl arkadaşlar

• İlk bölümü izliyprum şuan. Ağır çekimler hariç güzel. Kenan tam oturmuş.

Edit: eklemeyi unutmuşum. Ertan Saban da mükemmel olmuş. O karakteri ondan başkası yapamazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ken Block43 -- 6 Nisan 2018; 1:30:57 >
  • Akşemsettin karakteri çok görünmüyor ama Mehmed'in akıl hocası olarak ilerleyen bölümlerde daha çok göreceğiz gibi. Ayasofya'da ilk cuma namazını kıldıran da O zaten bildiğiniz gibi. Mehmed'e rüyasında görünmesi ve komidine bırakılan elma ilginçti. Isınamayanlar olmuş ama bakalım fetih ve kuşatma kısmında dizi patlar diye düşünüyorum.
  • Mehmet atayın sesi çok güzel o konuşsun saatlerce dinlerim. Bizde bu tip diziler harem olmadığı sürece tutmaz illaki izleyeni olur ama adından bir yüzyıl gibi söz edilmez keza eksik yokmu oda baya çok.
  • geçen hafta yeni bölüm izleyememiştim bu hafta özet+yeni bölüm izlesem geçen haftadan pek bir şey kaçırmam sanırım
  • Eğer ağır çekimler azalırsa çok daha iyi olur.
  • Guzel bolum gayet akici gidiyor.

• akşemseddin orhanı niye bıraktı ? benim kaçırdığım detay ne burda?
  • FlyingHigh F kullanıcısına yanıt

kendi varsayımımla konuşacak olursam büyük ihtimalle Orhan'ın ötmesi ve yani çandarlının adını vermesi osmanlı'yı karıştırıcak ve mehmed aşırı sinirlenecek ve gereğinden belki de erken bir şekilde yanlış bir hamleyle çandarlıyı öldürmeye kalkacaktı.

Akşamseddin'de olası bir iç karışıklıktan ziyade orhan'ı ortalığa salmanın devlet-i aliyye osmanlı için için daha kârlı olduğunu düşündü ve bir nevi elini taşın altına koyarak gereğinden erken bir idamı,karışıklığı önledi.Çünkü zaten tarihte de çandarlı mehmed'e ne kadar çoğu konuda karşı çıkmış olsa da son derece bilgili bir devlet adamı ve osmanlı için canını ortaya koyacak kadarda yürekli biridir.

akşamseddin'in ne planladığı asıl kendi ağzından belki önümüzde ki hafta ki bölümde gösterebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 11 Nisan 2018; 0:43:27 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.