Şimdi Ara

Mehdinin olduğuna dair iddialar ve UFO

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • UFO'lar son zamanlarda sıkça görünmeye başladı, teknoloji gelişmeden önce daha yani 100 yıl önce öyle bir şey yoktu, insanların uydurması.

Mehdi'ye ne demeli, eskiden öyle bir şey hiç duymadım, modası herhalde yeni çıktı bu işin, hadi ama bir düşünün ilk mehdi ile ilgili uydurma hadisleri ne zaman duydunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.F.Y.D -- 20 Ekim 2016; 17:02:34 >

• Yok la bize mehdiyi birinci sinifta yaz tatilin de kuran kursun da soylenmisti bi yerde mi ne saklaniyomus oyle bir seydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uranus_97 kullanıcısına yanıt
    Kuran'da bir tane mehdi kelimesinin geçmemesi ve birinin kendi mehdi ilan edip çıkarları için insanları kullanamabilmesine ne demeli? Şu andan itibaren yüzlerce mehdi görüldü zaten(!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.F.Y.D

Kuran'da bir tane mehdi kelimesinin geçmemesi ve birinin kendi mehdi ilan edip çıkarları için insanları kullanamabilmesine ne demeli? Şu andan itibaren yüzlerce mehdi görüldü zaten(!)

Aynen mealin de bile gormedim uydurma diye dusunuyorum cunku bebekken baslamislar islam dogrultusun da buyutmeye arti nerede sakliycaklar bilmem ama sacma geliyo bana

• uranus_97 kullanıcısına yanıt
    Ya sahtesini yapmak o kadar mı zor alırlar eskitirler koyarlar, Allah boşuna dememiş siz sadece kuran'dan sorumlusunuz diye, birde s.a.v hadis yazılmasını istememiştir. Ben şahsen pek yanaşmıyorum, peygamberin sözü dediği de kuran'da peygamberin ağzından çıkan sözler, ne uyruğu belirsiz hadisler değil. Bunu anlayacak kapasiteleri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.F.Y.D -- 20 Ekim 2016; 16:10:17 >
  • quote:

Ya sahtesini yapmak o kadar mı zor alırlar eskitirler koyarlar, Allah boşuna dememiş siz sadece kuran'dan sorumlusunuz diye, birde s.a.v hadis yazılmasını istememiştir. Ben şşahsen pek yanaşmıyorum, peygamberin sözü dediği de kuran'da peygamberin ağzından çıkan sözler, ne uyruğu belirsiz hadisler değil. Bunu anlayacak kapasiteleri yok.

Evet mehdi filan uydurma dır kuran da ne geciyo sa o

• quote:

Ya sahtesini yapmak o kadar mı zor alırlar eskitirler koyarlar, Allah boşuna dememiş siz sadece kuran'dan sorumlusunuz diye, birde s.a.v hadis yazılmasını istememiştir. Ben şşahsen pek yanaşmıyorum, peygamberin sözü dediği de kuran'da peygamberin ağzından çıkan sözler, ne uyruğu belirsiz hadisler değil. Bunu anlayacak kapasiteleri yok.

mehdi ile ilgili nasıl hadis yok? Peygamber efendimiz mehdinin nasıl biri olacağını tarif etmiş. Hatta bi ara mısır başbakanına benziyor diyorlardı. Gerçek mehdi de ben mehdiyim diye asla demeyecek. Deccal ile mehdi karşı karşıya geldiğinde Hz. İsa gökten inip deccali öldürecek

diye biliyorum ben. Deccalinde tek gözlü olduğu söyleniyor. Ama bu cyclops lar gibi değildir ellam.
  • -Üniversiteli- - kullanıcısına yanıt
    Nereden biliyorsun hadisin gerçek olduğunu, peygamber mi söyledi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Üniversiteli-

quote:

mehdi ile ilgili nasıl hadis yok? Peygamber efendimiz mehdinin nasıl biri olacağını tarif etmiş. Hatta bi ara mısır başbakanına benziyor diyorlardı. Gerçek mehdi de ben mehdiyim diye asla demeyecek. Deccal ile mehdi karşı karşıya geldiğinde Hz. İsa gökten inip deccali öldürecek

diye biliyorum ben. Deccalinde tek gözlü olduğu söyleniyor. Ama bu cyclops lar gibi değildir ellam.

Bize de boyle soylemisler di kiyamet gunun de gun yuzune cikacak demisler di de ne bilim simdi nerde sakliyolar dir filan sacma geliyo ve ben hadis bulamadim onunla ilgili varsa paylassana

Okuyunca aklıma South Parkta ki İsa vs Şeytan bölümü geldi herkes şeytana basıyordu şeytan kasıtlı boks macında yeniliyodu o parayı isaya basmıstı ^^
  • InsignAce kullanıcısına yanıt
    o ne demek ya?
  • Mehdi asıl 12 imam inancında var ama bize nasıl geçti acaba ?

• up
  • A.F.Y.D kullanıcısına yanıt
    south park 1.sezon 10.bölümdeki bir olay jesus vs devil kısaca herkes devil a yatırıyo paraları kazanıcak diye devilda jesus a yatırıyor bilerek maçı satıp kaybediyor tüm paraları devil kazanıyor :D
  • InsignAce kullanıcısına yanıt
    aynen öyle, ama şeytan da kazanamayacak oynun sonunda, ama akıllı bir melek, bu insanoğlu ile nasıl oynayacağını biliyor, azı hariç.
  • quote:

Nereden biliyorsun hadisin gerçek olduğunu, peygamber mi söyledi?

sen gerçek olmadığını nereden biliyorsun?
    Kuran'da yok ki bu benim için yeterli, ayrıca doğru düzgün hadiste yok, sonradan araya bir iki tane sıkıştırmışlar onu da atmış akıllının biri bütün sazanlar peşinden, Allah diyor ki kuranı eksiksiz gönderdim diye daha neyin kafasını yaşıyorsunuz? Hangi hoca dedi bunu Adnan mı, cübbeli mi? Ben 12 senelik temel öğretim hayatımda din öğretmenlerinden bir tane mehdi kelimesi duymadım.
  • quote:

Kuran'da yok ki bu benim için yeterli, ayrıca doğru düzgün hadiste yok, sonradan araya bir iki tane sıkıştırmışlar onu da atmış akıllının biri bütün sazanlar peşinden, Allah diyor ki kuranı eksiksiz gönderdim diye daha neyin kafasını yaşıyorsunuz? Hangi hoca dedi bunu Adnan mı, cübbeli mi? Ben 12 senelik temel öğretim hayatımda din öğretmenlerinden bir tane mehdi kelimesi duymadım.

bende duymadım biri anılarını anlatırdı hep bu hocalarına bağlı. Sadece kitap var diye hadisleri terketmek doğru değil. Kuran da nasıl namaz kılınacağı yazıyor mu? yazmıyor insanlar nasıl öğrendi Peygamber efendimizden.
  • Mehdi yok Hz.İsa inmeyecek
    Şu uyduruk hadislere iman etmeyi birakın artık Kuran'a sarılın.

Kuran'da genel hatları ile anlatmış zaten, peygamber sadece uygulama göstermiş, ben onu demiyorum uydurma hadislere inanmayın diyorum, kuran'da hiç yazmayan bir şeyi ortaya atmak doğru değil, Allah bile dedi peygamber size kuran'ı tebliğ edecek diye.

Allah Kuran'da ahiret gününü anlatıyor;

Peygamber efendimizin İslam aleminden tek şikayeti;

Ve resûl: “Ey Rabbim! Muhakkak ki benim kavmim, bu Kur’ân’dan ayrıldı (Kur’ân’ı terketti).” dedi. / Furkan-30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.F.Y.D -- 20 Ekim 2016; 17:08:52 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.