Şimdi Ara

Megane III Uzun dönem kullanıcı incelemesi - 100 bin km geçildi. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
6
Favori
22.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bir arkadaşımda 3 yıldır megane var hala kullanıyor. Araç 50000 dolaylarında dizel 105 hp, geçenlerde kullanma şansım oldu araç hala çok diri duruyor motor falan çok iyi durumda. Sağ kapı içinde ve bagaj kapağında tıkırtı sesi var başka hiçbir yerinde ses, tıkırtı, cızırtı duymadım bu seslerin sebeplerinin serviste ücretsiz olarak 20-30 dk'da çözüldüğünü çok iyi biliyorum, yalnız bizim arkadaşın hiç umrunda değil garantisi hala devam ettiği halde götürmedi
    Ben megane sport t. sahibiyim daha önce civic vardı 2006 model ses gelmesi konusunda hiçbir araç onunla yarışamaz herhalde direksiyon dahil heryerinden ses geliyordu ancak herkes seçimini parasına göre yapar benim param da ona yetiyordu ve aldım. Her araçta ufak tefek sorunlar vardır önemli olan çözüm olup olmadığı. Mesela civicte direksiyondan gıcırtı sesi gelir ve deli eder servis kronik problem olduğunu söyledi 2500 tl ye direksiyon kutusunu değiştiririz ama yine olur dedi yani çözüm yok. Ancak aynı servis sağdan soldan gelen tıkırtıları kendi aletleriyle sıkıştırıp sesi kesebiliyordu. Siz acaba yeterince şikayet ettiğiniz problemler için servise başvurdunuz mu? Bu sonuçta kul yapısı ve megane 3 hem türkiye de hemde avrupa da arıza istatistiklerinde çok iyi bir araç. Megane 2 için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. İyi günler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: dent43

bir arkadaşımda 3 yıldır megane var hala kullanıyor. Araç 50000 dolaylarında dizel 105 hp, geçenlerde kullanma şansım oldu araç hala çok diri duruyor motor falan çok iyi durumda. Sağ kapı içinde ve bagaj kapağında tıkırtı sesi var başka hiçbir yerinde ses, tıkırtı, cızırtı duymadım bu seslerin sebeplerinin serviste ücretsiz olarak 20-30 dk'da çözüldüğünü çok iyi biliyorum, yalnız bizim arkadaşın hiç umrunda değil garantisi hala devam ettiği halde götürmedi
    Ben megane sport t. sahibiyim daha önce civic vardı 2006 model ses gelmesi konusunda hiçbir araç onunla yarışamaz herhalde direksiyon dahil heryerinden ses geliyordu ancak herkes seçimini parasına göre yapar benim param da ona yetiyordu ve aldım. Her araçta ufak tefek sorunlar vardır önemli olan çözüm olup olmadığı. Mesela civicte direksiyondan gıcırtı sesi gelir ve deli eder servis kronik problem olduğunu söyledi 2500 tl ye direksiyon kutusunu değiştiririz ama yine olur dedi yani çözüm yok. Ancak aynı servis sağdan soldan gelen tıkırtıları kendi aletleriyle sıkıştırıp sesi kesebiliyordu. Siz acaba yeterince şikayet ettiğiniz problemler için servise başvurdunuz mu? Bu sonuçta kul yapısı ve megane 3 hem türkiye de hemde avrupa da arıza istatistiklerinde çok iyi bir araç. Megane 2 için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. İyi günler dilerim

Günaydın hocam kapılardan ve bagajdan gelen sesler için fitillerden denildi bir sprey sıkıp yolluyorlar onunda etkisi 1 aya geçiyor zaten.. Esas ses yapan yer ön konsol ve LPG, ön konsol hakkında bir şey yapamıyorlar. LPG olayı zaten çok büyük bir sıkıntıydı reno ile ilgisi doğrudan olmasada dolaylı yollardan var tabiki. Sonuç olarak C sınıfı araca göre baya bir geride kalıyor yakın bir arkadaşımda 2006 civic var ses konusunda megane dan daha iyi sizin civic te tam tersiymiş ilginç, araçtan araca değişiyor demekki. Megane iki de de ön takımlar sıkıntı çıkartıyordu birde kapı kollarının soyulma problemi vardı onun herhangi bir sorun görmedim ben. Focus 3 için ses almıyor tıkırtı gelmiyor diyorlar ona bakmak lazım.

• radyo kanallarda sürekli parazitlenme olayı benim clio 3 te de var . Garanti süresi doldu aracın 2009 model . Sizde radyo-cd çaları değiştirince problem düzeldi mi ? Garanti kapsamı dışında ne kadara değiştiriler fikri olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

hocam bunların içindende, tıkırtı sesleri geliyormu sedan modellierindeki gibi

Bugüne kadar bariz ses sorunu yaşadığım iki nokta var.

1- Yolcu emniyet kemer tokası (Garanti kapsamında giderildi.)
    2- Ön sol konsol üstü sol taraf tweeter zaman zaman ses yapıyor. (üstüne bastırınca kesiliyor. Müsait olunca servise göstereceğim.)

bunun dışında ses sorunu yaşamadım. Ama forumdan bazı arkadaşlarımız gösterge siperliğinin ses yaptığı konusunda şikayette bulunmuşlardı. Tabi radyoyu kapatıp, çok dikkatli dinlenirse ses yapan birşeyler bulunur bence:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdogan911

radyo kanallarda sürekli parazitlenme olayı benim clio 3 te de var . Garanti süresi doldu aracın 2009 model . Sizde radyo-cd çaları değiştirince problem düzeldi mi ? Garanti kapsamı dışında ne kadara değiştiriler fikri olan var mı ?

Oldukça düzeldi. Radyo-cd değişimi sonrası hepsiburada sitesinden birde oem anten aldım. (komple alimunyum sanırım) eskiye oranla çok daha iyi oldu. Artık rahatsız edici parazitlenme kalmadı.

Garanti dışında serviste değişim el yakacaktır diye düşünüyorum. Benim tahminim 1000TL den aşağı değildir.
  • ankay2 kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam sağolasın , güle güle kullanın .
    İyi günler aracın orjinal teybi mi garantiden değiştirildi. ?
  • Ne kadar yakıyor hocam şehir içi...
  • @parker48

Evet, orjinal teyp yenisi ile ücretsiz değiştirildi.

@ahmtıl

İncelemede yazmış olmam lazım. Genelde 5.5 - 6 / 100km arası değişiyor.
  • Megane 3 85 kp hb expression yerli 0 olarak aldım 3 yılı doldurdum yaza 4. bakıma giricek. Aracın her yerinden takır tukur ses gelme gibi bir sorunla bu süreç içinde asla ve asla karşılaştığımı söyleyemem.Ses gelen iki yer var. Direksiyonun üstündeki şapkalıktan sarsıntılı yollarda seyredince ses geliyor. Garantiden düzeltiyorlardı ama baya bir işmiş, istemedim. Bunun haricinde son zamanlarda sağ camı yarım açtığımda cam sallanıyor sanıyorum o da cam ile çerçeve arasındaki fitilin sürekli soğuk sıcak etkisiyle deforme olmasından kaynaklı.
    Yakıt tüketimi izmirde şehir içi normal kullanımda 6 litre civarları zaman zaman sıfırlarım, 5.6 ile 6.1 arası oluyor ortalama.Fabrika verisi 4.1 e 5 ti. Tüketim fazla değilsede 85 hp dizel motor için 3.5 ile 4.5 olabilirdi. Bence renault bunu bir yazılım güncellemesi ile yapabilir ve yapmalı.
    Megane ve fluence da ön taraf aynı. Fikrimce bu araçlarda en önemli konu sağa dönüşlerde alçak nesnelerin görüşü biraz kısıtlı. Bir kez alçak bir demir bariyere sağa dönerken çarptım ve sağ çamurluk değişti. İşin ilginç tarafı ertesi yıl yine ufak bir kaza oldu ve yine sağ çamurluk değişti.
    Genel olarak aracımdan memnunum ve 3 yıllık kullanım sonucunda aldığıma pişman olacağım bir durumla karşılaşmadım.

• Evet kazasız, belasız bir seneyi daha geride bıraktık... Bu sene içerisinde bakım dışında sadece akü bitmesi nedeni ile ek masrafımız oldu.

Ağır bakım olarak geçen 4.yıl bakım Fix paket + ön fren balata değişimi yapıldı. Şu anda süren kampanya ile %25 indirimli olarak 1.169 TL ödedim. Kredi kartına 9 taksit yaptılar. Bir sonraki bakıma kadar servis yüzü görmeyiz inşallah.

Tutar yüksek biliyorum ama yetkili servis fiyatlarına göre ağır bakım için normal. Balata hariç tutulduğunda bakım 995 TL tutuyordu.

Fix paket içeriği;
    - 5w40 yağ
    - polen filtresi
    - yağ filtresi
    - mazot filtresi
    - triger kayışları
    - hava filtresi

Ayrıca müşteri memnuniyeti kapsamında bu sene içerisinde ücretsiz olarak aşağıda ki parçalar değişti.
    - Direksiyon simidi. (Aşınma şikayeti)
    - Sürücü tarafı kapı gergisi (ses şikayeti)

Geride bıraktığım bu 65bin km boyunca genel olarak araçtan memnun kaldım. Rahatsız edici trim sesleri (belkide benim şansıma) aracımda yok. Sadece ara sıra sol tweeter bazen zıngırdıyor, bastırınca geçiyor:)

Sorusu olan varsa yanıtlayabilirim. Allah kaza bela vermez ise uzun yıllar kullanmayı düşünüyoruz. Nazar değmesin Bulut'umuza :)

Herkese iyi akşamlar...

• 4. yıl bakımı çok pahalıymış. özel servisleri öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 75hp

4. yıl bakımı çok pahalıymış. özel servisleri öneririm

bence triger yetkili serviste degismeli. problem olursa 2 yil garantisi var cunku.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • parça garantisi devam ediyor haklısın sayın hasellhof. ama 60 bin bakımı servisinde astra h dizel araca 550 TL olduğunu görünce bana yerli üretim olan megane için pahalı geldi.

• quote:

parça garantisi devam ediyor haklısın sayın hasellhof. ama 60 bin bakımı servisinde astra h dizel araca 550 TL olduğunu görünce bana yerli üretim olan megane için pahalı geldi.

astra kac binde bir bakima giriyor? triger 60000 demi degisiyor astrada? fluence de aslinda 80000 de degisir ama arkadas 4 yila geldiginde 65000 de imis. yani yapilan bakim aslinda 80.000 bakimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 17 Ekim 2014; 0:44:56 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    astra 15 binde bakıma girer, triger zincirlidir. 60 bin de triger tabii ki değil ama aksesuar kayışı ( v) değişir. triger 150 binde değişiyor.

• fluence 20000 de bir bakima giriyor. normal bakimlari 350-450 tl arasi. trigerin zincir olmasi avantaj astra icin. multijet motorun en guzel yani bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 17 Ekim 2014; 1:00:08 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

4. yıl bakımı çok pahalıymış. özel servisleri öneririm

Ağır bakım paketi olduğu için tutar yüksek. Triger kayış olunca 4 yılda bir böyle yüksek masrafımız olacak :) Yetkili servisleri kurumsal muhatap olduğu için tercih ediyorum. Aslında daha pahalı, yazdığım fiyat %25 indirimli hali :)
  • 5 yılı geride bıraktık Bu sene rutin bakım dışında servis yolu görmedik... Serviste yıllık bakım paketi dışında ek olarak artık bitmek üzere olan arka fren balataları değişti. Sonuç olarak cebimizden 530 TL gibi bir rakamı Renault servisine teslim ettik.

Genel olarak geride bıraktığım 5 yıla bakınca, verdiğim paranın karşılığını fazlası ile Megane bana verdi. Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da umarım rutin bakım dışında sorun çıkartmaz...

İlk mesaj güncellendi.

Herkese iyi haftalar...
    Allah kaza bela vermesin hocam. Arabanızın maaşallahı var. Demekki rutin bakımlar dışında sorun çıkarmayan arabalar da varmış.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.