Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (692. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meganizm

quote:

Orijinalden alıntı: ates_cagri.

Ardaşlar su ilandaki araç nasıl sizce,tecrübeli arakdaşlardan yorum bekliyorum!!!!

http://www.araba.com/4010966/Renault%20Megane%20II%201.5%20DC%C4%B0%20Dynamique

Sanki bu araç yorgun duruyor farlar kararmış.Ben adanadayım gazipaşa mah galericiler var aman dikkat.

@meganizm ilgin için çok sagol arkdaşım
    evet farlar banda kararmıs geldi ama nie öle bilmiyom hiçde sormak aklıma gelmedi,adanayı pek bilmiyom bende tarsuslıyum eger zaten galerici ise 2bin tl aşagısına versede almam.onun haricinde araba ii gibi duryo ama tabi bide gidip gözünle görmek lazım,km ve fiyatı nasıl sizce?

• Sen buldugun araçları ekle musait oldukça yorumlarız.
  • Arkadaşlar arabama ne marka xenon taktırmalıyım. Kullanan arkadaşlar hangi marka taktırdılar acaba?
    Arıza lambası yanma olayı oluyormuş sanırım bazılarında da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Bugün arabamı Çalıştıırıyım dedim.Debriaja bastım Starta bastım.
    Ekranda Otomatik far açık yazdı.
    Saat sıfırlandı.
    Teyp kod istedi.
    Silcekler çalıştı. yani, araç kafayı yedi.

Starta basıyorum Bunlar oluyor Ve Motordan Cıtırt Cıtırt Diye 2 defa ses geliyor.

Ses geldikten sonra Motordan Sürekli DIıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııt Diye hiç bitmeyen digital bir ses geliyor sanki araba beni uyarıyormus gibi Sorun nerdedir Lütfen açil yardım.

muhtemelen aküden kaynaklanıyor sorununuz

Arabamın Aküsü Bitmiş Takviye yaptık Sorun halloldu

• quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Arkadaşlar arabama ne marka xenon taktırmalıyım. Kullanan arkadaşlar hangi marka taktırdılar acaba?
    Arıza lambası yanma olayı oluyormuş sanırım bazılarında da.

Benim tavsiyem çin malı takmayın çabuk bozuluyor ve daganık göstriyor.Philps e bakın 250 liradan başlıyor.
  • arkdaşalar bu linketeki araç sabihibini aradım arçta tek parça boya var diyo sag arka kapının üst kısmında 10 cm civarlık bi yer diyo ama bana pek inandırıcı gelmedi niyeyse,neyse baska hiç bi sorunu yok diyo ama araç Sportway arka camalrın otamatik olmamamsı biraz canımı sıkıyo renault 2006 model bi araçta bunu niye yaparsa hala anlamıs degilim
    arkadaşlar araç nasıl szice?

http://www.araba.com/4029687/Renault%20Megane%20II%201.5%20DC%C4%B0%20Sportway

• quote:

Orijinalden alıntı: nantepli

Arkadaşlar 2004 Megane ıı dynamic 1,5 dci aracımla geçtiğimiz hafta sonu Ankara dan mersin e gittim.Yola çıkarken depoyu tam doldurdum 200 TL aldı.trip km tam 1000 olduğu anda ışık yandı fakat yol bilgisayarı 116 km daha gider olarak gösteriyordu.Seyir km Aksaray a kadar 110-120 aralığında devam etti sonra otoban a bağlanınca 140-150 aralığında devam ettim hatta bir ara aracı denemek için tam gaz bastım 210 u gördüm zorda olsa netice olarak tam depoyla yapılan km normalmidir.bana iyi gibi geldi ama.Araçta 3 kişi idik.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gayet normal...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erzen

Arkadaşlar aracıma park sensörü taktırmaya karar verdim. Park sensörünü aldım ve oto elektrikçinin yolunu tuttum. Usta arka tampona baktı baktı buna 4 tane göz takılmaz dedi. 4 tane takarsak en kenarda kalan gözler çarpmayacağın cisimlere bile öterler dedi. Bende ne yapacağız dedim. 2 tane takacağız dedi. Sonuç olarak plakanın tamponu ikiye böldüğünü farzedersek, sağ tarafın ve sol tarafın tam ortasına birer göz taktı. Sizce bu işlem normal mi? Paylaş:

Ben öyle ustanın...
    Ulan böyle dangalaklar da ustayım diye geçiniyor ya ona yanıyorum.
    Çarpmayacaklarına da ötermiş. Ulan onları takmamızın sebebi çarpmamak için zaten. Ben çarpacaksam niye taktırıyorum be hey geri zekalı.
    Tövbe tövbe...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sencer33 -- 28 Temmuz 2011; 1:15:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ates_cagri.

arkdaşalar bu linketeki araç sabihibini aradım arçta tek parça boya var diyo sag arka kapının üst kısmında 10 cm civarlık bi yer diyo ama bana pek inandırıcı gelmedi niyeyse,neyse baska hiç bi sorunu yok diyo ama araç Sportway arka camalrın otamatik olmamamsı biraz canımı sıkıyo renault 2006 model bi araçta bunu niye yaparsa hala anlamıs degilim
    arkadaşlar araç nasıl szice?

http://www.araba.com/4029687/Renault%20Megane%20II%201.5%20DC%C4%B0%20Sportway

Öteki bundan daha diri duruyor sanki.
    Sportway'in donanımı çok düşüktür.

• quote:

Orijinalden alıntı: sencer33

quote:

Orijinalden alıntı: nantepli

Arkadaşlar 2004 Megane ıı dynamic 1,5 dci aracımla geçtiğimiz hafta sonu Ankara dan mersin e gittim.Yola çıkarken depoyu tam doldurdum 200 TL aldı.trip km tam 1000 olduğu anda ışık yandı fakat yol bilgisayarı 116 km daha gider olarak gösteriyordu.Seyir km Aksaray a kadar 110-120 aralığında devam etti sonra otoban a bağlanınca 140-150 aralığında devam ettim hatta bir ara aracı denemek için tam gaz bastım 210 u gördüm zorda olsa netice olarak tam depoyla yapılan km normalmidir.bana iyi gibi geldi ama.Araçta 3 kişi idik.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gayet normal...

Bence de gayet normal hızınızı 100-110 aralığında tutsaydınız 1300-1400 km yol gidebilirdiniz...

• Arkadaşlar merhaba , ben de 2005 model Dynamique Dizel Megane II sahibiyim. Sizlere sormak istediğim 2 husus var eğer daha önce karşılaşıldıysa bileceğinizi tahmin ediyorum.

1- Genellikle klima çalıştığında ve kapatıldığında torpidonun üzerindeki göğüs kısmından pervane çarpma sesi gibi bir ses geliyor 3-4 sn. boyunca. Sanırım klima sisteminde bir sıkıntı var ama daha önce karşılaşan olduysa sorunun tam olarak ne olduğunu bilebilir diye düşünüyorum.

2- Bazı sert virajlara girince el freni lambası ve stop diye kırmızı bir lamba yanıyor göstergelerde. Bunu yaşayan oldumu acaba daha önce?

Herkese tekrardan selamlar.
  • Arkadaşlar fotodaki navigasyon cihazını oraya taktıran var mı aranızda?

• quote:

Orijinalden alıntı: offday

Arkadaşlar merhaba , ben de 2005 model Dynamique Dizel Megane II sahibiyim. Sizlere sormak istediğim 2 husus var eğer daha önce karşılaşıldıysa bileceğinizi tahmin ediyorum.

1- Genellikle klima çalıştığında ve kapatıldığında torpidonun üzerindeki göğüs kısmından pervane çarpma sesi gibi bir ses geliyor 3-4 sn. boyunca. Sanırım klima sisteminde bir sıkıntı var ama daha önce karşılaşan olduysa sorunun tam olarak ne olduğunu bilebilir diye düşünüyorum.

2- Bazı sert virajlara girince el freni lambası ve stop diye kırmızı bir lamba yanıyor göstergelerde. Bunu yaşayan oldumu acaba daha önce?

Araç stop ediyor mu? Yoksa sadece gösterge panelinde mi böyle bir sıkıntı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

Arkadaşlar merhaba , ben de 2005 model Dynamique Dizel Megane II sahibiyim. Sizlere sormak istediğim 2 husus var eğer daha önce karşılaşıldıysa bileceğinizi tahmin ediyorum.

Araç stop ediyor mu? Yoksa sadece gösterge panelinde mi böyle bir sıkıntı var?

Yok hayır stop etmiyor kısa bir süre yanıp sönüyor.

• quote:

Yok hayır stop etmiyor kısa bir süre yanıp sönüyor.

Elektronik bir sıkıntı olabilir araçta. Hemen bir yere gösterin demek istemem belki daha önceden yaşamış olan arkadaşlar vardır onlar bilirler...
  • Döner kontaktör arızası için araştırmalarım sırasında bulduğum bir kaç siteyi paylaşmak istedim.
    Bir rus sitesi çok güzel açıklamış konuyu ama rusça bilmediğim için ben hiç bir şey anlamadım tabiki...
    Video ve fotograflar çok başarılı yalnız incelemekte fayda var...Rusça bilenler belki bize tercümanlık yaparlar.

http://www.megane2blog.com/shlejf-airbag/

Bunlarda arızalı parçanın satış sitesi bilgileri...Sanayide tamir işlemine 100 - 150 tl fiyat istiyorlar.Kafan çok karışık bu konuda 150 tl bile çok gelirken bide bu parayı havaya atmayım direk yeni parça alayım diyorum ama sizler ne dersiniz ???

http://www.semihotomotiv.com/?sayfa=urunDetay&id=426&anaKategoriId=45&kategoriId=165

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-megane-2-ikaz-kol-grubu-airbag-kontaktoru-8200216465-50858863/detay/

• quote:

merhabalar 1.si klape motorundan kaynaklanabilir eğer ondansa orjinali valeo marka olmalı diye düşünüyorum internette 50-60 tl civarında torpidoyu dökerseniz solda hemen görürsünüz polen filtresini değiştirken görmüştüm.2.si fren balatalarınız bittikçe boşluğu hidrolik yağ doldurur hidrolik yağ eksilmiş araç sarsıldığında boş kısıa geldiğinde uyarı veriyor dot4 yağ alıp tamamlayın ve balataları kontrol ettirin

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

merhabalar 1.si klape motorundan kaynaklanabilir eğer ondansa orjinali valeo marka olmalı diye düşünüyorum internette 50-60 tl civarında torpidoyu dökerseniz solda hemen görürsünüz polen filtresini değiştirken görmüştüm.2.si fren balatalarınız bittikçe boşluğu hidrolik yağ doldurur hidrolik yağ eksilmiş araç sarsıldığında boş kısıa geldiğinde uyarı veriyor dot4 yağ alıp tamamlayın ve balataları kontrol ettirin

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Evet bende araştırınca 2. sorunun çok yüksek ihtimal balatalardan kaynaklandığını gördüm. 1. sorun ise dediğiniz gibidir muhtemelen yine birebir yaşayan arkadaşlarımız varsa iletirler sanırım. Tekrar teşekkürler cevaplarınız için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Evet bende araştırınca 2. sorunun çok yüksek ihtimal balatalardan kaynaklandığını gördüm. 1. sorun ise dediğiniz gibidir muhtemelen yine birebir yaşayan arkadaşlarımız varsa iletirler sanırım. Tekrar teşekkürler cevaplarınız için.

Klape motoru benim aracımda bozulmuştu hocam durumu size tarif edeyim.Klima açılıp kapanırken değil aracı ilk çalıştırmada torpidonun hemen arkasından 3-5 sefer tak tak tak sesi geliyordu.
    Sizinkide öyle gibi duruyor.
    Ben 90 tl'ye bulup almıştım valeo marka olanını.Orjinal Reno parçası 150 tl demişlerdi sanırım.Daha sonra internette araştırdığımda 70 tl'ye görmüştüm.
    Araç için çok önemli bir parça olmadığından yaptırmak için çok acele etmeyin yani parçanın ucuzunu bulmak için isteediğiniz kadar dolaşabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.