Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (552. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 550551552553554
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam ve kazasız belasız günler diliyorum(hazır Ramazanın İlk Gündeykende Hayırlı Ramazanlar) Babamın 2006 model megane 2 si var bende arabamı satmışken emaneten onu kulanıyorum , aracın üzerinde kaset çalar vardı bu gün internetden çıkma bir mp3 player aldım orjinal olarak çalıştı hiçbir sorun yok ancak takıldığım nokta mp3 leri şarkıcı veya parça ismi değilde klasör ve şarkı sırası ile göstermesi bunun bir çözümü varmı yoksa okadar yıl kasetle idare etmiş şimdide babam şarkıcı ismi ve sarkı ismini bilmesinmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikmx

Herkese selam ve kazasız belasız günler diliyorum(hazır Ramazanın İlk Gündeykende Hayırlı Ramazanlar) Babamın 2006 model megane 2 si var bende arabamı satmışken emaneten onu kulanıyorum , aracın üzerinde kaset çalar vardı bu gün internetden çıkma bir mp3 player aldım orjinal olarak çalıştı hiçbir sorun yok ancak takıldığım nokta mp3 leri şarkıcı veya parça ismi değilde klasör ve şarkı sırası ile göstermesi bunun bir çözümü varmı yoksa okadar yıl kasetle idare etmiş şimdide babam şarkıcı ismi ve sarkı ismini bilmesinmi?

aracınız faz1 mı faz2 mı eger faz2 ıse zaten uyuyorda faz1 lere uymuyor denıyor eger faz1 e taktıysanız hemen bende almak ısterım aldıgınız yerle fıyatla ılgılı bılgı verırsenız cok sevınırım

• arkadaşlar megan2 1.6 otomatik vites suunrof lu arıyorum..satmak isteyen varsa görüşebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chaossx

Arkadaşlar hepinize iyi paylaşımlar.megane II 2008 model 1.4 authentique arac 48binde ön amortisörler coilover ile değiştirilmiş ve 17 celik jant takılmış halde arac yere biraz yakın.Ön sağ tarafından sebebini bir kaç ustanın anlayamadığı bir sürtme sesi geliyor ve sanki daha cok hızlanma anında sürtünmeyle alakalı bir yalpalama gibi oluyor ama gaza biraz basınca biraz kesilip yerini sürtmeye bırakıyor.Aracın davlumbazlarını kontrol ettirdim ustanın söylediğine göre yere yakınlığıyla davlumbazın tekere sürtmesiyle alakası olmadığı başka bir sorunla alakalı olduğu ve çözemediği.Teker sürtüyormuş gibi geliyor ancak sorun bu değil,bi tane ustada debriyaj baskı balata dedi,ancak onada ben inanamadım.Sizlerin görüşünü almak istedim,çok sinirlerimi bozdu bu durum.

Arkadaşlar sorunu halllettirdim biraz geç yazıyorum kusura bakmayın.Sorun sağ aks boşluk yapmış komple değişti.Servise götürdüm usta aracı sürdü anlayamadı aracı kaldırınca 1-2 saate çözdüler aksı çektiğinde sağa sola oynuyordu ve bu şekilde kullanımın şanzımanada zarar verebiliceğini söylediler değiştirdik.Çukurlara fazla girmekle olabilen birşeymiş..Bu tip buna benzer sorunu olan arkadaşlara inşallah yardımcı olur,kazasız belasız sürüşler..

• Faz1 veya Faz 2 mi bilmiyorum gerçekten dediğim gibi babamın arabası onunda bildiğini düşünmüyorum 2006 model ama 2005in 10 ayı trafik çıkışlı hiçbir sorun yaşamadık direkt taktı arkadaşım kabloları radyo ve mp3 sorunsuz çalıştı ama şarkıcı ismi ekranda kalmıyor şöyle bir kısa yol buldum mp3 çalarken 5 tuşuna basarsanız 10 snye isim ve sarkıcı çıkıyor ve tekrar geriye dönüyor

giti gidiyordan aldım gündoğdu eloktronik elinded varmı daha eger istanbuldaysanız kendide ücretsiz deniyor bana kargoyla 1 günde geldi 210 aldım siyahrenk açık renklilerde sanırım 150 civarı
    http://urun.gittigidiyor.com/MEGANE-KANGO-SCENIC-MP3-1-YIL-GRANTILI_W0QQidZZ28765923

• Bu yakınlarda 60000KM bakımı yaptıranınız oldu mu??
    1.5 dCi 80BG Megane II Sedan
    GÜncel olarak bakımı ne kadar tutuyor serviste ya da dışarda yaptırılınca??
    Sadece fiyat öğrenmek istiyorum ;)

Serviste full 60000=??
    Dışarda full 60000=??
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

Bu yakınlarda 60000KM bakımı yaptıranınız oldu mu??

Serviste full 60000=??
    Dışarda full 60000=??

Herşey dahil 760 civarı dışarıda tuttu. 1.4 sedan 2006 model
    1- Triger seti
    2- Devirdaim
    3- V Kayışı
    4- Yağ
    5- Yağ Filtresi
    6- Hava Filtresi
    7- Polen Filtresi
    8- Antifiriz
    9- Birde V kayışına bağlı bir kasnak parçası pardı (120'de o tuttu, ekstra olabilir)
    vs..
    200 lirası işçilik.
    Parçaları orjinal aldım.
  • quote:

Bu yakınlarda 60000KM bakımı yaptıranınız oldu mu??

Serviste full 60000=??
    Dışarda full 60000=??

MArt ayında y.servıste yaptırmıstık 60.000 bakımını 900tutmustu. Servıste yıne bu fıyat cıvarında tutacaktır.
  • Çok teşekkürler cevaplar için
    Genel bir fikir oluşması yeterli benim için..
  • Arkadaşlar bazı sorularım var,yardımcı olursanız memnun olurum..2004-2005 megane ll ler 115bg mi..Ne zamana kadar 115 bg çıktı..Randımanlı ise niye devam etmediler,110 bg düşürdüler..Kronik arızalardan mesala bobinleri değiştirince tekrardan arıza çıkarıyor mu yoksa tamamen düzeliyormu..Forumdaki arkadaşların bazıları 2004-2005 almayın 2006 dan sonrakileri alın diyorlar,bu gerçekten doğrumu 2004-2005 kullanan arkadaşlar katılırmı acaba..
  • 2005 aqu. war 130dan sonra hızlanması zor 3 vites aralığı çok kısa ayrıca 0-100 hızlanması problemli. diyebileceklerim bu kadar şimdilik.

1.6lt 16v
  • quote:

Orijinalden alıntı: hay-bey

Arkadaşlar bazı sorularım var,yardımcı olursanız memnun olurum..2004-2005 megane ll ler 115bg mi..Ne zamana kadar 115 bg çıktı..Randımanlı ise niye devam etmediler,110 bg düşürdüler..Kronik arızalardan mesala bobinleri değiştirince tekrardan arıza çıkarıyor mu yoksa tamamen düzeliyormu..Forumdaki arkadaşların bazıları 2004-2005 almayın 2006 dan sonrakileri alın diyorlar,bu gerçekten doğrumu 2004-2005 kullanan arkadaşlar katılırmı acaba..

bobin bir kere değişince birdaha sorun çıkarmaz merak etmeyin 115 hp 2006 dan öncekiler,115 hp ile 110 hp motor verileri arasında neredeyse hiç fark yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: hay-bey

Arkadaşlar bazı sorularım var,yardımcı olursanız memnun olurum..2004-2005 megane ll ler 115bg mi..Ne zamana kadar 115 bg çıktı..Randımanlı ise niye devam etmediler,110 bg düşürdüler..Kronik arızalardan mesala bobinleri değiştirince tekrardan arıza çıkarıyor mu yoksa tamamen düzeliyormu..Forumdaki arkadaşların bazıları 2004-2005 almayın 2006 dan sonrakileri alın diyorlar,bu gerçekten doğrumu 2004-2005 kullanan arkadaşlar katılırmı acaba..

bobinler illaki bozulacak diye bişey yk hocam benimkiler orjinal üstündekiler çok şükür bozulmadı şimdiye kadar, dedim yarın bozulurmus şimdi
  • 60 bin bakımı serviste nasıl 900 lira tutar 550 triger 350 devirdaim pompası 850 etti zaten ha belkide devirdaim değişmemiş o zaman
  • Arabayı çalıştırırken "Enjeksiyon Arızası" diye bir mesaj aldım ve araba çalışmadı. Bu zamana kadar 4-5 kere başıma geldi. Nasıl bir etkisi olduğunu bilmiyorum ama motor kaputunu açıp yaklaşık 1 dk kadar bekledikten sonra tekrar deneyince hata kayboluyor ve araba sorunsuzca çalışıyor.

Bu mesajın muhtemel bir kaç nedeni olabilir ama daha önce bu mesajla karşılaşan ver herhangi bir onarım yaptıran oldu mu ?
  • Aracın dizelmi? ve NEreden mazot aldın ? Yatıtla ilgili sorunun var bence depoya bir katkı maddesi at düzelir dizelse..
  • Devamlı aynı yerden Shell Euro dizel kullanıyorum. Ama kaput açınca düzelmesiyle bir bağlantısı olması lazım. Bi yerde motora giren havayı düzenleyen sensörle ilgili arızalarda da bu durumun olabileceğini okudum. Belkide o sensördeki arızadan dolayı,motor kaputunu açınca daha fazla hava girdiği için motor sorunsuz çalışıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

60 bin bakımı serviste nasıl 900 lira tutar 550 triger 350 devirdaim pompası 850 etti zaten ha belkide devirdaim değişmemiş o zaman

Devirdaim pompasının bildiğim kadarıyla 60000 vs gibi bir km sınırı yok??
    Zaten 60000 paketi içerisinde de yazmıyor hiçbiryerde ;)

2 Servisten telefon ile sordum: 900 TL diyor ikisi de: 550 triger seti 350 diğer bakımlar.
    1. Servis: bu fiyat üzerinden %10 parça %20 işçilik indirimi kampanyası var ama peşin ödeme
    2. Servis: Bu fiyat üzerinden KK 6 Taksit yapıyor.

Yukarda arkadaş bahsetmiş 1.4 megane için 640TL gibi bir fiyat aklıyor ekstra parçasını çıkartınca.
    hele bir de taksit imkanı varsa bu fiyattan gayet uygun..
    Servis dışında orjinal parça fiyatlarına bakabileceğim bir internet sitesi var mı??

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

60 bin bakımı serviste nasıl 900 lira tutar 550 triger 350 devirdaim pompası 850 etti zaten ha belkide devirdaim değişmemiş o zaman

Devirdaim pompasının bildiğim kadarıyla 60000 vs gibi bir km sınırı yok??
    Zaten 60000 paketi içerisinde de yazmıyor hiçbiryerde ;)

2 Servisten telefon ile sordum: 900 TL diyor ikisi de: 550 triger seti 350 diğer bakımlar.
    1. Servis: bu fiyat üzerinden %10 parça %20 işçilik indirimi kampanyası var ama peşin ödeme
    2. Servis: Bu fiyat üzerinden KK 6 Taksit yapıyor.

Yukarda arkadaş bahsetmiş 1.4 megane için 640TL gibi bir fiyat aklıyor ekstra parçasını çıkartınca.
    hele bir de taksit imkanı varsa bu fiyattan gayet uygun..
    Servis dışında orjinal parça fiyatlarına bakabileceğim bir internet sitesi var mı??

3. Servisten: Güzel bir fiyat aldım..
    835TL dedikten sonra 750TL ye kadar düşerim dedi KK ya da taksit var :)

• ben geçen sordum dışarıda triger seti orjinal 180 devirdaim pompası 100 işçilik 120 400 e mal oluyor... Devirdaim pompası 80bin gibi kendini koyveriyormuş trigeri birdaha değiştirmemek için beraber değiştiriyorlarmış
  • 
Sayfa: önceki 550551552553554
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.