Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (551. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

60'lık tüp takılırsa yaklaşık ne kadar litre kullanım alanı kalır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

arkadaşlar bir haftadır tatildeydim uzun yolda yine beni hiç yormadı benzinli olmasına rağmen yakıt yönünden de çok memnun kaldım klima ara sıra açık+4 kişi+bagaj ağzına kadar dolu kmde 210 krş yaktı hız sabitleyiciyide kullandım yalnız bu arada giderken sol arka lastik basınç sensörü hatası verdi sonra kendiliğinden düzeldi gidip gelene kadar 10 defa böyle olmuştur bunların pili varmış heralde pili değişir mi ne yapmam gerekiyor?

pili değişmiyor dostum,servisde birtanesi 160 lira demişlerdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Megane 2 sedan 520 litre bagaj var.

520-60=460 lt :)
    ..kardeş bagaj büyük 60 lık tüp taktırsanda kalan kısım nakliye yapmayacaksan rahatlıkla yetecektir,benimki 25 litre alıyor uzun yolda çok sinir bozucu oluyor hele dizel bir arabayla arka arkaya gidince sürekli petrole girmek zorunda kalıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

quote:

arkadaşlar bir haftadır tatildeydim uzun yolda yine beni hiç yormadı benzinli olmasına rağmen yakıt yönünden de çok memnun kaldım klima ara sıra açık+4 kişi+bagaj ağzına kadar dolu kmde 210 krş yaktı hız sabitleyiciyide kullandım yalnız bu arada giderken sol arka lastik basınç sensörü hatası verdi sonra kendiliğinden düzeldi gidip gelene kadar 10 defa böyle olmuştur bunların pili varmış heralde pili değişir mi ne yapmam gerekiyor?

sizin başınıza böyle bir sorun geldi mi siz değiştirdiniz mi?google da arattım bazıları serviste hatayı sildirince düzeliyor diyorlar birde anlamadığım nokta bazen veriyor hatayı bezen vermiyor pili bitse sürekli hata vermez mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Megane 2 sedan 520 litre bagaj var.

520-60=460 lt :)
    ..kardeş bagaj büyük 60 lık tüp taktırsanda kalan kısım nakliye yapmayacaksan rahatlıkla yetecektir,benimki 25 litre alıyor uzun yolda çok sinir bozucu oluyor hele dizel bir arabayla arka arkaya gidince sürekli petrole girmek zorunda kalıyorsun

2006 model 1.4 megane 2 sedan var lpgli.

acaba satıp sandero 1.5 70 bg dizel mi alsam diyorum. 330 litre bagajı var yeter mi acaba?
  • quote:

quote:

quote:

sizin başınıza böyle bir sorun geldi mi siz değiştirdiniz mi?google da arattım bazıları serviste hatayı sildirince düzeliyor diyorlar birde anlamadığım nokta bazen veriyor hatayı bezen vermiyor pili bitse sürekli hata vermez mi?

benim başıma gelmedide,sensörle bağlantı kesildiğinde lastik resmi kayboluyor diye biliyorum nasıl bir uyarı veriyor seninki

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim başıma gelmedide,sensörle bağlantı kesildiğinde lastik resmi kayboluyor diye biliyorum nasıl bir uyarı veriyor seninki

lastik resmi kayboluyor lastik algılayıcı hatası yazıyor bezen düzeliyor bazen yanıyor

• dediğin gibi pili bitiyordur,Reno bunun pilinin biteceğini nasıl düşünmez anlamak güç gerçekten ucuz bir parçada değil,bir mail at olmazsa en azından indirimli hallederler
  • Geçtiğimiz hafta açı kaydırıcıyı değiştirdim.
    4 yıl önce aldığım aracım aldığım günden beri, kalkışta süsme yapıyordu.
    Özellikle yokuşlarda kalkarken araba stop edecek gibi oluyordu.
    Açı kaydırıcı değişmesi ile birlikte bu sorunum ortadan kalktı.
    Yokuşlarda araç kalkarken hızlanıp gidiyor. Kesinlikle gaz kesme filan yapmıyor.
    Bunun yanında aracım güçlendi ve az yakmaya başladı.

Arasıra sabahları çalıştırırken ses gelip stop eden arkadaşlara açı kaydırıcıyı hemen değiştirmelerini tavsiye ediyorum.
    Orijinal açı kaydırıcı parçacıda 280TL. Tamirciye de 80TL ödedim. Toplam 360TL tuttu.

İlk servise gitmiştim. Triger seti filan değişecek dediler. Yeni değiştirmeme rağmen tekrar değişecekmiş.
    Toplam 1200TL fiyat çıkarttılar. Renodan indirim filan da olmadı. Mecburen dışarıda yaptırdım. Çok şükür usta sağlam çıktı.
  • yarın uzun yola çıkmam gerekti yağ bakımıda gelmişti... servise gitmedim
    özelde
    orjinal yağ filtresi
    orjinal buji
    yan sanayi hava filtresi
    yan sanayi polen filtresi
    elf 4.5 lt motor yağı
    orjinal önbalatalar
    işçilik
    220 tl ye mal oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 10 Ağustos 2010; 16:45:55 >
  • bir kaç gün önce direksiyonu çevirirken bir yere geldiğinde çıt diye bir ses geldi. galiba dedim kırdım bir yeri yada direksiyon problemi vardır dedim. korka korka özel servise gittim adam olur böyle bunlarda dedi. bir kar somun sıktı arabayı lifte kaldırıp sorunun kalmadı dedi. bu somunlar vidalar gevşiyor ondan oluyor dedi.bende baya rahatladım. ustaya sordum kaç lira diye siftah yapsan yeter dedi bende 10 lira verdim. bir sorun olmadığı için çok sevindim.
    arkadaşlara duyurulur hemen direksiyon kutusunu değiştirmeye gerek yok...
    usta iyice direksiyon boşalınca değiştirmek gerekiyor diye
    bilgilerinize...
  • Beni de bugün Renault'tan aradılar. Yaklaşık 2 hafta önce kapı kolları soyulması ve vites topuzunun silinmesi ile ilgili mail atmıştım. En yakın hangi servise gidebilirsiniz diye sordular servis ismi verdim. Şikayetiniz değerlendirilmiştir o servisi arayacağız ücretsiz kapı kollarınız ve vites topuzunun değişecek dedi. 10 dakika sonra servisten aradılar arabayı müsait zamanda getirün değişim yapılacaktır dediler. Mail atarken böyle bir cevap geleceğini hiç düşünmüyordum. Teşekkürler Renault...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schumii -- 10 Ağustos 2010; 17:09:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alacam74

Geçtiğimiz hafta açı kaydırıcıyı değiştirdim.
    4 yıl önce aldığım aracım aldığım günden beri, kalkışta süsme yapıyordu.
    Özellikle yokuşlarda kalkarken araba stop edecek gibi oluyordu.
    Açı kaydırıcı değişmesi ile birlikte bu sorunum ortadan kalktı.
    Yokuşlarda araç kalkarken hızlanıp gidiyor. Kesinlikle gaz kesme filan yapmıyor.
    Bunun yanında aracım güçlendi ve az yakmaya başladı.

Arasıra sabahları çalıştırırken ses gelip stop eden arkadaşlara açı kaydırıcıyı hemen değiştirmelerini tavsiye ediyorum.
    Orijinal açı kaydırıcı parçacıda 280TL. Tamirciye de 80TL ödedim. Toplam 360TL tuttu.

İlk servise gitmiştim. Triger seti filan değişecek dediler. Yeni değiştirmeme rağmen tekrar değişecekmiş.
    Toplam 1200TL fiyat çıkarttılar. Renodan indirim filan da olmadı. Mecburen dışarıda yaptırdım. Çok şükür usta sağlam çıktı.

ben renaulta mesaj atıp triger setiyle birlikte 280 tl ye değiştirmiştim biraz bastırsaydım ücretsiz değiştirecektim ama uğraşmak istemedim

• Merhaba forum
    Memleketteydim 3 saat önce ist. dönüş yaptım 27 gundur ordayım burayıda fazla takıp etme fırsatım olmadı fakat sızlere bir kaç sorum olcak aracımda belli arızalar var bilgisi olanlardan tecrübesi olanlardan bilgi almak isterim...
    Öncelikle aracın en buyuk problemı araç yolda giderken kaçıncı vites olsun silkeleniyo kendini çekiyo stop eder gibi oluyo ilk baslar pis benzinden kaynaklanıyordur dedim ama 3 defa ustune depo doldurup boşalttım bu sorun gittikce sıklastı uzun yolda gelirkende oluyo düz yolda bişi yok kasise girince oluyo sürekli yada arac sarsılınca çok sarsılınca devir 0 düşüyo ama araç stop etmiyo debraja basıp gazı köklediğimde devir fırlıyo düzeliyor araç bunun çözümünü bilen varmı araç çok kötü sirkeleniyo tekliyo
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    2) sorum aracın bujilerini fln değiştirdik memlekete gitmeden butun bakımları yaptık aracın bakımdan sonra çalısma sesi fln değişti bir acayib oldu araç sabahları özellikle çalısırken gıııırrrrrr ediyo oyle calısıyo 2 sanıye boyunca gaza basıyorum aracın sesi gırrrrr diye çıkıyo eğer gaza basmasam hep stop ediyor 5-6 defa denedim araç sıcakken bu ses nadir geliyodu şimdi hemen hemen her çalısmada arac gııırrrrrr ediyo motorun sesi 5-6 sny boyunca öyle çalısıyor.......

Okudugunuz için teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy_helboy

Merhaba forum
    Memleketteydim 3 saat önce ist. dönüş yaptım 27 gundur ordayım burayıda fazla takıp etme fırsatım olmadı fakat sızlere bir kaç sorum olcak aracımda belli arızalar var bilgisi olanlardan tecrübesi olanlardan bilgi almak isterim...
    Öncelikle aracın en buyuk problemı araç yolda giderken kaçıncı vites olsun silkeleniyo kendini çekiyo stop eder gibi oluyo ilk baslar pis benzinden kaynaklanıyordur dedim ama 3 defa ustune depo doldurup boşalttım bu sorun gittikce sıklastı uzun yolda gelirkende oluyo düz yolda bişi yok kasise girince oluyo sürekli yada arac sarsılınca çok sarsılınca devir 0 düşüyo ama araç stop etmiyo debraja basıp gazı köklediğimde devir fırlıyo düzeliyor araç bunun çözümünü bilen varmı araç çok kötü sirkeleniyo tekliyo
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    2) sorum aracın bujilerini fln değiştirdik memlekete gitmeden butun bakımları yaptık aracın bakımdan sonra çalısma sesi fln değişti bir acayib oldu araç sabahları özellikle çalısırken gıııırrrrrr ediyo oyle calısıyo 2 sanıye boyunca gaza basıyorum aracın sesi gırrrrr diye çıkıyo eğer gaza basmasam hep stop ediyor 5-6 defa denedim araç sıcakken bu ses nadir geliyodu şimdi hemen hemen her çalısmada arac gııırrrrrr ediyo motorun sesi 5-6 sny boyunca öyle çalısıyor.......

Okudugunuz için teşekkürler...

kafanıza takmayın motorun üstündeki plastik kapağı çıkarın ateşleme bobinleri yeşil başlı sagemdir büyük ihtimal onlardan 1-2 tanesi bozulmuştur onları çıkarabilirseniz araç çalışırken çıkarın aracın çalışmasında değişiklik varsa o bobin sağlamdır eğer değişiklik yoksa o bobin arızalıdır değiştirdiğiniz zaman beru veya valeo taktırın sagem sorunlu hatta aracınız servis bakımlıysa ücretsiz değiştirme imkanınızda var

• quote:

Orijinalden alıntı: Schumii

Beni de bugün Renault'tan aradılar. Yaklaşık 2 hafta önce kapı kolları soyulması ve vites topuzunun silinmesi ile ilgili mail atmıştım. En yakın hangi servise gidebilirsiniz diye sordular servis ismi verdim. Şikayetiniz değerlendirilmiştir o servisi arayacağız ücretsiz kapı kollarınız ve vites topuzunun değişecek dedi. 10 dakika sonra servisten aradılar arabayı müsait zamanda getirün değişim yapılacaktır dediler. Mail atarken böyle bir cevap geleceğini hiç düşünmüyordum. Teşekkürler Renault...

ben şikayet maili göndereli 15 gün falan oldu dönen yok hala, bence renault markasının arkasında durmuyor
  • az once bende arandım reno dan kapı kolları vıtes topuzu ıle ılgılı olarak gıdebılecegım servısın ısmını verdım garantı kapsamında degısecegını soyledıler sagolsunlar gecen hafta yıne aranmıstım ben fakat benı arayan fabrıka aracılıgı ıle aracın daha once gıtmıs oldugu servıs bende o servısın bana uzak oldugunu soyledım ve sımdıde gıtmek ıstedıgım servısı sordular bende soyledım sımdı servısten telefon beklıyorum zaten 75 bın bakımımda gelmıstı hatta gecıyordu ıkısını bı arada cıkarırım ınsallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmzycl -- 11 Ağustos 2010; 15:20:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skypowernet

ben şikayet maili göndereli 15 gün falan oldu dönen yok hala, bence renault markasının arkasında durmuyor

100 kısıden 99 unu arayıp gelın degıstırelım dıyorlar 1 kısıyı aramadılar dıye markanın arkasında durmuyor olamazlar demı bu sekılde dusunmeyın bence ben su anda cok taktır ettım renoyu daha once kangoo varkende bu tur seylerı cok gormustum ben renoda garantısı olmadıgı halde bır suru parcayı garantıden degıstıgını bılıyorum hemde fabrıka yetkısıyle bence yanlıs dusunuyorsunuz
  • benide aramışlardı ama elimizde kapı kolu yok gelince arayacağız dediler 2 ay oldu ne arayan var nede soran...
  • sız ustune dusmezsenız onlar zaten sızı bıraz zor ararlar bence hergun arayın servısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmzycl -- 11 Ağustos 2010; 18:01:04 >
  • 
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.