Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (543. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crazy_helboy

Abiler araç 96 binde adam 80 binde degiştirdim dedi ama bilmiyorum bugun sanayii de agır bakıma soktuk 500 tl ya yakın para yedi araba ama çogu şey değişti
    Ön fren balataları
    Arka Fren balataları
    Hawa filtresi
    Yag filtresi
    Polen filtresi
    Şanzuman kulagı
    Çift tırnaklı bujiler
    Elf motor yagı
    Kartelın vidası yalama oldu tornaya gittim geldım yurudum 2 km
    bi kaç parça daha vardı ismi aklımda değiş değişti toplam 370 tl tuttu 100 tl da işçilik verdik tanıdıgımız abimize 3.5 saate yakın sürdü 470 tl ya mal oldu 30 tl da benzın attırdım oda pis benzinmiş arabayı sureklı sırkalıyo uyuz oldum nyse herkese iyi günler.
    Parçaların çogunu orjinal aldım bazı %50 den fazla fark olan parçalar vardı onlarıda bosch marka aldım

bende farklı yerden mecburi olarak benzin almştım 1-2 km gitmeden araba titremeye başladı pis benzinmiş ondan sonra ateşleme bobinini patlatmıştı eğer öyleyse valeo veya beru taktırın sagem almayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanea_06 -- 15 Temmuz 2010; 10:25:11 >

• ya arkadaşlar benim bu triger işine aklım ermiyor... Şimdi servis 550 triger diyor 350 devirdaim pompası diyor., triger degisiminde bu fiyata neler dahil sadece triger setimi yoksa extra biseylerde varmı özel servisle arasındaki fark sadece iscilikmi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

ya arkadaşlar benim bu triger işine aklım ermiyor... Şimdi servis 550 triger diyor 350 devirdaim pompası diyor., triger degisiminde bu fiyata neler dahil sadece triger setimi yoksa extra biseylerde varmı özel servisle arasındaki fark sadece iscilikmi...

bosch servisine gidin fiyat olarak biraz daha uygunlar...
    yetkili servis bu tür konularda uçar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy_helboy

Abiler araç 96 binde adam 80 binde degiştirdim dedi ama bilmiyorum bugun sanayii de agır bakıma soktuk 500 tl ya yakın para yedi araba ama çogu şey değişti
    Ön fren balataları
    Arka Fren balataları
    Hawa filtresi
    Yag filtresi
    Polen filtresi
    Şanzuman kulagı
    Çift tırnaklı bujiler
    Elf motor yagı
    Kartelın vidası yalama oldu tornaya gittim geldım yurudum 2 km
    bi kaç parça daha vardı ismi aklımda değiş değişti toplam 370 tl tuttu 100 tl da işçilik verdik tanıdıgımız abimize 3.5 saate yakın sürdü 470 tl ya mal oldu 30 tl da benzın attırdım oda pis benzinmiş arabayı sureklı sırkalıyo uyuz oldum nyse herkese iyi günler.
    Parçaların çogunu orjinal aldım bazı %50 den fazla fark olan parçalar vardı onlarıda bosch marka aldım

keske orjinal buji alsaydınız, çift tırnaklı bujiler bizim araclara uygun mudur bilmiyorum ama buji ucuz ama cok önemli bi parca o yüzden sadece orjinal kullanılmasından yanayım ben, bide balatalar değişince ilk başlarda biraz tutmaz disklerin üzerindeki kıılcak çizgilere alışma süresi vardır, bi müddet tedbirli kullanın arabanızı, disklere alısınca eskisinden iyi olur

• bana triger değişirken hangi parçalar değişiyor serviste bilen varsa
    madde madde yazabilirmi...
  • dostum, triger değişirken;

1-triger kayışı
    2-gergi makarası
    3-kasnak makarası
    4-alternatör kayışı
    5-2 adet tapa
    değişir , ancak sana tavsiyem triger değişiminde mutlaka devirdaim pompasını da değiştir...
  • tesekkürler... Yani servıs ekstra bi islem yapmıyor isciligi fazla alıyor...
  • ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmzycl -- 20 Temmuz 2010; 8:50:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

Benim klimadan pek memnun değilim arkadaşlar. Gazını daha 1 ay önce tamamladılar.
    Bu tip bi sorunu olan var mı ?

Ben de klimadan memnun değilim. Gazını ve polen filtresini henüz 2 hafta önce değiştirttim. Arabada özellikle düşük hızlarla giderken sıcaklık artıyor. 2 kere servise götürdüm normal soğutuyor dediler, hatta oradaki eleman içiniz rahat etsin beyefendi diye bilgisayara bağladı. 3. kere götürmeye artık utanıyorum. Şaşırdım napacağımı...
  • Arkadaşlar aşağıdaki linkte yardımlarınıza ihtiyacım var..Ben de MEgane klubüne katılacağım inşallah...
    Teşekkürler...

http://forum.donanimhaber.com/m_41349998/tm.htm
  • 2004 MODEL megane II 1.6 HB 16 valve dynamic modelini bugün 20.500 TL ye aldım. üstelik cam tavanlı.. ateş kırmızısı, darbe boya değişen bişey yok... fiyat nasıl beyler .. araba 95.000 de
  • quote:

Orijinalden alıntı: skypowernet

2004 MODEL megane II 1.6 HB 16 valve dynamic modelini bugün 20.500 TL ye aldım. üstelik cam tavanlı.. ateş kırmızısı, darbe boya değişen bişey yok... fiyat nasıl beyler .. araba 95.000 de

Km orçinalmi düp varmı tüpp sedanmı hb'mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özqür_34 -- 17 Temmuz 2010; 11:39:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schumii

quote:

Benim klimadan pek memnun değilim arkadaşlar. Gazını daha 1 ay önce tamamladılar.

Ben de klimadan memnun değilim. Gazını ve polen filtresini henüz 2 hafta önce değiştirttim. Arabada özellikle düşük hızlarla giderken sıcaklık artıyor. 2 kere servise götürdüm normal soğutuyor dediler, hatta oradaki eleman içiniz rahat etsin beyefendi diye bilgisayara bağladı. 3. kere götürmeye artık utanıyorum. Şaşırdım napacağımı...

Al işte.
    Bu sorunuda kronik sorunlar listesine ekleyebiliriz bence.
    Haftaya servise götürücem. Polen filtresini değiştiricem. Soğutma değerlerinide ölçtürmeye çalışıcam veya kendim ölçücem. Buradan gelişmeleri bildiririm.

• arkadaşlar klima sorununu bende fark ettim araba giderken daha iyi soğutuyor durduğun zaman soğutması en az %30 azalıyor,benim arabamda öyle ama ben onu pek kafaya takmadım...
  • havalar çok sıcak gidiyor ona bağlamıştım ben ama bu aralar performans düşüklüğü var
    klimada...
  • arkadaşla sonunda aracıma 17 inç jantlarımı ve 215 45 17 lastiklerimi taktırdım

• .

• quote:

Orijinalden alıntı: yozen35

arkadaşlar klima sorununu bende fark ettim araba giderken daha iyi soğutuyor durduğun zaman soğutması en az %30 azalıyor,benim arabamda öyle ama ben onu pek kafaya takmadım...

Şöyle bir ihtimal olabilir.Araç hareket halinde iken 2000 d\d gider tahmini bu devirde iken klima verimli olabilir.Fakat rölantide 900 d\d durur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_megane2

arkadaşla sonunda aracıma 17 inç jantlarımı ve 215 45 17 lastiklerimi taktırdım

Hayırlı olsun.Güle güle kullan.Çıtalar kapı kolları ve tamponj kaşları gövde rengi istiyor.Jantların güzel fakat araç yüksek oldugu için boguyor.Biraz düşürmek gerek az.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Schumii

quote:

Al işte.
    Bu sorunuda kronik sorunlar listesine ekleyebiliriz bence.
    Haftaya servise götürücem. Polen filtresini değiştiricem. Soğutma değerlerinide ölçtürmeye çalışıcam veya kendim ölçücem. Buradan gelişmeleri bildiririm.

Servise götürdükten sonra bize de haber verirsen çok memnun oluruz.

quote:

Orijinalden alıntı: yozen35

arkadaşlar klima sorununu bende fark ettim araba giderken daha iyi soğutuyor durduğun zaman soğutması en az %30 azalıyor,benim arabamda öyle ama ben onu pek kafaya takmadım...

Evet özellikle dur kalklarda çok düşüyor performans. Gerçi havalarda çok sıcak gidiyor. Ama geçenlerde hyundai getz sürdüm içeriyi buz yapıyordu. Anlam veremedim doğrusu...

@Meganizm
    Kardeş sana pm'le bir şey sormuştum cevaplarsan çok memnun olurum

• 
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.