Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alkimake dostum teşekkürler bende değişik renault şubelerine soruyorum henüz kendi aracımıda satamadım bakalım biraz daha bekleyeceğim belki avantajlı kampanyalar çıkar otomobil sektörü anladığm kadarıyla şuan yarış halinde iyi kampanyaların çıkacağını bekliyorum vw,hundai firmalar kampanya açmışlar renault da açabilir durgun sezona girdik hayırlısı
  • Her arabada olduğu kadar var dostum.Ama mesela yan direklerden gelen sesi hemen hallettiler şu anda bi sorun yok sebeb olarak direklerin arasına toz kaçmasını gösterdiler ve bir spreyle bunu halledebileceklerini belirtip hallettiler
    quote:

Orjinalden alıntı: pho

haydaaa tikirtimi var meganelarda
  • beyler bende 2005 megane2 dci sportway var,çok memnunum yanlzı bazı ufak tefek sorunlaırm var:
    sinyal lamblaarı ya da flaşör çalışırken lambalar hızlı hızlı atmaya başladı mı hiç sizde? bana bir kere oldu,servisden lambayı değiştirdim,ayrıca silecekler yoğun kullanımda ses yapıyo mu? hani cama sürtünürken?
    ayrıca sürücü koltuğunda emniyet kemerini takıp çıkarırken yandan koltuğa sürtünüyor,o taraftaki yerde koltukta kumaş aşınmaıs oldu 1cm2 kadar,sizde de oldu mu bu? ya da garantiden değiştirme imkanımız var mı döşemeyi?
    teşekkürler...
  • Anladığım kadarıyla bu ses ve tıkırtılar sadece sedanlarda var.Sedanlarda Türkiyede yapılıyomuş.Yani anlayacağınız yine kaliteden çalmışlar.Çünkü sorduğum hatcback sahiplerinin hiç böyle bi sorunu yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: green78

Anladığım kadarıyla bu ses ve tıkırtılar sadece sedanlarda var.Sedanlarda Türkiyede yapılıyomuş.Yani anlayacağınız yine kaliteden çalmışlar.Çünkü sorduğum hatcback sahiplerinin hiç böyle bi sorunu yok.

HB lerde ses yok diyen gelsin de benim arabayı görsün. Seisn bini bir para. Liste çıkarmaya kalksam sadece ses çıkarmayan yerleri yazarsam sanırım daha rahat yazarım. Renault cular belki kızacaklar ama bu herifler araba yapmayı bilmiyor. 1 yaşındaki arabadan bu kadar ses çıkmaz. Benim daha önce 98 model 106 XR'm vardı, herhangi bir yerinin sers çıkardığını hatırlamıyorum. Paranla rezil olmak diye buna denir heralde. 35.000 ytl para verdim bu arabaya, güya sıfır alacaz, ikinci elde sorun çıkma ihtimalini bertaraf edecez. Peh peh peh. Servis derseniz, defalarca gittim hiçbirinde bişey yapamıyorlar, herifler zaten bişeyden anlamıyor ki, iki sprey iki fıs fıs al abi mis gibi oldu. Ertesi gün tüm sesler tekrar başlıyor. Garantisi bitsin gidecem bir özel renault servisine, diyecem sana masraf ne tutarsa önemli değil, hallet şu sesleri.
    Şunu bilir şunu söylerim, bundan sonraki hiçbir aracım renault olmayacak. Lütfen kimse alınmasın, şanssızlık falan da demesin, bir arabanın 2-3 parçasında şansszılık olur , tamam, her tarafı mı sorun olur. (Arabayı ilk aldığımda komşumuz olan galerici aracın ön tamponunda dengesizlik olduğunu söylemişti, taşıma sırasında düşürmüş olabilirler falan dedi, acaba böyle bir ihtimal var mı ki?)

• Bendede HB var ama tıkırtıda var malesef
  • Heleşükür artık aksaklıklarda yazılmaya başlandı.Bırakacaktım yoksa forumu bıkmıştım amigolardan her yerde söylüyorum adamın ustalığını rezilk eder bu mexganeler yaw.Yemin ederim saçlarım ağardı ses problemleri yüzünden.İthalide yerliside hepsi ses yapıyor bu yeni nesil renaultların ve çözümleri yok iyleştirmek bir tarafa kesinlikle kabullenmiyorlar durumu .Bu kafayla zor.Toyota kalitesini yakalamakmış hade beeeeeeeee
  • quote:

Orjinalden alıntı: msumsu

tıkırtısı, gıcırtısı olanlara duyurulur !!

5 aylık megane II 1.4 HB aracımda kapılardan gelen gıcırtılar giderek artmıştı.
    ilk kalkışta, fren yaparken, virajlarda, ufak tefek kasislerde garç gurç edip duruyordu.
    sonunda dayanamadım ve bir hışımla servise gittim.
    "nedir bu kardeşim? her taraftan ses geliyor. bundan önceki 92 model arabam daha sessizdi." dedim.
    sinirlenme abi dediler. kapı kilitlerine bir sprey sıktılar ve bütün sesler bir anda yok oldu.

sinirlenmeyin. servise bi uğrayın.

speyden sonra 2 ay geçti hala ses yok
    ayrıca,
    göğüs kısmından da bugüne kadar herhangi bir tıkırtı şikayetim olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msumsu -- 27 Eylül 2006; 11:53:37 >

• quote:

quote:

ilk kalkışta, fren yaparken, virajlarda, ufak tefek kasislerde garç gurç edip duruyordu.
    "nedir bu kardeşim? her taraftan ses geliyor. bundan önceki 92 model arabam daha sessizdi." dedim.
    sinirlenme abi dediler. kapı kilitlerine bir sprey sıktılar ve bütün sesler bir anda yok oldu.

ayrıca,

Hangi şehir, hangi servis?

• quote:

Orjinalden alıntı: monsera

quote:

quote:

ayrıca,

Hangi şehir, hangi servis?

Çorum - Sima

• Valla benim yan direklerden gelen ses kesidi 1 hafta oldu.ama ilerde ne olur bilemem.
    Ama göğüslükten gelen ses beni deli etti bugün bozuk yollara girmeme rağmen ses gelmedi ben bu işin içinden çıkamadım keyfe keder ses çıkarıyo araba
  • bugün hava sıcaktı bir nebze otrmuştur parçalar genleşip :D
  • havaların ısınmasına kaldıysak yandık...önümüz kış..geçen kış sunrooftan gelen sesleri hatırladımda...
  • Arkadaşlar bu forumu baştan itibaren okumadım ama sanıyorum Megane II ile ilgili eksiler artılardan çok daha fazla, ben arkadaşlarımın çektiklerinden bahsedeyim;

2004 Megane II Sedan 1.6 sıfır alınmış bir araba:
    İki kere ateşleme bobini arızası yapmış ve şu sıralar da motor çalıştırmada bazı garip sesler geldiğinden dolayı götürmüş ve serevis 1500 YTL civarında masrafı olduğunu söylemiş.

Başka bir arkadaşım da 1.4 Megane II sahibi; aldığı günden beri hiç yüzü gülmedi onun da ateşleme bobini arızası ve direksiyon kutusunda bayaa masraflı bir arızası olduğunu biliyorum.

Bu duyduklarımdan sonra Megane II'lerin yanına bile yaklaşmamaya karar verdim... Sahibi olanlara allah kolaylık versin..
  • @secretex valla arabayı alalı 2 hafta oldu hafiften tırstırdın beni umarımböyle bir sorun yaşaamayız hiçbirimiz
  • Tum dunyada zaman zaman cesitli araclarla ilgili teknik problemler yasanması dogaldır arkadaslar, bu sadece renault'a veya baska bir markaya ozgu bir durum olarak nitelendirilemez. Sorunlar cıkar urunler gelistirilir, yeni hizmet ve donanımlar sunulur, sektorun dinamikleri bu sekilde. Onemli olan soru ve sorunların cevapsız kalmamasıdır. Bugun servis sebeke agı en genis firmalardan birinden bahsediyoruz, Megane yerli uretim bir otomobil, ikinci el, yedek parca gibi konularda rakipsiz denebilecek bir arac. En ust segmentten en alt segmente uzanan pazar yelpazesinde ne ilk ne de son aractır problemler yasatan, bugun Turkiye'nin en cok satan binek aracı Megane Sedan. Aracıyla ilgili sorunlar yasayan musterilerin daima yanında olmaya calısıyoruz, iciniz rahat olsun...
  • arkadaslar makyajı megane ın guncel fıyatlarını bilen varmı butun opsıyonlar dahıl 1.5 dci

ayrıca 2sey dıkkatımı çekti
    1. makyajlı megane ın xenon farları daha sarımsı sanki eskisinın daha hoş bi mavılıği vardı gıbı
    2.sı de artık kimse meganela ugrasmıyor gıbı,onceden megane asagı megane yukarıydı makyaj basarılı olduda ınsanların elestırecek konusumu kalmadı acaba
  • 2 yıl ve 24.000 Km bir Megane kullanıcısı olarak bu araçla ilgili gözlem ve deneyimlerimi paylaşmak isterim

kullandığım araç 2004 Megane 2 hb 1,6 16 V Dynamic Exe2 paketli bir araçdı ve geçen Mayıs ayında artık bu aracın sorunlarıyla daha fazla uğraşamayacağımı düşünüp tam 2.yılında garanti bitimine birkaçgün kala sattım aslında ilk 15.000 km boyunca çok önemli bir sorun çıkartmayan araç bu kilometreden sonra sorun yumağı olmaya başladı sorunlar ilk önce ön direklerden ses gelmesiyle başladı daha sonra bu sesler için izolasyon çalışması yapıldıysada sesler bir müddet sonra tekrarlamaya başladı ama fazla önemsemedim,daha sonra ön cam mekanizmaları ses dolayısıyla değiştirildi,bu arada direksiyondan gelen tıkırtılar yüzünden direksiyon mafsalı en az 5-6 kere sıkıldı,yine direksiyon çevirirken gelen sesler yüzünden 10.000 km deyken ön takım komple sıkıldı bir daha olmaz dendi 15.000 km de aynı ses tekrarladı ve tekrar sıkıldı,daha sonra yine direksiyonu çevirirken bu kez ön takımdan gelen vuruntu şeklinde bir ses yüzünden ön amortisör takozu değişti,ön farlar yağmurlu havalarda nem yapıyordu izler gösterdim normal dendi artarsa değişeceklerini söylediler farlar xenon olduğundan hassas bi durumdu bunu söylediğimde sadece far aynalarını değiştirip sorunun giderilebileceğini söylediler bende öyle olunca fazla önemsemedim aslında.daha sonra motor 2000 devire geldiğinde oluşan bir vuruntu sesi oluştu bunun için 2 kere egzantirik kayışı ve açı kaydırıcı denilen düzenek değiştirildi sorunun sistemin kaptör (sensor) den oluştuğu anlaşıldı son değişimde o da deeğiştirildi bu ilk defa benim aracımda gördükleri bir arızaymış kendileri içinde tecrübe oldu ama bu değişimden sonra aracın gidişi eskisi gibi olmadı ve tüketim arttı,Bahsettiğim problemin klasik hali ise bende o şekilde olmamış olmasına rağmen sabahları ilk çalıştırmada birkaç saniye dikiş makinası gibi çalışması şeklinde oluyormuş genelde yani bu şikayetle gidenlerin açı kaydırıcı (aslında basit bir vtec sistemi diyelim) sistemini değiştiriyorlarmış.bu problemden sonra ön takımdan gelen tıkırtı seslerinin kesilmemesi üzerine direksiyon kolonu komple değişti (üstünde direksiyon pompası gibi aksamın bulunduğu mil 2.500 ytl) ve daha sonra ön koltuk döşemeleri yan kenarlarında oluşan tüylenme ve renk atması yüzünden değiştirildi en son fren diskleri ses yüzünden komple lagunalarda kullanılan kaliper ve diskleriyle değişeceği söylendi siparişi verildi ama o sipariş gelmeden ben arabayı sattım ve kurtuldum.

Bu saydığım arızalar aslında servis ziyaretlerinden anladığım kadarıyla ortak şikayetler ve makyaj öncesi megane ların kronik sorunları zaten makyaj ve iyileştirme bu sorunların giderilmesine yönelik mesela direksiyon sistemi komple değiştirilip tube in tube diye yeni bir sisteme geçilmiş,tabi bunlar ne kadar başarılı bilemiyorum

• 2.5 yıllık Megane II HB 1.6 kullanıcısıyım. Arabam 38.000 km de. Konfor, performans ve yakıt tüketimi yönünden memnunum. Ancak şimdiye kadar 0 km aldığım hiçbir arabada bu kadar arızayla karşılaşmadım.

1.Direklerden gelen çıtırtılar (servis halletti)
    2.Sol ön aks (garanti kapsamında değişti)
    3. Araç içi kontrol ünitesi (elektronik kart- garanti kapsamında değişti)
    4. Direksiyon kolon kilidi değişti
    5. Akü değişti
    6. Silecek suyu motoru değişti
    7. Marş motoru değişti
    8. Rot kolu değişti

Son arızaların hepsini cepten yaptırdım. Parçalar ve işçilik yetkili servislerde çok pahalı. Özel bir Reanult servisine gidiyorum. Onlar da alıştılar artık. Ama arabayı sevdiğim için ve nasıl olsa ustasını da buldum diye kullanıyorum. Araba Renaultnun bana teslim ettiğinden daha iyi durumda şu anda.
    2 .el Megane alacak arkadaşlar mutlaka iyi bir servise veya ustaya göstersinler.

• 2003 model megane 2 hb 1.6 dynamique full+full aracım var. ikinci el almıştım bu şubatta, araç şu anda 80.000 de, ben aldığımda garantisi bitmişti, masraflarımsa;
    akü değişti,
    bobinler değişti,
    egzantirik dişlisi değişti,

şu anda sorunsuz, allahtan hiçbir ses sorunu yok. umarım ilerde de olmaz. sadece arada 170 gibi hızlarda sunrooftan rüzgar sesi geliyor. yakıtım da 9,4; 6000 km lik ortalama, genellikle şehiriçi yüksek performanslı kullanım sonucu. zaten araçta kutu içi green marka tel hava filtresi var.

arada sallama yapıyor yokuş yukarı, servise gitmedim daha, aynı sorun olan varmı?
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.