Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13481349135013511352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rkntrss

Arkadaşlar 2008 Megane 2 otomatik 4 ileri 1.5Dci expression 3 hafta önce aldım. Bakımlarında şanzıman yağı hiç değişmemiş, yağ değişimini yaptırmak istiyorum. Orjinalinde hangi yağ kullanılıyor nasıl öğrenebilirim?

dexron 3 yağ kullanılıyor

iyi bir ustada değişim yapın, acemi ustalara aracı emanet etmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: delimatrock

Bu tarz bişey başıma gelmedi ama sanki sizin sigorta kutusunda sıkıntı var gibi. İyi bi elektrikçide çıkma bir sigorta kutusu takıp deneyebilirseniz iyi olur bence. Eğer denediğiniz kutuda da aynı sorun devam ederse sorunu başka yerde ararsınız.

Hocam sinyal kolu ve silecek kolu ikisi de arızalanmış çıkma bulup taktırdim sorun çözüldü

• Kurabiyee Canavari kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bakalım artık araştırcam çok tanıdığım usta yok.
    Denizli'den Edirne'ye geldim 130 u geçince uğuldamaya başlıyor yoğun bi ses, sebebi şanzıman olabilir mi yoksa tekerlek bilyelerinden midir?
  • Arkadaşlar megane 2 hb 1.4 2005 model aracımi satıp Megane 2 sedan 1.6 2009 model bir araç aldım. Çözemediğim birkaç sorun var tavsiye alabilirim.

1) genelde aracı ilk çalıştırdığımda direksiyonu çevirince alt takımdan ses geliyor sonra geçiyor.

2) elektrikli sol ayna tuştan ileri geri hareket ediyor ama aşağı yukarı hareket etmiyor. Sağ aynada sorun yok. Sağ ve sol ayna aynı tuştan kontrol edildiğine göre tuş sağlam. Problem aynada mı sizce çözüm nedir?

3)sol arka cam ön panelden aşağı yukarı kalkıyor ama sol arka panelden assgi) sadece aşağı hareket ediyor yukarı tuşuna bassam yine aşağı gidiyor. Dediğim gibi ön taraftan kaldırıp indirmede sıkıntı yok kumandadan da kalkıp iniyor sadece arkadan iniyor kalkmıyor.

4)arka tamponda park sensörleri mevcut ama çalışmıyor geri geri giderken hiç ötmüyor. Sorun ne olabilir. Orjinalinde mi var sonradan mı takılmış bilmiyorum araç ext paket.

5)teyp orjinal malum usb girişi yok aux girişi bile yok buna bir aparat yardımıyla usb veya aux girişi sağlayabilir miyiz CD veya radyo harici seçeneğim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

Arkadaşlar megane 2 hb 1.4 2005 model aracımi satıp Megane 2 sedan 1.6 2009 model bir araç aldım. Çözemediğim birkaç sorun var tavsiye alabilirim.

1) genelde aracı ilk çalıştırdığımda direksiyonu çevirince alt takımdan ses geliyor sonra geçiyor.

2) elektrikli sol ayna tuştan ileri geri hareket ediyor ama aşağı yukarı hareket etmiyor. Sağ aynada sorun yok. Sağ ve sol ayna aynı tuştan kontrol edildiğine göre tuş sağlam. Problem aynada mı sizce çözüm nedir?

3)sol arka cam ön panelden aşağı yukarı kalkıyor ama sol arka panelden assgi) sadece aşağı hareket ediyor yukarı tuşuna bassam yine aşağı gidiyor. Dediğim gibi ön taraftan kaldırıp indirmede sıkıntı yok kumandadan da kalkıp iniyor sadece arkadan iniyor kalkmıyor.

4)arka tamponda park sensörleri mevcut ama çalışmıyor geri geri giderken hiç ötmüyor. Sorun ne olabilir. Orjinalinde mi var sonradan mı takılmış bilmiyorum araç ext paket.

5)teyp orjinal malum usb girişi yok aux girişi bile yok buna bir aparat yardımıyla usb veya aux girişi sağlayabilir miyiz CD veya radyo harici seçeneğim yok.
    Merhaba hayırlı olsun. Bende ilk aracım olarak yeni megane aldım, çözdüğüm kadarıyla bildiklerimi cevaplıyım.

3)Bende sağ arka cam önden kalkıyor inmiyor, arkadan iniyor kalkmıyordu. Şöför tarafı tuşların olduğu kısmı söktüm soketi çıkarınca oksitkendiğini gördüm. Su vb bişey dökmüşler, oksit çözücüyle temizledim düzeldi.

5)aux bağladım internette satılıyor kablo ucu sterio ya da aux olan ben aux aldım teybin arkasında yeri var zaten internette de anlatıyorlar oradan takabilirsiniz.

• Direksiyon kumandası da çalışabilen uygun fiyatlı kaliteli android double teyp arıyorum arkadaşlar megane 2 için. Tavsiye var mı?
  • legacy of kain kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, ne işlemi yapıldı konuyla alakalı bulamadım da 😀
  • rkntrss R kullanıcısına yanıt

altta megane nin travers burcunun oraya hyundai H100 kamyonet mi neydi oyle biseye ait 2 tane yuvarlak simit gibi sert lastikten koydurmustuk..travers burcu lastikleri asininca bosluk yaparak şasi ye vuruyordu lak lak ses cikariyordu yanlis hatirlamiyorsam..ararsan resimleri ile beraber bulursun aslinda 2011-2012 yilindaki mesajlarda vardir..

• Aracım megane 2 sedan 2009 model 1.6

Atiker sıralı sistem takılı. İki gün önce toprak yolda dikkatsizlik sonucu aracın altını birkaç kez vurdum. O andan itibaren yoğun bir şekilde gaz kokusu geliyor. Özellikle bagajdan geliyor. Camlar açık giderken daha yoğun geliyor. Klimayı açmadan yolculuk yapılmıyor o derece. Aracın altını vurduktan sonra lifte kaldırıp baktırdım egzos kısmı ve başka birkaç önemsiz ezikler var ama egzozcu önemsiz yerlerde ezik var bundan dolayı gaz kokusu gelmez dedi. Oto gazciya gittim ölçüm aletiyle ölçtü kaçak yok dedi. Ama aracı kokudan kullanamıyoruz o derece. Bir de aracın altı vurduğunda oksijen sensörü olması lazım orda birkaç kablo aşağıya doğru sarkmıştı sanırım orası vurmuş ondan dolayı mı koku yapıyor acaba. Yakıt sarfiyatı var mı bilemiyorum uzun yol yapmadım koku geldikten sonra. Farklı bir istasyondan gaz alıp denedim yine geliyor koku. Çekişte filan düşme yok normal gidiyor. Benzinde kullansam bile gaz kokusu geliyor. Ayrıca gaz alırken son birkaç seferdir pompaci pompayi soktuğunda pissss edip geriye yarım litre kadar gaz kaçırıyordu. Ama koku gelme olayı dediğim gibi aracın altını vurduktan sonra başladı hemen öncesinde de bin km uzun yoldan geldim iki aydır da araç bende ama hiç koku filan gelmezdi.

• Arkadaşlar merhaba, megan 2 dizel almayı düşünüyorum ama bazı çekincelerim var. Forumlarda 200.000 km den sonra motorun bittiğini söyleyenleri gördüm. Bunlar doğru mu, Megan 2 nin motoru kaç km dayanır?

• rkntrss R kullanıcısına yanıt

Bende 2009 1.5 dci var. Otomatik 4 ileri vites olduğundan vites aralıkları uzundur. İlk kalkış sesli olur. Ön konsol cam arasına çelik kapı içlerinde kullanılan yumuşak lastik bantları ile sıkıştırırsan göğüsten gelen sesleri kesebilirsin. Klima, teyp vd yerleri ise söküp çift taraflı ince bant ile çevresini sarıp tekrar oturtursan sesler kesilir.

• EfsaneFocus kullanıcısına yanıt

Vites çeşişlerinde vuruntu var ise;

1- Motor takozlarını sağ sol (sağdaki küçük, soldaki büyük) kontrol ettir. Vites değişirken araçta sallanma var ise % 90 takaozlardan. 30 dk değiştirirler...

2- Vİtes değişlerinde takkk.... diye vuruntu yapıyor ise sorun SELENOID VALF lerdendir. 2 adet satılır. Bütün Meganlarda bu vardır. Değiştirmen gerekir.

• Merhaba arkadaşlar;
    Çok kıymetli bilgiler edindiğim bu forumda ilk mesajım. Forum adap ve kurallarına aykırılıklar içeren bir mesaj atıyorsam şimdiden engin hoşgörünüze sığındığımı belirtmek isterim.

Yeni bir Megan kullanıcısı olarak çözemediğimiz bazı sorunlarımız var. Tecrübe ve yönlendirmelerinize çok ihtiyacım var.

Sorunum şu şekilde; sol sinyal iki defa yanıyor sonra yanmıyor. Tampon dahil herşey söküldü ampüller yenilendi. Ama sorun hallolmadı. Elektrikçiler, arabanın beyninde sorun olduğunu, beyin tamircisinin çözebileceğini söyledi. Beyinciye gittiğimizde, direksiyon altındaki plastikler söküldü ve sol kısımda siyah kutu içerisindeki elektronik devre açıldı. Lehimle epey uğraştı ama sorun çözülmedi. Arife günü olduğu için dükkanı kapadı bayramdan sonra görüşelim dedi. Beyin değişecek ve çıkma beyin takılacak maliyet 1.500 TL. diyor.

Açıkçası sorunun teşhis ve çözümü beni ikna etmedi. Beyinde elektronik devrelerde sorun olsa sinyal hiç çalışmaz. Pratik ve kolay bir çözümü olmalı. Tokat, Amasya, Sivas ve ordu çevresinde Megane II araçların elektroniğinden anlayan nitelikli bir usta veya çözüm öneriniz olursa çok makbule geçer.

Sinyal veriyoruz, sinyal yanmıyor. Bu yüzden arabayı kullanmak istemiyorum. Allah korusun maddi hasarlı bir kazaya neden olup başkasına zarar vermiş olmaktan çok çekiniyorum.

Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Forever Megane II

Merhaba arkadaşlar;
    Çok kıymetli bilgiler edindiğim bu forumda ilk mesajım. Forum adap ve kurallarına aykırılıklar içeren bir mesaj atıyorsam şimdiden engin hoşgörünüze sığındığımı belirtmek isterim.

Yeni bir Megan kullanıcısı olarak çözemediğimiz bazı sorunlarımız var. Tecrübe ve yönlendirmelerinize çok ihtiyacım var.

Sorunum şu şekilde; sol sinyal iki defa yanıyor sonra yanmıyor. Tampon dahil herşey söküldü ampüller yenilendi. Ama sorun hallolmadı. Elektrikçiler, arabanın beyninde sorun olduğunu, beyin tamircisinin çözebileceğini söyledi. Beyinciye gittiğimizde, direksiyon altındaki plastikler söküldü ve sol kısımda siyah kutu içerisindeki elektronik devre açıldı. Lehimle epey uğraştı ama sorun çözülmedi. Arife günü olduğu için dükkanı kapadı bayramdan sonra görüşelim dedi. Beyin değişecek ve çıkma beyin takılacak maliyet 1.500 TL. diyor.

Açıkçası sorunun teşhis ve çözümü beni ikna etmedi. Beyinde elektronik devrelerde sorun olsa sinyal hiç çalışmaz. Pratik ve kolay bir çözümü olmalı. Tokat, Amasya, Sivas ve ordu çevresinde Megane II araçların elektroniğinden anlayan nitelikli bir usta veya çözüm öneriniz olursa çok makbule geçer.

Sinyal veriyoruz, sinyal yanmıyor. Bu yüzden arabayı kullanmak istemiyorum. Allah korusun maddi hasarlı bir kazaya neden olup başkasına zarar vermiş olmaktan çok çekiniyorum.

Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Direksiyon sol alt kısmında sigorta kutusu var. 2. sigorta kutusu ise akü altında... 26 numaralı olan sinyaller ile ilgili sigortadır. Resimi yüklüyorum. Beyin ile alacaklı değildir.

MEGANE II BÖLÜMÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

altta megane nin travers burcunun oraya hyundai H100 kamyonet mi neydi oyle biseye ait 2 tane yuvarlak simit gibi sert lastikten koydurmustuk..travers burcu lastikleri asininca bosluk yaparak şasi ye vuruyordu lak lak ses cikariyordu yanlis hatirlamiyorsam..ararsan resimleri ile beraber bulursun aslinda 2011-2012 yilindaki mesajlarda vardir..

Baharda ön takımı sıfır değiştirmeme rağmen ufak çukurlardan veya tümseklerden geçerken geçerken gıcırtı sesini engellemek için Hyundai H100'lerde kullanılan KASTER KOL LASTİĞi 4'lü taktırdım. Araç sessizleşti. Özellkle alt takımdan gelen sesler kesildi. https://www.yeniotoparca.com/hyundai-h100-minibus-94-96-kastel-kol-lastigi-ince-tirtirli-fammize-5442344000

• Forever Megane II F kullanıcısına yanıt

Megane 2 lerde kronik sorun sinyal ampulünün takıldığı yerin lehimini kontrol ettir. Orada temazsızlık oluyor.

• 2007 model benzinli otomatik privilage Megane 2 yolda giderken 70 km hıza gelince silkeleme yapıyor ve hız artınca geçiyor. Bunu niye yapar sağ sol rot değişti bir müddet yapmadı şimdi tekrardan yapıyor. Sorun ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turusan

2007 model benzinli otomatik privilage Megane 2 yolda giderken 70 km hıza gelince silkeleme yapıyor ve hız artınca geçiyor. Bunu niye yapar sağ sol rot değişti bir müddet yapmadı şimdi tekrardan yapıyor. Sorun ne olabilir?

Aracı stop ederken de silkelenerek kapanıyorsa motor kulaklarına baktırabilirsin.

• delimatrock kullanıcısına yanıt

Stop ederken bir sıkıntı yok sadece dediğim gibi seyir halinde yapıyor.

• Arkadaşlar selam bugün 2004 otantik paket 1.6 megan 2 aldım..
    Bir sorum var. Km veya yazıların yazdığı yol bilgisayarı ekranı arabayi kapatıp kitledikten sonra ışığı yanmaya devam ediyor.. herhangi bir yazı yazmıyor ancak ışığı yanıyor arabayi kapatıp çıkınca sönmüyor..olması gereken bu mu yoksa bir sorun var mi
  • 
Sayfa: önceki 13481349135013511352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.