Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
26.954
Cevap
139
Favori
2.876.995
Tıklama
Giriş
    3395 Mesaj

hım
    yarın iş çıkısı denerim,aslında tellerle çalışıyor gibi sanırım,çünkü 4 camıda 2-3 kere indirip kaldırdım,sonra sigortaları taktım azıcık çalıştı cam açık kaldı,sonra kontak kapadım tekrar çalıştırdım arabayı,camı öyle kapadım,kablo ile bir şey olur diye pekte çalıştırmadım :)
    |
    |
    delimatrock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kablo ile öyle bir kaç deneme sıkıntı oluşturmaz ama ne olur ne olmaz. Bence o sigortadan çıkardığın parçaların(adını da bilmiyorum yaa :) ) yenisini alıp takıp dene bence, zaten ucuz bişey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Tornavidaİsmail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vatan: Kastamonu---Mekan:İstanbul
  • Teğmen
    147 Mesaj
    Arkadaslar, arabamın kaloriferi ısıtmıyor, bi usta kalorifer petegi tıkanmış komple göğüs sökülecek 200tl den aşağıya göğüs indirmem dedi, bunun baska bi yolunu bilen ya da önerisi olan var mı ?

Orijinalden alıntı: tttaha

Arkadaslar, arabamın kaloriferi ısıtmıyor, bi usta kalorifer petegi tıkanmış komple göğüs sökülecek 200tl den aşağıya göğüs indirmem dedi, bunun baska bi yolunu bilen ya da önerisi olan var mı ?

Bu durum için illaki bir çözücü sıvı üretmişlerdir. Üretmemişlerse ben gireyim o işe :D Şaka bir yana inşallah basitçe halledersiniz.
    |
    |
    beyker benim silecekler bi anormal en hızlı komutuna bazen geçmiyor bazende su cıkmadan silecek camı temizliyor ansızın hartlama yapıyor susus çalışınca silecek motoru mu gidici yoksa sizin sileceklerde su vermeden camı silmeye mi kalkıyor
    Selam forimdaslar. Orijinal arka amortisörler lazım. Hangi internet sitesinden almalıyım yardım!!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

En hızlı komuta geçmeme ile ilgili bi fikrim yok ama silecek suyu sıktığımda silecek suyu çıkmaya başladığı anda silecek çalıştığı için, ilk turu kuru olarak atıyor. 2 tane megane II kullandım ikisi de aynıydı. Bu megane'ın bi saçmalığı bence. Önce bi su gelsin, sonra silecek siler zaten

|
    |
    Afacan Dennis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4673 Mesaj

büyük saçmalık ya hart diye bir ses ondan sonra zaten orjinalde olsa o silecek ona dayanırmı ağzı biter kısa zamanda.silecek motorundan şüpheleniyorumda şu son kademede ağır çalışıyor normal hali çok hızlıydı 90 tl ymiş alıp sanayide taktırcam en son.bide direksiyonu çevirdiğimde hart hurt sesler geliyor ön takımda sıkıntı var galiba
    |
    |

Silecek motorundan olduğunu pek zannetmiyorim ama bi yerlere göster sen.

Ön takımdan gelen ses gacırtı şeklinde mi? Fren yapınca ve kalkış yaparken de geliyor mu?

|
    |

• Yarbay
    4673 Mesaj

gacırtı şeklinde aynen fren yaparkende geliyor durmaya yakın durumda fren yaparken özellikle direksiyonda titreme var 90 la giderken titriyor deli olcam ya
    |
    |

Fren yaparken direksiyon titriyorsa (yüksek hızlarda daha çok belli olur) ; frenciye gidip disklerini kontrol ettir eğilme,yamulma vardır. Disklerin iyi durumda ise torna yaptırıp az masrafla halledersin yoksa da değiştirirsin. Ben 2 ay oluyodur 4 disk tornalattırıp balatalarını değiştirdim 200 tl falan tutmuştu.
    |
    |

Ön amortisör kulelerini kontrol ettir, amortisör contası, amortisör rulmanı, viraj denge çubuklarına bi baktır, bunlardan birinde problem olabilir. İnşallah büyük bi problem çıkmaz.

Baktırdıktan sonra sonucu burdan paylaşırsan sevinirim.

|
    |

• Yarbay
    4673 Mesaj

bu gün serviste 4 amortisörde deişecek dedi usta 1200 tl gibi bir rakam tutar dedi bende yaptıramadımvdireksiyon titremesinide lastikler değişti balans yapıldı birkez daha bakacağım yine yazarım ne olup bittiğini aracı deniyeyimde
    |
    |

fren yaparken değilde mesela 90 la sabit hızda giderken titriyor sürüş keyfini baltalıyor resmen direksiyon çukurlara girip çıkarken yalpalıyor kontrolüm dışında hareketler yapıyor
    |
    |
    Déad kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    sılecegın hızlı calısmaması buyuk ıhtımal moturundan.

benım sılecekler de cok hızlı calısmazdı. sonra da bozulmustu zaten. yenı motor takılınca sılecekler level atlamıs gıbıydı.
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 29 gün cezanın, 28 gün 20 saat 47 dakika kadarı kaldı.
    9 Not
    Benimde 2 sorum olacak
    1. Araba sogukken özellikle hem benzinde hemde gazda , hizlabirken ara ara kesilmeler oluyor. Tekleme şeklinde değil sanki gaz veya benzin gelmiyor gibi sanki gazdan ayağımı cekmisim gibi hızlanma duruyor , bu neden oluyor acaba ?
    2. Arka fren balatasindan ses geliyor gıcırtı şeklinde misal frene biraz dokununca ses gidiyor . aslında sürekli yapmıyor ama ara ara yapıyor bu neden oluyor acaba ?
    Teşekkürler

Araba soğukken rolantide devir göstergesi normal mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Black Raven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Orod-Dain

Araba soğukken rolantide devir göstergesi normal mi?

O da bazen dusuyor. Birde bazen calistirinca hemen stop ediyor ve enjeksiyon sorunu yazıyor yol bilgisayarında , sonra caliştirinca yazı gidiyor.

Şu an ben de aynı dertten müzdaribim. Enjektör ustasına goturdum arabayı ama enjektörde bir sorun bulamadı. Farklı ustalara goturdum hepsi farklı şeyler söyledi. Guvendiğim bir ustaya bu hafta içi gideceğim. O da kelebek boğazından şüpheleniyor. Maalesef bu kronik bir sorun ancak her araçta farklı yöntemlerle düzeliyor. Komple enjektörleri değiştirip sorunu çozulmeyen bir adamla tanıştım mesela. Adam 2000 lira harcamış hala sorunun kaynağı belli değil. Yetkili servise götürdüm o da net bir cevap veremedi. Bunları değiştiririz ama düzelme garantisi veremeyiz diyor. Egzozda kurum birikmiştir diyen de var bobin değişimi gerekir diyen de. Kisacası insanı araçtan soğutacak lanet bir şey. Umarım sorununuz kolay bir şekilde çözülür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Black Raven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    araba ilk çalıştığında camlar 20-30 saniye çalışıyor,sonradan hiç çalışmıyor,öğlen verdim elektirikçiye,akşam üzeri aradım oda beyinciye vermiş,yarın öğlen olur yada olmaz diye bilgi verecek,araba iyice haşat olmasında :S
    başka birine gösterdi arkadaş,sigorta kutusundan olabilir demişler,onada sigorta kutusu 750 artı işçilik demişler
    ne yapacağımı bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tornavidaİsmail -- 2 Kasım 2015; 20:25:22 >
üniversite
haberler
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.