Şimdi Ara

Megane 4 1.6 benzinli yakıt soru (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
5.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Söz konusu ağırlık ile 1.6 Atmosferik benzinli bir araç , ortalama o değerli yakacaktır.
    Kaçışınız sadece LPG de olur ,
    Ama asıl yanlışı , İhtiyacınızı modellemede yapmışsınız.
    Bu km leri yapmaya devam edecek iseniz , aracı değiştiremeyeceğinize göre mutlaka LPG durumunu araştırın.
    Aracınızın yakıt değerleri , üyesi olduğu gruba göre gayet normaldir.
  • Bende megane 2 1.5dci kullanıcısıyım. Sene sonunda megane4 benzinliye geçmeyi düşünüyorum bende. Ama yakıt tüketimi benide korkutuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2003 Megane 2 HB 1.5dci aracım vardı. 3.7lt sehir dışı yakıyordu. Ancak şehir içi 4.4lt nin altını hiç görmedim. Biraz abartı olmuş 3.7lt.

Şimdiki aracım Corolla 1.33 life şehir içi 7.3-8.4lt arasında geziyor. Ne yapıyorum k.kartının kampanyasına özen gösterip her 400tl ye 40-50tl kapıyor o şekilde kurtarmaya bakıyorum.

LPG işi bana hala ters geliyor. Hem güvenlik, hem de avm olayı can sıkıcı. Hele bir de 3000tl yi bulan dönüşüm parasının 2-3 yılda anca çıkacak olması benim için lpgyi biraz gereksiz kılıyor. O vakte büyük ihtimalle aracı değiştirmiş olurum zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

2003 Megane 2 HB 1.5dci aracım vardı. 3.7lt sehir dışı yakıyordu. Ancak şehir içi 4.4lt nin altını hiç görmedim. Biraz abartı olmuş 3.7lt.

Şimdiki aracım Corolla 1.33 life şehir içi 7.3-8.4lt arasında geziyor. Ne yapıyorum k.kartının kampanyasına özen gösterip her 400tl ye 40-50tl kapıyor o şekilde kurtarmaya bakıyorum.

LPG işi bana hala ters geliyor. Hem güvenlik, hem de avm olayı can sıkıcı. Hele bir de 3000tl yi bulan dönüşüm parasının 2-3 yılda anca çıkacak olması benim için lpgyi biraz gereksiz kılıyor. O vakte büyük ihtimalle aracı değiştirmiş olurum zaten.

Şehir içi 3.7 lt. abartı ama 4.4 lt. normal mi

• megane 4 joy 1.6 heralde, evet lpg şart
  • Hocam allah aşkına nasıl yakıyor 3.7 şehir içinde ? Bizde 1.5 dci clio var izmirde 6 net , fiorino var 1.3 multijet 6 litre oda net , fluance var çocukluk arkadaşımda edc 1.5 dci 6.5 net.

Hadi biz kullanmayı bilmiyoruz , bilenler 5 litre yaktırsın farzedelim 3.7 şakamı ciddi mi ?
  • hocam ayar ayar diyorsunuz da LPG takalı 25.000 KM yi geçti, rutin bakımda ben hiç ayar için gitmedim. Ayar sıkıntısı da yaşamadım, iyi usta iyi kit ile gayet sağlıklı kullanılabiliyor. Bana kalırsa 1.000 KM için çok gerekli değil, ama takılmak isteniyorsa benzine verilen para çöpe gitmek gibi geliyorsa taktırın zaten satarkende 2.000 TL'lik kitin en az yarısını da satış fiyatına eklersiniz. Uzun süre kullanacaksanız zaten düşünmenize gerek yok.

Ayrıca aracım fransız Peugeot 3 silindirli atmosferik motora sahip. Sizin aracınıza göre uyum konusunda daha hassas bir motor, yerinizde olsam yazdıklarımı düşünür değerlendirir ve karar verirdim. Tek sıkıntı şu ki gerçi çok km yapmıyormuşsunuz ama yine de taktırabileceğiniz en büyük LPG deposunu taktırın. 28 Litre yakıt alıyor depom bazen 2 bazen 3 günde bir gidince ciddi zamanınızı istasyon psikolojisiyle geçiriyorsunuz.
  • atmosferik araç alınıyorsa lpg taktırmak şart.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim kastırarak en düşük değer. Yoksa istanbulda 6.5, kocaelide 5.5ltydi şehir içi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Demek istediğim kastırarak en düşük değer. Yoksa istanbulda 6.5, kocaelide 5.5ltydi şehir içi.

valla ist.te 6.5 lt yakalayabiliyorsan o da çok iyi bir değer.
  • Ya kabulleniyor yada lpg taktiriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Hocam bu nasıl soru Allah Aşkına.

Şuan tek siz varsınız sanırım Atmosferik araca LPG’siz binen.

LPG diye bir şey duymadınız mı ? Bu ülkede Atmosferik motoru zaten LPG uyumu için alıp ekonomi yapıyorlar. O araçla ortalama 21-22 kuruşa rahat şehir içi gezersiniz.

İyi bir LPG kiti ve montajla çok uzun yıllar sağlıklı bir şekilde binenilirsiniz

Ben de varım yahu. (arkadaş yalnız kalmasın)

Megane 4 Sedan 1.6 Manuel. Gerçi benim durum biraz farklı.
    Yılda max 10-12 bin yapıyorum. Bunun da 3-4 bini uzun yol.

İşe gidip gelme filan makam arabası ile olunca benzin çok yormuyor şimdilik.
    Emekli olunca da artık tüplü ve öfkesiz oluruz. (malum emekli olunca az gezmek lazım)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.