Şimdi Ara

Megane 2 sedan 1.6 ya 2.0 son dişli uygulaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler megane 2 1.6 mız kısa oranlı bir şanzımana sahipti.
    5.vites 3000 devirde 95 kmh yapıyordu ve otoban koşullarında motor sesi biraz fazla geliyordu.
    5.vites 6750 devirde 200 kmh yapıyordu ama daha çok yapacağına inanıyordum şanzımanı daha uzun olursa.
    3.87 olan son dişliyi megane 2.0 son dişlisi ile (oranı 3.37) değiştirdik.
    sonuç 5.vites 6500 devir 225 kmh.
    eski son dişli ile 0-100 kmh 11 sn
    yenisi ile 12 sn.
    hızlanmadaki 1 snlik kayıp pek önemli değil.
    90 kmh sabit hızdaki yakıt tüketimi 5.6 lt den 5.1 lt ye düştü.
    maliyete gelince sadece 200 milyon -tabi tanıdık olayı ve nerdeyse 0 1.6 son dişlisi:)

• abi cok ii o zmn?? o fiyata baya bi kar ediyosun benzinden.. ustelik max hızda cabası!!! baska hangi araclar icin son dişli deiştirebiliris hoja biliyomusun?? saygilar
  • bilmiyorum diğerlerinde hep kısaltırlar son dişliyi bi uzattık:)))
  • 1 sn lik kayip ama dostum zaten 100km ye gelene kadar 4.cu vitese yukleniyosun 5 e degilki?hem 0-200km kac sn olmus ona bakmak lazim
  • iyi de crash zaten motor yeterince güçlü yani son dişli aşırı kısa geliyordu
    sanki type-r falan srüyorum:))
    hızlanma amaçlı değil yakıt ve max.hız amaçlı yaptırdık
  • +1 zaten hızlanma onemlii diil demis... yakıt tasarrufu acısından cok cok daha onemli bence
  • bence ilk carklari azaltip son disliyi artirmak daha guzel olur,hem 0-100 de hem de max. da faydasini gorursun
  • öyle ama peder naapsın hızlanmayı az yaksın .
    zaten amorti ediyor kendini-100km de 1milon kar.
    10000km de 100 milyon.
    20000 de amorti.
    hem de daha sessiz
  • Megane I Scenic 1.6 için aynı işlemi yapsak sonuç alırmıyız? 200 KM üstüne hızlanma sorunu var.
  • 1.6 litrelik bi arabanın 200 km den sonra n ekadar hızlanmasını bekliyorsunki,boşa uğraşma derim
  • arabaların fabrika verisi son hızlarına 15-20 km/h daha ekleyebilirsiniz,o da düz yolda pek mümkğn degil zaten,1.6 litrelik bir arabayla 225 km/h hıza cıkmak icin de epeeeeeeeeeey bir düzlükten sonre iyi bir inis gerekir ki,yine de zor,ancak arkadasın yaptıgı son disli degisimi ile mümkün olmus,herhangi bir motor modifikasyonu yapmadan. Bence amac gürültüden kurtulmakmıs,ayarıca yakıt tüketimine de yansımız. Bir de megane I Scenic zaten daha agır bir araba,o arabadan 200 km/h üzerini beklemek,hem de hic bir motor performansı artırıcı uygulama olmadan,biraz ucuk bir fikir olmus. Bir de donanimhaber'de bu formun acılması müthis olmus bence!!!
  • scenicle 200)
    bir hayal
  • bende bu işe girtmek istiyorum. yardımcı olun lütfen. yardımcı olabilecek pm atsın plz :(
  • otomobilin ne?
    pm e gerek yok burada konuşalım
  • m.c.k nasil amorti edecek?Sehir ici kullansinda gor amorti yi Ayrica 225 e ulasabilmek icin cok uzun bi duzluk bulmak lazim 1,6 motorla,en ufak viraj hizlanmayi durduracaktir bana biraz gereksiz geldi acikcasi ama siz yanlis anlamayin ihtiyaci olan yapar ayri konu.
  • burak son dişli ne onu öğren ondan sonra cevap yaz
    ben 5.vitesten değil diferansiyelin son dişlisinden bahsediyorum git öğren gel
  • armut musun muz? sen git ogren 1.6motorla 225km ye ulasman kac dakika surer once.Polemik yaratma bosuna..
  • sen halen 5.vites oranı diyorsun!
    max. hız önemli değil ama 1.5 dakika sürer en fazla!
    son dişliyi büyütünce bütün viteslerin oranı uzadı gibi sen anca böyle anlarsın o zaman.
    tasarruf ettik diyorum sen kendi kafandan gidiyorsun.
    bir daha "muz" deme ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 7 Eylül 2004, 13:23:11 >
  • bende sana laf anlatamadim hala takti herif vitese,ben ne diyorum senin edecegin tasarruf benim performansimi dusurecekse bana faydasi olmaz diyorum sen tutturmusun 5.ci vites diye.
  • performansı yine bir focustan daha iyi - kalkışta 0-100 de 1 sn kayıp kayıp değildir.
    drag yapacak değiliz sonuçta.
    peder kullanıyor o da 150 yi geçmiyor.
    ara hızlanmada bir sorun da yok bir pejo 307 -golften yine daha hızlı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.