DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Megane 2 Gösterge SAATi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
4.755
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1700 Mesaj
      08 Nisan 2010 21:27:48 Konu Sahibi
      Selam arkadaşlar,
      Gösterge tablosunun arkasından ses geliyordu.
      Servise gittim,söktüler ve sesin devir saatinden geldiğini belirlediler.
      0'ı 1000 TL civarındaymış,elektrikçide 150-200 civarında tamir edilebiliyormuş 2. elide 500 civarı.
      BEnde bugün söktürdüm ve tamire gönderdim(yetkili servis vasıtası ile).
      Yarın sökülecek ve muhtemel tamir fiyatı söylenecek,bende ona göre tamir edilsin veya edilmesin diyeceğim.
      Göstergelerde sorun yok tek sorun devir inip çıkarken(tüm vites geçişlerinde)çısur çısır ses geliyor.
      Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı?
      Bursa dayım tavsiye edebileceğiniz başka elektrikçiler olabilir mi?
      Gerçi gösterge tablosunu gönderdim fakat çıkacak fiyata göre tamir ettireceğim.
      İyi akşamlar

Dünya karşılaştığınız fırtınalarla değil,gemiyi limana getirip getiremediğinizle ilgilenir

Emniyet kemeri hayat kurtarır...
    • Yarbay
      3561 Mesaj
      09 Nisan 2010 00:10:55
      Böyle bir sorunu ilk defa sizden duyuyorum.Gösterge tablosunu içindeki tozları temizlemek için sökmüştüm.Parça sıradan ve basit bir parça.Bahsettiğiniz ses mekanik bir ses dolayısıyla devir saatini çeviren mekanizmada bir sorun olabilir.Tamir için çok cuzzi bir rakam istemeleri gerekir.Servise bırakırsanız doğal olarak tüm gösterge tablosunu değiştirmek isteyecektir oda külfetli olur.Eğer uçuk bir fiyat söylerlerse bence çıkmacılardan aracınıza uygun gösterge tablosu bakın derim.

• Binbaşı
      1700 Mesaj
      09 Nisan 2010 18:59:57 Konu Sahibi
      Netten baktım,2. eli 500 civasrında.
      Ayrıca çıkma parçadaki km ile benim orjinal km tutmayacak.
      Km düşürtmek içinde 100 tl alıyorlarmış.
      Sonuç olarak devir saatinin kadranı haraket ettikçe ses geliyor,belki içerisindeki parçayı değiştirebilirler.
      150 civarı demişti,abartı rakam çıksaydı arayacaklardı bugün.
      Muhtemelen tamir edildi.O civardaki masrafı kabul etmiştim
      Yarın gidip alacağım.Bu arada yaptığım km yazmayacak yaklaşık 50 km

Dünya karşılaştığınız fırtınalarla değil,gemiyi limana getirip getiremediğinizle ilgilenir

• Er
      7 Mesaj
      14 Nisan 2010 15:40:19
      sayın emirtetik

geçmiş olsun, aynı sorun benim aracın göstergesinde de mevcut. göstergenin neden ses yaptığını paylaşırsanız çok sevinirim.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      14 Nisan 2010 16:17:44
      bizimde başımıza gelmişti fakat benzin ibresinde problem vardı yol bilgisayarında iniyor gösteriyordu ama benzin ibresi hiç değişmiyordu ayrıca bazen uzun yolda giderken çıt çıt çıt ses geliyordu

daha sonra babam servise götürdü sorun benzin alırken kartın arabanın içinde kalmasıymış 170 lira almıştı servis

• Binbaşı
      1700 Mesaj
      15 Nisan 2010 00:22:50 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: carabull

sayın emirtetik

geçmiş olsun, aynı sorun benim aracın göstergesinde de mevcut. göstergenin neden ses yaptığını paylaşırsanız çok sevinirim.

Selam beyler,sorun aslında devir göstergesinden kaynaklanıyormuş.
      Tam olarak açıklamadı fakat taksimetre kadrab tamiri yapan tamirciler tamir ediyor.
      180 tl tuttu fakat tanıdıkla 50 tl 'YE Yaptırılabilecek bir iş.
      Birde km değiştirmede bu adamlarda olduğu için tamir işindede giydiriyorlar fiyatı.
      Aslında şimdiki aklım olsa kendim söküp temizleyip nyağlamaya çalışırdım.
      Demonte çok basit üst kısım jkendi çıkıyor,kadranı sadece 1 civata tutuyır ve sokete bağlı.
      İyi akşamlar

• Binbaşı
      1300 Mesaj
      04 Mayıs 2011 00:12:28
      Sayın emir tetik aynı sorun bendede mevcut .Benim anlamadığım 2 şey var nasıl oluyorda yetkili bir renault servisi tamirci birine gönderiyor? diğeri ise bu gösterge saati değişince km de değişiyormu.yani bu ve benzeri bilgiler aracın elektronik beyninde olması lazım göstergede değil.yanlış ise bilgilendirirseniz sevinirim

• Yüzbaşı
      379 Mesaj
      05 Mayıs 2011 08:53:55
      quote:

Orijinalden alıntı: +1905

bizimde başımıza gelmişti fakat benzin ibresinde problem vardı yol bilgisayarında iniyor gösteriyordu ama benzin ibresi hiç değişmiyordu ayrıca bazen uzun yolda giderken çıt çıt çıt ses geliyordu

daha sonra babam servise götürdü sorun benzin alırken kartın arabanın içinde kalmasıymış 170 lira almıştı servis

Benzin alırken kartı çıkarmak mı gerekiyormuş?

Daha güçlü, daha sakin
      Daha mutlu, daha suskun
      Daha olgun, daha kırgın
      Daha yalnız, daha yorgun
    • Yüzbaşı
      510 Mesaj
      05 Mayıs 2011 20:06:54
      quote:

Orijinalden alıntı: davidxxx

Sayın emir tetik aynı sorun bendede mevcut .Benim anlamadığım 2 şey var nasıl oluyorda yetkili bir renault servisi tamirci birine gönderiyor? diğeri ise bu gösterge saati değişince km de değişiyormu.yani bu ve benzeri bilgiler aracın elektronik beyninde olması lazım göstergede değil.yanlış ise bilgilendirirseniz sevinirim

Yetkili servisler tamir yapmıyor parçayı komple değiştiriyor. Bu yüzden atıyorum tamir masrafı 15-20 TL tutabilecek bir şey için komple parça değişimi yapmak daha pahalıya geleceğinden tamir olması konusunu müşteriye bırakıyor, tamiri yapabilecek bir yere yönlendirebiliyor.

Eski Rönocu Qashqai PPP 1.6 X-tronic
    • Yüzbaşı
      510 Mesaj
      05 Mayıs 2011 20:20:07
      quote:

Orijinalden alıntı: _@lperen_

Alıntıları Göster

Benzin alırken araç çalışmasın yeter. Kart yuvasında dursa da olur. Yakıt göstergesi 400 km de bir kendini resetler ve depodaki yakıt miktarına göre gösterge de olması gereken pozisyona geçer.

Eski Rönocu Qashqai PPP 1.6 X-tronic
    • Yüzbaşı
      834 Mesaj
      06 Mayıs 2011 13:54:30
      quote:

Orijinalden alıntı: _@lperen_

Alıntıları Göster

Ewet serviste çalışan arkadaşım anlattı bu sorun bir clio da olmuş.Aracı stop etmek gerekiyor.

2006 MEGANE II SEDAN DCİ SPORTWAY ANGORA BEJ
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.