Şimdi Ara

MEGANE 1 SABAH SESİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arabamı sabah çalıştırıp rölantide biraz bekliyorum bu arada arabamın altında tuhaf bir ses geliyor arabayı hareket ettirince de geliyor.ayağımı gazdan çekince ve basınca sanki bir parça kırılmış ta gaza basıp çektikçe sürtüyormuş gibi sanayiye gidene kadar ses kesiliyor.ustalar bakıyor ses yok.Bu ne sesi olabilir?Karşılaşan var mı?

• Motorun hemen altından gelen bir ses ise katalitik konvertörün ömrünü doldurmuş olabilir.Ses jijiijjjjjj şeklinde mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: stres

Motorun hemen altından gelen bir ses ise katalitik konvertörün ömrünü doldurmuş olabilir.Ses jijiijjjjjj şeklinde mi?

Sesi çıkaramam ama kayış gibi parçalar soğukken de ses yapabilir. Isındıkça sesi keser.
  • Hayır ses iki parçaya ayrılmışta birbirine sürten bir metal gibi gırç gırç ediyor. Burdaki ustaya gösterdim ama anlamadı. Acaba alt motor kulağı olabilir mi?
  • bence motor icerisinde bulunan kayışlardan olabilir genelde soğukken yapıyor biraz çalışınca geçiyor.Benim arabada soğukken tok tok diye ses yapıyordu birçok tamirciye götürdüm bulamadı.sonunda bulduk arabanın tamponun vidası düşmüş bu yüzden soğukken titreme yapıp ses yapıyormuş .Seninkide basit birşey olabilir.
  • motor kulagı yada eksoz da olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atacan05

Hayır ses iki parçaya ayrılmışta birbirine sürten bir metal gibi gırç gırç ediyor. Burdaki ustaya gösterdim ama anlamadı. Acaba alt motor kulağı olabilir mi?

olabilir
  • debriyaj olmasın o.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atacan05

Arkadaşlar arabamı sabah çalıştırıp rölantide biraz bekliyorum bu arada arabamın altında tuhaf bir ses geliyor arabayı hareket ettirince de geliyor.ayağımı gazdan çekince ve basınca sanki bir parça kırılmış ta gaza basıp çektikçe sürtüyormuş gibi sanayiye gidene kadar ses kesiliyor.ustalar bakıyor ses yok.Bu ne sesi olabilir?Karşılaşan var mı?

Arkadaşım el freni çekiliyken bu sesi yapıyordur. ben de aynı sesi kendime sıkıntı etmiştim....

el frenini indir o sese öyle bir bak. bence sorun bu. gidip bu mekanizmanın alt bağlantılarını serviste yağlat sorun ortadan kalkıyor...:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.