Şimdi Ara

medion akoya bios boot sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle merhaba elimde medion akoya 7226 model bir laptop var bios ayarlarında boot yapamadım secure boot kısmınıda kapattığım halde olmadı son care hhd yi cıkarıp baska bir pcde biçimlendirip win 7 yükledim sonra hddyi tekrar mediona takdgmda her açılışta direk biosa giriyor tahminim recorvery dosyalarınıda komple silmişim cok acil yardım ederseniz memnun olurum

• cokmu zor bi durumdayım yokmu cvp verecek bi uzman :((((
  • quote:

Orijinalden alıntı: gencturk68

öncelikle merhaba elimde medion akoya 7226 model bir laptop var bios ayarlarında boot yapamadım secure boot kısmınıda kapattığım halde olmadı son care hhd yi cıkarıp baska bir pcde biçimlendirip win 7 yükledim sonra hddyi tekrar mediona takdgmda her açılışta direk biosa giriyor tahminim recorvery dosyalarınıda komple silmişim cok acil yardım ederseniz memnun olurum

başka pc de işletim sistemi yükleyemzsin yüklesende claışmaz..

medion 2060 modeli var bendede almanca klavyeli boot etmek için esc bas dvd romu sorunludur başka bir dvd rom tak
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

quote:

Orijinalden alıntı: gencturk68

öncelikle merhaba elimde medion akoya 7226 model bir laptop var bios ayarlarında boot yapamadım secure boot kısmınıda kapattığım halde olmadı son care hhd yi cıkarıp baska bir pcde biçimlendirip win 7 yükledim sonra hddyi tekrar mediona takdgmda her açılışta direk biosa giriyor tahminim recorvery dosyalarınıda komple silmişim cok acil yardım ederseniz memnun olurum

başka pc de işletim sistemi yükleyemzsin yüklesende claışmaz..

medion 2060 modeli var bendede almanca klavyeli boot etmek için esc bas dvd romu sorunludur başka bir dvd rom tak

çok teşekür ederim hocam ama bir sorunum var biosda boot ayarlarında sadece boot olarak lan boot görünüyor ne hdd ne dvd sürücü görünmüyor harici dvd rw taktım yine olmadı ne menem bişeymiş mahvetti beni hocam.

• pc açılırken F12 boot menüsüne girmiyor mu?
  • secure boot ayarları yüzünden gözükmüyor diğer boot seöçenekleri
    biosa girin sonra şunları yapın yerleri sizde farklı olabilir
    Boot sekmesini açın ve UEFI Boot ayarını Disabled yapın. Ardından Boot Device Priority alanında DVD sürücünüzü ya da USB sürücünüzü ok tuşları ile seçtikten sonra F5 veya F6 tuşları ile en üste getirin. Son olarak F10 ile kaydedin. (Bu aynı zamanda bilgisayarı yeniden başlatacaktır)
  • cevaplarnız için teşekür ederim..secure boot disable ediyorum ama hemen secure boot kısmının altında standart ve custom seçenekleri var galiba orda bi ayar gerekiyor için kek pk benzeri anlamadgm şeyler var tüm olay orda galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

pc açılırken F12 boot menüsüne girmiyor mu?

giriyor ama ne hdd nede optik sürücü yada flash disk seçeneği yok ayrıca birde açılırken direk hemen hiçbişey yapmadan biosa giriyor
  • custom seçenekli demek onu seçersen sana büyük ihtimalle neyle boot etmek istediğini soracağı bir yer aktif olacaktır karıştırmaya devam her anakartın menüsü karışık olduğu için kesin bir yöntem söyleyemiyorum o menü çıkana kadar uğraş korkma bir şey olmaz yaptıklarını kaydet çık demedikçe aradığın yeri bulunca kaydet çık dersin ayrıca fast boot varsa oarayı da disable diyebilirsin öyle olunca boot ekranını pas geçiyor hızlı açılsın diye bunlar hwp win8 den sonra hzılı açılsın diye çıkan dalgalar .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.